CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Itzy

[Dunia] NGO Nafi Dana Tidak Sampai Kepada Rakyat Palestin

dudaberhias replied at 16-5-2021 03:09 AM
bantuan boleh masuk dalam rupa alat2 medikal, makanan etc...
kalau deorang kata duit boleh lepas ma ...

Bantuan ke palestin ke syria ke..kalo tatau cara..mau kalo barang tu tersadai kt pintu sempadan...
Ada kt previous benang pasal kedutaan felestin ni..iols ala2 percaya jgk sbb penah ngk felestine bila dah senang...mcm lipa plak his root..haha..a few days ago ado ereb dok bising2 pasal malaysia ni takde jg pum refugees..cait....aku ngk ada yg dpt keje eloks..gaji besau dr aku...

ala kalau baca kt fb, ada je ahli ngo bidas balik, ada yg duta besar palestin malaysia sama je perangai ala2 zionis (perangai buruk pak arab). tp dlm 1-2 perangai gitu bkn la ak sokong zionis menganggu palestin.  ni la istilah dlm setandan ada busuknya. kita ignore la yg busuk tu.

Ekceli bantuan berupa cash tu x sampai pun dkt gaza tu noksss.nk bantu palestine jgn guna cash/fund.nak masuk gaza bukan mende mudah.huhu.

Alhamdulillah dah ada penjelasan

Boleh la pilih saluran yang betul

[ig]https://www.instagram.com/p/CO5NtpwBUxL/?igshid=7jdonx9n03ww[/ig]

kasi teluslah kalau betul sampai... siapa wakil, seatakat sebut wakil maka tak jelas... mcm mana hantar, jumlah yang dihantar, berapa jumlah orang derma...supaya orang ramai tahu cuma 30 peratus digunakan utk pengurusan

iols nak kata gak... org melayu ni, bila tgk arab susah/kena tindas, sanggup tlg... tp jika situasi org melayu spt kt arab nun.. blm tentu si arab ni nk tlg org Melayu...

arab palestin/syria yg senang2... yg dpt kuar dr peperangan dan hidup di luar negara, mmg mudah lupa daratan...

iols msh ingat lg kes 4 or 5 thn lps, di msia ni kt area parking mall... budak perempua melayu, tegur org arab sbb parking keta kt tmpt org cacat... si arab tu boleh langgar budak pompuan tu dgn keta sbb tak puas ati kena tegur... budak tu mati sbb cedera terok kena seret dgn keta...

walopun ni kes terpencil yg jd kt malaysia, smpi mati iols tak suka arab... ba#$@+ sgt... mmg padan muka la kena bantai dgn yahudi...

Follow Us
Itzy replied at 16-5-2021 02:40 AM
Bantuan Kecemasan Untuk Palestin, 17 NGO Sasar 10juta Untuk Al-Aqsa

1#ItzyLv.7 Revolutioner

[ig]https://www.instagram.com/p/CO5NtpwBUxL/?igshid=7jdonx9n03ww[/ig]
Tt blh stick ni kt front page.. Senang org aware

aint replied at 16-5-2021 08:24 AM
iols nak kata gak... org melayu ni, bila tgk arab susah/kena tindas, sanggup tlg... tp jika situasi  ...

Bangsa arab dan yahudi ni memang kedua-duanya jenis keras kepala.

Sbb tue aku tak caya yg segala mala yg lain.. Aku akan sumbang dkt nadir tue.. Yg stay kt gaza tue.. Yg tue 1 jer aku percaya. Yg lain aku tak caya..

monreyes replied at 15-5-2021 11:56 PM
so far mmg x pernah derma pun..
negara2 Arab tu kaya raya kot...

Negara arab pro us uols. Diam tak berkutik pasal isu ni. Sekadar keluar statement kutuk serangan je berani

nazzse replied at 16-5-2021 09:14 AM
Negara arab pro us uols. Diam tak berkutik pasal isu ni. Sekadar keluar statement kutuk serangan j ...

Semua nak jaga periuk nasi bai...... Sedara aku kerja sana baru tahu perangai arab sebenar.. Keras kepala, ego, suka potong Q kalau kat pasaraya dan sangat perkauman........ Bayangkan mcm mana rasulullah sebarkan Islam masa arab belum Islam.. Tak dpt dibayangkan ler......

highcastle replied at 16-5-2021 01:19 AM
Semua nak jaga periuk nasi bai...... Sedara aku kerja sana baru tahu perangai arab sebenar.. Keras ...

Salah satu sbb nabi diturunkan dlm golongan ni. Hakikatnya arab ni jahat nak mampus. Raja salman & keturunan dia, raja dubai tu semua aku pandang sinis je. Jubah hanya pakaian luaran semata.

Negara kita pon susah. Ramai je kais pg mkn pg. Lg pandemic ni lg ramai susah. Bg iols derma kt negara sendiri dulu baru fikir negara org.

aint replied at 16-5-2021 08:24 AM
iols nak kata gak... org melayu ni, bila tgk arab susah/kena tindas, sanggup tlg... tp jika situasi  ...

Saya sejujurnya malu kerana belum pernah bantu lagi Palestin ni dengan wang ringgit.

Tapi kalau kita buat kebaikan 100% demi mendapat keredhoan Allah kan... bukan sebab kita pilih nak bantu kaum itu atau kaum ini, kita TAKKAN terfikir "asyik kita je bantu kaum dia, kalau kaum kita susah, kaum dia pandang sebelah mata pun tidak, sedangkan kaum dia TERLEBIH MAMPU nak banding dengan kaum kita."

Apa objektif kita bantu ni? Kerana Allah atau ketana nak dapatkan keredhoan MANUSIA?

highcastle replied at 16-5-2021 09:19 AM
Semua nak jaga periuk nasi bai...... Sedara aku kerja sana baru tahu perangai arab sebenar.. Keras ...

Betul.. ni first hand experience also dengan tourists arab kat sini. Moga Allah bagi kesedaran kat mereka ni. Harta Qorun tenggelam jugak bukan boleh bawa untuk trade in ganjaran pahala kat akhirat kelak.

meteorspeed replied at 16-5-2021 08:43 AM
Sbb tue aku tak caya yg segala mala yg lain.. Aku akan sumbang dkt nadir tue.. Yg stay kt gaza tue.. ...

buat masa ni cintagaza tu je boleh percaya iols rasa...
baru je iols buka page dah berderet2 keluar iklan video palestin dari ngo2 yang entah iols pun tak tahu...
banyak duit dorang siap boleh buat iklan lagi...

yang ngo penipu dan dana tak sampai tu selalunya ngo yang memang who are yusss...
search2 pejabat pun takde...

PLO ke yg kutip cukai harga yahudi ni???

Pihak kedutaan perlu mengumpulkan NGO dan memberi kefahaman tentang isu di al-Quds, termasuk wakaf, isu rumah penduduk terpaksa bayar cukai tinggi hingga 60,000 shakel setahun,” katanya

Itzy replied at 16-5-2021 02:23 AM
ni berita dah lama, puak2 kafir dan munafik yang benci islam cuba nak pengaruhi umat islam jangan  ...

kedutaan Palestine ka yg munafik tu,??

Itzy replied at 16-5-2021 02:39 AM
baca dan fahami ayat berita di atas sebelum komen. Dia tulis bantuan diberi pada penduduk gaza buk ...

kenapa NGO malaysia anti PLO ??

Ngo mostly scammer...30% depa bg derma lg 70% utk keperluan depa..sebabtu buka biz yg takde untung tp tak katup pon.