CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kiss_darr

Janji bayar RM3,000 sebulan, usahawan kosmetik cuma bayar paling tinggi RM350 je

budakpink replied at 5-12-2020 07:26 AM
So wani ni nak apo. Nak duit turun dari langit ke..  Silap besar la nak bawa kes p makamah ke ape. T ...

betul gak kata chuols..kes ni teringat iols kat air asia..walaupun kita mangsa, diaorang tetap menang, klaus berjela-jela naik makamah mesti x lepas kalau saman.

cupu replied at 5-12-2020 09:53 AM
Off topik. Rita sosilawati pun semakin kurus skrg...makin cantik.

Smlm scroll komen ada yg ckp bo ...

Aku sejak si bonda ni komen perli2 kat ig ms shahida file cerai dulu, mmg aku turn off dah. Menyampah tgk org propa. Tu la perangai yg menurun anak dia. Video sana sini. Sebijik perangai diaorg

antiQue replied at 5-12-2020 10:02 AM
Ni secara general aja ya, tak berkait dgn wani ni. But the statement yang sebut makanan sihat maha ...

Sebab ada sesetengah orang dah tanam dalam fikiran kalau makanan sihat utk diet ni misti nak kena ada salmon, avocado, almond milk dan macam2 yang fancy2 dan mahal. Kalau tgk feed dlm IG salunya gitu la... Tapi kalau tengok KKM punya promote makanan sihat ikan kembung, ikan selayang, telur, bayam, betik, pisang, etc2... Dan yang penting, kuantiti. Suku2 separuh. Jgn la hentam nasik 2 pinggan setiap kali makan...

Wani ni ckp, dia x bca kontrak, n diorg just bkak part tuk sign, n suh dia sign. Tulah, patut before pape baca dlu kontrak, sbb si wani ni ckp duta for life. Maksudnya dia ni jd duta product toklip tu seumur hidup. Bahaya sign x bca isi kontrak. Org awal2 msa nk publisiti tu mmg baik lee, bla dah abes isu tu viral, kisah plk dia kan. Jnis nk glamour.

mrsamz replied at 5-12-2020 07:49 AM
Kan..sapa kata eat clean susah dan mahal sebenarnya takde ilmu...
Eat clean senang dan murah.
...

Iols rasa yang kata eat clean mahal tu. Sebab dorang ikut cara us/europe kot.

Eat clean cara us/Europe mostly makan oat, quinoa, salmon ,salad yang dah dipack around RM20+++ untuk 1ke 2 kali makan dan beras khas.

Kalau ikut style2 Malaysia macam sup sayur bayam, ulam2, ikan rebus, singgang ikan, sup telur chinese style. Murah2 barang tu. Jimat banyak especially dekat part air. Kalau diet jangan minum manis langsung. Kalau nak pon buat teh/kopi/Nescafe  kurang gula/tiada gula. Iols kalau diet, duit banyak save.

dudaberhias replied at 5-12-2020 04:28 AM
tu la... ingat lagi haritu cerita kata jual kat pasar malam lah etc...lepastu katanya baju pungut  ...

Tau xpe... kita ni bodoh2 lah kagum...start dia buat citer camtu then success ramai plak artis dgn owner product termasuk netizen nk pemes buat citer sedih mcm sampah

Follow Us
Edited by anggeriklatifah at 5-12-2020 10:25 AM
Itzy replied at 5-12-2020 03:58 AM
Aku rasa alip ada kenal orang dalam berpangkat menteri ni. Dulu kes langgar kereta ipar aku sampai ...

Kak Mel pernah bgthu..bila org Tanya kes meena..dia ada cakp cam u cakap..sebb tu senyp..yelaa..aku pelik..kesalahan melibatkan kecederaan dera meena..Tapi polis sikit pun Tak tahan reman cam dai syed..tahan reman bukan bererrti bsalah Tapi utk tahan bantu siasatan..Tapi belut ni Tak ditahan langsung..terus je rilek2..
Kesian ipar u..dia memg suka Anaya org Kan..kalau iols dia Anaya..dan memihak kepada dia..iols doa dia jadi cacat

Gigihnya kau dik. Ada pulak duit hire lawyer ye
Aku tak back up sesiap. Tapi aku tau la serba sedikit story dorang ni dari awal based on pembacaan aku.
Toklip memang ad mention buat surgery. Pastu hire coach nak train si wani ni, tapi wani ni refuse baru berapa hari da decline sebab rindu mak katanya. Kalau tak silap aku la.
Lepas tu aku taktahu pe cite tbe2 aritu geng2 kak mel ex PA toklip tu p jumpa keluarga wani katanya susah la pe la. Ada plak page duk api2 dorang ni. (Aku da unfolo page ni mmg nmpk nau batu api apikan sekali rupanya admin lelaki aduhhhh)
Tu mungkin dengan semangat waja si wani pon hire lawyer gaknya. Banyak gak duit hire lawyer diknon

Bincang la elok2 wani oi, kau tau tak kalau ko bermusuh and kau tkmmpu nak byr balik surgery cost dia tu, ko bwk smpai mati tau dik jasa org tu buat tuk kau. Walaupon sekerat jalan.
Jangan sbb org duk cucuk2 ko pon turut ckp org.
Kang buatnya disaman balik naya je dik mula up mntak sumbangan byr saman. Ko da surgery da apa ko bukan nak usaha kerja ke apa ke. Orang lain yang badan besar kat luar sana kalo bleh bersyukur sangat org duk sponsor surgery tu dik oi!
So now bangun pi kerja dik, p sara keluarga hang. Jangan duk tadah tangan je. Kau bukan OKU. OKU pon pandai cari makan sendiri dik. Kau pulak nak bersuap sampai bilaaaaa!

Eh aku memang marah sebab aku tak nampak initiative si wani ni dari dulu. Macam aku kata tadi aku tak back toklip, tp kalau aku jd wani ni aku bersyukur jgk la. Surgery tu tak murah ye u ols.

Walaupon ni sume marketing toklip, tp aku ttp rasa wani tk ptt ye begitu. And toklip tu aku tktahu la apa next agenda dia

sarah82 replied at 5-12-2020 09:41 AM
Ayat ang ni akan buat komen aku kena BANNED.. Sebab AKU PROMOSI.. Mesti seronok forumer kayangana  ...

Tu laaaa.. awat asyik nak banned jahh.. aku tulis mcm muke jinj....pun kena banned 98.. hati tisu sungguh

Silap sendiri.. Sign kontrak xbaca..

Sehingga sekarang saya mengalami kesakitan di bahagian perut. Saya tidak boleh buat pemeriksaan susulan kerana laporan perubatan tiada di tangan saya.

Ape bengap sgt ko dik.. Kan blh bt check up mana2 gomen hosp and then request laporan medikal?klu xtahu bettanya la.. Bkn just kata xtahu

Sorry xleh nk kesian sbb aura play victim kuat sgt.. Ko expect semua dtg bgolek sbb bdn ko ke?  Dia bisnesman.. Expect ROI.. Ko bg so so dia pun cabut la.. Tambah2 covid.. Sdgkn si mel penjilat bontot dia pon tpaksa dibuang apetah lagi org dia br kenal and xblh gerak mcm ko dik. Nk bg rumah bg kete bg duit.. Haih..
Berak pon skrg masuk toilet kena byr dik non oiii

edoraixora replied at 4-12-2020 11:04 PM
Kenapa toklip marah wani terima bantuan ngo2 lain?
Tak paham bab ni...

iols rasa ngo tu si kak mel, anjulie tu kot. dorg mmg ada drg jumpa wani.. mel tu nk myucuk je. kalau wani kalah saman ngo ni pn tah2 lenyap..

Buritan replied at 5-12-2020 10:30 AM
Tu laaaa.. awat asyik nak banned jahh.. aku tulis mcm muke jinj....pun kena banned 98.. hati tisu  ...

Hahahahaha.. Biasa la.. Ang kena pandai bodek SMOD dan MOD.. Maka ang akan jadi forumer kayangan.

missHaidiD replied at 4-12-2020 10:21 PM
Iols takde la bekap toklip tp dulu kn seingat iols si wani ni la minta bantuan toklip kn.  Pastu net ...

ngo yg dtg tu mel, anju, ig viral tu ke?

SKUTIL replied at 5-12-2020 02:32 AM
Kalau tok lip ckp mcm tu ingat lawyer wani bodoh ke nk amik kes...lawyer ni kalau kes x kuat yg pe ...

Amik gk chuols

Pemes kot.. Kalah menang blkg kira.. Janji ada org knl. Gittuh

Sefaham i, dik wani kne kurus slps operate usus tu...tp bgth la konon2 consume product toklip.

Dh toklip sponsor operation cost, tetbe xde wani x kurus dan product x jln...ha! Sape yg nk tanggung...

orang kaya banyak duit... kabel pun orang high2 profile...
sedangkan tokvida tu dolu tak bayar gst pun x kena pape... aman2 jah...

Knowlee replied at 5-12-2020 12:29 AM
Bukan ke selalunya appointment kat hospital, kita bawak IC dgn duit je. Mana ada kita bawak balik  ...

mungkin dia nak gi hospital gomen je, takde duit. nak la bawa medical report history, senang. nak explain sendiri pun tak reti.

kalau pergi balik kat hospital yg sama dia buat surgeri tu mmg lah ada report. tu pun nasib2 la..kalau kat spital gomen, manjang hilang..

limau_lemon replied at 4-12-2020 10:55 PM
Dr sakinah ni kes apa ek

Saman fitnah
Doula Masyitah vs Dr.Sakinah
Dr.Sakinah kalah, kena buat permohonan maaf secara terbuka kat fb selama 6bulan berturut n bayar doula rm200k berserta kos rm30k

sarah82 replied at 5-12-2020 10:42 AM
Hahahahaha.. Biasa la.. Ang kena pandai bodek SMOD dan MOD.. Maka ang akan jadi forumer kayangan.

Aku bkn bodek sarah oiii.. aku baik dgn ipes pun sbb aku admire dia sbb dia berjaya.. ... dulu aku berangan nak jd doc.. tak.dpt jd doc dpt kawan pun jadilaaa..

Dari tak boleh jalan sampai boleh jalan dik

Aku meluat tok lip ni tapi kali ni untuk kes ni aku rasa nak sokong tok lip..