CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sineong

Saya geli

MIL saya kalau tau kami nak balik, dia kalut akan mop dan kemas setakat mampu.
jiran sebelah rumah bgtau sebab MIL kata dia segan..sbb sy pembersih. memang boleh nampak lantai kilat & bersih.

ikutkan saya nak kemas 1 rumah sebab geram tengok sepah2x tp pikir rumah org, buat yg termampu jelah.
kang lebih2x takut PIL terasa.

kalau MIL tak buat, saya akan buatlah. kemas bilik kitaorg i.e sapu lantai, sawang2x, dinding2x.

mop. cadar dgn sarung bantal mmg MIL dah siap tukarkan.

dah siap bilik, sy akan sapu dan mop ruang tamu, ruang tengah & dapur.

mula2x suami ada bunyi jugak tapi dah siap sapu & mop, suami rasa eh rasa lain lantai.
sejak tu dia ok je saya buat.

suami sy akan suruh cuci bilik2x air.
kdg2x rak pinggan tu suami akan cucikan.

cuba sis buat sikit2x..mana tau lama2x dorang jadi segan. kalau sis tak larat, masa sis balik tu upahkan org kemas rumah.
mgkn nanti dorang pun jadi selesa bila rumah bersih & diaorg sendiri akan buat.

lwyl replied at 25-11-2020 02:23 PM
Balik kampung duduk rumah in-laws berapa hari?

Satu@Dua malam . Balik jumaat@sabtu , balik kl ahad malam.

baca pun geli anak tekak.
kalau dah tua bangka semuanya payah sikitla.Ibarat cakap masuk telinga kanan kuar telinga kiri.
dah mmg biasa pandangan mata suasana kotor ni susah.Melainkan sesekali balik ko cuci la mana yg boleh.Kalau rasa geli nak guna pingan mangkuk cawan sesekali ko balik beli yang polisterin punya.
Kalau depa tanya awat guna polisterin punya pinggan cawan hang jwb la mudah pakai buang tak la penuh ulat2 di ternak.Bincang baik2 dgn suami tak nak bermalam balik hari je lah kalau dekat.Kalau jauh pun balik bermalam jgn la cari hotel murah pulak utk bermalam..ingat kita ni kalau ada anak2 itu yg kita amalkan pasti berbalik bila waktunya kita nanti.Buruk busuk kotor sekalipun balik lah.Skrg pun musim covid balik pakai je la facemask tu lantak 24jam pun.

Sineong replied at 25-11-2020 02:53 PM
Satu@Dua malam . Balik jumaat@sabtu , balik kl ahad malam.

Tolong sapu dan mop lantai. Masa mandi basuh tandas. Tak payah bersih sangat. Yang lain-lain up to you.

U blk tlg lah kemas sket2...mop lantai dapur...vacum ruang tamu..n blk u tu sapu lah...janj u boleh duduk dgn selesa semasa u ada kt situ..bkn kena kemas satu umah pn...

Sineong replied at 24-11-2020 08:18 PM
Susahlah madame. Saya ni orang luar. Lagipun saya yakin diorg mampu je upah tapi mindset diorg rum ...

apa kata u jer yg upah kalo diaorg kedekut...u mntklah duit husband u..bersih bila u nk balik jer..hbs citer

Follow Us
Kaya kan? Ambik la daily maid @maid yg dtg tolong bersih skali harung sblm uols balik.. Mslh xbesar pun uols, bnde boleh settle.

xLillyx replied at 25-11-2020 11:01 AM
Dulu i masa baru kawin pon mcm tu. Tp husband dah tau perangai i suka benda bersih2 ni.. sebab masa  ...

hebatlah u niiiie...applllauuseeee

musclemuseum replied at 24-11-2020 11:32 PM
Byk2 fridge tu nak buat ape nok?
Meol pulak stress baca
Meols paling benci kalau dalam fridge pa ...

Hahahaha.. Sama apa iols fikir.. Stress plk baca sambil meremang geli plk..

xLillyx replied at 25-11-2020 11:01 AM
Dulu i masa baru kawin pon mcm tu. Tp husband dah tau perangai i suka benda bersih2 ni.. sebab masa  ...

Bgs nye husband u.. Senang hati nak blk rmh dia kalo gini..

In my case ntah la apa masalah i dr kecik ke bsr i akn geli kalo lantai simen bilik air ada tompok2 kulat hitam tu.. Mmg x leh nak pijak.. Kalo pijak pon hbs jari kaki semua mencengkam ke dlm tahan geli..

Everytime blk rmh nenek side mak, i akn hadap benda2 geli ni.. Kt dapur la expecially.. Kdg rasa biadap  jln berjinjat tp rasa geli tu x blh nak buang.. Fridge dorg pon i x tau simpan apa yg bila buka ada 1 bau.. Dulu igt fridge lama bila tkr fridge baru i tgk sama je problem bau tu.. Makngah i kalo blk mesti berleter.. Sbb maklong, maksu and her kids yg da keje tgl skali.. I ni pon x la pembersih mana.. Tp perasaan geli tu akn dtg sndri..

mishungu replied at 25-11-2020 06:38 PM
In my case ntah la apa masalah i dr kecik ke bsr i akn geli kalo lantai simen bilik air ada tompok2  ...

Samalah. Kalau pergi bilik air yg berkulat2 lantai berlendir tu. Hmmm jijiknya

nipskacang replied at 25-11-2020 05:47 PM
Kaya kan? Ambik la daily maid @maid yg dtg tolong bersih skali harung sblm uols balik.. Mslh xbesar  ...

Susahlah mentaliti diorg. Bagi diorg itu dah bersih. Yang Kaya tu diorg, even kalau saya dah kaya pun macam tak kena nk hntr maid rumah orang yang ada anak2 ada masih ada tulang empat kerat dan kuat kudrat nak tolong mak pak nya..  dulu2 saya cadangkan kat suami suruh beli mop&penyapu untuk rumah parents pun dia macam tak senang. Suami sy sensitif dia macam tak terima hakikat kepengotoran fam nya. Rumah parents nya adalah sebatang penyapu dan mop yg dah mereput .tak tahu lah guna untuk cuci luar ke dalam rumah

lwyl replied at 25-11-2020 03:58 PM
Tolong sapu dan mop lantai. Masa mandi basuh tandas. Tak payah bersih sangat. Yang lain-lain up to ...

Insyaallah lepas ni i beli berus sental bilik air. Hehe

cahaya_almas replied at 25-11-2020 04:01 PM
U blk tlg lah kemas sket2...mop lantai dapur...vacum ruang tamu..n blk u tu sapu lah...janj u boleh  ...

Tq atas nasihat.

krustykrab replied at 25-11-2020 06:18 AM
Dah kalau itu rumah mertua chuol, takkn chuol nk tahan membuang berhari2

Eh boleh la. U sapu minyak cap kapak kat perut. I masa small long long time ago i buat gitu sebab tandas sekolah kotor

Nnasda53 replied at 25-11-2020 03:11 PM
baca pun geli anak tekak.
kalau dah tua bangka semuanya payah sikitla.Ibarat cakap masuk telinga ka ...

Betull. Selaluuuuu pinggan mangkuk yang DAH BERCUCI ada lagi kesan2 makanan. Sebab tu la malas nak pergi sana. Hati ni jadi tak senang. Berbeza sungguh dengan didikan mak bapak kita. Mak saya tu dia nampak saya sental2 pinggan depan dia, nak hulur kat dia dia jirus lagi sekali.

izzah_mia replied at 25-11-2020 02:43 PM
MIL saya kalau tau kami nak balik, dia kalut akan mop dan kemas setakat mampu.
jiran sebelah rumah  ...

Bestnya. Saya ni masa 1st je MIL buat. Pastu seterusnya tak. Dengan cadar bersih tak ada, bantal berbijik2 banyak nya tapi entah mana yang elok dengan tak ada sarung. Berpeta. Tilam tu pun saya tawakal je. Bawak alas@ comforter tebal sendiri. Tu pun malam2 takut ada lipas

rospinki replied at 25-11-2020 08:23 AM
oucchhhh....hahahaha terasa kakak

Alolo jgn terasa sis... Gurau..

Bagusnya sis rajin masak. Saya ni bab2 memasak tak rajin sangat. Segan sebab mak mertua dulu buka gerai, masakannya sedap. Cuma tulah..,....

gigahertz replied at 25-11-2020 08:06 PM
Eh boleh la. U sapu minyak cap kapak kat perut. I masa small long long time ago i buat gitu sebab  ...

Sekolah tu boleh la chuol, sbb tak tido situ...ni rumah mertua kot2 balik seminggu ...jenuh ko sembelit