CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Adachi30

Aku Anak Tak Berguna

lattehazelnut replied at 18-11-2020 06:35 PM
Luah perasaan je kot..
Lepas tu hidup mcm biasa balik..

hahahahahaha... siot betul... penat jah forumer nasihat...

Mufti menk kata : Be comfortable walking in your own shoes at your own pace. Don’t compare yourself to others. It’s the trap of Satan to always make you yearn for what you don’t have but your neighbour does. Your journey is yours alone. Keep your focus. Keep going and you’ll get there! All the best tt.

Rate

1

Maaf saya lambat respond. Saya baca setiap satu komen, nasihat serta pesanan daripada anda semua. I truly appreciate each and every single replies. Terima kasih pada semua. Kalau boleh saya nak respond satu persatu

Apa pun tujuan saya cerita pasal masalah saya ni sebenarnya lebih kepada mencari kekuatan dan sokongan atas keputusan yg saya dh buat. Saya mohon maaf kalau cerita saya ni kedengaran seperti saya tak bersyukur atau seumpanya. Tidak sama sekali. Saya redha dengan jalan yg Tuhan telah tetap kan utk saya. Namun saya juga bukanlah manusia yg sempurna. Terlalu banyak kekurangan yg saya ada. Kadang2 terdetik juga di fikiran segala kesangsian, penyesalan dan ketidakpastian terhadap keputusan yg saya ambil. Terutamanya bila mengenangkan jasa dan pengorbanan ibu bapa saya. Dan kerana itu juga la saya berkongsi masalah saya di sini utk mencari ketenangan, pandangan serta kepastian. Saya terharu juga pada anda yg sudi berkongsi masalah yg serupa dengan saya. Sekurang2nya saya tahu ada juga orang lain yg faham apa yg saya lalui.

Saya percaya setiap yg berlaku dalam hidup saya pasti ada hikmahnya dan Tuhan tu sebaik2 perancang. Doakan saya terus kuat dan tabah menjalani hidup saya ini. Terima kasih pada anda semua yg banyak membantu menyedarkan saya. Jasa anda semua amat saya hargai

Rate

1

apa pun, thanks TT sbb buka thread ni, banyak comment forummers yg mnfaat kat thread ni, tp i tk rasa pun u anak tk guna, slgi tk ambk benda terlarang, you are good enough. wish you well in the future, may Allah ease everything )

Adachi30 replied at 18-11-2020 11:34 PM
Maaf saya lambat respond. Saya baca setiap satu komen, nasihat serta pesanan daripada anda semua. I  ...

Yeayyyy hrp2 kekal positip tt!!

Baru umur 30 tahun
Setiap org rezeki lain2
Buat kerja ikut kemampuan jgn paksa diri
Kurangkan hubung kawan2 lama, kerana manusia sentiasa berubah, tahun demi tahun mereka bukan spt dulu
Utamakan kawan2 sedia ada yg dekat2 yg positif
Pedulikan harapan parent, berjaya bermakna tiada masa utk family
Kembali kepada nature pergi joging bersukan bela kucing memancing

Rate

1

Follow Us
Do your best and leave it to the rest. Jatuh bangun tu adat kehidupan. Selagi kita hidup, kita boleh bangkit balik. Dun wori k.

Rate

1

Tt nasib kita sama cuma bezanya iols bukan budak bijak mcm tt.. Iols ada problem lain yg dah lama iols simpan.. Mmg tak berani jumpa kawan-kawan.. Sebab rasa rendah diri sangat..

Kawan-kawan iols semua dah ada kerja tetap.. Ada yang dah nak berkahwin.. Iols buang semua no phone kawan2 sbb tak nak tengok whatsapp story kehidupan theyols yang nampak happy I izzzzz jeles

Seronok baca komen forumer lain dalam post ni..

PintuKayu replied at 25-11-2020 01:16 AM
Tt nasib kita sama cuma bezanya iols bukan budak bijak mcm tt.. Iols ada problem lain yg dah lama io ...

Care to share?

See, u kata happy bc Komen2 forummer
Why not open up a little bit

Move on. Your parents is what matter the most now. Theyols pun dah bagi green light dengan keadaan kau. Kawan2 lama tu boleh ganti ngan kawan baru. New environment will get you new one.

Rate

1

I feel you TT. I pun rasa i ni ada masalah budak pandai yang nak please parents, people around dan hidup berlandaskan expectation orang. I belajar bidang yg parents i nak walaupun hati i meronta.

Lepas je grad & baru start kerja, I kumpul kekuatan bagitau mak i yang i nak resign & tukar bidang. Masa tu i fikir, life is too short & i taknak paksa diri i buat benda yang i tak suka setiap hari. What if i mati besok, my regret would be I don't live my own life.

Banyak suara-suara sumbang, even daripada strangers yang persoalkan keputusan i tapi masa tu i betul2 don't give a fish. whoareyusssss kan sebok je dengan life i. Syukur mak i sangat supportive.

Sekarang i dalam bidang yg i minat, tempat kerja okay, colleague sangat okay saling membantu. Kadang-kadang, bila tengok coursemates i dulu, berpangkat besar, bergaji besar, jujur I cakap, ada terdetik rasa cemburu tapi sekejap je la sebab i happy dengan jalan hidup yang I pilih sekarang. And i just IDGAF with what people think of me now because honestly, life is really short. Just do what makes you happy TT.

All the best to you

Rate

1

thank you  @ipes2 naikkan thread ni, x pasan a very good thread a common conflict yg ramai org laluii. Thanks for all the great comments! u guys rocks.

Comments

terimakasih bagi tacang2 pada semua contributors  Post time 10-2-2022 11:23 PM

Rate

1

adila39 replied at 9-2-2022 03:22 PM
thank you  @ipes2 naikkan thread ni, x pasan a very good thread a common conflict yg ramai org lalui ...

terima kasih tagged sy

good thread
perlu hidupkan
tahnk you beri tacang to all commentators

Actually kisah kita banyak yang lebih kurang sama. Dari kecik lagi antara pelajar yang cemerlang. Belajar hingga ke tahap master. Tapi kerja dan gaji hanya tarap biasa2. Dulu hidup penuh dengan tekanan. Semata2 nak memuaskan hati semua orang.

Tapi ada sebab saya tetap stay kat company sekarang, even gaji tak sebesar kawan2 yang lain. Hati tenang dan environment kerja yang tak memeningkan kepala. Dapat tumpukan perhatian kepada anak2, bagi saya itu lebih penting.

Rate

1

1. Stop comparing... yang penting u yang happy

2. My excolleagues dalam oil n gas co ramai je depression, anxieties malah ada  ramai juga i kenal meninggal kat ofis sbb depression... corporate world is nasty.. so choose your health, u dah buat keputusan yang bagus pun dgn mengutamakan your mental health...

3. Is never too late... i pun baru je keluar dari my comfort zone : mula berbisnes in 2020 and really rely on my financial planning utk meneruskan komitmen bulanan... ramai orang cuba menakut2kan i apabila i sacrificing my comfortable oil n gas job (>rm30k per month salary)

Rate

1

true , do not compare. Everything yang berlaku ada reason it can turn out the best of the best ..well depending on how we cope up with it

bertabahla wahai tuan