CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12348|Reply: 62

Pengalaman h aku di sekolah tahfiz. Sape nak hantar anak sila hadam.

Post time 23-12-2020 12:43 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Ni pengalaman aku sebagai cikgu bahasa inggeris di sekolah tahfiz satu ketika dulu ye.

1. Fail sijil aku mesti diletakkan di opis. (Takut aku lari cari keje lain)
2. Di minta pinjamkan nama utk tujuan tertentu sbb ustaz tu org turki yg kawen dgn ustazah malaysia. (Tak pasti bukak premis tahfiz tu guna nama sape). Yg ni aku xlayan...
3. Tak boleh guna hp semasa di dlm tahfiz.. yg ni aku patuh jela sbb aku mmg rajin pun...haha..
4.

Edited by Cumikucingku at 23-12-2020 01:14 PM

Adoi ... tertekan post pulak...

Ok sambung..

4.  Aku melihat anak2 tahfiz dirotan kuat dan byk kali.. dengan kesalahan kecil... contohnya... lembab menghafaz... ade sorg tu aku rasa dia sejenis lembam... sbb aku sendiri cuba ajar yg simple muqaddam tu... mmg dia xingat... so aku rasa dia oku... aku pun ckp dgn ustaz... tp ustaz tu xpedulik... sbb dia kata ibubapa yg hantar mmg izinkan anak dorg utk dirotan..

5. Kebanyakkan yg hantar tu anak2nye mmg degil kot... selamba je alquran tu dibiarkan bersepah... katanya yg penting hafal.... sedih aku masa kutip2 cebisan alquran...

6. Aku xdibayar gaji... bila di desak ustaz tu marah2 aku depan budak2 tahfiz... katanya aku xikhlas ke ape ntah.. aku x ingat ape yg aku buat sampai ustaz tu akhirnye byr gaji... jenuh juga... nasib baik masa tu aku bujang xbyk pakai duit.

7. Ustaz pandang rendah pada pompuan... bg dia yg duduk kaki bersilang tu umpama pelacur... dia bagi aku gula2 pun main baling je...

8. Aku dpt panggilan amk exam SPA... dia x izin aku pergi... xnak pulangkan semula file sijil aku... aku memberontak akhirnya dia bg file sijil dan aku dihalau...

9. Aku ade dgr juga kawan2 ckp budak2 tahfiz dipukul semasa di dlm asrama tp sbb aku xde bukti so xbole buat ape... aku hanya berada dlm bangunan akademik je xpernah pegi asrama dorg.

10... ohhh lupe... yg ni point agak penting... sekolah tahfiz yg aku ajar tu pada masa tu bila darjah 6 budaknya2 amk upsr tumpang di sekolah lain . Malangnya mentaliti mereka dah dibasuh oleh ustaz... hanya subjek agama je yg penting... yg lain duniawi... aku ajar bahasa inggeris , budak2 tu kata bahasa inggeris tak bantu masuk syurga pun.. so dorg belajat supaya x gagal upsr sahaja... gitu la..

Bukan nak aibkan sekolah tahfiz tp sekadar renungan kepada ibubapa JANGAN ASAL TULIS SEKOLAH TAHFIZ JE KO NAK HANTAR ANAK... SELIDIK DULU YE. ADA BYK SEKOLAH TAHFIZ YANG ELOK.. PILIH BETUL2.

Tahfiz mana tu? Kesian juga dgn cikgu sekolah swasta ni. Macam dikerah tenaga tak setimpal gaji. Kalau international school elok kot sebab amik expatriates. Tapi international school pun,berkira kalau nak amik Malaysians. Biasanya diorang amik Msians yg boleh ajar BM & Pendidikan Islam sebab nak jimat.

Cumikucingku replied at 23-12-2020 12:55 PM
Adoi ... tertekan post pulak...

Ok sambung..

haah, alquran sekadar hafalan bukan penghayatan. kira cm burung kakak tua bercakap tapi xfaham.

kaka setuju pengalaman cumi, ada pengalaman pahit juga kt so call sekolah pondok hafazan lagi satu double standard kuat, kalau jenis mak ayah naik kereta mewah laju je sambut, kalau jenis naik kereta asia cm haram buat busy sombong kekwat. walhal bayar yuran xpernah culas.

ni lah realiti . hadap. bagi kaka lagi elok hantar anak sekolah kerajaan agama contoh maahad. hafal alquran ni optional yang penting tajwid and jaga solat jadi manusia lagi penting. kalau sekolah private2 ni hmm.. kaka rasa setan dalam diri kaka jadi double triple memberontak je. im not rebel person tapi kat sekolah tersebut im rebel

epal21 replied at 23-12-2020 01:18 PM
Tahfiz mana tu? Kesian juga dgn cikgu sekolah swasta ni. Macam dikerah tenaga tak setimpal gaji. Kal ...

Xpe sis..

Org yg teraniaya akan dpt pertolongan Allah.. Aku dah dpt keje yg lebih baik.

tahfiz tu pun semakin berkembang sampaikan kawan2 aku pun ramai nak hantar anak kat situ... aku harap ustaz tu dah taubat dan didik budak2 tu baik2. Yg aku cerita ni kisah lama sewaktu awal2 perkembangan tahfiz tu. Cuma nak jadikan ikhtibar pd sape2 yg hantar anak selidik la dulu.

CiliPadiSedap replied at 23-12-2020 01:21 PM
haah, alquran sekadar hafalan bukan penghayatan. kira cm burung kakak tua bercakap tapi xfah ...

Setuju kaka cili... sy selalu kempen kawan2 pilih la selidik la kot ye pun nak sangat anak tu jadi hafiz...

Jgn main hantar je...

Sy pun rasa maahad lebih baik.

Follow Us
Hanatnya perangai ustaz!

point no 4 tu kesiannyaaaa

Cumikucingku replied at 23-12-2020 05:30 AM
Xpe sis..

Org yg teraniaya akan dpt pertolongan Allah.. Aku dah dpt keje yg lebih baik.

Alhamdulillah utk rezeki uols. Betul tu. Anak2 adalah amanah Allah. Janganlah bila kita tak boleh control,kita pi longgok kat pondok tahfiz mana2 dengan harapan anak tu jadi al-hafiz. Kita nak agamawan yg berkualiti, bukannya yg rejected. Kena selidik dulu sekolah tu macam yg uoks suggest tu. Amik tahu tenaga pengajar,fasiliti hostel,silibus etc

airmineral replied at 23-12-2020 02:40 PM
point no 4 tu kesiannyaaaa

Ye mmg kesian.....

Budak tu umur 7 @8tahun... aku masa tu kurang pengalaman  nak mengesahkan dia oku lembam atau autism... mungkin mak ayah budak tu pun main hantar je sekolah tahfiz... patut hantar pendidikan khas... kesian dia... klu la aku bole ulang masa...

epal21 replied at 23-12-2020 02:47 PM
Alhamdulillah utk rezeki uols. Betul tu. Anak2 adalah amanah Allah. Janganlah bila kita tak boleh  ...

Ye epal...

Dorg bile anak degil je hantar tahfiz .. pastu pesan kat ustaz suruh rotan...

Itu bukan penyelesaian...

Oleh sebab dah selalu sgt tengok kes rotan2 ni dgn alasan budak degil... aku geram aku rotan pun anak ustaz sbb anak ustaz pun degil jugak...hihi...tp ustaz xsound pun aku masa tu... ke dia sedar anak dia pun nakal?

paiayam replied at 23-12-2020 02:14 PM
Hanatnya perangai ustaz!

Hmmm... ramai org kagumi dia...

Mungkin aib dia tertutup... aku pun xsebarkan ape yg aku alami... lgpun sape nk pecaya aku... aku bukan ustazah pun...

Cumikucingku replied at 23-12-2020 03:56 PM
Ye epal...

Dorg bile anak degil je hantar tahfiz .. pastu pesan kat ustaz suruh rotan...

tp mindset org smpai skg budak2 degil nakal xpandai hantar p tahfiz. xtau la kenapa gitu

airmineral replied at 23-12-2020 04:30 PM
tp mindset org smpai skg budak2 degil nakal xpandai hantar p tahfiz. xtau la kenapa gitu

Anak degil perlu kita rapat kan diri kite dgn dia... bukan hantar kat org...

Pelik perangai mak bapak yg amk jln mudah.. patut mak bapak tu sekali dok dlm tahfiz... biar ustaz rotan.

Cumikucingku replied at 23-12-2020 04:00 PM
Hmmm... ramai org kagumi dia...

Mungkin aib dia tertutup... aku pun xsebarkan ape yg aku alami. ...

Ramai je camni nampak alim warak baik tp sebenornye perangai haprak. Lagi2 dlm society kita yg mostly ukur iman taqwa hanya melalui penampilan luaran. Tp mmg membara la baca experience u. Huh! Mmg takla I hantaq anak kt tahfiz sebarangan. Kawan mak I pun anak enrolled tahfiz swasta tp lepas tu buat perangai takmo pi, turns out cmnilah lebih kurang, dilayan mcm apa je bdk2 tu

paiayam replied at 23-12-2020 06:32 PM
Ramai je camni nampak alim warak baik tp sebenornye perangai haprak. Lagi2 dlm society kita yg mos ...

Aku rasa syukur jugak ade sikit pengalaman dok dlm tu  kot sekurang2 nya aku akan berhati2 di kemudian hari...

Aku rasa jabatan agama kena pantau la tahfiz2 swasta ni... ke mmg dorg pantau?

Cumikucingku replied at 23-12-2020 06:46 PM
Aku rasa syukur jugak ade sikit pengalaman dok dlm tu  kot sekurang2 nya aku akan berhati2 di ke ...

Tahla I pun tak sure dipantau ke tidak.  Tp i penah keje taska kejap dlu lepas grad, taska i tu tak patuh spesifikasi JKM pun, tapi each time JKM nk datang spotcheck, owner dh dapat info awal sbb kenalan dia jgk dlm JKM tu, soo sempatla cover apa yg patut. Soo maybee, maybee ada possibility dapat info and boleh cover apa yg patut . I donoo

paiayam replied at 23-12-2020 11:32 PM
Tahla I pun tak sure dipantau ke tidak.  Tp i penah keje taska kejap dlu lepas grad, taska i tu ta ...

Iye la kot gitu...

Mesti la pantau kot ... pepandai la dorg cover bile tau ade yg nak pantau.

Edited by abcdotcom at 30-12-2020 09:56 AM

Aku pernah berada  3 bulan di sebuah tahfiz swasta di Terengganu .APA yg TT ceritakan ada benarnya .Kaedah penderaan dan hukuman melampau .Makanan Pula tidak berkhasiat Walaupun sumbangan ratusan ribu masuk Sebulan .Mmg byk tahfiz swasta dibuka SBB Wang semata2 .Tgk shj kejadian tahfiz KL yg mengorbankan guru n PELAJAR tiada SOP dan Keselamatan ( CF ) sdgkan dah dibuka belasan tahun .Mmg Sedih .Malas nak cerita byk .Plg Sedih ramai bekas PELAJAR Tahfiz ( tak tamat ) ,peel mereka lebih teruk dari ex PELAJAR SMK .Myb mereka masuk SBB paksaan parent .P/S https://www.facebook.com/104997641533698/posts/104999824866813/

sekolah mana ni ye. eii geram pulak bila baca cara sekolah tu treat orang.