CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CARI-HBZ

Tsar Nicholas II Sekeluarga Dibunuh Kejam, Berakhirnya Empayar Rusia

winamp05 replied at 9-12-2020 04:13 AM
Untuk pengetahuan, thread yg editor cari bukak bukan momod tak bsrani usik. Tapi sebab mod tak dib ...

Iols tak tau la baper depa dpt utk buka benang mcm ni... bknnya iols dpt duit. Dlm masa ekonomi gawat dek covid ni, biar la depa dpt fulus extra. Iols tak jaki

Tinot7 replied at 12-12-2020 02:31 PM
Iols tak tau la baper depa dpt utk buka benang mcm ni... bknnya iols dpt duit. Dlm masa ekonomi ga ...

Intergriti dnn jaki adalah dua perkara yang berbeza. Tak apa. Aku anggap ko tak faham.

winamp05 replied at 27-12-2020 09:39 PM
Intergriti dnn jaki adalah dua perkara yang berbeza. Tak apa. Aku anggap ko tak faham.

Iols mmg tak paham pergaduhan kome dlm porem ni.. iols tak terlibat.

Tinot7 replied at 27-12-2020 09:43 PM
Iols mmg tak paham pergaduhan kome dlm porem ni.. iols tak terlibat.

Bukan pasal gaduh la... pasal intergriti... dan jika dia seorang islam, kan haram makan hasil titik peluh orang lain ? Orang lain penat penat berfikir mengarang.. datang dia copy paste hasil kerja orang tu dan dapat duit dari setiap view dan reply.  Jadi tinot, soal intergriti ni bukan pasal gaduh. Bukan semua teguran yang dilemparkan berniat peegaduhan. Sakit kepala kalau kita pikir setiap teguran dari tindakan salah bagi seseorang itu sebagai bergaduh. Letih gitu. Maknanya tak boleh ditegur buat salah. Asal tegur saja dikatanya cari gaduh.

winamp05 replied at 28-12-2020 12:05 AM
Bukan pasal gaduh la... pasal intergriti... dan jika dia seorang islam, kan haram makan hasil titi ...

Pokcik, ini sekadar porem. Kalau takde sesiapa pun kisah rba dpt duit dgn views and comments kat setiap benang depa, apatah lagi kalau editor cari porem?
Mungkin bg pokcik, perlu ide sendiri utk tulis kat porem, utk buka benang.. tapi bg iols, ini tetap porem. Ini bkn periuk nasi iols dan ini bkn benda besaq bg iols. Lain la kalau dia editor sotkabor yg kopipes website org tanpa karangan sendiri. Kalau ada dabel posting, hang patut report shj sbb ada dabel posting. Pastu terpulang kpd momod nak katup ka, editor nak katup ka.. tapi setahu iols, momod takleh nak katup benang editor. Dan iols tak pernah nampak editor katup benang editor lain.

Ini porem. Chill 2x sajork.

Kalau hang rasa gaji depa dpt sampai ribu riban mcm rba ayam voley dpt 8k sebln sbb porem cari, baru habaq kat iols... sbb nnt iols pun teruja nak offer diri jadi editor kat porem cari.. mues kes kes...

Harap2 hang dpt chill.. kalau terasa stress sgt tu, pi minum ayak.. baca yassin byk2 sblm minum. Mana tau leh sejuk hati pastu. Jgn merajuk dgn iols juga. Iols bg pendapat mcm ongtua sbb iols mmg dah lanjut usia pon.

Tinot7 replied at 28-12-2020 12:31 AM
Pokcik, ini sekadar porem. Kalau takde sesiapa pun kisah rba dpt duit dgn views and comments kat s ...

Iye betul tu, chill2 saja berforum ni. Selama berforum ni pun memang aku chill saja tinot. Cuma isu curi hasil orang lain ni, aku ambil kisah banyak. Mungkin ko bukan dalam bidang penulisan atau penghasilan seni kreatif atau apa saja, atau, aku asume tinot tak pernah rasa macam mana hasil kerja dicuri oleh orang lain dan orang tu buat duit dengan hasil kita tanpa dia perlu usaha sikit pun. Jadi tqk mustahil tinot tak rasa apa apa dengan perkara macam tu. Just chill berforum. Rileks... setiap orang ada pandangan, setiap orang ada pendirian. Jadi aku memahami pemahaman ko tinot ,dalam isu ni.

Follow Us
Tinot7 replied at 28-12-2020 12:31 AM
Pokcik, ini sekadar porem. Kalau takde sesiapa pun kisah rba dpt duit dgn views and comments kat s ...

Lupa pulak, jangan la risau, aku tak cepat merajuk. Aku pun dah lanjut usia. Toksah la panggil aku pakcik. Tua betul rasanya.

winamp05 replied at 28-12-2020 01:05 AM
Iye betul tu, chill2 saja berforum ni. Selama berforum ni pun memang aku chill saja tinot. Cuma is ...

Pokcik, iols kena lagi teruk kat tmpt keje. Iols maleh nak citer. La ni, iols lantakkan shj. Hidup kat dunya ni sekejap ajork. Baik fokus kat benda2 yg lebih penting. Org jahat ada di mana2. Ingat tu sampai mati.

winamp05 replied at 28-12-2020 01:06 AM
Lupa pulak, jangan la risau, aku tak cepat merajuk. Aku pun dah lanjut usia. Toksah la panggil aku ...

Iols taraf nenek.. hang nak panggil iols nenek pon takpe..

Tinot7 replied at 28-12-2020 01:09 AM
Pokcik, iols kena lagi teruk kat tmpt keje. Iols maleh nak citer. La ni, iols lantakkan shj. Hidup ...

Baiklah, aku akan ingat sampai mati. Pasal keja ni, prinsip aku 1 je. Keja teruk2 nanti 1 hari aku sakit, tak smpai sehari derang akan buka jawatan kosong baru untuk ganti tempat aku. Hahaha.

Tinot7 replied at 28-12-2020 01:11 AM
Iols taraf nenek.. hang nak panggil iols nenek pon takpe..

baiklah nek. Anak cucu terima dengan hati terbuka ye nek.

winamp05 replied at 28-12-2020 01:15 AM
Baiklah, aku akan ingat sampai mati. Pasal keja ni, prinsip aku 1 je. Keja teruk2 nanti 1 hari aku ...

Sbnrnya, kalau depa tanak hang, masa hang tgh kerja pon depa akan cari jalan utk buang hang. Kalau depa nak hang sekalipun, bilamasa hang sakit tenat, tawaran sudah terbuka kat jobstreet.
Maka, kerja berpada, jgn sampai sakit.

winamp05 replied at 28-12-2020 01:16 AM

Orait cucu.. baik cucu pi tidoq. Esok hari bekerja.

winamp05 replied at 27-12-2020 05:16 PM

Well well well..look who's here tonite..hello mydear
They talk about you a lot out there n i just investigate who you are

Iolss minat baca history royal family ni. Tapi pelik la knpa masa tu king george v cousin tsar nicholas ni not helping them to escape from russian.diorang kan dah thu rakyat tak suka sangat dgn tsar

Ot sikit, but iols suka la tengok gambo bonda tsar nicholas ni. On of the pretty european princess in the history