CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JaNo

[Cinta] Tiber Frust Ex-Wife Jmp Jodoh

cari je la pengganti.. nape nak kena guna alasan takut anak2 terabai kalo u jumpa pengganti.. no such thing... hubungan anak kandung dengan parents asal takkan putus.. yang penting kita sendiri usaha utk meluangkan masa untuk dia... at the same time kena disiplin kan anak la... jangan spoil dia plak mementang lahir dalam keluarga yang berpisah...

kalo u pun ada pengganti, insyaAllah rasa redha je.. niatkan bina rumahtangga baru ni utk keredhaan Allah... giving yourself a second chance.. jadi suami / isteri bertanggungjawab...

best tau kawen.. rugi single

Edited by green~tea at 11-5-2021 05:04 PM
AyaqMeloSuam replied at 10-5-2021 05:01 PM
Nnti2 dtg la jodoh tu bro... sabau jer. Pilih yg betoi2 ngam.. doakn xwife bahagia. Anggap jer mcm k ...

ahhh yes... this is exactly what happen to us now... i bleh berkawan baik je dgn wife dia (ex-husband) skang.. dgn ex-husband pun iols okay2 je takde laa akrab, tp mmg bertegur sapa pi satu majlis pun takde hal... bahkan diorang dah settle down di daerah yang sama je dengan iols laki bini.. mmg mudah laaa weiii nak uruskan anak2 kalo salah sorang sibuk/ ada commitment... sekolah tutup ke apa takde masalah langsung sbb either of us ada je yang free boleh amek cuti or working from home permanently...

masa arwah ayah i meninggal awal ramadhan haritu... adik lelaki i, and both husband i and ex-husband i sama2 tolong angkat jenazah arwah ayah i.. isteri ex-husband i pun ada sama... MIL and FIL i pun ada sama... ramai jugak sedara mara ada duk heran.. eh buleh pulak korang berbaik2 takde pape ehh... yeah.. kitorang mmg okay2 je dah elok2 move on lepas divorce and dah masing2 settle down... alhamdulillah

BTW, kitorang divorced in 2017... ex husband i kawen 2018 few months after cerai... i plak kawen early 2019, yeah lambat la sikit sbb husband nak siapkan renovation rumah utk sambut wife baru   dia mmg sejenis beria nak sediakan semua benda utk i... huhuhu

green~tea replied at 11-5-2021 04:50 PM
cari je la pengganti.. nape nak kena guna alasan takut anak2 terabai kalo u jumpa pengganti.. no suc ...

Kawen best cerai pun best....kheunz teh?

emosi anak jgn worry...cuti sekolah ajak staycations sikit lebih kurang... settle...

Kahkahkahkahkah

green~tea replied at 11-5-2021 05:00 PM
ahhh yes... this is exactly what happen to us now... i bleh berkawan baik je dgn wife dia (ex-husb ...

Aku ingat aku yg org selalu sebut macam radio rosak asyik ulang ulang...kau lagi teruk teh?

Kahkahkahkahkah

Bila kau cerai berapa puluh ribu lemonade habis for settlement....bini baru ex kau akahliao dgn kau...laki baru kau bla bla bla bla...last last bahagia iteww orgasm....

Kahkahkahkahkahkahkah

stingervolvo replied at 11-5-2021 05:44 PM
Aku ingat aku yg org selalu sebut macam radio rosak asyik ulang ulang...kau lagi teruk teh?

Kah ...

lahh.. bertukar2 nama berapa kali arwah dah bulan posa ni? dah macam nama baka lembu limosin, maserati, bentley, benz

Edited by green~tea at 11-5-2021 06:04 PM
stingervolvo replied at 11-5-2021 05:44 PM

Kah ...

best la dpt sauk laki kaya.. tall dark and hensem... cukup lengkap nafkah zahir batin... now iols dah bleh lepak2 duk rumah jaga anak, masak2 sambil over see resort, plantations, monitor investment sambil jaga duit keluaq masuk companies husband jerhhh...

exhusband terpaksa menyangkak makan gaji cukup bulan.. tp okay laa.. diorang survive je zaman cobid mobid ni... syukran for them

oh yeahhhhh better menyangkak makan gaji cukup bulan laaa dari menyangkak mintak duit pompuan cam ko kan manak... rm500 per one night stand? perghhh.. sanggup ko berzina ye manak demi sesuap nasi  

Follow Us
green~tea replied at 11-5-2021 05:58 PM
lahh.. bertukar2 nama berapa kali arwah dah bulan posa ni? dah macam nama baka lembu limosin, mase ...

kheunz...susah nak berkarya ditengaj tengah kalangan kaki sentap mudah terasa serta diprovoke?

kahkahkahlahkah...

merc tetap menjadi pujaan hatiku...

ahakz

green~tea replied at 11-5-2021 06:02 PM
best la dpt sauk laki kaya.. tall dark and hensem... cukup lengkap nafkah zahir batin... now iols  ...

fuhhhh dahsyat.....

boleh buat novel teh.......

fiction......

drolling acik acik dlm ni

kahkahkahkahkahlahkahlah

kau ada smule? wesing? ada suara jantan melayu terakhir?  situ banyak gadis pilihan banyak janda uik uik dunia belum kiamat

green~tea replied at 11-5-2021 05:00 PM
ahhh yes... this is exactly what happen to us now... i bleh berkawan baik je dgn wife dia (ex-husb ...

Bagus betoi mentaliti cuollss.. kan. Barang yg lepas jgn dkenang.. mybe yg lebih baik menanti.. ioollss bfikiran mcm cuoollss. Tp wife exhuby i tu mcm hapa tah.. dia igt i kebuloq nk amik laki dia ke apa.. serang2 i bagai kt socmed...dok tabur cerita x helok psl i.. i buat apa kt dia ?? hakikat dia songlap laki iolls.. iiolss x kisah pon.. hambek la .. dh jodoh i takat tu jer. Anak2 sdra belah xhuby pn masih baik dgn i.. masih lg dtg lepak umah i apa semua.. mkn sini apa.. dia ja dok sernyam i .. eeee.. perangai mencerminkn diri... i xtau nk definisikn ppuan tu jenis apa...

cari je la pengganti.. nape nak kena guna alasan takut anak2 terabai kalo u jumpa pengganti.. no suc ...

best tau kawen.. rugi single  

patah hati para andartu2 forum dgn statement ini...

Normabaru replied at 10-5-2021 04:10 PM
Kisah tt ni kaka teringat kes opismate kaka.. Laki bini keje sama tmpt.. Sbb si laki tu xkaya.. Bi ...

tq atas nasihat kata2 semangat..

Cahya669 replied at 11-5-2021 03:45 AM
Takziah tt.

I feel u... Malah mungkin lebih teruk...  Huhu

stakat ni tng je..mmg busykn diri tapi tula memember semua dah ade famililepak ajak mamak, karok semua dah kene ikat..
nak join bdk2 muda rasa tua plak

haha..taktau la mmg masa tgk muka anak2 ni rasa kesian walaupon depa ni mcm rilax je..
pak dia yg overthink..tgkla ade sape melintas kita usha2 je dulu..
kumpol duit beli umah lagi..nak ngorat pun dah tak brapa reti PKP ni lagila tak jmp org..

dubuk replied at 11-5-2021 06:52 PM
kau ada smule? wesing? ada suara jantan melayu terakhir?  situ banyak gadis pilihan banyak janda uik ...

ke tiktok?

sori kalau tak reply msg sorg2..tgh bakar lemang..
besok last dah puasa..minta maaf kalau terkasar bahasa..
selamat hari raya PKP

TT, aku x galak ko layan sgt pompuan2 porum nih... nak layan kalu, hati2 n kawan2 gak la ngan porumer lain yek.... sebab???

ms aku menduda duluk, ada la aku dok layan pompuan dlm porum ni... dok sesorang blk keje xde mende nk buat, layan porum la... sampai la aku terlayan sorang pompuan ni yg guna 2 nickname semata nk ngorat aku ...

paling kelakar, satu nick dia dok hentam kutuk gado ngan aku kt porum sbb dok layan pompuan lain, nick satu lg dok mengedik lagik.. time tu aku x sedar doh, buta hati mata segala aku ni... biler tau aku dok kelahi n bersayang ngan org yg sama, aku terus senyap tak layan dah.... kat sepoloh tahun kendian baru aku bg tau dia aku tau nick A ngan B tuh ko yek? memula dia tak ngaku, kononnya nick bersayang dia ngan aku tuh suci x mampu di fitnah hah gituh... bila aku screenshot pm terus kemaluan

duluk ngaku mak jan, paling hot paling chantek kt porum ni... tanya jah jantan2 kabaret sezaman aku duluk, rata2 kenal dok share2 gambo dia sesama kita org... la ni dah rujuk ngan ex laki tp ada yg kata nipu jah tuhh..

so ati2 bang.... jgn biarkan diri dipermainkan achik porum tua berjiwa remaja yoh....

KIM.K replied at 11-5-2021 02:30 PM
Oo ye ke. Patut celupar je mulut dia. Mesti dah kawin dan melendut tu..cuma sembang kencang sangat ...

ko jgn garang2 sgt ngan ipan....ntahnya jodoh yg belum bertemu titik pertemuan sapa tau??
sesungguhnya ada ms perit jua hidup sesorang bagi sorang lelaki ni... cuma tak mau diluahkan ajork.... yg dh lalui jah memahami.

BingkaUbi replied at 12-5-2021 07:08 AM
ko jgn garang2 sgt ngan ipan....ntahnya jodoh yg belum bertemu titik pertemuan sapa tau??
sesungg ...

Kat aku ko tak kesian pulak kena buli kaw2 dengan diorg ni. Aku jahat2 kat sini je gurau kasor pasal kena buli otai sangap macam korang la. padahal aku stress memikirkan safety diri aku. lantak korang la nak mati tercekik baca komen pedas

BingkaUbi replied at 12-5-2021 07:03 AM
TT, aku x galak ko layan sgt pompuan2 porum nih... nak layan kalu, hati2 n kawan2 gak la ngan porume ...

Fuh mentalnya perempuan gini.. Nway sini mmg ramai ntah hape2.. Elok la berporum je.. Xpyh lebih2.. Heheh