CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Umur persaraan ditingkatkan kepada 65, korang setuju tak?

bersungguh-sungguh nak naikkan umur persaraan supaya senang nak tukar had umur EPF WD ke ?

green~tea replied at 25-11-2020 10:12 PM
Bil api rm20?? Omg simple lah life u... i rasa i dah cukup simple lifestyle i, so i adjust my pa ...

heheheh!! kami mmg simple. minimalist people. Aku nak beriadah aku pergi taman pudu ulu kat area rumah utk jogging. dulu ada pergi gym kat area rumah tp dah bungkus. so aku guna benda sekeliling utk buat  gym aku sendiri. aku guna baldi isi air utk angkat berat. dan few other things yg diguna di gym kita blh cari alternatif utk buat dirumah for work out.  aku splurge bila travelling because that is our passion.

yang umur late 40s n 50s kat office aku ni pun tak reti hal IT. pastu sibuk pass kat junior. sebenarnya bukan tak tahu, tapi malas n rasa diri dah semior. paling bengang, staff IT kat office ni umur dah 58. suruh troubleshoot semua tak boleh katanya. walhal aku buat boleh je. dah sekarang aku pulak kena cover portfolio dia. jadah... tak payah la naikkan umur pencen. menyusahkan. n aku pun tak nak menyusahkan colleagues aku suatu hari nanti kalau aku dah tua

Edited by green~tea at 26-11-2020 09:12 AM
Peterpan17 replied at 26-11-2020 08:59 AM
heheheh!! kami mmg simple. minimalist people. Aku nak beriadah aku pergi taman pudu ulu kat area r ...

i see.. camtu cara uolz optimize budget retirement.... i rasa i mengada2 sikit.. i takut workout kat luar rumah kalo anak or husband tak teman, mmg tak mungkinnnnnn laa nak workout sorg2 sbb pernah i dancing kat one of taman area rumah i (sini byk gila taman2 awam yg bersih well maintained) tersorok sikit tempat tu, anak i ada dekat i je main toys, husband gi jog around taman for his 10 km routine.... masa tengah asyik dancing ( i buat les mills shbam sengsorang), tetiba ada couple lalu kat i dance tu and bgtau i ada orang tengah record i dancing.... jadah OK

Now i dah sign up gym dekat area rumah i je senang... nak menari lintang pukang pun bleh wat situ je.. sblm ni i gi commercial gym kat klcc, tp semenjak MCO, mcm leceh je nak gi tempat tourist spot ni... masa MCO i dance kat rumah je tp stress jugak workout sorang2 kat home gym... anak i selalu menempel kat tepi je acah2 workout

Nak tingkatkan sampai 95 tahun pun boleh

aku keje gaji biasa2,private plak tu .. harta setakat rumah kete (ke liability eheheheh)
harap by 55 masih sihat.
kalau nak bekerja pun takat jadi consultant ke ..atau yg keje tak berat2 yg boleh menjana income . work from home .

Follow Us
Edited by faraway1 at 25-11-2020 09:32 PM

susah nak cakap.

semi retired buat masa ini sebab kerja 3 hari aje...
bosan juga kalau tak kerja,
nak nak kalau my daughter pergi school,
ialah 43 tahun anak baru 4 tahun,
so 55 tahun anak baru 16 tahun,
bukan boleh bye bye dan pergi travel juga..

apa pun, sehari dua ok kot.. takdalah memerap aje sambil
pandang jam bila anak nak balik dari sekolah..

kehidupan sekarang pun dah cam retired people,
travel selalu, summer balik summer home,
winter tempat lain...

so mungkin kekal camni aje kot...
kena keluar rumah nak nak winter time..

green~tea replied at 26-11-2020 09:10 AM
i see.. camtu cara uolz optimize budget retirement.... i rasa i mengada2 sikit.. i takut workout ...

hahahah!! aku practice taekwando gak kat taman pudu ulu dgn my wife. Dia suka work out yoga dan pilates dia kat situ sebab taman ni besar. takde sapa peduli ko buat apa. pastu kami dtg dlm pukul 4ptg gitu mmg takde orang. org start ramai dlm 5-530pm gitu. tak tau nak kata budget ke apa sebab kita org ni simple punya orang. makan pun lbh byk mkn sayur. kucing aku lg byk mkn ayam dr kita org. hahahah!! tp last 2 weeks ada member ajak ke Kuala Selangor sebab nak amik company car. so aku ikutlah. kita org borong ikan, udang semua. fulamak!!! murah giler. aku borong 8kg ikan dan 2kg udang. ikan tu aku share mkn dgn kucing. muahahaah!!

Alah... nanti yg bg cadangan, buat paper, meeting n buat decision pun org umur2 senior jugak... nak harap mcmne result cadangan mcmni...

Peterpan17 replied at 26-11-2020 09:40 AM
hahahah!! aku practice taekwando gak kat taman pudu ulu dgn my wife. Dia suka work out yoga dan pi ...

sedap nya ikann... mmg mewah kucing u dpt makan ikan fresh bukan makanan tin or friskies je... weols tak pelihara kucing, tp kat rumah kitorang ni mmg ada regular cats jiran sebelah selalu bagi makan, tp kucing2 tu suka lepak rumah kitorg... anak i laa duk geram kat kucing2 tu mintak bela.. sorry naik lorry lah.... kucing takleh bawak masuk dlm rumah!~~ nak usap kucing, kejar kucing sila buat kat luar rumah jerr.... jiran i bela 5 ekor kucing and all his cats behave tak kencing berak kat laman rumah i... awal2 dulu ada laa terbabas poo2 kat rumput2 pokok sampai mati bertompok rumput i, tp i rasa jiran i dah train kucing2 dia now.. dah berbulan takde kucing2 berak kat laman....

Peterpan17 replied at 26-11-2020 09:40 AM
hahahah!! aku practice taekwando gak kat taman pudu ulu dgn my wife. Dia suka work out yoga dan pi ...

sis...kedai ikan peliharaan kt pudu ulu tu wujud lagi tak...rasanya tokey kedai tu ada bela 2 ekor ikan aropaima gigas

bagus kerja kalau physical dan mental mengizinkan. keep us young at heart, tak kerja kalu, cepat nyanyuk sbb otak tak active. body pun cpt mereput sbb bayangkan ko bgn tido mcm takde motivation to go thru the day

p/s-iols ckp je, iols pun nk pencen secepat mungkin nk hv morning walk, then yoga class then kopi2 mcm lady of leisure hiks

mysterio replied at 26-11-2020 08:58 AM
bersungguh-sungguh nak naikkan umur persaraan supaya senang nak tukar had umur EPF WD ke ?

yer lew, itu la tujuan nya.
pengeluaran wang di lambat lambat kan.

kesian dengan generasi muda, nak kerja susah.
banyak si tua buat keje pun malas,
penyakit banyak, cuti pun selalu.
masih ada di opis.

Keje la smpai mampus

juruterra replied at 26-11-2020 09:58 AM
bagus kerja kalau physical dan mental mengizinkan. keep us young at heart, tak kerja kalu, cepat nya ...

mai aku bagi tips berjiwa muda.
kawin ler dengan bini muda.
cari yang single bawah 27 tahun.

aku dapat idea dari pak maun
dan juga dari leonardo di caprio

Modngengade replied at 26-11-2020 09:54 AM
sis...kedai ikan peliharaan kt pudu ulu tu wujud lagi tak...rasanya tokey kedai tu ada bela 2 ekor ...

halamak!! kedai ikan apa kak kopek?? apasal aku tak tau. lokasi kedai dia kat mana. hari2 aku lalu tak nmpk pun kedai ikan. ada ke lokasi kedai dia di celah celah condo Alamanda?

green~tea replied at 26-11-2020 09:50 AM
sedap nya ikann... mmg mewah kucing u dpt makan ikan fresh bukan makanan tin or friskies je... weo ...

kucing aku semua dah well train. even jiran2 aku pun suka dtg tengok kucing dr grill rumah sebab kucing2 aku tak suka strangers. jgn harap strangers blh pegang kucing2 aku yg montok demok. tengok sajalah. dah di train berak kencing dlm litter box. derang hanya keluar samada dgn aku atau my wife. takkan lepas bebas tanpa pengawasan. so my cats ni mkn ikan, ayam rebus, kibbles, can food. kena alternate. ikan dan ayam rebus tu aku campur dgn kunyit sebab vet bgtau rebus campur kunyit ni bagus utk kesihatan dan immunisasi kucing. sebab derang pelahap, di bagi mkn dgn kunyit pun derang telan gak.

anyway, aku suka my lifestyle skrg sebab work life balance. aku blh beriadah, blh pergi bercuti, kerja when i want to. cuma bila covid melanda, kami tak dpt berjalan jalan. ini yg bikin stress. nak blk Sabah pun tak dpt

debab_78 replied at 26-11-2020 09:42 AM
Alah... nanti yg bg cadangan, buat paper, meeting n buat decision pun org umur2 senior jugak... nak  ...

tulah pasal. walaupun aku dah pangkat pakcik tp aku sgt setuju dgn korang yg muda. buat apalah kita yg tua ni nak kerja smp abang jamil mampos. bagilah peluang anak2 muda. kita yg tua ni rilek rilek saja. biar yg muda lead. that's my opinion. aku suka tgk anak2 muda skrg yg penuh dgn idea,kreatif. biarlah org muda pula shine. this is their time.

Tak setuju..

Bagilah peluang pada adik2 dan anak2 yang dah habis belajar. Bagilah diaorang kerja mengikut kelulusan dan kemahiran masing2.

juruterra replied at 26-11-2020 09:58 AM
bagus kerja kalau physical dan mental mengizinkan. keep us young at heart, tak kerja kalu, cepat nya ...

Housewife pun busy lah u... i kalo nak jumpa MIL i pun kena call buat appointment awal2... weekdays dia sibuk attend classes and ada rumah yg diorg sewa utk aktiviti.... masa takde mco, dia dgn group dia akan ada program2 kat pusat tahfiz kat terengganu, kedah, acheh, pattani.... post covid, aktiviti limited dlm malaysia je lah...

Byk lg benda housewife buat... selain house chores masak, kemas, laundry.. we also manage budget spending, buat econs analysis, advisory utk investment husband, diri sendiri... then i sambung MBA... masa MCO ni nak ajar anak online schooling and buat homework lg.... cepat je masa berlalu, sedar2 je dah weekend....

Workout kat home gym pun i cuma sempat buat paling kerap pun selang sehari or 3-4 kali seminggu je.... maybe lepas anak masuk balik skolah ni, boleh la i hangout dgn kawan2 kat luar