CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Juwita2020

Kekerapan ke rumah mertua

doubleA replied at 20-9-2020 01:14 PM
Cuba satu malam tu ko cakap kt laki pening kepala, nak rehat tak boleh p umah mentua. Kira dah kerap ...

Pernah sekali aku ckp penat nak ikut.... Merajuk terus.... So lepas tu aku xpenah kata aku penat... Ikut je walau penat mcm mn sekali  pun. Laki aku keje jarang dpt cuti. Workaholic..so nak balik kl 2 or 3 bln sekali la. Kl rmh parent aku. Hb aku org perak.

sarah82 replied at 20-9-2020 12:53 PM
Cuba trick ni.. Apa kata seminggu 2 kali.. Ang masak lebih sikit.. Tengahari pi antar kat rumah ment ...

Bab masak n hantar ni selalu buat. Tp utk mkn mlm la. Sb siang duk sesorang... So x makan la.... Jd x msk. Bila mlm pas maghrib tu, kira tapau bw mknn aku msk, mkn sekali dkt rmh mak. Xpernah la try hantr mkn tgh. . Mungkin boleh try utk jernihkan topik aku jd sebutan ramai

Juwita2020 replied at 20-9-2020 02:02 PM
Bab masak n hantar ni selalu buat. Tp utk mkn mlm la. Sb siang duk sesorang... So x makan la.... J ...

Salah satu usaha.. Dan dlm2 pi antar tu.. Sembang la.. Tanya slow2 apa yg ang buat tersalah atau mak mentua terasa hati..

bertabahlah TT dgn langau2 tu semua
berckp tu ibarat hembus air liur mmglah senang dan laki TT tu dah knp xde akal ke
tiap mlm dah pergi lps tu stay smp tgh mlm x cukup lg smp nak kena pergi waktu siang plk, x fahamlah dgn species jantan mcm ni
Klu x leh berpisah dgn mak dia patut laki TT tu x payah kawen just dok menepek bwh ketiak mak dia aje manjang
lg satu sub laki TT beljr blk ilmu munakahat ni, jgn nk bg arahan membabi buta aje

Juwita2020 replied at 20-9-2020 12:39 PM
Kakak yg bising tu x duk sekali pun.. Alhamdulillah dia xde. Huhuhuhuhu... Kalau dia ada, once i m ...

Xpyh lyn la ckp2 kakak ipar yg bising tu. Dia pn xdok sekali kn.. Ntah2 if dia di tmpt u, dia pn xdenye tiap2 mlm nk jenguk in law dia wlpn dok dekat. Sibuk je psl hal org

Org kata, mertua & menantu ni dok dekat2 bau taik. Dok jauh2 bau bunga

Follow Us
Juwita2020 replied at 20-9-2020 01:56 PM
Pernah sekali aku ckp penat nak ikut.... Merajuk terus.... So lepas tu aku xpenah kata aku penat.. ...

Ko dah tolak ansur sangat dengan laki dan family dia, jangan salahkan diri ko lagi. Persetankan la langau tu kang ko yg stress. Cakap je pening kepala dan tak sedap badan bila letih sangat. Ko ingat dia je boleh merajuk? Ko pun boleh merajuk gak. Penat zaman sekarang ni bahaya, so listen to your body. Laki ko hati tisu mungkin sebab mama's boy sama (sorry)

Rotisserie replied at 20-9-2020 02:16 PM
Org kata, mertua & menantu ni dok dekat2 bau taik. Dok jauh2 bau bunga

Kan.... Kadang pk cr rmh jauh sikit. Tp kesian pulak... Atleast skrg tiap mlm blh dtg. Nnti jauh seminggu sekali... Serba salah pulak kita... Beljr redha. Mungkin ada hikmah.

Sebab kerap sangat pergi dan buat baik tu depa tak nampak kebaikan ko. Cuba kalau lama tak nampak, memang bau wangi la masa jumpa. Ko tersepit sebab laki ko jenis nak dok bawah ketiak mak dia. Pergi every night tu too much la, korang takda privacy korang pulak. Ingat buat kerja rumah tak penat ke siang2? Ko dah cukup baik selama ni pun laki tak hargai. Hantar je laki tu balik rumah mak dia ko minta me time ko balik KL umah parent sendiri

Printer rasa suami TT bodoh. Isteri keluar rumah mesti dengan izin suami. Isteri pn nak rehat dan uruskan rumah dia. Mertua pun mesti nak me time. Tak kan la nak hadap mertua je selalu.

Kesian TT dpt suami bahalol dan orang sekitar yang toxic asik batu api ada aja perkara tak kena

Juwita2020 replied at 20-9-2020 11:55 AM
Yer... Ipar duai. Risau lama nanti termakan juga ckp2 negatif tu. Akhirnyabakan nampak negatif jee ...

Kena bincang balik dgn husband tt baik2. Sbb mmg ada llaki yg jenis dengar aje bulat2 apa yg adik beradik n ipar sendiri cakap, langsung tolak tepi apa bini sendiri cakap. Mcm kes kawan aku, makan hati dpt laki peel mcm tu last sampai bercerai berai.

Laki awk mcm sel otak tak berfungsi je bdasarkan crt awk. Kalau rumah mak awak nearby mau ke dia ke sana hari2 siang malam. Nak kecewa2 bagai puihh panas pula ht ni bca

HELL OO ?? Itu pun nak kecewa kt bini kira bgus la bini ikut. Ada org lain mmg tak jenguk pun mil. Laki p sendiri sorg2.

Dah kenapa hari kena p mcm xde privacy ja.

bkn xcukup tp da terlebih

Kau jual je nama mak kau.....

Ckp mak tak bg kuar rumah klu bkn dgn somi....tak manis isteri org kuar rumah masa somi pi keja....mak yg kata bkn kau yg kata....kau ckp le, mak kau, wlupun org kl...tapi adab sbg isteri memang dia jaga   ..

Tgok apa laki kau kata pulakkk....

Simpati dgn tt. iols pun rmh mertua dlm 15-20min, blm ada rezeki anak, x keje duk rmh jer. mertua pnh sindir buat apa duk rmh sorg2. g rmh dia lg bagus. tp x kuasa nak g rmh dia, nt dibuli, disindir mcm2. anak2 ppuan dia semua dilayan ngalahkan puteri. kita yg mnantu jd maid. iols ckp tegas dgn husband, jgn paksa2 iols pegi rmh family dia yg suka nak hambakan iols

Laki ko anak mak ke? Slalu aku nampak anak mak ni klu berbini nnt runah tangga pecah belah slow2.  Baru 2 tahun kawen tu.  Dont be surprise klu nnt ko kna decide nk jaga hati sdiri ke nak jaga ati laki & mentua smpai mati.

Bagus nye ko setiap hari pegi umah mertua. Aku mcm ko jgk suri rumah, umah mertua pon dlm 15 min. Masa mula2 kawin mil da ckp siang pegi la umah dia tp aku tak pegi pon haha koser. Aku balik time ada makan2 je dgn suami. Kalau suami keje jgn harap aku nak pegi sbb aku ni jenis x reti bawak diri. Lama2 diaorg pon faham. Suami aku tegur jgk suruh aku berubah tp aku suruh dia bg aku masa. Skrg pon da 2 tahu., n hubungan kitaorg aman2 je. Aku pon da reti bwk diri sikit2 tp aku xdela nk jenguk mertua hari2 ingat aku xde life ke. Kalau suami rindu makpak dia, dia singgah la sana kejap.

Ko slow talk la dgn suami. Buat muka sedih sikit. Xkan hari2 kena g sana. Bila suami ko kecewa, ko amik la hati dia, masak sedap2 ke, layan dia kat katil ke baru dia lupa sikit kekurangan ko tu.

Alah kalo ikut laki n mentua semuanye xkena la..laki ko nk kecewe konon hbs ko tu xkecewe ke xde mase sdri..pnt kot smpai kul 1 pagi bru balik nasib baik ko suri rumah..kalo esok2 ko dh p sdri umah mertua, die duk complain duk kecewa tang lain pulak

Laki ko mental
Aku 6 bulan tak balik kampung laki
Dia balik sorng2 je

Buritan replied at 20-9-2020 03:36 AM
Satu lg . Aku jd sasaran dibulinya.. asyik suh balik.. siap tamye minggy sudah buat ape.. minggu lg  ...

Sskjp mmg gitu
Scary btl mil ko