CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Dah 6 Tahun Wan Sharmila Tak Beraya- Malam Raya Tutup Telefon Sampai Kawan Buat

Lala... lama nau kau grieving ni. Kena gi dapatkan treatment/terapi. Kau dah 40an. Selagi diberi nyawa, kau hiduplah elok-elok. Jangan sia-siakan masa yg kau ada. Berbuat baik dengan adik beradik, sanak saudara dan rakan taulan. Kau tak perlu pun sampai off phone malam raya kak non. Mute kan aje. Banyak-banyak berdoa supaya Tuhan kentalkan hati kau dan berjumpa jodoh yang baik untuk bimbing kau. Semoga berjaya Lala. Nikmati hidup kau.

KIM.K replied at 15-5-2021 12:22 AM
Hari raya ni hari yg kita hati2 takmau buat scene/drama di tempat orang. Disaapointed kalau orang  ...

Bagus Kim pekik kan mangkuk hayun tu semua. Next time jgn berani nak porak perandakan hubungan anak beranak org.

mawardia replied at 15-5-2021 02:25 PM
Bagus Kim pekik kan mangkuk hayun tu semua. Next time jgn berani nak porak perandakan hubungan ana ...

Sheol pun rosakkan family dia begitu. Camnilah family narc..painful kumpul sendiri2. Nak telan masakan anak pun lekat kat kerongkong emak. Jerkah jerlah orang gitu bagi bangun dari depression bubble. Buat rosak rumah jer

belilies replied at 15-5-2021 11:39 AM
Lahh.. budakijat tu bukan ke lempok? No wonderlah cerai. Hopefully lala jumpa jodoh cecepat, she d ...

Opppssie silap org bell...ex hubby fazli but 1 production dgn budak ijat tu...sorry2

ReginaGeorge replied at 14-5-2021 04:28 PM
Kesian dah takda mak ayah. Maybe dia tak rapat dengan abang dia. Hilang feel nak raya bila kita dah  ...

bila mak ayah dah takde..dan sibling dh bina koloni famili sendiri.., auto tune kita akan rasa tak mo kacau hidup sibling dan koloninya ittew..

summore sibling and de koloni mcm berpeel hepi never ending tak amek kisah akan hidup mati kita..

nk numpang hepi umcle aunti pun sama gak rasanya

kesian dia yatim piatu.. ada abang dah bina keluarga sendiri, tradisi sendiri... bawak diri ja la... suka dia ni...

Follow Us
pearl.silver replied at 14-5-2021 11:21 PM
I pun dah xda mak ayah
Sblum ni i beraya dgn kkk sulung
Tp sejak2 ank2 kakak dah kawen, dia dah be ...

sama la kita.  bila mak aku dah takde, aku ingat nk tumpang adik-beradik.  Mmg mereka layan aku tapi aku pulak yg cepat terasa.  Ye la depa akan rancang satu family apa nak buat.  tak kan nk mintak pendapat aku kot.  jadi aku ambik kptsn raya sorang2.  saja cari kerja yang nak dibuat time raya.  klu terpaksa balik pun, aku balik pagi raya.  mcm jauh sgt. lama juga lah aku tak berminat nak raya ni.  bila dapat jodoh aku terlupa mcm mn nk celebrate raya

koko2 replied at 15-5-2021 04:50 PM
bila mak ayah dah takde..dan sibling dh bina koloni famili sendiri.., auto tune kita akan rasa tak ...

Sob sob..
Tp i sebagai maksu kpd ank2 buah i
Akn panggil ank buah yg x kawen lg tu mai raya ngn i klu mak ayh dia dah xda nnt..
Sbb i dah pernah rasa kesunyian itu..

Bukan dia dulu dah kahwin and ada anak ke?

Minami2013 replied at 14-5-2021 12:51 PM
Kadang itu ler antara kesan negatif media sosial.. ada org fikir nk share kebahagiaan raya meriah dg ...

Aku mmg faham sgt apa yg lala rasa. Sbb aku pun rasa benda yg sama. Hanya org yg lehilangan mak ayah.. Ada adik beradik yg x rapat mmg kita akan rasa kehilangan yg amat sgt. The real meaning of loneliness.

Minami2013 replied at 14-5-2021 12:51 PM
Kadang itu ler antara kesan negatif media sosial.. ada org fikir nk share kebahagiaan raya meriah dg ...

Iols selalu perasan diva AA pun bila raya dia akan g mekah mungkin tu kot cara nk elak rasa sepi raya sendirian tp sejak covid ni taktaula kan cemana.
Memang kesian dekat org yg sendirian, nak halang org lain share gambar raya pun takleh kang kita lak dikecam hati hitam berkeladak #dengkike

Sedangkan bil raya PKP ni kita yg beraya ngn famili kecik dlm umah ni je pun leh sakit hati tgk depa yg dapat beraya bersama family kat kg.
Gamaknya gitula perasaan org yg setiap tahun raya sendirian.

sfrnna replied at 14-5-2021 07:10 AM
Dengan abg pun x rapat kot. Dgn abg yg dah berkeluarga bagai. Ramai je org macam ni kat luar. Hidup  ...

Hubungan adik beradik
Time ada ibubapa dengan time tak ada ibubapa memang akan beza / beza gila

Especially bila dah ada yang berumah tangga
Mmang masing2 dengan “keluarga kecil”/bubble masing2

Lagipun keluarga inti lala ni x besar mana
Cuma ada dia and abang dia

Selama ni adalah ibu untung meraikan bersama
Lepas ibu dia meninggal
Boleh dikatakan sebatang kara la dia

Lagi2 tinggal kat negara yang hari raya diraikan dengan meriah

Haruslah terasa kesendirian tu

Even I tinggal ngan parents pun dapat rasa yang adik beradik dah ada dunia masing2 (tak boleh salahkan diorang) .. dapat rasa la kadang parents rindu nak berkumpul mcm dulu
Nak berkumpul ramai2 mcm dulu jarang dapat

Kadang along ada masa .. angah pula xde masa kena kerja ... kadang ucu plak busy ...

Diorang datang rumah parents sbb my parents still ada .. and dont think diorang akan datang if one day parents I dah xde ... mungkin setahun sekali or berapa tahun sekali la

Kesian dia

Sedih juga statement dia. Semoga bertemu jodoh yg baik2.

macik aku macam ni weh... apa tah dia buat sebatang kara kt sg besi nun bila raya covid...

moga lala jumpa pasangan dan keluarga mertua yg baik

bila takde partner hidup mcmni la....
takpe ok je... melancong time raya pun best apa...

Jap nak tanya. Salah eh kalau andartu beraya sorg2. I mean pergi berziarah. Tak proper ke cane. Huhu. Iols ni mcm bakalan andartu. Tgh prepare diri.

Nak kata mcm budak-budak, budak2 pun x mcm ni..

Sheols pernah kawin kan? Kesiannya. Harap sheols jumpa pasangan dan ada anak2 so boleh rayakan hari raya dgn happy dan bahagia

semoga ada sinar raya baru lepas ni... insyaAllah lps kwen raya akan lg seronok..