CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Mertua Miskin vs Kaya

MissyMolly replied at 13-10-2020 05:18 PM
Sorry tt..iols pn org susah.sikit rasa terganggu jugak baca post2 u..cane nk ckp eh..tp iols cuba fh ...

Oh i tau akan ada yg terasa . Sbb tu i xpernah ckp direct dkt husband sb he will never understand n akn aggap i hina family dia. Dkt bod CI pon ada yg jenis family susah n suka menumpang sedara mara pon terasa jugak. But please dont take it personally ya. Forumer lain yg alami mcm i pon agree, bukan hina tp susah nk ngam bila background x sama ni

anony-mous replied at 13-10-2020 05:31 PM
Oh i tau akan ada yg terasa . Sbb tu i xpernah ckp direct dkt husband sb he will never understand  ...

Iols tk terasa pun..iols ok jer cuma i rasa bahasa u agak keras..tp ye la u tgh prob kn..i pun kalau tgh hot jilaker jahanamm semua kuar kohkoh..n try to chill tt..byk post yg sharing juga tk sama level tp theyols plus minus jer.tp beza pemikiran ni mmg pyh sbnrnya..kalau tk merugikan tkper.bila melibatkan rugi masa/kudrat/duit ni lahaiii sedih je kn rasa.satu iols respek u jaga aurat masa kt kg ahahaa..iols selamber je bkemban kuar toilet.nasib tk baik tsempk dgn bil..buat bodo jah.tihtih..tidur lambak2 kt ruang depan rumah.lapik toto yg nipis yakmat..bgn pagi makkk sakit bdn tp ada la excuse mintak tok laki urut2 hahaaaa..nk bwk toto seniri takut kata tk bercukur hoho..rumah mil pun sejenis panas gila bila siang.kain batik dah jd seropa skirt pendek hahaaa..tp tu dulu la..skang tidak lagi kihkih..bila semua dah kerja pelan2 mil upgrade rumah.dah ad part batu so sejuk dah.siap weols mmg dpt bilik berkatil..so,byk2 sbr yek..smg suami u phm sikit perasaan u yg seteressss tuh..try taw on top kohkoh

MissyMolly replied at 13-10-2020 06:03 PM
Iols tk terasa pun..iols ok jer cuma i rasa bahasa u agak keras..tp ye la u tgh prob kn..i pun kal ...

X sempat nak sugarcoat dlu uols

At 1 point mmg i rasa malas dah nak bertudung. Rimaszzzz!! Tp i cpt2 doa moga benda ni asbab i lepas seksa kubur (sbb dosa yg lain berkumpul jua )

Kenapa uols xbwak je toto sendiri? Serba slah kan? Kita bkn nk hina org tu bawak toto sdri. Tp mmg jujurnya sakit badan & xbiasa. Xkan nk mintak pak mertua beli kan? Tu lah i mmg xfaham. Sng ckp elakkan la kahwin klau background x sama ni. Lg2 kalau prempuan lg berduit. Klau vice versa, i happy jah org belikan katil & tilam.

Klau vice versa, lantak la ada adk abg kakak ipar, bkn aku kena bertudung pon. Kain pelikat pon dah ckup. Ni dgn seluar panjang baju lengan pnjang bertudung ke bilik air bagai. Tukar baju semua. Bra kena pakai.

anony-mous replied at 13-10-2020 06:16 PM
X sempat nak sugarcoat dlu uols  

At 1 point mmg i rasa malas dah nak bertudung. Rimaszzzz!!  ...

Try your best la tt..cuba yek berlebih kurang..lama2 nnt ok la depa tu.part mintak2 tu iols no komen la..bc pn tk sedap rasa perangai mcm tu unless u yg offer kn hahaaa..cuma boleh u fikir gini la..org mintak u bg..nti Allah bg u yg lagi best??tp kalau u pun tk ikhlas mmg tk dpt apa la ahahaaa..tp i mmg pelik sikit..i yg suka balik kg dia hahaaa..my mum grg n byk protokol.rasa bebassass ko dok kg mil tihtih..theyols pn menyayangi menantu nya yg chill inney kikii..meh nk stori.i menantu first.hbs potong kakak abg dia sbb weols gatal merenyam.tk la..my mum yg byk protokol tu tau i  couple terus suh masuk minang then kawen la kami hahaaaa..tk nk jd bukan2 kot.toilet luar rumah u..mlm2 mmg bteman ler nk melepas besar kecik..over time,pil sambung2 rumah taraaaaa toilet tu dah jd dlm rumah.yg tido lmbak2 tu masa cuti sekolah/raya.mlm2 boleh pulak dia ngenjut.gila tak gila??adapt jer la tah2 sbb tu la weols dpt bilik ahahaaaa..best of luck tt.sygkan suami u yek..ckp lembut2 taw!!

Edited by Hana at 13-10-2020 09:53 PM

i dah baca keluahan u. i rasa kalau kawen tak sekufu ni boleh kalau
1. Dari taraf miskin pergi taraf KAYA (upgrade) tapi tak boleh dari KAYA turun ke miskin (downgrade) boleh la sket2 tapi susah.
2. Perempuan kena miskin. Lelaki kena KAYA.

sbb tu drama tv3 byk buat citer ala2 CEO kawen dgn maid. CEO kawen dgn PA. CEO jatuh cinta dgn penjual nasi lemak tepi jalan yang muka lawa cam intan najwa tapi spm pun tak pass. Pastu parents lelaki lagi kaya lagi ternama tentang sbb dah arrange jodoh yang sepadan lawa + kaya + grad overseas lagik tapi sebab CINTA itu BUTA, Hero tak pedulik. nak jugak penjual nasi lemak itiew.

kalau heroin kaya pulak, kena kawen paksa dgn anak sapatah2 ikut wasiat. tengok2 rupanya hero tu pun anak orang kaya.

BTW, i rasa, selagi husben u baik, SETIA & tak naik tangan/tak pukul u, u bersabar aje la. boleh nak cerai/kuar tapi setiap langkah/perjalanan pasti ada dugaan lain pulak yang u pun tak terpikir.
tapi, kalau u dah tak tahan, ok aje u nak kuar dari kehidupan ini selagi anak sorang (anak belum berderet2 - 4/5orang)

adik ada citer, kawan dia yang couple time belajar, bila dah kawen, rupanya suami tu anak emak. padahal dah sekufu tau Doktor kawen Doktor tau. (cuma, i tak tahu la keluarga setaraf/sekufu ke tak) yang pasti mak tu mak tunggal pastu ada anak lelaki sorang (adik beradik lain ada tapi perempuan). so, tiap2 minggu kena balik. kawan adik i tak tahan. last2 dia mintak cerai. tiada anak.

Edited by Hana at 13-10-2020 10:12 PM

kalau u nak buat sesuatu perubahan (contoh, tido hotel ke apa2 la)
kena
1. Pandai menjawab - defend diri sendiri. jangan harapkan spouse backup.
cam makcik husben i penah tanya, kenapa tdo kat hotel tak tdo sama2 dgn kitaorang? (ini ada kenduri kat negeri lain pastu homestay ada tapi ramai la orang tinggal kan) i jawab - ini kira ala2 Jalan2 Makan Kenduri. lagipun tdo hotel boleh honeymoon.   riuh sakan le makcik2 husben i gelak2.Derang suka gila jawapan i bagi tu. i ok ajek..
tapi sebab i kawen lambat kot. mulut pun boleh tahan laser gak. takde nak malu cover malu2
dgn adik ipar lagi la.. takdenya aku nak bagi korang menang. I misti menang hokeyy..
pastu skrg MIL pandai. kalau apa2 dia tanya i. Nak pergi kenduri ke tak? i jawab terus TAK.
nnt dia tanya, kenapa? i cakap JAUH. (hahahaha) pastu MIL misti ckp tak jauh la.
i jawab..mmmm...utk saya jauh. nnt saya penat.
kalau dia tanya hsuben i, husben i suka bagi jawapan ala ala menteri politik. blum tahu lagi. tak pikir lagi. apa2 la jawapan yang kabur2.

2. Berani buat sesuatu perubahan.
Kekadang i tanak ikut balik sbb malas or ada keje. so i tak ikut la husben i balik umah mak dia. skrg husben i rajin balik jenguk mak dia. satu negeri aje. 40minit aje. kalau i tanak, tanakla. u balik la bawak budak2. boleh i ME-TIME kat umah. Plan nak buat keje ofis padahal tetiba i tdo depan TV.

3. Buat Bodo (kalau tersalah) hahahaha.. acting skill penting tau.
i penah tersalah timing. lambat sampai (walhal 40minit hahaha) i ingatkan akad nikah lepas asar rupanya akad nikah adik ipar lps zohor. hahaha. tapi i dah suh husben i tanya keluarga dia, dia malas. mmg la MIL tanya byk2 kali apesal sampai lambat. i ckp la..ingatkan nikah lps asar. MIl ckp apa tah  i tak dengar..i cuma jawab ..0000000000000000000.. ooooooooooooo.. OOOOOOOO..

pastu makcik2 sakat la i..oo tetamu ke ni? i jawab..ye..saya tetamu.. dtg utk makan ajek.

Rate

1

Follow Us
Kah kah kah kejang perut Aku ketawa baca post hana

penmerah replied at 14-10-2020 12:51 AM
Kah kah kah kejang perut Aku ketawa baca post hana

u rindu i kah?

MissyMolly replied at 13-10-2020 06:40 PM
Try your best la tt..cuba yek berlebih kurang..lama2 nnt ok la depa tu.part mintak2 tu iols no kom ...

I rasa karaktor u mcm i. Jenis ahhh..lantak lah..jenis frendly ker..buat bodo..tak kisah apa org nk kata..dan tak amik hati. Kisah tt ni pada i biasa2 jer. Ntah lah..sebab bekas mertua dulu seorg yg cerewet..tp ahhh..ku lantak kan jer. Kdg cara kita komunikasi kot pd org tua. Kdg mmg org tua suka tanya2 harga atau apa...kita layan hepi2 jer lah..gelak2 ke. So..jd mcm x sakit hati.

yuki812 replied at 14-10-2020 12:54 PM
I rasa karaktor u mcm i. Jenis ahhh..lantak lah..jenis frendly ker..buat bodo..tak kisah apa org n ...

Ye ke..iols suker gak baca komen chuols..kita geng2 ajuma kot..tt muda lagi..drh panas..plus geng hefhef kikiii..tp iols pn suka tanya2..ye la something yg buat kita minat so nk tahu la kn..tp tkde la aim nk org tu punya..susun strategi la..u gila gold bar kn yuki san?iols plak lgsg tk minat emas..tp tgk org2 bila ada anak hbs lilit leher kaki tgn anak dgn emas..mula la pelan2 kumpul duit hohooo n mula tanya2 emas yg guane elok tp nk mur2 kohkoh..untung tanya..baru tau psl kos upah bla2..chuols tau iols tanya sapa?my younger sil ahahaa dia mmg gila emas..tp ok la sharing kn..jgn sil tu rasa annoyed sudeh kikiii..tp dia siap suh mai tempat dia murah..tp i g beli tmpt i ler..jauh tmpt dia tuh.. iols buat gila beli rantai labuh plus loket gelang cincin ahahaaa..raya tu buntang kot mata FIL..siap mak i pun pelik hahaaaaa..sj try test tgk ap feel depa pakai emas nih..tp la haiiii not my cup ler..sadai jer semua tu haaa..berat panas lagi..nyesal pun ada..gigih kot menabung..nk tiru style in laws sgt khuenss..ni i dok tk puas hati jiran i ad pulut dakap,adakah sejarah mungkin berulang?

Edited by yuki812 at 14-10-2020 02:12 PM
MissyMolly replied at 14-10-2020 01:30 PM
Ye ke..iols suker gak baca komen chuols..kita geng2 ajuma kot..tt muda lagi..drh panas..plus geng  ...

Ini kan sebenarnya pada i more to karaktor ssorang. Macam u tanya2 tu..sebab karaktor u yang pandai amik hati..so, pada org yg menjawab tu tak rasa annoying tau. Kebetulan pulak maybe u punya sil tu peramah..tak kisah org nya.

Dulu i ada biras..dia 10x ganda baik dr i..bagi barang kat mertua. I rasa mertua lbh syg dia. Tapi dia selalu kecik hati ngn kata2 atau cara mertua i tu. I pun x paham apa yg dia kcik hati tu. Ye..dia ni jenis perungus..u tau tak perungus tu apa. Mcm ada je tak kena. Kadang kan..dia selalu komplen itu ini pasal mertua..mmg kebetulan mertua jenis cerewat. Kalau tanya i..ayat2 mertua tu, langsung tak buat i kecik hati. Tapi tuk dia..dia terasa gilerrrr. Pernah mertua bandingkan i..i tak sgt bagi dia barang..tp i selamba jwb..tapi sy selalu doakan tuk mak..sambil i peluk lah mertua tu. Hehehe..honestly..i tak kecik hati pun. Ala..org tua,kan. Kita pun esok tua..lagi ntah camne peel kita.  Kitorg sama jer..sekufu...tapi hal cucu2 dia sampai ank2 i pun...dia nak bg nama. Semua nk ikut cara dia. Ohhhh..nehi..nehi. mertua tanya i..i selamba jwb tak tau lah..terlupa lah..dan terus konar borak2 puji2 dia...

Hana replied at 13-10-2020 09:51 PM
i dah baca keluahan u. i rasa kalau kawen tak sekufu ni boleh kalau
1. Dari taraf miskin pergi tara ...

lawak la post ni,
kalau tak sekufu tu yang jadi macam 7 hari mencintaiku tu kan..

yuki812 replied at 14-10-2020 02:01 PM
Ini kan sebenarnya pada i more to karaktor ssorang. Macam u tanya2 tu..sebab karaktor u yang pan ...

Aloloo sawittttnya chuols jwb doa plus peluk tuh...iols mil ok u..baik..yg grg cerewet my mum hahaaa so yg suffer my hubby la kot sbb mak dia sgtlah no rules n regulations..iols doakan chuols bahagia dgn ulat buku chuols...smg dpt mlm jemaat semola ahahaaa

Aku lom kawen tapi aku bagi pendapat berdasarkan pemerhatian pada life abang ngan akak aku..both of them married up..both kawen ngan anak tan sri..family aku average middle class jahh..tapi all my siblings are well educated. Alhamdulillah both my bro and sis survive dalam perkahwinan tak sekufu ni Abang aku senang sikit nak blend in coz lelaki kan..akak ipar lak anak tunggal xde adik beradik lain..so xde persaingan or perbandingan di situ My sis lak memang jenis prim and proper sejak dulu so dia pun memang mudah blend in ngan family abg ipar aku etc..

Tapi ni bukan family prominent yg gi mabuk2 kat clubs, rambut karat ye chuolss..jenis cam kita2 gak..bertudung, ckp melayu dan makan lauk2 kampung..bukan jenis liberal dan urban..so 'sekufu' di situ ngan family aku..just tak sekufu bab duit

Tapi akak aku ada cerita awal2 kenal family hasben dia, akak aku kononnya nak tunjuk rajin gi tlg nak hidang lunch..selamba akak aku gi angkut periuk nasik letak atas meja makan..besar mata mil dia..hahaha!!! diorg makan nasi isi dalam bekas khas utk nasik..family aku senduk je nasik dari periuk..senang..we are middle class like that ok

ramaramu replied at 2-10-2020 11:12 AM
TT i rasa masalah kita sama masa i dengan my ex husband..
i mula mula kawin kesian sebab family dia ...

Mcmane lulus bercerai tuu.. Atas reason apa??

Nham22 replied at 14-10-2020 10:38 PM
Mcmane lulus bercerai tuu.. Atas reason apa??

hujung hujung marriage tu i dah cannot tahan i pergi overseas for few weeks and i texted him to move out from the house. Sebab kita tinggal with my family.
Bila i balik, you tahu dia keluar rumah but he took my mom's car.  i called his family semua tak nak tolong, cuma suruh i sabar.. my mom pujuk dia baru dia bagi balik.. alasannya dia sakit hati dengan i kluar rumah tak cakap dengan dia sebab tu dia buat macam tu.. my mom memang sayang sangat dia sebab dia dari family susah.. i without my mom's knowledge pegi buat report polis pasal dia bawak lari kereta.

then i pegi mahkamah, isi borang semua.. i ada ic dia semua so senang, tapi bila i bagi tarikh mula mula dia tak muncul. no choice la i hire lawyer. bila lawyer call call dia baru dia setuju.. sebab dia tahu i ada report polis semua.. then dia call dia cakap ok dia akan datang court bagi tarikh baru..

lega sangat! sampai court i tak nak panjang kan cerita kita cakap nak cerai sebab takde persefaham..

Edited by Hana at 15-10-2020 09:48 AM
shop_girl replied at 14-10-2020 09:16 PM
Aku lom kawen tapi aku bagi pendapat berdasarkan pemerhatian pada life abang ngan akak aku..both of  ...

hahahaha..ok2 aku suka ayat terakhir ko..betul2 middle class mmg gitu.. time malas periuk belanga masak letak atas meja teru cedok. senang. takyah basuh byk bekas.
tapi betul la. kalau orang middle class, ambik nasi dari periuk. takde nak bekas2 khas ni unless makan ramai2 la (time kenduri/time ramai tukang basuh ada)

ko tanak mintak tips ke dari abang/kakakk ko  cammana nak cari anak Tan SRI.

biras aku no.8 anak orang senang. belajar college & grad pun dari US. aku impress gak dia boleh blend masuk keluarga mertua aku. siap boleh duk lama2 lagi dgn pakai tudung. (Keluarga dia jenis alim2 wp berduit). Tapi mak mertua aku mmg baik siap boleh masak2 lagi. sapa2 duduk umah mertua aku mmg takyah risau bab makan la. confirm. kalau balik umah, siap boleh tapau. kekadang kalau takde makanan siap, kerepok kering pun boleh buat tapau balik. aritu aku suh husben aku ambik sket ikan bilis mata biru (adik ipar aku bawak balik dari sabah-disclamer sblum PRU tu) biras no.4 aku dah pesan suh ambik sket tapi aku lupa. aku suh la husben aku ambik sbb dia kan kerap balik umah mak dia. tapi dia malu.
kenaa jugak aku yang ambik tu. tau dah. tapi skrg PKPB..susah sket la nak balik & ambik sket ikan bilis mata biru.
husben aku cakap- tak malu betul.
aku ? fine. whatever. kalau tak malu so what? ingat senang nak gi sabah beli ikan bilis? kalau beli online pun mahal.

eh.jap. adakah aku ipar parasite?

Hana replied at 15-10-2020 09:47 AM
hahahaha..ok2 aku suka ayat terakhir ko..betul2 middle class mmg gitu.. time malas periuk belanga  ...

Tips?? hahahha..diorang pun tak tau bakal pasangan masing2 tu anak tan sri..abang aku kenal dlm YM tak silap..both of them belajar kat UK time tu tapi lain universiti la..bila dah peringkat jumpa parents, baru abang aku tau bakal wife dia tu anak somebody..yang akak aku pulak abang ipar aku yang kejar dia dulu time kat uni..akak aku tu kiranya pakej lengkap chuolss..cantik, sopan, dan educated..memang senang la diterima dlm kalangan diorg tu..aku ni contradict pada akak aku..jenis loud, suka hu ha hu ha dan sekarang dah debab sikit that's why takde anak orka nak kat aku kott..huhuhu

Tapi abang ipar aku selalu je usik2 aku nak tak dia kenalkan ngan ongkaye tu ongkaye ni..tapi dah tua la..mcm pakcik dia..ada pangkat dato'..baru kematian isteri time tu..tup2 kawen ngan andartu dlm umur 35-36 gitulah..trus jadi datin ekspress chuolss..siap ada anak lagi..hantaran kawen LV bagai..tapi aku rasa tak sanggup kawen org tua..huhuhu

shop_girl replied at 14-10-2020 09:16 PM
Aku lom kawen tapi aku bagi pendapat berdasarkan pemerhatian pada life abang ngan akak aku..both of  ...

hahaha...i yang dah belasan tahun kahwin ni masih tak berani nak hidangkan makanan kat inlaws . I akan duduk dapur prep, masak semua tu cuma process menghidang serah to maid/mil sebab dont know what they want - what goes where and berapa banyak. Sometime, bila tengah masak tu mil akan keluarkan serving plate/bowl siap sedia . Awal awal kahwin dulu hidang nasi in rice bowl pun kena tegur banyak sgat letaknya and ada cara bila ceduk nasi, jangan sampai kerak nya .
But my husband cincai je tapi tak la sampai angkut periuk ke meja. Weekend serve properly la. Hari kerja hidang lauk saja. Nasi ceduk ke pinggan siap siap. I pun cakap kat maid bila inlaws ada all must do properly. Kita kita je tak apa. Kurang sikit tenaga nak mencuci itu ini .

anony-mous replied at 1-10-2020 11:22 PM
Susah sgt uols. Mak i jenis jahat, mulut jahat. But ada 1 time mak i xsihat, so i decide cuti pnja ...

Sis, u punya confession ni sgt2 membuka mata forumers, termasuk i yg belum kawin ni. Thanks sbb berkongsi. I xtau nak advise camna sbb i pun blum pernah melaluinya. I harap  u dapat sebaik2 solusi.. di permudahkan ujian u. Amin3..