CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Kalau Masih Muda, Saya Boleh Jadi PM Lagi" - Tun M

ResellerMaxis replied at 15-4-2021 08:54 AM
Banyak kali dah orang tua tu jawab. Hilang majoriti letaklah jawatan.

Bukannya declare darurat, ...

Nmpk sgt sejenis Melayu pemalas.jawapan berlambak dok ade dlm internet, tunggu ko rajin ke tak nk gugel.tp masih dok tnya soalan berulang kt sni.aku hampir ketawa tadi tgk soalan sama tu naik balik.wakaka.

22tahun lepas xpuas lagi ke?
Kalau dah tau gila kuasa nape letak jawatan.

MissYouSayang replied at 15-4-2021 02:47 PM
Nmpk sgt sejenis Melayu pemalas.jawapan berlambak dok ade dlm internet, tunggu ko rajin ke tak n ...

Ramai yang marah tun m letak jawatan bila hilang majoriti.

Kini orang yang sama marah abah cow xletak jawatan setelah kononnya hilang majoriti.

Yang perli tun m letak jawatan menyebabkan kerajaan ph roboh. Kini perli abah cow declare darurat n suspend parlimen.

ResellerMaxis replied at 15-4-2021 03:09 PM

Kini orang yang sama marah abah cow  ...

Aku pun pelik.dorg ni sume macam x konsisten  la dgn pendirian masing2.memula marah sbb tun resign.pastu marah jgk dkt abhcow sbb x nk resign.ekceli korg sume ni nk org tu resign ke x ni.rakyat dgn kabinet abhcow 2x 5 jer sama2 flip flop kekdahnyerr.haha.

Aku tak kisah korang tak berkenan ngan abhchow tapi muka ni tolonglah, gantilah org lain......... Ulang2 muka ni.. Bagi lah chan kat member lain............

highcastle replied at 15-4-2021 04:36 PM
Aku tak kisah korang tak berkenan ngan abhchow tapi muka ni tolonglah, gantilah org lain......... Ul ...

Tu lah. Bagilah chance orang muda macam saddiq jadi pm. Baru boleh bawa perubahan.

Balik balik politik lapuk, tikam belakang, perkauman.

Follow Us
semua parti politik kat Msia ni dh berpeluang perintah/tadbir negara.Jadi...apa rakyat 'NAK' pilih PRU-15 nanti???

Sham143 replied at 15-4-2021 02:37 PM
Aku bukan lah peminat Mahathir ni..tapi keberanian dan kelantangan dia bersuara di PBB tentang isu P ...

Suara jah lantang, tindakan tak ada, macam N.A.T.O. No action talk only

songhara1226: Persoalannya sekarang, kenapa wktu PH berkuasa, Tun M pergi letak jawatan?

Sampai sekarang masih xfaham lg ke? Atau saja xnak faham. Hadoi.

Skuau replied at 15-4-2021 07:05 PM
semua parti politik kat Msia ni dh berpeluang perintah/tadbir negara.Jadi...apa rakyat 'NAK' pilih P ...

Pilih calon bebas....rasa sama je politician ni..xde satu pun yg berjuang utk rakyat ..

Sham143 replied at 15-4-2021 07:37 AM
Aku bukan lah peminat Mahathir ni..tapi keberanian dan kelantangan dia bersuara di PBB tentang isu P ...

dia nk tunjuk hero la
kt malaysia takut dgn dap ahakss

Edited by dess402 at 15-4-2021 11:36 PM
Sham143 replied at 15-4-2021 02:37 PM

Aku rasa nak bersuara ni pun harus berpada . Takmoh cerita lebih la ..  tetapi pengalaman kita dah tunjyk contohnya ringgit mesia kita , dulu sebenarnya sama aje dengan spore dollar . Tapi sekarang jauh macam langit dengan bumi . Sebab ekonomi kita jenis terbuka ..  bila2 boleh di manuplate . Kita perlukan sokongan modal dan teknologi luar . Sikap yg patut kita ambil adalah mesra dan bukannya bermusuh . Tapi nak kata bergado ni , bukan dengan US aje ..  dgn spore kita gado , dengan filipine kita gado ..  dengan australia pun kita pernah bergado dibawah mahathir ni .dengan indon pun kita gado .sebenarnya kita ni merata kita bergado . Jadi walaupun kita dulu kaya dengan minyak , dengan hasil bumi lain , tapi tak mwmbantu ringgit kita . Hampass .

Tapi bila sebut palastin ..  tak tahulah nak sedih atau nak aku menyampah . Sori la ..  tapi takkan korang nak percaya dunia arab yg kaya raya tu tak pernah bantu palastn . Jordan tu siap anugerah tanah lagi buat palastin ni berkampong . Tapi apa jadi ??   Depa pulak buat tanah tu macam tanah mak bapak depa .  Depa buat undang2 depa sendiri tubuh polis tentera depa dengan makhamah depa sendiri . Last2 jordan pun dah tak tahan , depa buka sempadan bagi israel masuk ligan palastin ni .  Itu cerita jordah . Yg kuwait yg arab saudi , apa bantuan depa tak salur ??   Tapi umpama siram pir pokok keladi . Tak jadi apa . Palastin ni lebih suka bergado sesama sendiri dan sering cetus provokasi . Pie bedil kawaasan yahudi kemudian lari masok dalam masjid , sorok senjata dalam masjid . Yg jadi mangsa adalah orang2 awam , orang2 tua dan kanak2 .

Kadang2 aku yerpikir palastin ni sama macam rohinya aje kelaku nya . . Diberi tanah depa buat macam tanah sendiri . Ntahh. la  ..  malam2 puasa ni nauzubillah aje lah .

Aku rasa banyak2 perdana menteri ni , mahatgir paling bodo . Pasal ada minyak , ada hasil gali ada tanah aubor pun negara tak boleh kaya . Yg dia pandai cuma kayakan anak2 dia .
Hanat .

Nauzubillah lagi aku malam2 puasa .

Kalau Atuk x letak jawatan sampai skrg pun Atuk sepatutnya still jd PM. So sorry Atuk, no more. I don't trust u anymore

ResellerMaxis replied at 15-4-2021 03:09 PM

Kini orang yang sama marah abah cow  ...

Aku pun tak faham dgn yg bodoh bangang pertikaikan tun m letak jawatan, siap tuduh sbb dia letak jawatan lah kjaan ph tumbang padahal org tua tu dah hilang majoriti, letak jawatan tu melengkapkan formaliti saja sama mcm kes kat kedah perak semua. At least dia hormat dia dah hilang majoriti kena buat benda yg betul. Tp ramai yg bodoh dlm kes tun m letak jawatan. Tak mcm abahcow hilang majoritas terus istihar darurat n terus jd pm mcm takde apa mcm nak bwk masuk kubur jwtn pm tu

boleh la start amalkan ya tokk