CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Setelah suami meninggal isteri dapat CASH

Alhamdulillah... gunakan dengan sebaiknya kak... semoga arwah ditempatkan dikalangan orang beriman

yang sulung tu anak angkat...  dulu takut sangat anak sulung aku tu songlap reta pak dia...  dengan2 aku sekali kena tuduh nak songlap reta laki...  sekali laki aku tunjuk apa je harta dia ada vs apa harta aku ada, terdiam semua...  la ni bila dapat anak kedua (anak sendiri), dah mula ada bunyik2 balik, takut abangnya menumpang...  celaka betul tau padahal aku dah siapkan awal2 dah harta untuk anak sulung aku dan tak usik sesen pun dari duit husband aku...

pastu seperti biasa la, cerita la pengorbanan mak la, adikberadik la...  padahal husband aku tu masa kawen dengan aku, takde reta pun melainkan flat tu dan duit langsung takde...  gaji tak sampai rm1k lepas potong sana sini...  kereta takde, harap motor ex5 dia yang dah nazak tu je la...  husband aku susah semua tak pandang, takde nak tolong...  aku la terhegeh2 bantu husband aku, bantu naikkan business dia...  mengenangkan menda ni la yang husband aku buat insurance hibah awal2 supaya hak anak2 terbela n takde orang boleh kacau...

Suchi replied at 23-11-2020 11:12 AM
Hurm pelik gak cuma tau duit khairat kematian je yg dapat terus.

Kalau insurans nyawa leh dapat ...

insurance nyawa lambat sebab nak kena tunggu macam2 report dari doc n investigation kena lengkap...  hibah ni kalau tak silap, tak kisah apa punca meninggal (melainkan bunuh diri), memang dapat cepat...  fungsi hibah ni nak memudahkan kehidupan orang yang ditinggalkan secepat mungkin sebab harta faraid pun lambat nak settle...

Edited by tagas at 23-11-2020 06:08 PM
Modngengade replied at 23-11-2020 09:29 AM
CASH tu akak yg selalu gunakan...maaf kerna bikin sister keliru

Setelah suami meninggal isteri dapat CHEQUE

KAYA RAYA

lebih sesuai n mendebarkan para pembaca

Iol ambil hibah under takaful..set target for my mom n dad dpt hibah rm1m if iol meninggal or hilang upaya kekal. Sebab sepupu iol ramai meninggal muda b4 40, n pak sedara b4 50 dah pergi, tinggalkan parents. Terus iol ambil hibah ni. Dulu medical je

Ada beza hibah dan life insurance. Hibah hadiah, so kalau kita dah letak penama hibah, ahli keluarga lain tak boleh tuntut. Kalau salah oemahaman iol ni tlg betulkan

Follow Us
eyansss replied at 23-11-2020 11:22 AM
depan mata aku pun banyak aku nampak...  time orang tu susah, semua putus sedara...  elok je orang ...

mak mentua aku sendiri sd menunjukkan belang dia masa aruah ipar aku meninggal. nasiblah aruah tak kahwin. aku rasa klu aruah kahwin ada anak bini, mau berperang dgn mentua aku. mak mentua aku nak sapu semua abis duit kwsp, duit simpanan dan rumah aruah pun dia kata hak dia. masa dulu dulu dia selalu ckp kat family, mak dah tua,mak dah tak fikir psl harta dunia lagi. mak dah naik haji. so skrg fikir nak mati saja. itu yg keluar dari mulut dia. tp aku mmg tak percaya sebab aku tgk dia ni mmg spesis mata duitan. sekali bila aruah meninggal, dgn tak cukup tanah dia cepat cepat ke kwsp, cucuk duit dlm atm pulun semua duit aruah. kita org semua pun blm sempat lagi nak urus reta benda aruah, dia dah siap siap pergi dgn cepatnya. pastu dia ckp dgn orang kat kwsp tu, jgn bagi duit ni kat suami sy dan anak2 yg lain. sy yg mengandung,melahirkan dan besarkan anak sy ni. orang kwsp tu pun pelik. dia call pak mentua aku suruh dtg sebab pak mentua aku ada hak atas duit tu gak. adik2 aruah pun ada hak sebab adik2 dia 2 3 lelaki dan 1 orang pompuan. bolehlah pula mak mentua aku pertikaikan tindakan org kwsp tu. tu aku doa dia  cepat mampos kena covid

Insuran apa yg bagus utk kes mcm ni? Ni panggil apa? Hibah?

Peterpan17 replied at 23-11-2020 09:31 AM
Sat lagi mak mentua,pak mentua, adik beradik jantan dtg kata duit tu derang pun berhak sebab ikut  ...

Tu kalau belah A Seputih la kot.. .. ksian ank2 nk mmbesar bnyk guna belanja.. dh la balu

eyansss replied at 23-11-2020 10:34 AM
oyeah...  tu dah jadi kebiasaan...  tang tanggungjawab yang wajib tu, terus tak ingat apa2...

t ...

Jarang sgt2 dgr, boleh kata almost xpernah jumpa la keluarga mertua sara cucu /ank sedara. Lawak betul harta arwah nak tp duit saraan buat2 xtau kena sara cucu / ank sedara.

eyansss replied at 23-11-2020 10:36 AM
husband aku pun amek hibah sebab taknak orang kacau kami anak beranak...  sebab sedangkan harta di ...

Uols ambik hibah apa? I pernah ckp ngn laki iols mcm xberminat. Heols xnk byr xpe, i boleh byrkan cuma nk nama dia jah. Klau jd apa2 dia dah lepas iols dgn ank2 mana nk cari duit

Peterpan17 replied at 23-11-2020 11:12 AM
dah kahwin lbh 20 thn tp mmg tak nak anak. aku sgt pening dgn budak2 punya kerenah sebab aku dah c ...

Kalau la lebih ramai org berfikiran mcm uols, akn kurang la kes ank 10 tp xmampu bg makan. Byk cons dari pro . Menyusahkan ank2, menyusahkan menantu bila dah kahwin nanti

Suchi replied at 23-11-2020 11:18 AM
Kalau dlm seratus lebih okla. Sbb iols plan tahun depan nak buat. Sbb ada satu komitmen iols akan  ...

Hat yg ada ank jantan pon keluarga mertua gigih berebut. Mmg elok buat hibah takaful xkisah ank laki or prempuan tp nk tau yg mana bagus? Sng urusan n cpt dpt duit

Peterpan17 replied at 23-11-2020 11:19 AM
ini mcm perangai mak mentua aku lah. ckp bukan main lagi dia dah pi haji so lepas ni hidup tak mau ...

Aku anti betul dgn mak yg duk ngunkit mcm ni. Klau ko xnk besarkan ank, ko jgn beranak. Tu je. Hrap2 aku xjd mertua mcm tu. I dah set mindset iols once ank2 dah kahwin, dah bkn hak milik kita dah

eyansss replied at 23-11-2020 11:32 AM
insurance nyawa lambat sebab nak kena tunggu macam2 report dari doc n investigation kena lengkap.. ...

kiranya hibah ni terus jadi hak milik penerima hibah yea?

eyansss replied at 23-11-2020 11:27 AM
yang sulung tu anak angkat...  dulu takut sangat anak sulung aku tu songlap reta pak dia...  denga ...

Sorry uols nk tanya, family mertua org susah kah?

AyaqMeloSuam replied at 23-11-2020 11:52 AM
Tu kalau belah A Seputih la kot.. .. ksian ank2 nk mmbesar bnyk guna belanja.. dh la balu

Belah A seputih tu apa maksudnya

anony-mous replied at 23-11-2020 12:07 PM
Aku anti betul dgn mak yg duk ngunkit mcm ni. Klau ko xnk besarkan ank, ko jgn beranak. Tu je. Hra ...

kan?? Anak2 tu tak minta pun ko lahirkan derang. Klu kita ada pilihan, sapa nak beribu bapakan orang begini. Buat mkn hati saja.  Nanti klu ckp lebih lebih dicop kita derhaka. aku dah tak ckp dgn sia since Januari 2020 lepas ipar aku meninggal. aku tak bagi bini aku pun ckp lbh dr yg sepatutnya. nak buat boundary. anak2 yg lain semua pun dah malas nak layan dia.

anony-mous replied at 23-11-2020 12:03 PM
Kalau la lebih ramai org berfikiran mcm uols, akn kurang la kes ank 10 tp xmampu bg makan. Byk con ...

hidup ini satu pilihan. klu rasa blh bela dan jaga 20 anak sekali pun, silakan. jgn gigih nak beranak tp semua anak2 terabai. aku mmg tak suka budak2 bising2 ramai2 dlm rumah. aku pening. masa aku jaga anak2 buah tu menyedarkan aku bahawa, aku tak fit utk ada anak sebab aku tak suka pikul tanggungjawab bela budak. dgn rumah bising, sepah. pastu nanti bila anak tak menjadi kita pula yg kena. so lg baik aku takde anak. at least aku tak susahkan society.

faraway1 replied at 23-11-2020 09:10 AM
Tajuk ingat cash cash apa tah hahhaha

Ini betul2 cash is king.