CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6428|Reply: 35

AIR PURIFIER SEDUT ION NEGATIVE MALAM-MALAM

Post time 1-11-2020 05:00 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Zirara99 at 1-11-2020 05:05 PM

Air purifier rumah aku ni pukul 11pm dia tiba-tiba high speed and berlampu merah. Okay siapa yang tak tahu, air purifier ni dia ada tiga peringkat warna.

Biru- Udara bersih.
Ungu-Udara separa bersih.
Merah -Udara tercemar tersangat teruk

Kebiasaannya, benda ni akan merah and high speed bila mak aku memasak..kan bau satu rumah so dia merah lah okay aku faham. Tapi satu malam, aku duduk kat dapur sorang-sorang.....tengah minum air dengan tenang. Tv,aircond semua tutup. Sunyi. Mak aku kat dalam bilik. Tiba-tiba... benda tu naik high speed & merah. Apa lagi, bulu roma aku pun ikut naik. Masa tu pukul 11pm. Aku pun dengan curiousnya hidu la satu rumah nak cari punca bau. Tiba-tiba dekat satu spot ni dalam rumah aku, aku bau asap. Mungkin ke aku dh jumpa punca tu?

Bila panggil mak aku, cerita kt kakak aku, dorang kata rupanya benda ni pukul 3am pun dia buat perangai. Haih.. so korang pernah ke alami benda ni? Aku rasa macam air purifier ni boleh jadi ghost detector lah. Sebab malam lusa tu, dia jadi balik waktu yang sama pukul 11pm. Tapi sekejap je dia merah dalam 20saat je malam tu. Aku pun macam..hm kejapnya singgah?

Kemon la..aku masak megi pun benda ni tak naik sampai merah, takkan la bau yang aku tk dapat bau langsung ni boleh buat benda ni merah? Siapa yang agent air purifier ni semua boleh bagitahu benda yang aku tak tahu?

Aku tengah planning nak buh satu dalam bilik aku, tapi bila kt ruang tamu jadi macam ni, aihh tergendala sekejap..sampai lah aku dapat jawapan yang tak angker baru aku boleh consider bawa masuk bilik. Bukan apa, kalau bilik aku nak angker pun cukup la aku tahu je tak payah aku tahu bila dia datang. Naya tiba-tiba tengah buat kerja dia merah. Bilik ni la tempat aku buat kerja segala benda, nanti kerja ke mana, aku pun ke mana.

Rate

1

Sat lagi ang yg takut.. Anggap saja masa tu org Bakar sampah.

sarah82 replied at 1-11-2020 05:05 PM
Sat lagi ang yg takut.. Anggap saja masa tu org Bakar sampah.

Tkde sis. Tak ada bau pape pun sis. I siap buka pintu rumah nak bau. Tp tkdo. And spot yg I bau asap tu bukan spot berskala luas. Satu spot ni je contoh kat sofa je. Tempat lain tkdo.

Zirara99 replied at 1-11-2020 05:06 PM
Tkde sis. Tak ada bau pape pun sis. I siap buka pintu rumah nak bau. Tp tkdo. And spot yg I bau as ...

Anggap saja kekadang benda tu gila..kalau kita fikir byk sangat.. Kita takutkan diri sendiri.. Benda tu wujud.. Kita x leh ubah kenyataan tu.. Jadi kita boleh ignorekan saja.. Selagi x ganggu selagi tu chuols buat bodoh.

Ye lah tu... dia lalu menyinggah.. sebab tu warna merah.. tapi ko x bau

saya punya yg dlm bilik je yg ada issue..  tiap kali solat, lps baca Al-Fatihah, akan berubah warna oren n ada bunyi blower tu kuat sikit.. mula2 x perasan.. tp sbb ada sekali tu letak sejadah betul2 depan purifier, br sedar.... tp kejap je.. bila nak ruku' takde apa dah... tiap kali baca Al-Fatihah jd balik.. mula2 takut.. tp dah lama2 malas nak pikir.. bila nak solat, saya off kan aje..

Follow Us
umbut replied at 1-11-2020 05:31 PM
Ye lah tu... dia lalu menyinggah.. sebab tu warna merah.. tapi ko x bau

I pun yakin yang dia lalu. Kenapa tak lalu siang-siang kan. Malam juga kau lalu. Timing cantik plk tu...

awahliraf replied at 1-11-2020 05:32 PM
saya punya yg dlm bilik je yg ada issue..  tiap kali solat, lps baca Al-Fatihah, akan berubah warna  ...

Fuhh you punya kental tak main-main. Takut lah.

Zirara99 replied at 1-11-2020 05:35 PM
Fuhh you punya kental tak main-main. Takut lah.

selagi tutup dia tak on sendiri,  I okla..  hahaha..

Uolls buat dek jek.. Kang makin uolls gelabah tetek makin giat makhluk tu ngusik..

ada habuk rumah uols...sbb tu air purifier coway tu merah

makneng replied at 1-11-2020 08:07 PM
Uolls buat dek jek.. Kang makin uolls gelabah tetek makin giat makhluk tu ngusik..

I dh suruh tetek i bertenang dh. Kalau dtg lagi dia menggelabah gak I tampo je.

illa replied at 1-11-2020 09:53 PM
ada habuk rumah uols...sbb tu air purifier coway tu merah

Kalau sampai merah tu habuk seguni dh.....

awahliraf replied at 1-11-2020 05:52 PM
selagi tutup dia tak on sendiri,  I okla..  hahaha..

Hahahaha ye tak ye. Tapi I takat dh merah tu pun rasa mcm nk pukui ja benda alah tu.

haha aku igt aku sorg je perasaan.. aku punye Air purifier ni pun same jgk mcm TT punya..selalu wat hal mlm2.. aku letak AP (air purifier) ni kt hall..so biasenye klu mlm dh tido aku turun bawah nk minum air sure die menyala merah n bunyik die tgh menyedut habuk la tu (konon2)..so mase mule2 beli dlu aku husnuzon la ckp yela umah byk habuk (tp mmg mlm2 je la selalu die nk tuka warna merah pun grrr)

so mase mule PKP (mac 2020) aku pn mase tu rajin tido bawah kt hall, selalu pasan la die bertukar warna merah.. mybe time tu aku terkentut tu yg die gigih wat keje menyedut gas2 aku haha dlm hati aku ckp bgus jgk la menatang ni aku igt mcm ala2 hoax je kikiki..

so nk jd cite nye mlm td.. mmg aku decite nk tido bawah psl nk layan bola kui 12.30am..so ble aku tgk bola smbil baring kdg2 bola tgk aku, tibe2 AP aku menyalakan mata merah die smbil mendengus, mse tu myb nk pkl 2am as gem pn nk abes..serentak ngn AP aku merah tu aku terdengar bunyik mcm ade bende jatuh kt dapur aku belah tmpat aku buat letakkan mesin basuh n bj kotor..buyik gedebuk, bkn bunyik mcm bende jatuh (klu bende mcm besi ke ape bkn bunyik gedebuk kan) dlm hati aku dh pk mcm2 xsedap hati..so aku pn g check, tgk xde ape2, umah aku xde kucing so xlogik  mende ape yg jatuh dlm tu..tp mmg AP aku merah kejap je time tu..xsmpi berapa saat tu..

hmm aku dh pk mcm2 psl utk umah aku ni kira dkt la jgk ngn area PKPD hentian kajang tu..mase last week kjaan announce nk PKPD kn area tu bertebaranla PATI2 tu melarikan diri ke area2 berdekatan ngn kawasan umah kitorg ni as sini pun ramai gamaknye sedara mara mereka plus hutan2 tp umah ni..huhuhu..risau kang pati tu menyinggah plk umah aku..so dlm kes aku ni aku pn xpasti mende ape yg jatuh n trigger kn AP ni menjadi merah..wallahualam.

Zirara99 replied at 1-11-2020 10:26 PM
I dh suruh tetek i bertenang dh. Kalau dtg lagi dia menggelabah gak I tampo je.

Camtu lahhh... Baru bagus. Kena tunjuk berani dgn makhluk ni. Dr pengalaman mak, ada sekali tu masa baru pindah rumah. Bilik bawah ni rasa mcm seram sikit, masuk je bulu roma meremang. Mak geram mak jerit. Eh ni rumah aku.. Kalo ko x bayar sewa/installment baik ko berambus. Mak ulang dua tiga kali kuat2. Lepas tu mak kerap mop lantai bilik tu dgn cuka plus airpanas. Dah ok bilik tu. Mak pun happy.

havovasta replied at 2-11-2020 08:31 AM
haha aku igt aku sorg je perasaan.. aku punye Air purifier ni pun same jgk mcm TT punya..selalu wat  ...

huhu bila tau ada sesuatu ni yang buat jadi seram.. kalau takde tanda kita kurang alert ttg wnergi negatif dalam rumah

Ada satu pasang kat hall rumah. Biasa biar je terpasang sampai ke pagi esok, nak pegi keje baru tutup. Dulu mcm pelik jgk apsal dah malam2, dgn lampu merahnya...dengan bunyi blower yg makin kuat...tp husnuzon je lah benda alah tu tgh tangkap debu, virus2 tak sihat dlm rumah...harap2 virus corona pun kalah dgn coway ni.
Aku tak pikir sangat dgn hantu2 ni...dia ada dunia dia...dan kita ada dunia kita. Dan ada sebab kita tak nampak benda alah tu.

Aku pn ade satu AP. Pasang kat bilik. Kdg2 bila dh lama sgt hijau, biasa je dia tiba2 jd merah n full speed. Tp aku xdela pikir ape2.

havovasta replied at 2-11-2020 08:31 AM
haha aku igt aku sorg je perasaan.. aku punye Air purifier ni pun same jgk mcm TT punya..selalu wat  ...

Hahahaha ganasnya energi negatif kentut hang hahahah. Btw aku pun duk kajang gak. Berbalik kt cerita hng,Kalau aku pukul 11 pun dh naik bulu roma sekali naik blower dia ni plk tengah malam tengok bola mau mencicit aku lari hahaha. Dia suruh hng tdur wei. Ntah la mmg tk tercapai dek akal sebenarnya takkan la tengah malam tiba-tiba datang habuk sampai buat benda tu merah. Siang-siang tknk pula habuk datang.  

12Next
Return to list New