CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SedihPedih

Selepas kes curang..adakah mungkin bahagia semula?

serojasenja replied at 23-11-2020 02:00 PM
Boleh tau awak kaunseling kat mana. Saya rasa saya kena pergi kaunseling juga. Makin teruk rasa. D ...

setiap pejapat agama.....ada kaunseling boleh check kat sana.tetapi ramai yang tak mahu jumpa...sebab malu...face to face..
setiap kaunselor...ada etikanya....kena jaga adap dan rahsia client..

kena luarkan masaalah.....pada tempatnya...supaya kita tak simpan lama...dan masa yang sama mencari jalan yg terbaik untuk selesaikannya
sebab ia mengganggu emosi...yg boleh membawa kepada keburukan...seperti meroyan.

tidak mungkin boleh bahagia.

melainkan
1) hidup tak bertuhankan handphone untuk kedua dua suami isteri
2) memang sejenis tekad dah insofff (tapi hati orang kita tak tau kan)

tu je.

pawie replied at 23-11-2020 10:56 AM
saya rasa awak...meletakkan cinta dan sayang awak yang terlalu tinggi pada suami...
kebiasaannya. ...

Saya dh Ok awak..

Pergi kaunseling sb nk luahkan sb sampai sekarang xde family members yg tau, kawan2 office semua tak tau..
Mmg ambil nasihat to sayang diri tu, dh plan few things cuma tunggu PKPB je la..

SedihPedih replied at 23-11-2020 04:19 PM
Saya dh Ok awak..

Pergi kaunseling sb nk luahkan sb sampai sekarang xde family members yg tau,  ...

alhamdullilah
1. lepas beban bila diluahkan......
2. dapat buka minda.....kita.....apa yang kita lihat...tak sama apa org lihat
3. ada percambahan idea....fokus...
4. yang pasti empunyai diri kena terima, redha apa yg berlaku....dan berfikiran positif

Boleh tau awak kaunseling kat mana. Saya rasa saya kena pergi kaunseling juga. Makin teruk rasa. D ...

LPPKN ada kaunseling, tp utk area PKPB hanya through email sj..

yg tgh on going now dgn kaunseling pejabat agama. Just call aja mana2 yang terdekat. Mcm awal2 tu sy reluctant nk pergi yg pejabat agama sb kawan2 ada pengalaman x berapa ok. Tp suami saya bincang dengan pejabat agama utk dapatkan kaunselor ikut gender. Diorang open dgn concept tu, so suami dgn kaunselor lelaki, saya dgn kaunselor perempuan. Lepas sesi berasingan, then baru bersemuka semua. So ada la pendapat perempuan dan lelaki. I guess it helps.

Saya sama macam awak, x cerita kt siapa2.. so mmg agak makan diri sikit. Once dh bercakap, rasa tu lain.. cubalah dengan kaunseling. Jgn segan nk cerita sebab semua pun hanya stay dlm bilik tu.

SedihPedih replied at 23-11-2020 04:29 PM
LPPKN ada kaunseling, tp utk area PKPB hanya through email sj..

yg tgh on going now dgn kaunsel ...

Kalau pej agama husband mmg kena pegi sekali ke. Saya ingat nak pegi sorang je. Takpe la, esok saya try call pej agama tanya. Tq

Follow Us
serojasenja replied at 23-11-2020 08:17 PM
Kalau pej agama husband mmg kena pegi sekali ke. Saya ingat nak pegi sorang je. Takpe la, esok say ...

boleh aja pergi sorang...

Edited by CocoCily at 24-11-2020 12:58 PM

it's still early sebab tu you rasa teruk sebab emosi pun tengah huru hara - dissapointed, anger and so on.
You can try pergi pejabat agama - I pun ada pergi, isi form for counseling, tunggu diaorang set appointment (at the end I tak pergi yang ni).
Masa I secara kebetulan i baru conceive that time so doctor referkan I to counsellor. I pergi around 5 sessions ( Got better around 3rd sessions).
You need a place to luah because I rasa macam I dulu, after I dah habis luah - I can think rationally.

Don't tell family especially in laws. Tak semua orang boleh terima and mungkin akan buat keadaan lagi teruk.

I wish you the best and semoga all serabut di kepala tu berlalu pergi

CocoCily replied at 20-11-2020 03:00 PM
To be honest I pun tak sure how long beransur pergi. May be a year macamtu. I tak pergi kerja for  ...

Why you still married to him when you are unhappy? I rasa wasted saja life bila hidup dlm keadaan tak percaya..kecewa dan sedih.

Edited by CocoCily at 29-11-2020 12:41 PM
scorpionkiki replied at 28-11-2020 07:36 PM
Why you still married to him when you are unhappy? I rasa wasted saja life bila hidup dlm keadaan  ...

Because none of us perfect & still sayang each other. Now i dah ok, happy but cepat triggered if husband buat silap. Sometime benda jadi for a reason. In my case i memang blame my husband. Perempuan tu tahu we are trying to concieve and pergi offer diri saying dia boleh bagi apa husband i nak. If only he sabar and wait a little longer masa tu..benda dah lepas. Now i pun dah tenang. Cuma still careful.

my dad dulu penah bercinta ngan sapa ntah..my mum naik angin pegi jumpa boss my dad ngadu pasal hal ni kata my dad lupa anak bini etc..sungguh lepas tu boss dia panggil and marahkan my dad..dengar mcm lawak kan, tapi ni happened in the 70s la..and keje gomen that time takleh nak buat perangai camni..

Iols pun x pandai nak nasihat tuan tanah cuma berharap tuan tanah rajin2lah buat solat taubat...ada hikmah nya.. InsyaAllah

Acikgomen replied at 19-8-2020 03:54 PM
Satu lagi masalah pompuan adalah suka sungguh cari tempat mendengar yg salah

Lepas tu ada sejut ...

I agree with this!
perempuan yang asyik minta pendapat kat laki orang yang patut dipangkah. Macam takde laki bujang or kawan perempuan je yang dia nak pi tanya pendapat, nak mengadu domba.
Memang dari awal sekdar sharing, feedback and blablabla. lama2 jadi care, jadi sayang. Its a no no no
Kita as perempuan pon kena ada kesedaran sikit ye, laki orang jangan kita rapat sangat. Boleh menimbulkan fitnah dan yang tak sepatutnya. Even kita ni anak dara sekalipon jangan ye.

For TT, I takde pengalaman nak bagi advise. But apa pon, if me.  I bersyukur my husband really nak kat I and tolak perempuan tu. Forgive but not forget. So berjaga-jaga tu memang akan sentiasa ada.
A warning to husband jugak jangan sampai u buat onar dekat office dia if dia kantoi benda tak best lagi.

I harap semua dipermudahkan. Aminnn

Mcm kes saya pompuan tu mmg bercerita kat suami saya problem dia dgn hsband dia. Katanya dia yg bnyk tanggung belanja rumah. Tapi lepas tu siap hantar gambar mggoda, gambar anak2 dia la. Lepas tu meleret msg i miss u every single second la i love u la dgn sticker2 wasap tu. Itu yg saya dpt tau. Yg tak tau ntah la. Keluar dating tak tau berapa kali.

Suami saya pun gatal. Seronok mcm baru bercinta la. Saya kata tak malu ke berebut bini org tu. Bencinya kalau ingat. Kalau la bercerai tu mudah tak payah pikir apa.

Husband pompuan tu pulak kata dh tau lama. Yg tu pun saya tak tau kenapa dia blh biar je. Sampai la dia dpt cari no saya.