CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Pakar pendidikan dan sosiologi: Parents diminta berhenti hentam, kecam cikgu pas

Guru kena hentam pun bukan luak gaji depa tiap bulan...anggap la hentaman ini semua sebagai part of occupational hazzard seorang guru....

Gaji tak boleh kurang, kerja nak senang, tak mahu kena hentam.....

Fundek la.....

Kahkahkahkahkah

noor2 replied at 24-1-2021 04:58 PM
Huhu.....entahla....minta yg baik2 aja...

Kau mesti dah kena nasi wap dgn anak anak...utk keluarkan ayat ini kheunz?

Kahkahkahkahkah

Edited by asfaz at 24-1-2021 05:05 PM

Time kena belajar online mak bapak bising ( tidak termasuk yg betul2 susah) konon susah nak belajar
Tapi masa sekolah sekejap lepas pkp aritu , Tak jugak bagi anak pergi sekolah walhal time tu kes dah turun tinggal 1 angka.
Kelas anak aku paling ramai yg dtg bawah 20, lepastu tinggal 8 org aje yg dtg.
Alasan takut kena c19.Pastu mintak kekawan yg pergi sekolah share kerja sekolah.Lantak p aku tak nak share. Anak aku pun tak kasi share dia ckap penat  perah otak nak buat jalan kerja tpi senang org nak mintak .
Ibarat org yg atr anak pergi sekolah tak sayang anak tak sayang nyawa tpi kerja sekolah reti lak mintak nak tiru.

Ni berulang lagi, password takde la .pelik aku tahun lepas langsung tak join ke smpi password GC pun takde.

Parents, bila dah bagi gadget kat anak kena kerap monitor dorang. Boleh guna apps kt phone tu mcm family link.

Phone anak ku tepat pkl 11, disabled. Itu masa tidur sebab esok sekolah. Kadang kala anak tak puas hati, kenapa kawan-kawan dia masih boleh online, main games, etcs. Ku terfikir juga, parents tak pantau langsung ke apa anak buat, ku tengok ada yang sampai tak tidur..

Kita yg cikgu ni dgn ank2 sendiri pun kne hadap gak kelas online, perlu diingat cikgu pun ade ank..dgn ank murid pun kne laksanakan tugas..terima jela semua cabaran xkisah la dari pihak sape pun..xde sape mintak jadi keadaan mcm ni

Cikgu pun jgnlah marah2 bila ada parents tny isu knp moe id xleh guna utk meet, google classroom problem, knp meet xleh masuk sbb dah cukup kuota 100 org..xkan cikgu taktau psl ni sbb thn lps dah buat kan...ni bila parents ada isu gcr xleh masuk..xreti nak solve juga..1 kelas, ada 3 password beza ikut student2 ni..xke pening parents nak setup...parents pun ada kerja lain nak buat..kata wfh kan..budak bukan semua reti nak install itu ini..yg guna laptop/pc ok lg, yg guna hp lain pula isu..features n function lain skit..design utk hp n desktop pun beza dah...budak nak kena adapt..tny cikgu knp xboleh, cikgu bg jwpn dia pun xreti..apolah..xkan x bersedia..kata dah lama ada gcr ni kan..sebelum pandemik lg dah ada..
Bila parents tlg parents lain n isu resolved cikgu sakit hati juga..dah knp...pelik...
Klau kita pandai..ada org lain lbh pandai dr kita...
Ha gitu baru takde rasa sakit hati kat org lain..

Follow Us
testly replied at 24-1-2021 05:26 PM
Cikgu pun jgnlah marah2 bila ada parents tny isu knp moe id xleh guna utk meet, google classroom pro ...

Pelik jugak kes uols ni
Sek ren ya?

Kenapa la cikgu nk maroh..cikgu ni oayah juga nk cakap ego.. cer terima pandangan org. Rendah diri dan sama2 bantu.. ucap terima kasih pd ibubapa yg tolong.. to ada segelintir cikgu yg mmg total lockdown malas.. bg link pastu dah...

welcome ..welcome .....

adakah mereka hentam cikgu andartu?

Edited by akies at 25-1-2021 12:36 AM

3 anak, 3 id google classroom.
Siap tulis kt whiteboard id masing2 in case hilang.
Semua buat keje dkt ruang tamu
Senang nak pantau.

Mujur sek agama skrg fokus pada hafazan je.
Ustaz bg ayat nak kena hafaz..aku suh anak aku hafaz.
Record video hafazan dan pm ustaz.

Aku cuba la buat terbaik untuk bantu anak2 aku ikut kelas online.
Buku teks dah dapat, this week mesti cikgu2 lebih bersemangat

Kalau iol lah dulu sekolah boleh belajar kat rumah , alangkah bestnya. Sebb iol mmg jenis stadi sendiri baru paham... Melainkan subjek ada calculation jer jadi pening sbb  kena  ada cikgu kan.

Skuau replied at 24-1-2021 03:17 PM
sekolah asrama boleh berlajar bersemuka haper...lockdown sekolah tu...xde sapa  blh kuar msk.Mende x ...

Asrama memang ada student utk spm.
Kan haritu dah ada kes student positif kt asrama?

Diamje replied at 24-1-2021 05:54 PM
Kenapa la cikgu nk maroh..cikgu ni oayah juga nk cakap ego.. cer terima pandangan org. Rendah diri d ...

Cikgu pun kena berlapang dada terima cadangan dan teguran.
I tengok haritu lecturer bagi cadangan utk cikgu2 sebab dia tengok cikgu anak dia teruk naww agaknya, habis pensyarah tu kena kecam.
Habis Cikgu2 triggered. Padahal dia luahkan sbg parents. Dan bg cadangan melalui pengalaman sebagai pensyarah.
Cikgu2 yg bagus2 jgnlah sentap dgn cadangan beliau.

Aku keja. Cikgu bg keja sekolah kat tele..aku suruh cikgu nursery ajarkan

zehra2 replied at 24-1-2021 04:53 PM
dulu masa dlm klas, budak tk fokus, aku selalu ckp, nanti saya panggil mak bpk awak dtg masuk klas n ...

Hahah teringat video dari seberang yg tular tu. Maknya nak rakam bideo anak hafal rukun negara tu.
Budak2 ngan mak bapak mmg susah nak bagi pokus ada je akalan depa.

anak i dua org...sorg drjah dua, sorg tadika

yg drjah dua tu cikgu awal2 dh bgtau xde zoom/meet sbb phm ada makpak yg x bleh provide kemudahan.

so far ok je, cuma husband komplen byk benor group kna join

group subject bm la, maths la, english la...

cikgu bg video, pastu suh budak2 salin homework dlm buku. dh siap, antar...

yg tadika plak, cikgu bg printout. kna pegi skolah amik. antar minggu dpan.

testly replied at 24-1-2021 05:26 PM
Cikgu pun jgnlah marah2 bila ada parents tny isu knp moe id xleh guna utk meet, google classroom pro ...

Masalah you memang should be highlighted pasal guru cakap tak reti sedangkan BERLAMBAK depa buat webinar, talk pasal PdPr & mcm mana guna GC dan sebagainya. Cuma yg I tak setuju, part “parents pun banyak benda lain nak buat.” Totally bukan masalah pihak sekolah. Itu anak you. You urus, you manage masa sendiri. Ibarat kata hng buat kerja hng aku buat kerja aku.

Kwn aku cikgu kaunseling. Relak2 je x yah ngajar. Hari2 pos je adab belajar online, cara tangani stress....

TomyamPuteh replied at 25-1-2021 10:16 AM
Kwn aku cikgu kaunseling. Relak2 je x yah ngajar. Hari2 pos je adab belajar online, cara tangani str ...

Nampak yang nyata je sis..
Kwn i kaunselor byk gak keje dia tapi bukan scr pdpr.. depa kena buat byk modul n program.. jln ke x jalan documentation ttp kena buat.. sek dia ada bdk spm n stpm mcm2 gak program dibuat.. xleh bkmpul tp talk kena buat class by class scr bgilir.. tp xtau la kalau kwn sis tu mmg rilex kalau sek dia xsuh wat pape hihi