CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: antikorokprovok

[Jenayah] Bekas penyelidik maut, diserang perompak - Update: 4 didakwa bunuh Dr. Wan Hassa

sarah82 replied at 29-11-2020 02:45 PM
salah satu sebab aku buat extra berjaga2 kat sini...utk yg berada disarankan guna security door..ada ...

rumah aku pasang IP camera & cctv.. aku install sendiri

ada gak lampu solar yg ada PIR motion detector
pastu wifi PIR sensor, alarm, wifi door sensor
amazon echo dot pun aku dah link kan dgn segala sensor & bila malam / takde kat kat rumah sentiasa dlm "away mode"
beli sikit2 kat shopee / lazada

security door tu dlm perancangan

tp rumah aku bernasib baik skit la, sbb sebaris dgn pondok guard..

innalillah dan takziah...
takut dengan kes2 sekarang ni... rumah iols ada cctv tapi cctv tu memang takde fungsi la kalau orang masuk dia boleh masuk jugak... rumah mama iols ada anjing ingat nak bela anjing jugak tapi entah lerrr mampu ker iolss membela anjingnya... rasanya nak cuba bela angsa...

brownstone replied at 29-11-2020 08:21 PM
Kalau nak duduk rumah teres, banglo ke better gated and guarded.

Rumah teres kalau dibandingkan d ...

rumah arwah tu pun G&G gak. G&G ni lebih kepada menghindari penyamun skala besar yg dtg dgn kenderaan utk merembat brg2 berharga.

kondo/apartmen agak lebih secure sbb escape route nya payah - kena ikut lift atau tangga serta lobi. sedangkan landed property ni mereka boleh lari ke semua arah.

raxief replied at 29-11-2020 08:32 PM
rumah aku pasang IP camera & cctv.. aku install sendiri

ada gak lampu solar yg ada PIR motion d ...

Aku plan ada rezeki aku nak install security door kat rumah arwah tok aku

Bilik tok ni ada almari tepi pintu.. Aku dok fikir nak ubah or biarkan.. Kalau biarkan.. In case ada pecah masuk.. Aku sempat tolak almari tu guna tenaga aku.  Kalau ubah.. Aku nak cari stopper yg digunakan kat US utk halang school shooter masuk ke kelas..

Decon replied at 29-11-2020 08:29 PM
rumah teres ni penyangak boleh curi masuk ikut bumbung selepas mereka ceroboh masuk mana2 rumah ji ...

Bergantung design rumah..rmh aku antara jiran xblh masuk..mmg tutup terua sebuah sebuah..design zaman dulu mmg mcm tu.

sarah82 replied at 29-11-2020 08:36 PM
Aku plan ada rezeki aku nak install security door kat rumah arwah tok aku

Bilik tok ni ada alm ...

pintu belakang aku tempah besi penghadang macam ni

kalau sesape kat umah ada wifi, boleh try pakai Sonoff Wifi Door Sensor.. kalau pintu/tingkap yg dipasang sensor ni dibuka, phone kita akan dapat notification atau pun boleh set untuk terus sound alarm

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Follow Us
raxief replied at 29-11-2020 08:45 PM

kalau sesape kat umah ada wifi, boleh try pa ...

Pintu dapur besi.. Boleh aku consider ni..

selain segala kelengkapan mahal kauorang pasang,

pastikan juga jaga  hubungan baik dengan jiran, komuniti, persatuan penduduk, pak guard, polis setempat..
bila tak ada di rumah, rasa selamat sikit bila tahu ada jiran tolong tengok-tengokkan..

aku memang nasib baik ada jiran prihatin..walupun asyik bergaduh dengan dia sebab anjing suka menyalak malam2 buta, tapi bila apa2 mencurigakan kat rumah aku, dia lah orang paling laju telefon aku dan security..

Edited by Dwdrum at 29-11-2020 07:09 AM
sarah82 replied at 28-11-2020 10:45 PM
salah satu sebab aku buat extra berjaga2 kat sini...utk yg berada disarankan guna security door..ada ...

Beli sensor dan alarm... Or Bayar security service... Letak sensor semua access perompak boleh masuk seperti windows.. Doors dan cat or dogs door... Bunyi alarm memang akan buat perompak panic... Di community aku ada couple tidak mahu bayar security alarm service... Christmas time neighbours keluar vacay rumah di rompak alarm tetap bunyi sebab tidak bayar operator service link to police station ... Habis valueable item kena curi... Seperti perompak boleh tahu ada rumah yang security tidak active accept in house... Rumah di penang aku guna adt dan monitoring service... Memang aku tidak percaya sebab rumah aku area gelugor...

Dwdrum replied at 29-11-2020 10:01 PM
Beli sensor dan alarm... Or Bayar security service... Letak sensor semua access perompak boleh mas ...

Pergh..rumah tok ni ada pagar,  grill dan sliding door.. Kat sliding door tu aku tambah sliding lock... Bilik tok aku x tambah lagi stopper.

Dalam keadaan ekonomi skrg.. Mmg akan ada banyk kes pecah rumah.. Selain tu kena ada pepper spray juga.. Aku tak beli2 lagi.

raxief replied at 29-11-2020 08:45 PM

kalau sesape kat umah ada wifi, boleh try pa ...

Tp klau punca letrik dimatikan mcm kes mangsa ni, x berfungsi lah kan wifi tu. Sbb slalunya wifi modem tu msti guna direct ac kan.

Aku plan nk bina rumah. Tp tu lah tgah kaji pasal safety installations juga.. Smada cctv, alarm.. Sbbtu bilangan pintu tgkap pun kena ambil kira. Sbb kbykan penjenayah dia masuk ikut tgkap.. Mcm rumah mak aku.. Dorg leburkan grill smpai bengkok,  tgkap cermin lg senang nk pecah.

hanasensei replied at 29-11-2020 10:23 PM
Tp klau punca letrik dimatikan mcm kes mangsa ni, x berfungsi lah kan wifi tu. Sbb slalunya wifi m ...

sbb tu kena combine hi tech & low tech macam ada forumer mane tadi cakap

Lpas rompak rumah arwah, katanya penjenayah ni samun plak rumah jurutera. Klau tgok gmbar rumah jurutera tu tgkap mcm xda grill, mybe kawasan g&g kot. Dlm rumah tu pun ada ahli rumah smpai 14 org. Kira berani gak la perompak ni. Ker ada informer..

Innalillahiwainnailaihiraajiun..

Insha Allah mati syahid krn tahan kan harta

hanasensei replied at 29-11-2020 10:30 PM
Lpas rompak rumah arwah, katanya penjenayah ni samun plak rumah jurutera. Klau tgok gmbar rumah juru ...

Lepas membunuh orang ... perompak sial ni mampu rompak lagi rumah orang lain...ya tuhan moga perompak2 tu ditembak sampai hancur kepala hendaknya...

hanasensei replied at 29-11-2020 10:23 PM
Tp klau punca letrik dimatikan mcm kes mangsa ni, x berfungsi lah kan wifi tu. Sbb slalunya wifi m ...

1st.. Ang kena guna manual security.. Maknanya kukuhkan pintu dan tingkap.

Dan gabung dgn hi tech security..

Hitech kita tau senang kena hack..

Bila bekalan elektrik terputus,  kalau kita hanya berharap pada hitech security.. Kita sebenarnya dah mcm sitting duck tgg saja penjenayah pecah rumah.

Tapi bila kita ada kedua2nya.. Mmg susah depa nak pecah masuk.

Aku ada terfikir aku nak cari detail ttg rumah Melayu lama2 mcm mana depa ni secure rumah depa dari dalam..

sarah82 replied at 29-11-2020 06:08 AM
Pergh..rumah tok ni ada pagar,  grill dan sliding door.. Kat sliding door tu aku tambah sliding lo ...

Sliding door... Di bawah door track line itu... Letak kan stick di track apabila tutup sliding door... Perompak tidak boleh slide sebab ada stick jadi stopper di track... Unless mereka pecah kan glass...
Aunty aku di scam di market... Ada 1 guy kata nya mahu bagi zakat tetapi ada big note rm 100.. Mahu zakat rm 50.... Aunty bagi rm 50  that boy terus lari with motocycle.. Kena lahar dengan mak aku sebab tamak.. Boleh aunty aku mahu ambil zakat bukan golongan tidak mampu... My mum kata no pity aku juga sama... Anak beranak evil sikit

Dwdrum replied at 29-11-2020 10:39 PM
Sliding door... Di bawah door track line itu... Letak kan stick di track apabila tutup sliding doo ...

Hahaha.. Lawak pulak aunty ang.. Wokies.. Nanti aku cari.

Bbrp bulan lepas ada kejadian pecah masuk kat rumah jiran tok ni.. Risau juga.. Tu aku skrg suka lampu depan belakang.

Bila jadi mcm ni, baru rasa untung duduk apartment (gated). 'seramnya duduk rumah terace. Banglo pun perompak cut off the line alarm.

Bangsa mana la yg rompak tue. Skrg malaysia, dah, tak selamat.. Riso ler..