CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2105|Reply: 15

Kerap sendawa dan badan banyak angin

Post time 23-2-2021 02:22 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Sendawa ni kadang ok pasal satu cara nak keluarkan angin. Tapi kalu selalu sangat sendawa tu stress la juga kan. Angin ni pun macam tak henti je keluar tapi bila stuck / tersangkut kat mana2, rasa tak cukup nafas pun ada.

Soalannya, ada tak tips untuk kurangkan sendawa dan angin dalam badan dengan mudah, cepat tanpa menggunakan  produk /supplement yg meragukan.

Rate

1

meols pun mcm ni jugak..
tp skrg ni dah takde.. meols puasa je setiap hari..
sebelum ni kalau tak puasa, masuk angin la, migrain la, sendawa je memanjang..
bila puasa ni otomatik okay..

Aku ada masalah ni yg sgt teruk.. aku slalu amik brokoli dgn kubis bunga, mmg bangun pagi sendawa x abis2.. pastu try tukar amik sayur hijau.. kurang dah.. pastu byk angin sbb aku suka mkn kacang2 gak..

awanysss replied at 23-2-2021 03:11 PM
meols pun mcm ni jugak..
tp skrg ni dah takde.. meols puasa je setiap hari..
sebelum ni kalau tak ...

Adeh , iols macam never ending story tau dengan angin ni. Tetambah ada gerd lglah

little_sis replied at 23-2-2021 03:22 PM
Aku ada masalah ni yg sgt teruk.. aku slalu amik brokoli dgn kubis bunga, mmg bangun pagi sendawa x  ...

Aku dh 3 tahun tak sentuh brokoli dgn kobis bunga percaya tak. Hahaha. Tp aku kalah dgn coklat, tp dh tukar dr milk choc ke dark choc. Dia bila stuck kt area tekak ke kepala mulalah semacam

sofyayra replied at 23-2-2021 03:25 PM
Adeh , iols macam never ending story tau dengan angin ni. Tetambah ada gerd lglah

kan.. hari tu rasa mcm nak mati lah.. sakit jantung la ape la..
mcm2 rasa.. kalau uols mampu try la puasa..
mcm iols, start puasa masa weekend.. sabtu ahad.. pastu bila isnin masuk kerja, dah tak lapar..
sampai la skrg.. hari biasa iols makan masa buka je.. pernah sekali iols makan byk2 sampai tgh malam, jd la pedih ulu hati, angin ni bagai..
so pd meols puasa ni bagus la, repair semua dalam kite.. sebelum ni buat IF tp mcm takde kesan pun, asyik masuk angin je..

Follow Us
sofyayra replied at 23-2-2021 03:27 PM
Aku dh 3 tahun tak sentuh brokoli dgn kobis bunga percaya tak. Hahaha. Tp aku kalah dgn coklat, tp ...

menurut pengalaman kaka 15 tahun cariforum :

> masalah u ni dinamakan gerd
> asid perut u bertindak balas dengan certain food dan hasilkan gas lalu keluar di tekak
> cara nak nak bagi pulih don eat before sleep or eat balanced diet or avoid few foods that activate acid perut u bertindak balas dengan chocolate, benda pedas atau susu atau certain food.

80% human beings ada gerd cuma mereka sedar atau tak, kronik atau tak. itu sahaja. u punya kira kronik juga.

- doctor palatao-

Rate

1

awanysss replied at 23-2-2021 03:32 PM
kan.. hari tu rasa mcm nak mati lah.. sakit jantung la ape la..
mcm2 rasa.. kalau uols mampu try ...

Tulah, nk kena start puasa dah n reduce mana yg patut. Maybe sebab berat dh naik sama ni.

Hari2 minum lemon ginger nak keluarkan angin, pastu halba lah, jintan manis lah tetap jugak ada

CiliPadiSedap replied at 23-2-2021 03:41 PM
menurut pengalaman kaka 15 tahun cariforum :

> masalah u ni dinamakan gerd

Haha. Kaka, iols mmg ada gerd n hiatal hernia, ni bkn buat palatao tp mmg gi spital, scope masa 2018. Thn yg i kena gerd attack tu, iols turun berbelas kilo.

Yg jadi balik ni, bcs skrg ni lepas iols makan je si kecik ajak baring nak menyusu. Adoi, ni rasa mcm dh jd mild gastritis balik ni.

Buat sementara ni iols dh start balik amalkan acv dgn probiotic tp tetaplah kerap sendawa

sofyayra replied at 23-2-2021 03:48 PM
Haha. Kaka, iols mmg ada gerd n hiatal hernia, ni bkn buat palatao tp mmg gi spital, scope masa 20 ...

jgn risau kaka dah berjaya merawat patient gerd guna kaedah cpr

lepas ni jaga kesihatan. lepas makan jgn baring. sbb usus u dan asid dalam perut tengah berperang jadi menghasilkan letusan angin yang di namakan sendawa. badan berangin sbb asid kat perut itu je. orang melayu panggil sendawa or badan banyak angin.

sama juga tak makan perut keluar asid bagitahu timing makan dah sampai sila beratur kat kafe tunggu ikan jaket hasil pemakanan dan diet tak sihat buat perut jadi xsihat dan hasilkan angin2 ombak rindu dalam badan. makan ubat boleh je sembuh tp key point dia gaya hidup sihat.

kalau rasa benda tu serang - pergi jalan dan bersenam kejap. tgk perut u lawas tak angin makin kurang tak. kalau makin kurang usus u problem. jd lepas ni cuba senam pula. bila usus problem perut u perlu keluarkan asid lebih bagi hadamkan makanan2 dalam perut. kalau jalan makin ok dan angin reda keluar? jaga senam dan pemakanan je.

- doctor palatao-

Rate

1

betul apa cili tu tulis,

my experience pun ...i noticed sebab i makan x ikut masa then selepuk makan...then kadang exercises ni akan buat your blood circulations tu move so angin all keluar la hahaha...anyway best is makan on time, kunyah elok and klu ada makanan you xleh makan jgn makan terlalu banyak. Minum ubat putih tu pun actually x elok jugak.

if you ada medical issues probably GERD bila asid dalam perut tu or kandungan dalam perut tu naik balik ke our esofagus kita kan kadang kita rasa kenyang sangat mcm nak termuntah.

So maybe kena adjust lifestyle dulu, jgn pikir ohh saya ada penyakit ...no adjust your eating habit kalau rasa still x selesa and makin teruk ...always best pegi check ok.

Aku dulu pn byk angin.... Tp angin paling best kelua time senaman

aku pon sjenis bnyk angin gak,.sbb de gastrik.,. dh mcm2 cube xtau cmne lagi nk kurgkn angin dlm bdn

CiliPadiSedap replied at 23-2-2021 04:01 PM
jgn risau kaka dah berjaya merawat patient gerd guna kaedah cpr

lepas ni jaga kesiha ...

Yes, kdg kalu rasa berangin/ sebu iols berjalan satu rumah. Angin mmg akan keluar time tu lega la sat. Pastu nanti ada lagi

adila39 replied at 23-2-2021 04:09 PM
betul apa cili tu tulis,

my experience pun ...i noticed sebab i makan x ikut masa then selepuk m ...

A ah, mmg lepas beranak last one ni mmg iols pnya jadual makan dh tunggang langgang. Iols yg ada gerd ni jrg kena gastritis attack tp more to angin n kerap sendawa.

downiey replied at 24-2-2021 01:14 PM
aku pon sjenis bnyk angin gak,.sbb de gastrik.,. dh mcm2 cube xtau cmne lagi nk kurgkn angin dlm bdn

Bila angin tu stuck kt belikat ke kat area kerongkong tu adoi stress