CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Zirara99

AIR PURIFIER SEDUT ION NEGATIVE MALAM-MALAM

sranua replied at 3-11-2020 08:27 AM
Ada satu pasang kat hall rumah. Biasa biar je terpasang sampai ke pagi esok, nak pegi keje baru tutu ...

Hng tak takut nah? Power. Hng tahu yg buat aku super duper takut ni sebab apa? Sebab rumah aku ni sbnrnya memang angker. Memang ada benda keluar masuk. Bila dia tk tunjuk tanda tkpa ok fine setakat nak main ketuk-ketuk ke apa ke. Tapi bila dia tunjuk tanda Yg obvious (bagi aku mcm tanda yg sangat jelas bila air purifier  merah), terus rasa dekat je benda alah tu dgn aku nii.

imatt replied at 3-11-2020 08:33 AM
Aku pn ade satu AP. Pasang kat bilik. Kdg2 bila dh lama sgt hijau, biasa je dia tiba2 jd merah n ful ...

Ohhh ye eh. Bukan apa. Coway ni mcm dh terpasang agak lama kt rumah. Tapi ni first time aku encounter benda ni. Mak aku pun kata 3am dia buat perangai. Sedangkan waktu siang, Jiran dok buat renovation rumah apa bagai tu Tknk plk dia merah buat hal. Dh tengah2 sunyi dia naik merah and kuat siapa tak terkejut. Terkedu bai dtg dari mana habuk yang tersangat banyak malam-malam sampai naik merah? Bau? Tkde bau pape beb. Sebab tu aku musykil nak tahu ada tak yg cerita sama dgn aku so kalau ada sebab2 munasabah aku tkde la pikir lain. Nak2 plk rumah aku ni memang angker. Benda tu dh siap panggil2 aku dh kt bilik. Now nk kacau air purifier plk. Huhu

Zirara99 replied at 1-11-2020 10:26 PM
I dh suruh tetek i bertenang dh. Kalau dtg lagi dia menggelabah gak I tampo je.

Hahahahahaha aduhai sis. Terhibur iol mlm ni

Dari ari tu baca thread ni.. Baru ingat nak pasang AP, tp bila baca mcmni x jadik lah.. Aku ni dah lah sejenis tido lewat, suka dok tgk TV kat Hall smpi awal pagi..

Zirara99 replied at 3-11-2020 04:57 PM
Hng tak takut nah? Power. Hng tahu yg buat aku super duper takut ni sebab apa? Sebab rumah aku ni  ...

Aku ni bukan tak takut...tapi aku lagi takut kalau kena tido luar rumah..ha3. Dulu jadi warden asrama dok level 3..selalu dengar bunyi guli2....padahal org atas bujang mende nak main guli. Jiran bawah plk rajin deko rumah tengah malam..kejap2 dgr bunyi meja, kerusi kena tolak..sreettttt... Bila tegur, jiran bawah tu cakap dia balik kampung. Pulak dah sape lak yg rajin deko2 rumah ni?
Tapi itulah benda ni biasa kita dengar bunyi2 je. Hantunya tak nampak.....tak merupa lagi. Jadi kita doa je lah jangan lah merupa depan2....yg tu aku pun lari....he2

Perawankota replied at 4-11-2020 04:34 AM
Dari ari tu baca thread ni.. Baru ingat nak pasang AP, tp bila baca mcmni x jadik lah.. Aku ni dah l ...

jangan begitu...habis den diserang oleh agent2 ni nanti.. beli la hhaahahaha

Follow Us
kat rumah parents i penah jadi ,, tahun lepas rasanya . masa tu cuti sekolah , anak2 buah tak ada kat rumah my parents sebab pi bercuti  dengan family adik ipar i. so rumah pun sunyi sepi lah . ada dalam satu hari nie , masa tu i dah settle mandi dan turun bawah nak dinner . tengah syok melayan dinner sorang ( my mum kat bilik dan my dad g surau ) . tetiba AP kat hall tu , ter on sendiri .   hall dengan dinning area rumah bersambung .  i pun bangun pi tengok AP kot lah my mum lupa nak switch off ke apa . tengok2 switch nya off . i dah macam cuak , cepat2 habis kan dinner dan naik atas.  AP i jenis kena tekan button on kat belah atas tengah baru on. masalahnya pada hari kejadian tu, i tak usik lansung AP .

i ingat sekali tu jadi rupanya2 , malam yang berikut nya pun menda yang sama jadi. sepanjang 2 minggu menda yang sama jadi . my mum pun terkena . last2 my mum pi alih AP tu bawah tangga. nasib baik AP tu tak on sendiri pagi2 buta masa i turun bawah nak gi keje . rumah my parents tu mmg `keras` sikit sebab dulu ada kejadian yang agak menyeramkan jadi rumah tu ..ada pernah cerita kat board nie .

Zirara99 replied at 3-11-2020 04:57 PM
Hng tak takut nah? Power. Hng tahu yg buat aku super duper takut ni sebab apa? Sebab rumah aku ni  ...

cer hang menyetori hang kjg belah mana? aku ni nk kata kajang xjgk, bangi pun xbp bangi, antara ja haha. BTW citar la jgk psai keangkeran umah hang jgk. AP aku la ni aku selalu suh die sleep mode je la. tp lg sleep mode lg bahaya upanya hahaha

Zirara99 replied at 4-11-2020 02:31 PM
jangan begitu...habis den diserang oleh agent2 ni nanti.. beli la hhaahahaha

X nak lah... Dah lah selalu dok sorg2.. Hahah.. Biarlah dorg jual kt org lain

la baru je beli AP dah kluar citer gini plak....

dah la pasang kat bilik anak sbb die senang selsema....hopefully just perasaan je kot...

Teringat cerita Nandor dlm What We Do In The Shadows... kena sedut dlm air purifier

Perawankota replied at 4-11-2020 04:34 AM
Dari ari tu baca thread ni.. Baru ingat nak pasang AP, tp bila baca mcmni x jadik lah.. Aku ni dah l ...

Aku ada pasang ap coway.. Boh dlm bilik. So far x ada apa

ko kentut kot..hehe

rumah aku pulak aku pasang ap coway yg lombok tu
waktu maghrib memang dia tukar merah walaupun takde orang bakar sampah
ahhhh taip ni meremang pulak bebulu

havovasta replied at 2-11-2020 08:31 AM
haha aku igt aku sorg je perasaan.. aku punye Air purifier ni pun same jgk mcm TT punya..selalu wat  ...

ntah2 ada makhluk duk menumpang kat korang yg korang tak sedar.. encik air purifier tolong sedarkan korang..hhuhu

Igt aku yg mereng hahahaha,sbb kt uma ni pon sma ritu..letak dkat dining area..so sudden time mlm for a few second jdi merah.automatic pkran "ke situ". Pdahal kipas area situ ttup. Msa vakum lntai pon x merah,tetiba xde ape plak trus turbo mode n warna merah.cuak jap...huhuhuhu

12
Return to list New