CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Mertua Miskin vs Kaya

anony-mous replied at 2-10-2020 09:57 AM
Diaorang x treat mcm cash cow , tp sejak yg kes psal nk travel tu, i rasa baik i diam2 kalau ada d ...

Ni betul tapi i rasa ni mentaliti masing2 sebab ktorg sekufu je. MIL i siap pencen penuh lagi tapi tu la ada je nak dikomplen. kekadang i beli barang takot nak pakai atau letak terang2 takot keluarga inlaw cakap i perabis duit laki. Iols suri rumah sejak beranak. Apa2 barang yg i berkenan barang elektrik ke emas ke i beli sendiri hasil duit yg husband bagi. Siap tu kalau ktorg travel i yg sponsor duit hotel. Husband i pernah cakap biar je la xpayah sorok2. Diorg tu yg tak beli sapa suruh. Tapi i agak mesti MiL ada komplen pasal I macam mana dia komplen menantu dia yg lain2 tu kat I.

ni la yg aku alami skrg,
bukan soal duit selalunye tapi soal mentaliti dan budaya keluarga yg berbeza.....
nasib aku lelaki so aku boleh kawal la cmne aku nk pupuk budaya keluarga kecik aku ni......

Cenderakirana9 replied at 2-10-2020 12:02 AM
You kahwin sebab cinta ke? I dulu pernah ada ex, baik orangnya cuma mentaliti dia i tak suka. Fami ...

yup mentaliti payah2 lagi2 bagi pasangan lelaki,
kalau ppuan boleh la bimbing....

Cenderakirana9 replied at 2-10-2020 12:51 AM
Masa nak kahwin dulu you tak nampak lagi ke perangai diorang? Cara you cakap ni pun I dah boleh im ...

tu yg paling risau takut budaya keluarga x elok berjangkit kat anak2....
xpasal2 menyesal ,terpaksa hidup dgn budaya mcm tu

anony-mous replied at 2-10-2020 12:57 AM
X. Mcm mana nak nampak? Sbb bkn duduk sama hari2. Dah kahwin baru nampak. I terus terang ckp i mmg ...

same perangai mcm aku hahahah,
aku pun fikir utk pasangan dan anak2 je,
kalau utk org lain tu payah la,ape yg ade pun aku berkira2 utk diri sendiri apatah lagi nk sediakan kemudahan utk org lain,

anony-mous replied at 2-10-2020 12:57 AM
X. Mcm mana nak nampak? Sbb bkn duduk sama hari2. Dah kahwin baru nampak. I terus terang ckp i mmg ...

same perangai mcm aku hahahah,
aku pun fikir utk pasangan dan anak2 je,
kalau utk org lain tu payah la,ape yg ade pun aku berkira2 utk diri sendiri apatah lagi nk sediakan kemudahan utk org lain,

Follow Us
Skydiva replied at 2-10-2020 06:48 AM
Oo.. faham sgt sbnrnye. I x kahwin lagi tp adik beradik ade yg ade masalah mcm ni. First of all kito ...

nasibbaik la aku menantu lelaki,
xkisah la tidur bersepah kat rumah mertua,masalahnye SIL aku yg suke tidur bersepah kat rumah aku,
benda ni pasal mentaliti,diorg dah diajar dari kecik standart mcm tu,
aku xnk ajar anak aku mcm tu,biar diorg ade bilik masing2,nk tambah anak kena besarkan rumah,
ni anak ramai rumah mcm tu jugak,biz ade harta ade tapi xpernah nak cukup0,cara pengurusan kenwangan x betul,patutnye dah boleh jd senang tp sbb mentaliti yg xleh jd mcm tu

copy_paste replied at 5-10-2020 12:30 PM
xkisah la tidur bersepah kat rumah mertua,masalahnye SIL aku yg  ...

Kejap i rasa i ingat kisah u. Dah berambus ke SIL tu smua? Xmalu ke?

At least u lelaki, tp based on ur story wife u pon mcm xsmpai hati nk bgtau adk beradik dia?

Klau i perempuan ni mmg susah sgt nk ckp. Kdg2 kami laki bini xde problem sgt. Tp bila FIL dtg je , (org kata tetamu dtg bawak rezeki) tp yg ni bawak gaduh. Pernah sekali dtg waktu i x sihat, patut laki i tumpu jaga i, dah kena masak utk family dia, kena jg i lg, ank lg, boleh imagine x aku tgk sakit, FIL xtlg lgsg? Lepas diaorang balik, ko tau sapa mangsa? Aku la. Sbb lepas tu dgn laki aku sakit. Pegi keje lg, masak lg sbb aku sakit, masak utk FIL lg, siapkan ank lg. MIL aku lgsg xoffer nk mandikan ank / siapkan ank. Lepas je they all balik kg, aku terdampar, x ada org jaga. Sbb laki aku dah burn out.

Tp bila aku balik sana, buat pulak aku mcm org gaji? Skrg je aku rasa malas dah. Balik kg klau aku rasa nk tlg, aku tlg. Klau aku malas, aku xbuat

Edited by Lagubestbest at 5-10-2020 01:59 PM

Haha ada orang rasa diri dia upgrade dari orang laen..

ninnamina replied at 4-10-2020 11:28 PM
Ni betul tapi i rasa ni mentaliti masing2 sebab ktorg sekufu je. MIL i siap pencen penuh lagi tapi ...

I rasa sebaik mana pon mertua, sekufu sekali pon mmg xkn puas hati dgn menantu prempuan. Tp klau yg terang nampak xsuka lebih sng kot at least laki u paham kenapa terasa hati. I pon rasa nk sorok rantai emas n cincin sblm balik kg

Lagubestbest replied at 5-10-2020 01:44 PM
Haha ni sebab komunikasi fail je ni. Jangan cakap separuh2 je, cakap biar jelas. Lagipun Tuhan meman ...

Klau buat almari mcm tu lagi kena cop demand uols. At 1st i ok je. Patut org lain lama2 makin ok, i lama2 makin annoyed. Sbb org duk ambik kesempatan. I rasa mcm xpatut i bercampur dgn org susah bkn sbb mengada tp jd makin kurang simpati. Kalau dulu i mmg sng sgt hulur duit tp bila mix dgn diaorang ni i nmpk kenapa they all mcm tu. mgkin golongan yg jutawan pon xnak duduk dgn i sbb they even stronger. I ada kwn yg berjaya, yg jenis keje kuat so i know she deserve it. Most of b40 ni suka buat keputusan terburu2, lps tu slh buat keputusan, tp dlm masa yg sama degil xnk dgr pendapat org lain, terlalu manjakan ank bg ank handphone walau xmampu n xada kepeluan except suap ank dgn game , lps tu dah tau xmampu masih nak beranak ramai2 siap nk tambah2 lg. Biasanya jd mangsa mak / isteri dlm family tu. bila ada menantu prempuan, jd la mangsa seterusnya. Iaitu maid tambahan

aku adalah produk mak ayah yg tak sekufu.. tak sekufu dr segi background je la.. nasib baik mak ayah blaja tinggi.. cumanya ayah aku asal kampung rumah kayu, mak aku asal bandar rumah batu.. mmg problem dr segi bila mak aku ikut balik kg utk apa2 program keluarga.. tapi org2 lama kot, jd takde la bercerai, semua hadap je berpuluh tahun smpai PIL meninggal.. now, mak aku still menyampah dgn some of ayah aku punya siblings, tp sbb PIL dah takde, kurang la program balik kg.. aku pun mmg x rapat dgn cousins sebelah ayah.. maybe secara subconcious aku serap perasaan mak aku.. hahaha.. leceh weh dgr mak aku bebel pasal FIL dia.. kdg2 aku rasa, apesal mak aku benci sgt kat dieorg, tp bila dh besar tua ni, aku bole nampak la.. selalunya punca duit.. nak pinjam la, tolong jd guarantor la, bli keta guna nama ayah aku la, nak beli PC minta ayah aku, ehhhh mcm2 lg laaaa... tp bila family aku minta tolong dieorg, mcm susah gak la.. mak aku nak ambik hati PIL, dia bagi banyak duit or barang je la.. so nenek atok aku suka mak aku.. hahaha.. tp mentaliti & nilai mmg lain.. susah nak ubah.. skang dh ok la sikit sbb x slalu jumpa family sblh ayah aku.. TT kena fikir apa efek perasaan TT pd anak TT jugak.. budak2 ni, nmpk mcm x faham or sedar, tp sebenarnya dia bole baca the situation.. hopefully TT dpt buat decision yg terbaik..

copy_paste replied at 5-10-2020 12:22 PM
tu yg paling risau takut budaya keluarga x elok berjangkit kat anak2....
xpasal2 menyesal ,terpak ...

Kan. I memang memilih sangat bab pilih partner sebab I nak orang tu betul2 beradab and anak2 akan ikut perangai parents. So memang responsibility diri sendiri untuk pilih pasangan terbaik yang dapat jadi role model for our kids

copy_paste replied at 5-10-2020 12:30 PM
xkisah la tidur bersepah kat rumah mertua,masalahnye SIL aku yg  ...

Bagus lah you fikir camni. Lelaki kalau tak fikir pakai otak, kerana anak bini

anony-mous replied at 5-10-2020 01:44 PM
Kejap i rasa i ingat kisah u. Dah berambus ke SIL tu smua? Xmalu ke?

At least u lelaki, tp bas ...

mmg bini aku x sampi hati la nk ckp,kalau dah tetamu lama sangat boleh bawak gaduh laki bini,indahnye kalau dlm rumah tu hanya kita laki bini dan anak2 je mcm parent kita xde plak sedara mara dtg menumpang lama2....

Cenderakirana9 replied at 5-10-2020 03:12 PM
Kan. I memang memilih sangat bab pilih partner sebab I nak orang tu betul2 beradab and anak2 akan  ...

kalau perempuan nk cari tu payah la sbb lelaki ni limited,kalau lelaki tu xpe lagi nk cari boleh didik bini tu nt.....
cm aku masalah bila SIL menumpang tu yg x best,bini aku dah didik cantik SIL plak xbest,

syaz_xxl replied at 4-10-2020 01:39 AM
Tt, i nak share. I mmg tak pernah hidup susah, apa i nak semua dapat. Bila kahwin, mungkin ujian I,  ...

Alhamdulillah bertuah you sis sebab husband menangkan you

Cenderakirana9 replied at 5-10-2020 03:13 PM
Bagus lah you fikir camni. Lelaki kalau tak fikir pakai otak, kerana anak bini

kita kena fikir kualiti keluarga yg kita bina,
aku xsuka ceca merba,baik xyah kawin,
walaupun aku ni x kaya tapi kena la cukupkan apa yg perlu,bukan main beranak pastu anak bersepah.....

smartaleck07 replied at 5-10-2020 03:11 PM
aku adalah produk mak ayah yg tak sekufu.. tak sekufu dr segi background je la.. nasib baik mak ayah ...

yes bab duit mmg punca,kalau kaya ok la boleh la bantu,kalau sekadar makan gaji tapi minta dilayan mcm kita ni kaya berjawatan CEO mmg xdpt la,

smartaleck07 replied at 5-10-2020 03:11 PM
aku adalah produk mak ayah yg tak sekufu.. tak sekufu dr segi background je la.. nasib baik mak ayah ...

yes bab duit mmg punca,kalau kaya ok la boleh la bantu,kalau sekadar makan gaji tapi minta dilayan mcm kita ni kaya berjawatan CEO mmg xdpt la,