CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: king_kenny

[Tempatan] Kerajaan Cadang Full Lockdown Selepas 4Feb2021

asudau replied at 24-1-2021 04:36 PM
Tiba masanya gomen bekukan segala kemudahan dan keistimewaan yg diberikan kepada para menteri,jusa A ...

Iols pun rasa mmg kena mula kat sini dulu.
Elaun pinggan mangkuk 40k tu mmg tak munasabah

I feel tahun 2021 pun bakal terbazir juga mcm tahun lepas. Still... Bersyukur sbb masih boleh cari rezeki mcm biasa n ahli keluarga pun tak affected.

But then org lain yg affected? Kesian.

chocobozhere replied at 24-1-2021 05:12 PM
dulu yg paling aku tak faham kebenaran rentas negeri masa pkpb tu. serius tak faham... boleh je ka ...

Sebab tauke hotel/pelancongan dah tenat katanya.

So merayu bagi boleh merentas negeri especially yg dok di Lembah Klang nuu.

Sekali bukak ambik hg, habis naik semua kes positif.

Perlis yg dulu ZOn Hijau sedia dah jadi Zon MERAH la ni.

Tunggu punye tunggu, bulan pun tak muncul. Mentang2 dh darurat, x leh org lain take over

paz replied at 24-1-2021 01:34 PM
Ok aja total lockdown. Paz pun setuju. Semalam masa Paz buat groceries ada ibu bapa masih bawa anak  ...

Haah
Taman iols still ada yang bawak anak naik moto jenjalan beli.pisang goreng okeh
Semalam ada roadblock..
Kalut semua cam cacing kepanasan..haHaha...

zacks replied at 24-1-2021 05:21 PM
Sebab tauke hotel/pelancongan dah tenat katanya.

So merayu bagi boleh merentas negeri especiall ...

tu lah pasal.. nak selamatkan ekonomi, dah beriban pulak kes covid. saje nak share aku jumpa kat tiktok, ada satu mamat ni tnjuk satu tmpt cantik kt satu daerah di pantai timur, ramai giler lah pegi situ so ada org komen, tak takut covid ke berkumpul mcm tu, mamat tu siap cakap dorg celebrate sempena esok nak pkpb.. nanti dah tak boleh keluar dah... ni cite sblm pkp lah.. kelaka pulak. camne org misleading arahan pkp or pkpb watsoever P.. org x fikir ke sume menda ni jadi kat kita sebab nak banteras covid.. bukan saje saje nak pkp pkp ni

Follow Us
ekod79 replied at 24-1-2021 01:23 PM
Tukarla pimpinan baru, yg skrg ni mmg dah gagal

Setuju. Terlalu bnyk kelemahan pengurusan. Kalo btl nak total lock down, apa jadah ko buat pkp, pastu sambung2 pkp lg. Buang masa la bodoh. Bisnes rugi, masalah x selesai.

pu3_rania replied at 24-1-2021 02:41 PM
Just wait & see Beb
Sekarang ni tak rasa tengah PKP kat PJ ni
Contoh macam semalam kakak aku sem ...

Betul ada je majikan yg ambik kesempatan. Area rumah aku ni byk kes dua minggu ni, aku nak keluar pun takut sebab kena berasak dlm lif. Tapi kena juga masuk office sebab bos suruh masuk sdgkan keja aku elok je blh buat dari rumah.  Alasan dia tak munasabah langsung.

Yg lagi haru, elaun pon cut, bonus dr last year pon x dapat, increment pon tak tau ada ke tak. Company tu tak terkesan pun dgn covid/ pkp ni. Elok je untung.  

Patutnya buat total lockdown skrg.  Tahun lepas kita buat total lockdown sebulan dua, then lepas tu dah boleh bekerja semula. Sehingga kes sabah.

Jd, buat skrg so that kita boleh bekerja kembali mcm biasa..

shernazz replied at 24-1-2021 05:26 PM
Haah
Taman iols still ada yang bawak anak naik moto jenjalan beli.pisang goreng okeh
Semalam ada ...

i kadang keluar juga pagi or petang cari makan2... Tapi pergi sorang2 la...
Sambil nak makan, support juga la business dia org...

krustykrab replied at 24-1-2021 02:31 PM
SG duk amerika pun paham..yg tak paham dan buat2 x paham ni golongan keje gomen, sb depa tau apa p ...

Hahaha amarekaaa sgt ya

Actually bila kita sume ni dah dkt setahun pkp...diharap kan sume makin faham lah peranan memasing as rakyat n pemimpin..,public pon bila cuti menderu ke sana ke sini...SG aritu xde g memana ...duk dendiam kat rumah.,,abis2 pon g mall kejap makan fav sushi pastu terus balik....keluar kejap beli brg dapur terus balik...

Sebab kita tahu covid masih ada...ubat xde lg vaksin pon boleh kata xde...so pepandai la #kita jaga kita...

Actually numbers meroket naik ni pon salah sendiri juga...cuti krismas new year sume tempat padat kan

rikiruj replied at 24-1-2021 04:46 PM
PKP 2.0 ni tak rasa banyak beza pun dgn PKPB.. cuma takleh makan kat jedai je.  Polis jaga road bloc ...

Pkp 1.0, pkl 7 malam ko bleh tido atas jalan. Nak beli brg dapur, hanya ketua keluarga shj dibenarkan masuk supermarket. Pkp 2.0, x ada apa yg spesel just dgr org kena saman je sbb x pki mask. Sbb tu pkp 2.0 blh disimpulkan sbg gagal total.

exclusive_vvip replied at 24-1-2021 03:39 PM
Di tengah2 pandemik teruk mcm ni pun, masih ada insan2 dok tak puas hati itu ini pasal gaji org lain ...

lagi satu asal sokong pkp je mesti kena tuduh keje gomen padahal aku la antara yg terawal terjejas dan susah recover sbb mmg directly berkaitan dgn pergerakan orang. orang tak gerak, income aku pon sama kejung. tapi aku takut lagi kkm lumpuh dari takut takde duit, takut kalau kobid tu sampai ke family aku dan terpaksa kekal dirumah selagi tak nazak. ada duit pon kang tak dilayan, ada kuasa mungkin la special sikit layanan. nyawa takde ganti, duit boleh cari nanti. sape yg betul2 kesempitan contact2 la sedara mara yg tak terjejas minta bantuan atau at least pinjaman sikit. yg keje tak jejas tu sila la bersyukur jgn makan gaji buta. sambil menyelam minum air, korang bergaji tu terus la berbelanja utk gerakkan ekonomi dan hasil berbelanja boleh gi hulur2 sikit kat orang susah hilang pendapatan mcm beras telur garam kicap ke

Huhu total lockdown mcm pkp1 aritu... sama je la iols nnti kene potong gaji if tak masuk opis... so first day pkp 1 18/3/20 iols mmg g keje... n boss pun camne pun akan suh jugak semua staff masuk opis.. pandai la dia nak putar belit nnti.. hihihi...
So masuk kerja da rasa.potong gaji pun da rasa...

Now before pkp2.0 Management da belikan Laptop nk dibagi pd bebudak engineering nak ready wfh.. Tp accounts admin hr if tak masuk opis. Gaji potong. Takde istilah work from home..

dua_chzy replied at 24-1-2021 05:11 PM
Kan.

Something is wrong somewhere. Thread ni ramai kot ummah swasta kerja hebat2 gaji leb ...

Forum sis... sapa2 jah bleh mangaku dialah paling lawa.. gaji semua at least 10 k paling busuk.. pusing keliling dunia pelbagai..
Tp yg pelik alert pulak dgn bantuan sara hidup bsh bagai tu.. logiknya kalau ko kaya takdenya ko nak kesah dgn bpn bsh bagai tuh

Skarang ni pkp pun macam tak pko iols tgk org kunjung mengunjung ke rumah adik beradik. Huisshh fail lah. Jiran iols bini pelakon lama pun macam tu berkumpul sanak saudara makan2 dalam rumah..kunjung mengunjung. Iols cuba bersangka baik mungkin kurang 20 orang kot dalam rumah tu.

dua_chzy replied at 24-1-2021 05:08 PM
Masa aku kat U lebih 15 tahun dulu, kengkawan/some individu yang dikenali pandang rendah gila kat  ...

skrg cikgu gaji beso berebut org nak masuk

sarahmirza replied at 24-1-2021 05:30 PM
i kadang keluar juga pagi or petang cari makan2... Tapi pergi sorang2 la...
Sambil nak makan, su ...

Kalau pergi sorang takpe..
Sebab iols pung kuar sorang juga beli barang n hantar apa apa ke..
Tapi ni naik moto takdak helmet..mask bawah dagu..anak tak pakai mask..
Katanya ada polis preman.sini
Tapi entah la..selambe.aje...
Ni pkl 10 tutup..lagi la..haha...

Sorry lah.. aku dah sampai tahap takmau lagi berkorban untuk sesetengah kumpulan masyarakat yg lemah antibodi ni. Yang paling berisiko ialah yg banyak penyakit ni. Sapa suruh mencekik tak ingat dulu kan... So, pkp wajib untuk semua yang ada penyakit 3 serangkai ni, semua yg ada masalah kesihatan antibodi lemah, semua kilang2 dan tapak pembinaan.

Yang nak kurung orang tak berkaitan ni buat apa?? Tak adil langsung. Puiii

saya pnjawat awam.
dah lama tetunggu2 potongan gaji penjawat awam utk membantu golongan susah yg terkesan dg covid. Potong ikut peratus. Yg gj ckup2 mkn xyah potong.
Juga potongan gaji menteri dan pemimpin potitik.
Semoga kerajaan melaksanakannya.