CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Cikgu Li Terkejut Jiran Buat 11 Bonggol Atas Jalan ke rumahnya.Member siap test

Kangkung1M replied at 14-1-2021 01:55 PM
Manusia mental memang ramai terutama melibatkan soal tanah.  

I nak cerita kisah seorang opah y ...

Apa ending citer opah dgn norsiah tu?
Norsiah buka balik tak kawat besi tu
Xde org maki balik ke acik norsiah kt video tu

Akak lg rela bunyi kereta dr bunyi kelly ng bergaduh menjerit 24 jam nok. Pukul 4 pagi pun dah menyalak kelly ng taman akak ni laki baru balik mabuk. Kesian pun yer tp melayu yg sewakan rumah dkt kelly ng ni mmg akak doakan yg baik2 je.

Orang macam ni lah lah menyalak marah masa gomen tak bagi kluar KWSP. Sekali harung jer dia habiskan.

sampai nk berparang bagai..ni mungkin ada tak puas hati kt lain ni

Edited by Kangkung1M at 14-1-2021 10:02 PM
me12345 replied at 14-1-2021 04:02 AM
Ntah tetiba ada citer norsiah pulak...tapi rasa nya mcm depa ni ada masalah peribadi dgn nenek ni  ...

Kalau bercerita tentang isu tanah, mmg ramai yg berpeel aneh. Pokok pangkalnya bergantung kpd hati kita bagaimana mahu menanganinya.

Yelah mungkin Norsiah ada masalah peribadi dgn keluarga opah sampaikan nak tumpang lalu pon tak boleh. Kalau tengok gambo Norsiah n suami, mereka tampak seperti insan yg berpewatakan ceria dan penuh nilai berkasih sayang.

Btw, kisah dua jiran yg bertelingkah sudah setel. Jalan sudah diratakan tanpa ada bonggol lagi. Harap cikgu tersebut juga dapat menukar sistem ekzos keretanya agar tidak mengeluarkan bunyi bising yg boleh mengganggu tido pria ini.

Sumber: https://peraktoday.com.my/2021/01/lelaki-bina-11-bonggol-di-atas-jalan-mohon-maaf/

Jiran aku lalu jalan nk kerumah dia lalu tanah aku walau takder dalam geran tanah aku rizab untuk  jalan ...tapi jiran aku buat tahik dia lepas ayam peliharaan rumah dia masuk ke kawasan umah aku berak merata-rata dan curik makanan kucing aku ..
hari-hari aku hadap ayam dia datang ...jiran aku buat bodo jer nk jer aku sekat jalan tanah aku biar dia jalan tempat lain tapi  dia nk lalu jalan mana tepi kiri kanan sawah ....jenis tak sedar diri ...tapi aku ada plan nk bina pagar tinggi2.. .bosan dengan ayam dia datang menyemakkk....jalan tetap aku bagi ...walaupun sakit hati ....

Follow Us
Sapa suh buat rumah tepi jalan. Hadap jelah. Tu bukan jalan hak sendiri. Sebb rumah dia tepi jalan so semua kena ikut kepala sedap dia nak tido je. Puih

pearl.silver replied at 14-1-2021 12:07 PM
Apa ending citer opah dgn norsiah tu?
Norsiah buka balik tak kawat besi tu
Xde org maki balik ke ...

Tidak ketahuan bagaimana pengakhiran kisah Norsiah vs opah itu. Moga semuanya molek2 blako.

Cikgu Li dah buat jalan baharu. Kos keseluruhan pembinaan jalan RM450, iaitu RM300 beli batu jalan + RM150 upah orang.

Baru sebentar tadi Cikgu Li bersiaran secara langsung di FB tunjuk beliau hulur wang sumbangan sebanyak RM1.1k kpd individu yg membina 11 bonggol itu.

Molek la gitu, cikgu li menyantuni jiran dia...rumah cikgu li pun comel molek...

Molek la gitu, cikgu li menyantuni jiran dia...rumah cikgu li pun comel molek...

Act of kindness better left unsaid bud.

kawasan rumah aku pon ada org buat bonggol tinggi...org brek la kang rosak jahanam bawah kereta tu...tp xde la sampai 11 bonggol...gilo apo...baik kau buat jongkang jongkit je

tak tahu la ikut spec ke idak...tapi elok je takde plak orang complain

tapi memang aku menyampah nak lalu situ...so berkesan lah dia buat bonggol tu