CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sineong

Saya geli

Kiyah replied at 24-11-2020 02:46 PM
TT.....senasib la kita..rmh mertua I senegeri so weekend mmg wajib bertandang la pg ke ptg..mmg stre ...

Byk2 fridge tu nak buat ape nok?
Meol pulak stress baca
Meols paling benci kalau dalam fridge padat mmg habis ku humban semua bende2 merepek
Sabar ya uolsszzzhh

Sineong replied at 24-11-2020 10:26 PM
Kalau ikutkan memang nak. Tapi org tua tu terasa pulak... Xpasal2 nama suami kene buang dr wasiat. ...

Kalau takut x dpt rete, ko sabar je la..tekekung bawak la sendiri punya..aku mana2 gi pun bawak sendiri punya.. Ko balik sana sapu2 bilik ko udah ler, yg lain2 tu ko buat2 x nmpk je..dah ipar2 ko pun pemalas kan, takkn menantu pulak nk menyapu satu rumah

Kiyah replied at 24-11-2020 10:46 PM
TT.....senasib la kita..rmh mertua I senegeri so weekend mmg wajib bertandang la pg ke ptg..mmg stre ...

Samalah fridge mil tu besar gedabak pun penuh. Tak masalahnya dia ada anak dara duduk dengan dia seorang tau. Haritu dia boleh suruh sheben i bersihkan dengan alasan anak dara dia tak pandai bersihkan fridge. Ya tuhan. Budak tu dah berbulu siap ada boyfriend. Lagi nak harapkan sheben i yang tengah berpeluh-peluh mengemas tempat lain. Yang i dok kt sebelah dengar ni buat xtahu jela. Xkan i nk offer kemas fridge tu. Setakat kemas benda2 luar ni boleh lah. Tapi u tak kene tidur. I kene tidur sana huhuhu

krustykrab replied at 24-11-2020 11:36 PM
Kalau takut x dpt rete, ko sabar je la..tekekung bawak la sendiri punya..aku mana2 gi pun bawak se ...

Bawak sendiri cuma i tertinggal kadang2. Sebab beg penuh, cadar comforter suma bawak sendiri. Huhu..

Kalau mertua u kelantanis,meriah acik forum menghencap.

Belibis replied at 24-11-2020 11:47 PM
Kalau mertua u kelantanis,meriah acik forum menghencap.

Bukan sskjp ;)

Follow Us
Kalau sedara maranya datang melawat tak ada pun usaha nk suruh anak2 sapu ke, mop ke apa yang patut. Dengan sedara3 nya macam dah biasa je keadaan rumah tak berkemas macam tu.

Kalau rumah sy dulu bising dah mak saya dengar tetamu nk datang disuruh vacum lah suruh kemas bilik lah. Entah apa motif kemas bilik tp kemas jugaklah.

musclemuseum replied at 24-11-2020 11:32 PM
Byk2 fridge tu nak buat ape nok?
Meol pulak stress baca
Meols paling benci kalau dalam fridge pa ...

Itulah pasal. French door ada, 2  doors Large sebiji, 1 door medium sebiji, chest freezer sebiji..kalah kedai makan..bila buka segala benda ada..bau toksah ckp la..sampai ank2 dia sendiri akan hidu2 mknn yg dia hidang n tanya bila punya. Stressss Sgt youuuu

i sama sekali tak akan masuk dan guna tandas yang macm ini .

Kiyah replied at 24-11-2020 04:13 PM
Itulah pasal. French door ada, 2  doors Large sebiji, 1 door medium sebiji, chest freezer sebiji.. ...

Cannot brain do
Kalau ade bisness kedai makan ke frozen food ke lain la
Anak2 nya pun mmg tak bole buat pape la?

Sineong replied at 24-11-2020 10:29 PM
Pastu jadi janda kesepian layan forum 24h ke sis

oucchhhh....hahahaha terasa kakak

jgnlah sampai cerai..takat kotor tu luaran je..asalkan hati bersih..aagitueee. dulukan masa kakak masih kawen, mil pon bole tahan rumah kotor belendir. buat keje jenis meleweh2..suka jalan sana sini ruma hsepah. tu dulu la mula2. pastu saya geli jugak bila ikut ex b alik umah dia.

ap saya buat saya bebel ckp kena begini bersih gitu..lantai sapu mop selalu..tapi tidakla saya suruh mil buat..saya buat sdri tiap kali gi umah mil..walopun sekejap amik anak. eee tgk atas meja penuh pinggan mangkuk lepas makan..dapo lecah. lama2 mil jadi pembersih sgt.

tapi mulut saya memang sama naik dgn tangan buat keje..sempat masak kemas utk dia. itu yg buat arwah mulai sayang kat saya..kalu tak lama dh saya ceraikan ex saya tu.

Kebersihan ni mula dari rumah. Kalau dah kat rumah tak pembersih, anak anak pun di manja dibiarkan (jangan buat kerja rumah), sampai ke tua la camtu. I kenal ramai orang camni..sampai ke tua tak pandai buat kerja rumah alasan nya sebab masa kecil semua mak/maid buat. Then geli etc..habis tu duduk rumah berhabuk, lantai tak mop, sawang sana sini boleh pulak...

musclemuseum replied at 25-11-2020 08:09 AM
Cannot brain do
Kalau ade bisness kedai makan ke frozen food ke lain la
Anak2 nya pun mmg tak bo ...

Xleh you..bayangkan chest freezer tu barang dah ngam2 sampai ke penutup..I xtau la kot dia simpan fossil zaman batu dlm Tu  hoarding disorder tahap extreme..dia x pernah rasa cukup dgn apa yg dah ada n keep on buying..on top of that dia kirim lg kat org itu ini. Anak2 semua dah berkeluarga and ada rmh sendiri tp tu la nama je duduk asing,dia dictate semua kena utamakan dia sampai weol ikat perut untuk penuhi kehendak dia. Meol punya kesimpulan hoarder adalah seorang yg dominant aka queen control

Dulu i masa baru kawin pon mcm tu. Tp husband dah tau perangai i suka benda bersih2 ni.. sebab masa kapel setiap kali i nak pergi tandas awam mesti dia yg kena cek dulu tandas bersih ke tak. Kalo tak bersih, dia la kena bersihkan dulu sblm i masuk   

Masa i mula2 kawin pegi rumah mil, i rasa x selesa gila.. Dgn tandasnya, dapur.. Sinki penuh dgn pinggan.. adik2 dia pon pemalas.. tp i tak komplen pon kat husband sebab takut dia terasa.. Keluarga dia kan. Tp dia dpt rasa kot sbb tibe2 je dia pegi cat tandas rumah mil sebab dinding tu berkulat. Siap sental lantai lg. Lepas berbulan kawin setiap kali i pegi rumah mil bertambah kemas rumah, mcm lagi kemas dari i pon ada   Adik2 husband pon semakin rajin menyapu & basuh pinggan. Mesti husband i dah sekolahkan diaorang

gigahertz replied at 25-11-2020 03:08 AM

Sama. Sanggup aku menahan or carik tempat lain. Kena bayar pun sanggup

suruh husband you cakap dengan family dia.. rumah tak berkemas tak serabut ke

supermum replied at 25-11-2020 04:32 AM
Sama. Sanggup aku menahan or carik tempat lain. Kena bayar pun sanggup

Dulu masa kg arwah atuk i ada lagi. Tandas jenis gini. Pastu tandas kg besar2 mcm car wash kereta. I hidup 30 tahun berapa kali je i berak kat situ. I sanggup berak kat tandas kg mak i.

I pergi jalan kaki je. Sebab sebelah menyebelah kan

gigahertz replied at 25-11-2020 03:08 AM

Dah kalau itu rumah mertua chuol, takkn chuol nk tahan membuang berhari2

CocoCily replied at 25-11-2020 09:32 AM
Kebersihan ni mula dari rumah. Kalau dah kat rumah tak pembersih, anak anak pun di manja dibiarkan ( ...

Ada setengah tu pemalas nk bersihkn rumah sb kuat jalan sana sini..rmh pulak buat besar2 konon2 senang nk berkenduri kendara..

Balik kampung duduk rumah in-laws berapa hari?