CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: totokreturn.

Mengalir air mata jantan mu bila baca nukilan ni

3. Bulan November 2017, tarikh tak salah aku dlm 12/11/2017...arwah tok sharifah koma dan transfer ke wad 5C dari wad 1st kelas.

jiran hujung kaki arwah tok...ada 2 pesakit, seorg dan collopse dan bergantung pada mesin, seorg lagi tgh struggle dgn jangkitan akibat tanah tak salah aku...aku bagi nama makcik A utk yg pakai mesin dan C utk yg jangkitan.

makcik A tak ada anak perempuan...semuanya lelaki..7 org...jadi waktu siang, menantu perempuan 2 org mai jaga, malam 2 anak lelaki mai jaga...ingat senang nak tgk menantu perempuan jaga mak mentua? ada tapi tak banyak.

tapi yg paling rare adalah makcik C...mlm2 suami makcik C yg akan datang jaga...tukar pampers..lap badan sebelum balik pagi esk...semua pakcik yg buat..tapi bukan aku nak citer ttg pakcik...tapi aku nak citer tentang menantu lelaki makcik ni.

setiap pagi, menantu lelaki makcik C yg akan datang tukar shift dgn bapa mentua dia...pernah satu hari...makcik C cirit birit, menantu dia x pandai sangat nak tukar, jadi aku tolong tukar...hari tu saja 10 kali menantu lelaki tu ulang tukar pampers. makcik C ni manja orgnya...kejap2 minta picit...kejap2 minta alihkan badan...kejap2 minta air...sekali pun aku tak pernah dengar menantu lelaki tu merengus layan perangai diva mak mentua dia...dia senyum saja layan mak mentua dia...pernah dia kena marah dgn mak mentua dia sebab dia lambat picit mak mentua dia...dia senyum saja...

tau apa yg dia ckp kat aku? masa mak dia sakit, isteri dia susah payah jaga mak dia..dan skrg masa dia balas jasa isteri dia.

nak belajar dari kehidupan, pi lepak hospital...situ boleh hampa tgk mcm2 kisah sedih yg melibatkan org tua.

sarah82 replied at 7-4-2021 01:43 AM
3. Bulan November 2017, tarikh tak salah aku dlm 12/11/2017...arwah tok sharifah koma dan transfer k ...

Sedihnya u... kalau chuols mmg lulus flying kaler nih kot nak ne jaga mil/fil ke heheheee.. pejam mata jah siap! Mmg setuju, g hospital.. baru tau kesihatan ni nikmat jua

MissyMolly replied at 7-4-2021 08:51 PM
Sedihnya u... kalau chuols mmg lulus flying kaler nih kot nak ne jaga mil/fil ke heheheee.. pejam  ...

Iols x tau la lulus ka tak.. Huhuhuhuhu.

sarah82 replied at 7-4-2021 08:51 PM
Iols x tau la lulus ka tak.. Huhuhuhuhu.

Peh.. xpooo iols luluskan.. chuols nk apa? A++? Nak 5 ha? Hihiii

Eh cop2.. yg hang tlg tukaq pampers tu skali hang ajaq menantu tu ka? Sbb pastu hang habaq kata dia ulang tukaq tuh?

Adakah daku sudah kertu?? Layan sungguh la lagu nasid kohkoh... ni mmg tema parents

MissyMolly replied at 8-4-2021 08:44 AM
Peh.. xpooo iols luluskan.. chuols nk apa? A++? Nak 5 ha? Hihiii

Eh cop2.. yg hang tlg tukaq pa ...

Ajar siang tu ajar menantu.. Mlm tu ajar pakcik suami makcik tu.. Hahahaha.. Siap pakcik tu boleh ckp.. Pejam mata pun boleh tukar pampers skrg.. Sbb mlm tu pakcik tu tukar 13 kali pampers

Follow Us
i'm sorry abah

sarah82 replied at 8-4-2021 08:52 AM
Ajar siang tu ajar menantu.. Mlm tu ajar pakcik suami makcik tu.. Hahahaha.. Siap pakcik tu boleh  ...

Besar jasa hang.. apa beza teknik depa sblm dgn slps hang ajaq weh? Siap bole ckp pejam mata hahahaa mmg puas hati la kn dpt ilmu yg mudahkan kerja

MissyMolly replied at 8-4-2021 09:12 AM
Besar jasa hang.. apa beza teknik depa sblm dgn slps hang ajaq weh? Siap bole ckp pejam mata hahah ...

Biasa saja...sama mcm nurse tukar.. Letih wei.. 13 kali kena tukar pampers semlm.....aku kena dgn late aunty tan.. 2 pek pampers 20 keping habis semlm.. Bye end pagi esoknya.. Kelepet keletihan

sarah82 replied at 8-4-2021 09:18 AM
Biasa saja...sama mcm nurse tukar.. Letih wei.. 13 kali kena tukar pampers semlm.....aku kena dgn  ...

Pergh... tuan punya badan pun kut pedih pungkoq dah asik membuang jah

MissyMolly replied at 8-4-2021 12:33 PM
Pergh... tuan punya badan pun kut pedih pungkoq dah asik membuang jah

Letih.. Kesian ooo....

Kasihan tt benang kena hacked Xjd nk mengalir air mata.. Kaka hanya mampu sengih ja Kihkih

12
Return to list New