CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: mamiary

Husband Tak Nak Tolong Buat Kerja Rumah

dia bukan TAK NAK
tapi hang TERLEBIH rajin

faham kan tu dulu
baru nanti hidup relax selayaknya

stop being a wonderwoman bila dah kahwin
act the part of demure person or clueless female
it's ok
org lelaki suka rasa diri dia hebat
so let him bask in that thoughts

senang hidup tu nanti dik

cakap dgn laki kau dek
'B..... esok i nak pergi Mahkamah Syariah, nak failkan fasakh.'
5 tahun anak dua? baik kau blah sebelum anak masuk 3

mintak pembantu rumah la,,,
sbb aku pun x tolong jgk bini aku,malas arr,aku dah bg makan,xkan ko duduk je,pembantu pun dah bg,xkan aku jugak nk kena gerak

OsHiN_hOnEy replied at 7-10-2020 11:35 AM
dia bukan TAK NAK
tapi hang TERLEBIH rajin

kalau dapat laki adik aku, untung la.. adikaku dah kemas.. dia tukang sepah.. tak guna punya foreigner, dia expect adik aku layan dia mcam kakak2, mak dia layan dia.. maklum anak bongsu, dia yang sepah.. dia tuduh adik aku malas.. sial.. nk je maki dia.. adik aku tak bagi pulak.. dah la selalu mendatangkan maslaah... adik aku jugak tolong cover... dia stranded kat ereb.. adik aku jgk turun naik imigresen utk dia.. dapat balik perangai sama jgk.. dah la jenis degil.. buat sesuatu tak fikir consequence... kalau dapat satu hari tiba2 dtg ghajin mengemas.. siap ambik gmbar hntr.. kau dah la anak sakit takde plk nk peduli.. anak berak semua bg adik aku.. lps tu rumah sepah yg kau buat.. salahkan adik aku... kena latak accident je org macam ni? nak nasihat mcm mana lagi... adik aku tegur.. ngamuk2...

tahniah..kalau suami tak rajin sgt & tak kaya, sesuai anak sket aje. jangan beranak ramai2 ikut sunnah. itu semua superwoman aje mampu.

tido 4jam tiap2 hari- 12 tgh mlm tdo. kul 4am bangun balik. masak tiap2 hari. rumah kemas/takde sepah2 wp ada 8org anak kecik2. mop rumah tiap2 hari. motto- rumah bersih & senang hati.
kalau anak sakit tak tdo, ko takyah tdo. 24jam keje terus.

sekarang ko kena pikir cam mana nak work smart aje. sabar la sket. anak kecik2 kan. nnt anak2 besar, ko boleh ajar sket2 keje umah selain upah part time cleaner.

terpaksa la.. nak lentur buluh dari rebung. dah jadi buluh tua, hanya "pembalasan" aje boleh. takziah ye.

want2bhappy replied at 12-10-2020 08:06 AM
kalau dapat laki adik aku, untung la.. adikaku dah kemas.. dia tukang sepah.. tak guna punya forei ...
adik aku jgk turun naik imigresen utk dia

see?
lantak pi kat dia
tak perlu ditolong pun
dia bebel2 salahkan adik you
because she allow it to happened

we can always control how others treat us
by setting our boundaries
tak kira org tu sapa dgn kita

it's our 1st self defense

adik you cerita byk2 kat you buat apa
once dorg as pasangan dah pillow talk
all that she curhat kat you got no meaning already
kira settle

you as kakak yg memendam rasa

Follow Us
Hana replied at 12-10-2020 09:44 PM
tahniah..kalau suami tak rajin sgt & tak kaya, sesuai anak sket aje. jangan beranak ramai2 ikut sunn ...

kannn

haa dengar nasihat2 dari puan hana ni
she very level headed

*rindunya nak baca luahan hana mkn buffet

Edited by Meiizu at 13-10-2020 04:18 PM

makteh aku cikgu , laki dia keje ofis hour--  jenis takmo buat kerja rumah , hari cuti nak bini masak 3x, hari biasa mlm kena masak..bagusnya tolong pegi market ...yg lain kemas, layan anak smua takmo, jumpa rambut kat lantai pun bising.
bergaduh nak bercerai gak time tu anak 3 makteh lari tido hotel tinggalkan smua anak2 dia.
hura hara 5hari
mujur family belah kitorang & belah sana sampai sangguup turun kl meeting family prooblem.
kakak ipar makteh yg cadangkan ambil maid - gaji bini bayar maid - gaji laki smua dlm rumah. memang pakteh makteh ikut pasal depa berdua bukan tak mampu - middle income kot.pakteh tu rupanya menurut jugak nasihat kakak sendiri -alhamdulillah

cite pun dah 20thn lepas...so entah sesuai ke tak dgn situasi ko.elok jaa lepas tu makteh boleh masak2 tanpa runsing hal ehwal rumah, mlm tengok buku sekolah anak2, mengaji.

OsHiN_hOnEy replied at 13-10-2020 03:02 PM
kannn

haa dengar nasihat2 dari puan hana ni

hehehehe..hi honey..
tahun ni bulan puasa tak dpt makan buffet ramadhan.

OsHiN_hOnEy replied at 13-10-2020 03:01 PM
see?
lantak pi kat dia
tak perlu ditolong pun

mlas nk fikir, kita pulak yg naik blood pressue, as you said she allowed it to happen..

husband saya pernah sentap bila saya menjawab ... dia duk gurau2 ngan sya perli cikgu tadika mengandung tiap tahun... saya jawab kalo laki dia boleh diharap apa salah nye....beranak tiap2 tahun pun x kisah .... haha... terus dia sentap jawab ... ye laaa... dah jodoh awak kawin ngan saya .... hahahaha...

Edited by misswa at 19-10-2020 08:49 AM

Same thing here. I bekerja. 3 jam habis kat jalan. Anak baru sorang. 7 bulan. Dia balik kerja, dinner main hp. Worst part, husband punya minded kerja i senang tak penat. Dia? Masa dengan anak maybe sejam je kot sehari out of 24 hours sehari. Masa dgn i lagi la. Kerja rumah lepas tekak dia je la basuh pinggan sendiri. Dah beribu kali talk pasal ni. Still sama. Mak dia pun tau anak dia macam mana, apa dia cakap "sabar..sabar..orang laki ni tak boleh marah..kena lembut je tegur." Kesimpulannya, survive sorang2. Silent treatment. Anggap dia macam kucing dalam rumah tu. Lagi suka dia tak ada dekat rumah at least kita tahu, memang kita kena buat semua. Dari ada, tapi macam takda.
Sorry tt , tumpang rant.

prettyuglybabe replied at 1-10-2020 12:49 PM
since u wfh, lari la sementara waktu ke rumah mak ayah or adik beradik..
kalau dia tak cari u, mema ...

I ada problem ni skarang.  I ada 3 org anak 7, 4 & 2 tahun. Me working mum & I alternate wfh.

Benda yg sama berlaku, its repeating... laki suka main game. Suruh baru nak buat.

Ok fine I malas nak bising2. Memang betul in this relationship memang I banyak mengalah. sebab apa yang menyampah sgt he akan sentap kalo I bising2. Mcm I yang salah..

Ni baru je jadi 3 hari lepas.. after dinner semua. I company my kids buat homework & yang kecik tu kacaula kakak die buat homework, I cakap la jaga sekejap si kecik ni.. masa tu mcm biasa die ngan gajet die. Then die amikla si kecik tu masuk bilik tapi si kecik tu menangis yela mcm mana tak nangis bapak die amik je anak masuk bilik & he continue with his gajet.  adala 3-5 minit anak nangis mcm tu laki I kuar bilik hempas pintu, merengus .. and until now die tak tegur me ... looks I yang salah.

I stay with MIL. MIL I memang ok , sib baik die ada boleh tolong I buat keje rumah sikit2 ++ tolong jaga anak masa pkpb ni when I kena keje yela baby sitter xnak jaga.

Tula kat kepala otak I ni mcm nak lari je bawa anak2 p umah my parents sementara takde roadblock ni... duduk sana senyap2.