CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Umur persaraan ditingkatkan kepada 65, korang setuju tak?

pasal apa sampai 65ahun...
kerje terus je la smpai ajal
kan senang gitu

biar yg muda2 ni keje grab keje foodpanda
yg tua2 biar keje smpai ajal
pastu nnt boleh rekemen anak masuk tmpt keje dia

kan lagi murni dan harmoni serta adil mcm tu?

kenapa x umo 70 jahh umo pencen..

ingat semua org mcm tun m ke

iols tak setuju! kesian generasi2 skrg ni pun ramai yg tak dpt keje, even dlm bidang professional...end up jadi youtuber keje grab etc...
kalau keje gomen tu sepatutnya wajib pencen umur 55..lps tu mcm2 penyakit selalu MC org lain kena cover...kalau yg sihat tu lain la...

tp betul la tak boleh nk bersara awal sbb hutang masih ada lg...mcm iols la

aku baca sini ramai yg suka kata keja gomen mc lah apalah, kerjalah sampai mati. walhal yang keje swasta pun sama...hahahah. macam macam hal dan isu, memonteng dan mc pun sama jah.. ramai je yg kerja swasta pun nak sambung sampai 65. yang tak nak sambung tu 55 dah boleh option boleh dapat pencen, tiada siapa melarang. isunya bila bidang pekerjaan nak bertambah dengan pertambahan penduduk ni. yang berniaga pun saingan drp orang asing bukan sikit. apa langlah kerajaan untuk bendung.

Follow Us
olaklempit replied at 27-11-2020 06:08 PM
aku baca sini ramai yg suka kata keja gomen mc lah apalah, kerjalah sampai mati. walhal yang keje sw ...

aku tak pastilah syarikat swasta yg lain. tp dulu beberapa syarikat swasta yg aku kerja, klu kita kerap mc, kami dlm watchlist. so klu lambat naik gaji, lambat naik pangkat dan lambat dpt kelebihan tu sendiri mau ingatlah. sebab kantoi ada yg amik MC tp rupanya pergi bercuti.

Peterpan17 replied at 27-11-2020 06:10 PM
aku tak pastilah syarikat swasta yg lain. tp dulu beberapa syarikat swasta yg aku kerja, klu kita  ...

keluarga aku semua swasta, pening kepala nak atur jadual bila kaki MC last minit bagitau, budak2 muda ramai je yg tak fikir panjang, kerja main main..habis kuat majikan boleh potong bonus, atau situasi sekarang bila nak buang orang sebab bisnes teruk, kaki mc ni target dulu. kalau dalam gomen skrg pun dah ada yg kena buang lepas siasatan lengkap. tengok boss lah.

Many thanks to few forumers yang share tips to spend and plan early retirement. I pun plan nak retire early if God will. Sebab even I wfh, syukur setakat ni Tuhan bagi I capability lagi untuk siapkan kerja on time, plus siap lebih cepat and I tak perlu attend meeting pun, just have to submit based on guideline and present my work dekat my team je and orang atasan. I nak cari freelance job lepas ni. Sebelum ni buat tapi tak dapat maintain sebab fokus dengan kerja hakiki ni.

I dah mula berfikir nak live debt free in another 2 3 years jugak. Maintain dengan apa yang ada, kereta tempatan yang kecil tu I cuba pertahankan. I tak boleh hadam dengan my spouse yang sibuk nak tukar kereta sebab dia cakap, kerja penat penat tapi hasilnya tak nampak. Hutang tu buat I rasa berat hati.

50 tahun pun rasa dah berusia sangat pada I. My colleague umur 52, tapi dia lambat catch up nak nak bila guna computer skills atau masuk data. I pun tak rasa I mampu kejar teknologi bila dah tua tua nanti. Kalau bidang pengurusan sesuai la usia 50 ke atas ni, pengalaman dah ada banyak but exceed to 65, too old already.

Modngengade replied at 25-11-2020 09:09 AM
kalau kat US ramai je acik2 kertu kerja kat check out counter di pasaraya...jadi telefon operator pu ...

Tak baik.....

Orang tua tua mmg hidung akan jadi besar, tarikan graviti.

Tak caya cube perati orang tua tua keliling, cuping jadi besar, badan melayut, hidung besar.

olaklempit replied at 27-11-2020 06:17 PM
keluarga aku semua swasta, pening kepala nak atur jadual bila kaki MC last minit bagitau, budak2 m ...

anak2 muda derang otak fikir short term. Semua benda nak cepat,nak pantas. bila buat sesuatu keputusan tu tak fikir kesan. so nasiblah bila asyik MC saja & company pandang ko pun lain mcm. Klu betul betul sakit tu takde sapa pertikaikan. tp klu dah tiap bulan MC 2-3 kali mcm org ada penyakit kronik tu tp pdhal nmpk sihat walafiat badan kuat. aku dulu kerja mmg jarang MC. pernah aku ceret beret tersalah mkn, aku pergi office sebab byk nak kerja. boss aku halau aku blk dlm pkl 12 pm gitu bila dia nmpk aku kuar jamban beberapa kali. balik mcm tu je. takde tolak gaji atau cuti. sebab dia tau aku ni kerja sungguh sungguh, psl tu dia tak berkira dgn aku. walaupun aku ceret beret tp aku bukannya tak blh berdiri atau kaki tangan aku cacat. aku msh blh menaip, blh chk document. so aku tak nmpk reason aku kena MC.

Peterpan17 replied at 27-11-2020 08:28 PM
anak2 muda derang otak fikir short term. Semua benda nak cepat,nak pantas. bila buat sesuatu keput ...

Adakah sebab mi pasar malam?

Peterpan17 replied at 27-11-2020 08:28 PM
anak2 muda derang otak fikir short term. Semua benda nak cepat,nak pantas. bila buat sesuatu keput ...

kalau kerja sungguh atau jenis kaki MC boss pun tau kan.
bab MC ponteng kerja ni tak kiralah tua muda gomen ke swasta ada je penyakit ni

TIDAK SETUJU!

Senior2 kerajaan selalu menyusahkan yang muda bila bab2 teknologi.. Nak mintak tolong, takde masalah.. tapi lepas tu kena belajar la macam mana nak buat.. Ni tak.. Semua benda yang ada kaitan dengan komputer/ teknologi je, asyik suruh yang muda2 je buat.. Padahal, menjadi tanggungjawab semua pegawai untuk jadi competent dalam segala segi tugas..

yg kertu2 ni dah la rumah beli 100k je. yg muda2 ni gaji sama mcm tahun 80an rumah 700k. gumpunk betul.

X larat dah... Skrg pun stress ngan keje yg mcn2...

senarai ratis tempatan yg meninggal sejak dua tahun lalu,  cuba tgk berapa ramai yg berjaya melepasi umur 65

bukan, aku mkn nasi lemak akak dekat rumah aku. sambal dia pedas gila. smp terberak berak dibuatnya

olaklempit replied at 27-11-2020 09:25 PM
kalau kerja sungguh atau jenis kaki MC boss pun tau kan.
bab MC ponteng kerja ni tak kiralah tua ...

geng MC ni ko blh tengok pattern derang. Ada persamaan. At least geng MC yg aku pernah came across, semua sepesen patternnya

Yg muda2  umo tak sampai 30an pun ada yg pemalas, asik tgk video time keje..suruh buat keje pun halai balai...