CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3990|Reply: 10

Kawan Suka Gosip Artis, Drama Pukul 7

Post time 9-9-2020 08:40 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Tadi aku lepak makan dgn opismates. Aku diam je dekat meja tu main phone sambil google retis yg dorang sebut tu.

Sebab opismate aku suka gossip retis. Aku bukannya kenal retis bbnu mcm dorang. Masa dorang cerita pasal retis, aku terkebil2 dok fikir artis tu pelakon ke penyanyi, gred apa, apa sumbangan dia, sangkak ke tak, bakat apa yg dia ada.. Terpaksa aku google jam tu jugak, tetap takde jawapan.

Lepas gossip retis yg aku who are yous kan, dorang cerita pasal drama yg aku tak tengok langsung. Terkial jugak la aku cuba faham cerita dorang. Macam drama 7 hari mencintaimu tu, dorang cerita pasal intan, yg aku ingat intan sarafina..

Tu je la cerita dorang hari2 kalau lunch.. Mesti ada member korang macam ni jugak, bersembang, tapi korang tak faham apa yg berlaku..

Rate

1

Kau abaikanlaaaa ...  

Edited by yuki812 at 10-9-2020 08:30 AM

Aku sama cam kau..tak suka gosip artis..
Bila diorg bercerita..aku diam..
Pernah skali aku konon nak ikut lah bergosip..aku dok tanya itu ini sebab aku tak kenal..sudahnya aku kena marah sebab diorg kena terangkan balik start mula cerita. So..tak yah buang masa..baik aku tido..hahahha...

Lagi satu..cerita pasal kerabat2 raja..diorg cerita yg ni anak supupu adik beradik kawin ngn bapak ntah sapa2 tengku Raja..pun aku mmg tak kenal...

Kawan2 opis cakap..hidup aku membosankan sebab diorg tak leh bergosip ngan aku..seumpama cakap ngn dinding...cakap ngn kucing pun ada respond..ohhhh..

tu la....sama la...menyampuk ja kena...tanya ja kena...tambah kami x dan nak tgk drama pukul 7..

yuki812 replied at 10-9-2020 08:28 AM
Aku sama cam kau..tak suka gosip artis..
Bila diorg bercerita..aku diam..
Pernah skali aku konon n ...

Aku rasa laa dosa aku dah byk sgt sbb aku ngumpat adik beradik jiran kawan sekerja.. pendek kata semua  org yg aku krnal dan tak kena di mata aku .. aku ngumpat.. so bab retis aku mcm.tak mo ngumpat sbb dia tsk.susahkan aku.. kalo susahkan aku.. aku ngumpatla hahahs.. tp tu laa . Tgh berusaha utk tak nak ngumpat tp soooo susah

Edited by yuki812 at 10-9-2020 10:22 AM
Buritan replied at 10-9-2020 09:06 AM
Aku rasa laa dosa aku dah byk sgt sbb aku ngumpat adik beradik jiran kawan sekerja.. pendek kata s ...

Saya ni ngn adik beradik kawan jiran pun tak ngumpat sgt..level beginner..hahahhaa. bkn sebab ngumpat tu dosa..masuk api neraka ke..mmg tak pikir gitu. Tapi saya selalu dgr org ngumpat sesama sendiri dpn2 saya. kawan ngn grp sana, dia ngumpat group sini..joint ngn group sana, dia ngata group sinun. dan diorg pun tak kisah saya dgr..sebab seolah saya ni ada ke takde...

Tapi saya perasan org yg suka ngumpat ni..macam banyak pulak kawannya. Peramah kot.kdg tu akrab pun ya. Tu saya rasa lah. Eh..kita kira ngumpat tak ni.  

Follow Us
yuki812 replied at 10-9-2020 10:19 AM
Saya ni ngn adik beradik kawan jiran pun tak ngumpat sgt..level beginner..hahahhaa. bkn sebab ng ...

Ye betull tuu.. saya kalo ngimpat org dgn somi sahajo.. tak nak aku ngumpat jiran tuu dgn jiran sebelah.. jiran sebelah tuu kabo kat jiran lg satu cmn.. sbb tuu aki suke lone ranger..layan jiwa sendirik.. ooo nak ngumpat dlm grup wasap lg laa.. aku ngumpat dlm forem cari hahaha

aku pun nyampah eh org suka bercerita hari2 psl retis, kerabat, insta etc.. apa pekdahnya utk kehidupan x tau lah?

oh sis banyak orang yang hobinya ambik tahu pasal artis and instafemes... kadang tu cerita pasal artis macam dorang kenal dan tahu luar dalam artis tu..

salah komen, kita pulak kena carut.. pelik tapi lama lama lawak tengok perangai memasing..

kalau i, i suka satu artis tu i suka diam diam je.. stalk ke apa.. tak beritahu orang.. kecuali masuk bod artis!

sebab laki i pantang i tengok drama melayu beria ia nanti dia lahar.. katanya drama melayu ni memanjang sama... orang kaya dengan orang miskin.. bisnes juta juta, sana dato sini tan sri

nasib kawan2 aku pun spesis cam aku, jenis tak kenal orang. kalau sembang pon bab2 berilmiah je

tambah plak aku tak tengok tv apetah lagi drama tv tuuu ahaks

bertabahlah dapat kwn mcm tu