CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Kak Mel Panggil Saya Si Bodoh, Ustazah Jadian," -DS Shahida Terkilan

Mls nk baca captin datin tu panjang ,tp muke datin tu sgt pelik

iols malas betul orang tulis caption panjang2 dekat IG...
pegi semak dekat facebook sana laaaaaaa.....
kowser

Kenabertaubat replied at 17-11-2020 06:53 PM
Soalan serius.. Sedap ke sos dia yang dia up customer dia komen tu? Kalau sedap, i nak beli jugak

Biase jela standard gitu. Try la. Iols terorder thru foodpanda je. Mana tau dia punya

Ehhh datin pregnant lagi ke? Asal aku x tau? Haha

Aku x team tinshit..tp aku x suka cara kakmel kaki mengampu... asalnya kakmel mcm marah sbb tk dpt pampasan kan... aku speku, kak mel malu bila diberhentikan sbb  netz dan page2 yg viral bersorak bila kakmel diberhentikan...penat bgaduh dgn netz pertahankan tokalip ujung kene berhenti... majikan dh bawa travel g satu dunia..dibayar elaun lagi..pon x bersyukur lagi ko ni kakmel..

Aku sokong datin
Kerja 6 tahun kot
Tetiba bawak mulut gini
Klu dah xsuka bentila dr dulu kan?

Kkdg org yg cerita konon teraniaya ni bukn teraniaya pon
Tpi dia tu yg suka aniaya org
Play victim..

Bagi krangan pnjang2 lagi datin
6 tahun kot keje

Follow Us
Jangan baik sgt dgn org... bila dah terlalu rapat mcm ni la jadinya...

LadyCarefree replied at 17-11-2020 04:55 PM
Oh laaaaaaa patutlah tinshit melompat.

Pd iols agak keji syukriak dan tinshit berhentikan peker ...

Based on yang I baca kak Mel tu Tak diberhentikan, dia resign sendiri Sebab AS Legacy dorang nak tutup so dorang combine company kat DHERBS je. So berlakunya restructuring dengan company dorang dengan menutup anak syarikat dan digabungkan jadi 1 je bawah DHERBS tu dan kak mel tu diletakkan untuk content anak. Semua pekerja DHERBS dapat gaji basic je, Takde elaun dah Sebab Takde Untung sangat. So mungkin kak Mel Tak puas hati, dia resign. Bukan diberhentikan. Tu yang dorang ada farewell dan bagi kak Mel ni hadiah perpisahan macam dalam vidéo kt IG tu. Ni based on yang I baca lah penerangan tinshid tu. Rasanya masa Awal resign dulu I Pernah nampak tinshid review tauhu begedil kak Mel ni.

electricopop replied at 17-11-2020 03:45 PM
So, apa netizen boleh buat tentang isu ni?

Mencaci.

I bukan nak side mana pihak, I cuma nak cakap I Tak suka pekerja Lepas keja dengan kita Dia keluarkan semua keburukan kita tu. Bagi I majikan tu ibarat parents kita yang bagi kita belanja. Yer kita bekerja dengan Dia dengan keringat kita, tapi Kenapa kita nak burukkan orang yang Sanggup bagi kita kerja, bagi duit, bawa pegi bercuti semua Lepas dah Tak keja dengan orang tu? Jahat macam mana pun majikan tu, rasa Takde lagi kak Mel ni hampir mati atau Tak makan Sebab majikan Dia sampai perlu untuk dia burukkan majikan Dia tu macam tu. Ni orang Tak kenang  Budi nama  Dia.

captainQUE replied at 17-11-2020 07:41 PM
Based on yang I baca kak Mel tu Tak diberhentikan, dia resign sendiri Sebab AS Legacy dorang nak t ...

Cold storage move tu.

Apa netizen patut buat? There is a lesson here.  Sama ada anda berhenti atau diberhentikan,  never/jangan kutuk your ex employer sbb your future employer will not hire you when they know your bad attitude

jijilaaa replied at 17-11-2020 07:05 AM
merata org angkut bwk pergi. spesis janda mcm kau belum tentu mampu pergi 3-4 negara gitu. bukan asi ...

Aku ada baca gak kes wani kat ig viralkini
Acik Mel ni sejenis batu api, sana sini mencucuk org, bawak cite
Yg viralkini tu pulak baru sekali tu kan depa jumpa wani, dah act mcm tau luar dalam kain.
Depa dok tunding jari salahkan toklip
Bila netizen komen, si wani tu malas nak mengemas umah, umah mcm tongkang pecah,
Viralkini kasi makanan yg bukan2..terus depa melenting bila kena komen.
Aku terus unfolow ig viralkini

Dia buka pekung si mel ni indirectly jgn amik la pekerja toxic. Cm ni.. Mmg ramai pon kaki ampu kaki kipas semua wangi masa kerja.. Lps tu sour grape

Tu antara sbb kenapa majikan malas amik pekerja local.. Dh la malas.. Berkira.. Pastu xprofessional.. Tp part duit epf gigih klaim hak pdhl contribution bos yg korg ckp jilaka tu la yg byk dlm tu.. Br kena potong gaji dh mengeluh bagai ckp bos kejam. Hahah

Aku side dato datin la kali ni...sbb aku rs nak cili je mulut kak mel tu...jns bibir nipis ni mmg annoying...ko dh dpt limelight sblm ni...ngan rupa mcm tu ada puluhan ribu followers...tu pun pasal dato datin...klu xde pengatuh diaorg sape je nk follow kamu...sepatut move on....ni ko saja pancing org utk saling bertekak...terjah wani..semua tu mengundang..klu betul ko baik sekalipun pasal wanie tu xperlu jadi org tengah..suruh je family member wanie yg fight on behalf wanie yg mmg bodoh alang xtau apa tp nak kurus.

Madel replied at 17-11-2020 09:04 PM
Aku ada baca gak kes wani kat ig viralkini
Acik Mel ni sejenis batu api, sana sini mencucuk org,  ...

Yang buat I menyampah dengan viralkini tu, dah lah dok marah orang komen rumah wani tu kotor, siap kata dorang konon beli makanan berkhasiat untuk wani. Netizen komen Kenapa nak bg makanan macam macam, nanti wani gemuk balik. Dia Kata dorang bagi makanan berkhasiat. Berkhasiat apa condense milk sampai 1 papan Dia bagi, bagi process food semua. Kat mana khasiat Dia? Lepas tu sibuk nak blame toklip tu kata Tak peduli wani bila netizen komen rumah wani kotor. Siap cakap bukan wani yang cari toklip tapi toklip yang cari demi bisnes. Padahal toklip dulu kan bengang Kenapa dia kena tag kes wani tu, siap cakap apa dia nak buat dengan budak gemuk tu. Teruk betul viralkini tu.

captainQUE replied at 17-11-2020 01:08 PM
Yang buat I menyampah dengan viralkini tu, dah lah dok marah orang komen rumah wani tu kotor, siap ...

Aku tak minat toklip laki bini
Tapi si viralkini tu bodo,dah terperangkap dgn permainan acik Mel..
Percaya bulat2 apa si acik Mel tu ckp..bahaya org mcm acik Mel ni.
Cara viralkini komen n up status pun mcm ada dendam x sudah kat toklip
Periksa la dulu duduk pekara sebelum nak salahkan 1 pihak., sat lagi buta2 kena saman kang.
Tapi umah dak wani tu mmg kotor n bersepah amat yach
Makan pinggan mangkuk pun tak reti nak basuh kah?

kak mel tu mase keje dgn alip tu mulut cm hangsung. lepas benti mcm dh boleh agak je dia akan kekal hangsung mlahar bekas majikan balik. majikan dgn pekerja mmg kena ada border. xde nya la ko nak anggap family la apa. makan diri je. nak tegur pn susah.

tapirbiru replied at 17-11-2020 07:38 AM
wani mana ni

Wani yg dulu tak boleh berdiri langsung sbb gemuk sgt. Toklip kan ada buat special training utk die sambil ambik kesempatan promote produk kurus. Last tgk die mmg dah boleh berjalan.

jijilaaa replied at 17-11-2020 07:44 AM
iye wani tu la. diaorg g iv dia. dia pulak cakap slow2 dia kata ada org call dia ckp kontrak dia s ...

Ye ke sis.. sabo je la. Wani tu muda lagi. Bukan nya oku. Kalo mak wani tu mungkin lah layak nk mintak bantuan. I bukan nk back up sgt toklip ni, tp kalo kata kontrak kerja, kerja apa wani buat? Duta produk kurus dia? Kontrak seumur hidup pulak tu.. term and condition?