CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23227|Reply: 215

[Tempatan] Subhanallah ,mari menambah pahala di bulan yang mulia bersama ustazah Asma harun

Post time 14-4-2021 09:26 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Komen bebaik gais,kang kurang pahala dan bertambah pulak buku catatan di bahu kiri ,

AIR MATA 1 RAMADHAN

Pagi-pagi saya ke pejabat hari ni, daripada jauh lihat seseorang yang dikenali melambai. Seorang wanita yang sangat kuat dan hebat, Ibu tunggal, suaminya pergi menghadap Ilahi ketika usia 30an. Masih muda, terlalu awal meninggalkan dia & anak yang masih kecil.

Beberapa ketika kami berbual, beliau memang seperti selalu, sebak menangis sahaja. Katanya, kalau jumpa saya, mesti rasa sayu dan menangis. Saya faham, banyak beban yang beliau tanggung seorang diri.

Selepas itu, tiba-tiba beliau membuka 1 gelang emas yang dipakainya, terus diserahkan di tangan saya. Beliau Betul-betul nekad.

"Ustazah, ini gelang kesayangan, saya tiada simpanan duit cash, gelang ini biasa saya akan pajak gadai bila memerlukan duit untuk biaya anak belajar dan apa keperluan"

Bertambah berat saya nak terima, "kak, jangan begini, kami terima apa sahaja bentuk sumbangan walaupun kecil, gelang ni sangat besar jumlahnya, inikan untuk backup akak dan anak-anak" (berat 28.1 - nilai hampir 6k)

Sungguh ketika ni saya dah mengalirkan air mata, sebab saya tahu kisahnya, bagaimana struggle beliau untuk memberikan kehidupan dan pendidikan yang baik buat anak. Saya menangis bukan kerana terharu dapat infaq gelang, tapi pada hatinya yang luar biasa. Memberi bukan kerana ada, tapi kerana cinta.

Kemudian beliau berkata sesuatu yang terus membuatkan hati terkesima dan tertampar,

"Ustazah, tolonglah ambik, bukan gelang ni yang mencukupkan keperluan saya dan anak, tapi Allah, bukankah Allah suka kita beri apa yang kita sayang, saya yakin Allah akan gantikan dengan sesuatu yang jauh lebih baik, cukuplah Allah jaga anak saya.. 1 Ramadhan jadi saksi, moga Allah terima pemberian saya ni... "

"Ustazah, akak follow usaha dakwah dan kebajikan ustazah, tim dan NGO SAC . Akak tak boleh nak bersama turun padang, moga sedikit infaq ni boleh jadi saksi sumbangan untuk jalan dakwah ini.."

Allahu Akbar, terus saya bacakan firman Allah swt di dalam alQuran :

Firman Allah SWT:

Maksudnya: Kamu tidak sekali-kali akan dapat mencapai (hakikat) kebajikan dan kebaktian (yang sempurna) sebelum kamu dermakan sebahagian dari apa yang kamu sayangi.

(Surah Ali-Imran: 92)

Sambung saya, "kak, semoga Allah gantikan dengan gunung emas di Syurga kelak, Allah limpahkan rezeki barakah sentiasa mengalir seperti air zamzam, Allah berikan segala yang akak dan anak perlukan di Dunia dan Akhirat"

Kami sama-sama menangis di pagi 1 Ramadan, saya sendiri seolahnya ditegur oleh Allah swt melalui insan yang istimewa untuk berikan saya pengajaran yang berharga.

SEMOGA BERMANFAAT DUNIA AKHIRAT,
SILAKAN SHARE

ASMA' BINTI HARUN
Pengasas Bersama & Penaung NGO Sahabat Amal Care

#UAHSahabatDuniaAkhirat

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Aku mulakan dulu dgn komen2 murni
Setiap kali ramadhan ramai yg sgt bermurah hati
Berlumba lumba kejor pahala,termasuklah aku
Aku pn set dlm kepala selang 2 hari akn bg makanan kt jiran tetangga dlm 10++ jiran2 aku ni bkn asnaf ke apa ..biasa2 je berkemampuan
Tapi tk salah berkongsi mmg di anjurkan bersedekah

Tapi aku tk bagi dah kt rumah2 anak2 yatim,dn seangkatan dgnya ....sebab beberapa tahun ni aku tgk lambakan makanan ..simpan dlm frozen pn sampai terlebih.. Klau ada rezeki lbh aku akan bagi lepas ramadhn dn syawal..

Diorg sebenar nak cash..
Bak kata akak aku ramai tk bg cash,takut owner rumah2 berkenaan akn belanja sewenangnya
Pakai keter besor rumah besor,ye jugakkk kan..

Aku pulak sama cara aku sedekah/infaq kan sama ada Ramadhan atau tidak..

Ni aku tengah baca ttg yayasan Wafaq Malaysia...

Edited by white_musk at 14-4-2021 09:53 AM

Akak dermakan saja pada maid akak dan maid jiran2, tukang kasut yang selalu repair kasut akak, dan sebagainya...

30% dari Rm250k berapa ya adik2?

white_musk replied at 14-4-2021 09:53 AM
30% dari Rm250k berapa ya adik2?

ohh 30% ke.. byk juge yer... ingatkan 3% jer

Follow Us
part cerite kak hasanah tuh agak sukar dipercayai....itu sahaja komen saya yg tak berapa murni ni bulan ramadhan ini

Tak perlu semua.ni, kan kita ada gomen maha prihatin. Gomen boleh.cover semua lar, tu lah guna kita bayau cukai dgn.titik peloh kita semua. Acik Kiah je boleh dapat 8k.

white_musk replied at 14-4-2021 09:51 AM
Akak dermakan saja pada maid akak dan maid jiran2, tukang kasut yang selalu repair kasut akak, dan s ...

Ni yg sebenar ,aku pn nk cri tukang2 kasut ...org kg aku ni have2 ... Tokey2 payah nk cri org fakir .

imanda replied at 14-4-2021 09:55 AM
ohh 30% ke.. byk juge yer... ingatkan 3% jer

Dia kata tk guna, tp kalau guna sikit utk cost penyelenggaraan tk pe kan... Semua slot2 pn berkaitan makan2 ...

pyropura replied at 14-4-2021 09:58 AM
Tak perlu semua.ni, kan kita ada gomen maha prihatin. Gomen boleh.cover semua lar, tu lah guna kita  ...

I sinar aku ...ni malap je utk april gomen duit ilek dh wey

True-X replied at 14-4-2021 09:58 AM
part cerite kak hasanah tuh agak sukar dipercayai....itu sahaja komen saya yg tak berapa murni ni bu ...

Ada gambar sekali noks kt page dia .
Aku malas tepek

makadek replied at 14-4-2021 10:03 AM
Ada gambar sekali noks kt page dia .
Aku malas tepek

saya nampak... tp hasanah sgt laaa... huhuh

True-X replied at 14-4-2021 10:04 AM
saya nampak... tp hasanah sgt laaa... huhuh

Walahualam kalau dia acah2 tk kan ada gambo ustazah kan baik tk kn nk berhasanah bagai kan

True-X replied at 14-4-2021 09:58 AM
part cerite kak hasanah tuh agak sukar dipercayai....itu sahaja komen saya yg tak berapa murni ni bu ...

Ko dah tulis dl apa dlm kepala aku
Xmampu nak memurnikan pikiran aku ni haaa

Cara aku cari pahala dlm bulan ramadhan ni,

( Niat aku kongsi bukan nak show off kebaikkan pahala aku, cuma nak share, sbb aku bukan org kaya, dan aku xnak ralat dlm bsedekah... )

Aku g bazar, aku tgok memana budak, aku bg duit... Ade mak bapak tolak... Tp aku bg je... Aku ckp sedekah ramadhan dan duit raya.

ini cerpen bulan ramadan kot

Cara aku cari pahala dlm bulan ramadhan ni,

( Niat aku kongsi bukan nak show off kebaikkan pahala aku, cuma nak share, sbb aku bukan org kaya, dan aku xnak ralat dlm bsedekah... )

Aku g bazar, atau memana, aku tgok memana budak, aku bg duit... Ade mak bapak tolak... Tp aku bg je... Aku ckp sedekah ramadhan dan duit raya...

Ni semua setazah celeb insta famous lah bonar, suko menjobo

Sesiapa yg suka bersedekah tu  termasuk forumar2 mmg terbaik...x kiralah untuk manusia atau pada haiwan....

semoga hidup kalian semua dipermudah Allah dan dilimpahi rahmat tuhan dan rezeki yg x terduga... amin..