CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aliaskotonggo

[Dunia] Roket dan semua senjata Palestine dibekal Iran. Negara Islam lain cuma pot pet p

underground replied at 16-5-2021 07:52 PM
India???

kahkahkahkah

Israel banyak tu kepentingan ekonomi nya di india .

India???

kahkahkahkah

Jijik aku dgn india ni.padahal tong oksigen pun x mampu nak beli tp gigih dok jilat bontot yahudi.wakaka

MissYouSayang replied at 16-5-2021 07:22 PM
Ko ckp nothing?.ko pernah tgk ke military,senjata,teknologi yg side hamas ni.ko tau x sape sekutu2 ...

Tak underestimate ..tapi reality. If kalau senjata Hamas efektif, roket diorang dah berupaya memintas Iron Dome Israel.

Orang2 macam ko nilah yg melemahkan ummah. Tak mahu reflect apa kekurangan diri, majukan diri dan memastikan kita pergi berperang utk menang dan ada hasilnya.

Sebaliknya orang2 seperti ko canangkan cerita khayalan, berita tak sahih, ayat quran, janji Allah nak sedapkan hati sedangkan kematian dan kemusnahan di pihak Islam jauh lebih besar dari Israel.

Apa ko ingat Rasulullah SAW dulu pergi berperang baca doa, dan mengharap Allah turunkan malaikat beri pertolongan semata mata ka???

Nabi dulu pun nak gi perang, penuh strategi, berlatih, persiap diri dgn baju besi, pedang tajam segala macam senjata.

Kalau perang sekadar nak ikut nafsu macam ko, memang x menang lah.

MissYouSayang replied at 16-5-2021 08:17 PM
Jijik aku dgn india ni.padahal tong oksigen pun x mampu nak beli tp gigih dok jilat bontot yahudi. ...

India bukanlah semiskin tu . Bumi depa kaya barang material . Pun jutawannya paling ramai didunia .

brownstone replied at 16-5-2021 08:34 PM
Tak underestimate ..tapi reality. If kalau senjata Hamas efektif, roket diorang dah berupaya memin ...

Nmpk sgt ko ni x berape nk fhm konflik negara2 ereb ni cmne.dah mmg termaktub dlm alquran kot kebinasaan  byk berlaku di bumi anbiya jer.baik israhell mahu pun palestine pun tau.berpegang kpd kitab.war kat sane dah mcm makanan .war yg ko tgk hari ni war 'geli2 ' jer tu.war sebenar lagi maha dahsyat.aku rase hamas saje nk test power nk tgk hebat sgt ke iron dome israhell ni kite malaysia nanti makan popcorn jer

dess402 replied at 16-5-2021 07:20 PM
Ini bukan pasal percaya depa cakap tapi apa depa buat . Dulu lepas ww2 , 6 juta warga Israel ini d ...

aku faham apa ko cuba sampaikan. Aku dulu pun boleh dikatakan berorientasi pluralism dalam kes Palestine ni. cuma bila aku dah faham permainan barat bhw mereka takkan berubah bahkan akan lebih jahat, dan sebaliknya Hamas masih menyerang walaupun tau akan kena betul2 teruk, aku terpaksa tengok dari sudut lain. Aku tak mcm setengah org yg bersorak sakan bila ada roket attack Israel, sebaliknya aku tengok tggu perkembangan dgn berhati2. Aku pecaya ada game plan lain kali ni. dah lama aku dengar rencana full scale attack from both side for a reason.

Follow Us
Edited by Aliaskotonggo at 16-5-2021 09:37 PM
underground replied at 16-5-2021 07:31 PM
so level carian kau masih noob la.. macam budak intern kat opis aku.. hahahah

nah sedikit hints ...

bang, 2015 tu lepas perang Syria bermula. bila perang Syria bermula, dunia arab berpecah 2. Hamas dapat offer dari negara2 Arab utk sokong dengan syarat khianati Iran and Syria yg selama ni tolong dia. Tu yg hamas buat, utk bantuan besar dari negara2 ereb - Selari dgn mcm petikan kau ambik tu. Tapi pengkhinatan pak2 Arab sunni buatkan Hamas terpaksa jilat semula ludah depa merayu2 di pintu Iran mintak diterima balik dan skrg bertungkus lumus cuba mengorat Syria balik. Selebihnya, takde apa pun dalam apa yg ko petik tu bantuan yg setara dengan apa yg Iran bagi, ko pun sedar tu kan. jadi ko aku anggap masih tetap mengkhayalkan bantuan saudi yg agung tu ditambah usaha research yg masih noob.

Oh ye, pasal Isu sunni Syiah, ko fikir Palestine fikir macam kita yg masih tak move one pasal mazhab ni ke? Pasal isu mazhab, Palestin dan asia barat ada pandangan lain ttg Syiah yg tak sama dgn kita kat sini. Negara asia barat mana yg haramkan Syiah mcm kita? Saudi yg wahabi tu pun tak haramkan syiah. Qatar yg wahabi pun setakat ni masih bff dgn iran yg Syiah. jadi kalau kita nak ckp pasal isu Palestine tapi masih tersangkut2 isu mazhab lagi maknanya Palestin kat lain, kita pulak masih kat lain. Memang tak sampailah

dess402 replied at 16-5-2021 07:35 PM
Tak ajak hamas . Dunia arab pun tak sebulu dgn depa ni .  Cuma apa yg kita lakuksn satu tekanan se ...

Dunia Arab di bawah telunjuk Amerika dan Israel. setuju tak?

Aliaskotonggo replied at 16-5-2021 09:12 PM
aku faham apa ko cuba sampaikan. Aku dulu pun boleh dikatakan berorientasi pluralism dalam kes Pal ...

Aku pun tak tahu bila kata barat ini makin jahat . Betol aku sokong ..  tapi dari sebelah barat ini juga dikatakan akan turun nya nabi Isa as yg akan menentang dajjal . Pada masa itu agama  Islam ini dah hanya tinggal nama , tidak lagi ada ruh nya . Jadi aku lebih akan lebih berhati2 bila nerkait bangsa depa ino dengan cuba lebih memehami .

India???

kahkahkahkah

Terang menyuluh sekutu Israel di sini, number 1 ialah Amerika Yahudi.

Russia dan China tak adalah dlm senarai sekutu Israel, tu lah sebab anjing yahudi kat sini benci China dan Russia

Aliaskotonggo replied at 16-5-2021 09:31 PM
Dunia Arab di bawah telunjuk Amerika dan Israel. setuju tak?

Pendekatan depa mengikut order baru . Betol masing2 ada pririoty dan pun tetap tidak akan adil atau maksud adil ini neraca masing2 .   Tapi yg penting kesejahteraan sejagat .  Maju tak maju adalah mengikut kemahuan bangsa itu sendiri . Bayangkan bangsa kita 60 tahun dari dulu membawang hingga kini tetap cuma boleh mbawang . Tetapi depa israel ni dalam 60 tahun sudah cukup membuatkan dunia tunduk pada depa . Itulah bangsa yahudi yg patut kita contohi . Orang kata yg baik jadikan tauladan , yg jahat kita jadikan sempadan . Konsep taubat .

Bullshit........Iran tak terlibat ttg persenjataan HAMAS.....kalu hal iran tu tanya HIZBOLLAH

dess402 replied at 16-5-2021 09:34 PM
Aku pun tak tahu bila kata barat ini makin jahat . Betol aku sokong ..  tapi dari sebelah barat in ...

dari sebelah barat atau tidak, dan  kalau nk cakap ikut logik semata2, Nabi isa mestilah lebih dekt kpd Palestine sbb Yahudi mmg tak pernah terima dan takkan mgkn pernah terima baginda (sbb akan terbatallah Judaism). Kalau Kristian pecaya 2nd coming of Jesus, maka Kristian Palestin bukannya sikit dan depa ni pun tolak Israel. Dan pasti, kalau refer hadis, maka dengan terang hadis ckp bila Nabi Isa kembali, baginda akan join force dengan Imam Mahdi. Kalau kita nak tunggu dan lihat dari sudut Nabi isa ni, baik dari logik, kristianiti atau dari sudut agama, satu pun takde yg favor pada barat - tak kisahlah dari mana Nabi Isa akan muncul

dess402 replied at 16-5-2021 09:47 PM
Pendekatan depa mengikut order baru . Betol masing2 ada pririoty dan pun tetap tidak akan adil ata ...

terdirinya negara haram israel ni sahajapun dilakukan barat dengan cara tak adil dan super zalim, jadi secara mantiqnya mereka tak mampu jadi adil pulak dalam usaha mempertahankan kewujudan negara haram Israel ni sampai bila2. jadi neraca adil tu tak pernah wujud bagi barat dalam kes ni.

pasal maju, yup. Siapapun yg kata Israel secara materialnya tak maju, samada mmg ekstrem jahilnya ataupun terpaksa hidup in denial. mmg tanggungjawab kita utk ambik yg baik walaupun datang dari musuh dan tanggungjawab kita jugak utk tolak yg buruk walau dtg dari kawan.     

Aliaskotonggo replied at 16-5-2021 10:05 PM
terdirinya negara haram israel ni sahajapun dilakukan barat dengan cara tak adil dan super zalim,  ...

Bukan suka2 boleh ambek balik pasal tanah yahudi sekarang ini diperoleh setelah perang palastin yahudi 1945 kott ..
Selepas itu dunia dah memasuki fasa moden
Selepas itu selepas pemetaan dunia baru  
Israel diiktiraf bersama tanah palastin yg dimenang dalam perang diiktiraf sebagai sebuah negara . Ini yg ditidakkan palastin .
Depd claim tanah ini tanah palastin tuhan dah cakap dalam al Quran .  Jadi disitulah bagaimana isu ini terus bergolak .

Edited by Aliaskotonggo at 17-5-2021 12:29 PM

Sekarang aku dah nampak, sebenarnya kau tak faham apa2pun tentang perjuangan palestine  ni. Aku syak kau terlalu banyak bergantung kpd sumber2 yg pro Israel atau yang menganggap Hamas teroris dan justify tidnakan Israel. sebelum pegi jauh, kita lupakan ttg perjanjian2 sepihak yg membentuk Israel. Jangan sentuh dulu apa yg dijanjikan oleh agama.

Kau sebenarnya sikitpun tak faham apa perjuangan Palestine. betul tak? sebab kau asyik ulang semua benda yg akhirnya terbukti adalah narratif barat semata2. tapi bukan ko sorang je yg tak tau atau tak faham benar2 apa yg mereka perjuangkan, ramai jugak yg terpekik sokong palestine tapi tau apa2 pasal perjuangan Palestine ni. Sebab tulah ada je yg masih tak move on isu mazhab bila Iran tolong palestine, padahal pembela2 tulen Palestine tak sentuh langsung pasal ni!

. Palestine hari ni menuntut full liberation utk  2 tanah mereka yg masih tinggal: tebing Gaza dan west bank. utk pengetahuan kau, kedua ini masih under zionist occupation. Ini perjuangan terbesar mereka! Dan Israel sedang melakukan segala bentuk kekejaman dan penindasan serta segala mcm pelanggaran hak kemanusiaan ke atas rakyat palestine di TANAH AIR MEREKA SENDIRI.   Ini point paling penting utk kau faham. UN sendiri mengakui Israel mengamalkan apartheid di Gaza. Bila Gaza buat airport tak sampai 3 tahun Israel hancurkan, bahkan tanpa malu mengawal seluruh ruang udara Palestine, tembok didirikan exactly mcm penjara, jalan keluar masuk baik darat, udara, laut semuanya disekat dan dikawal Israel, bekalan elektrik cuma 6 atau 8 jam sahaja setiap hari,  kawasan2 penempatan dirampas, sekolah dan masjid dihancurkan, access to good education dinafikan, sampai2 sewerage pun dihancurkan dan air kotor masuk ke drinking water system sehingga pada hari ni 95% air tak layak untuk dijadikan air minuman, ladang2 olive dan anggur yg menjadi punca pendapatan rakyat2 palestine dibakar dan dirosakkan, sampai2 nak tangkap ikan pun hanya dalam zon yg ditetapkan Israel,  ekonomi dilumpuhkan, ....to name few! janghan lupa, flotila keamanan ke Gaza dulu pun bukan main susah nak masuk. Ini semua adalah gerakan sistematik penghapusan etnik oleh Zionis yg dah berlangsung jauh sebelum Deir yasin lagi.  penderitaan rakyat Palestine ni lah yg tak disentuh langsung oleh media2 pro Israel dan barat. Jadi bila palestine retaliate, mereka cepat2 kata Palestine teroris dan justify self defending zionis. Padahal, dunia pejamkan mata pada palestine, kalau palestine bangkit baru dunia cari tau pasal palestine, dan nampak kekejaman israel sampai2 kau pun sekarang baru lah tau apa perjuangan Palestine yg sebenarnya.

fox. replied at 15-5-2021 12:30 PM
Hamboi kuat ke khau melafazkan bismillah tu sampai didengari abam pegawai cop?

Edited by MontanaHannah at 17-5-2021 10:56 AM
ashilalat replied at 15-5-2021 11:47 AM
Hasanah sangat bunyi cerita ni

By the way aku pi iran, depa semua jen ...

Kalau ko mempunyai rupa-paras yang boleh beri mereka impak sarcasm  baru ko diperlakukan seperti musuh mereka, org yg dibenci.

Hanya pengalaman cetek ko ke Iran ko belum mampu atasi rekod aku pecah masuk Iran serupa negara harta bapak aku punya

Harap ko fahamlah .

ejans replied at 15-5-2021 03:50 AM
Mesia bantu dr segi duit, keyboard warrior.. indonesia x dpt bantu duit sgt pon dia ada hantar keybo ...

Kita ni xtahu apa akhiran hidup abadi kita

esok di padang masyhar ,jalan ikut titian sirot harapan kita mampu menruskan perjalanan ke syurga yg abadi

kalaulah kita berjiran mungkin boleh kita berforum lagi

sekejap malaysia akan hantar si Badang, Keluang man, BoBoy siap kau yahudi