CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Koje

[Cinta] Housemate of opposite gender

lavendernovella replied at 27-5-2021 08:49 PM
Overall yang tt mentioned pasal bilik asing deco ikut idea sendiri, boleh share dan respect hobi mas ...

Tt ni nak anak tapi taknak life macam common family yang kena urus anak2 and keluarga.. apa dia nak dalam hidup pon taktau la.. kesian sbnrnya dengan orang macam ni.. jiwa dia kosong.. sedangkan hidup berpasangan tu kan fitrah semula jadi manusia.. walaupon nampak macam steady je sedikit sbyk jauh sudut hati takkan la takde walau sekelumit pon..

Edited by ayorsuam at 27-5-2021 09:58 PM

-Double post-

Better jangan kawen TT, teruskan protect hati dan perasaan tu sampai ajal. Karang siap sign contract perkahwinan halal but open to date other people, timbul feelings karang dah pulak timbul rasa rimas, cemburu dan letih. Protect your heart, bungkus tebal-tebal. Apa perancangan TT, untuk TIDAK ada perasaan cinta pada this halal housemate of yours nanti?

You are still young TT, umur panjang lama lagi nak hidup in Sha Allah. You think that you have all things planned, figured & sorted out. Here's news TT, you don't.

Boleh pergi IIUM Confession, untuk inspirasi - ada suami tapi level housemate saja. Research and look for characteristics lelaki yg nak kawen saja but without responsibilities, etc. Good luck!

Ahh pastu bila setim main ketuk2 bilik touch and go gitu..

Oklah ni kisah aku
Dulu 24tahun lalu
Aku laki bini naif gila
Kiteorg ada bilik masing2 .... Tak tau knpa aku pn mcm ok2 jer bila laki aku tidur luar or bersepah
Bila lepas main blah je gitu.so memalam best konker tilamm

Siap bangga lagi dgn fmly pengantin baru tidur asing2....diorg pn bising laki bini mmg kena tidur sama2 laaa...lelama kiteorg pn belajar tidur sama3 bila memalam tgh2 tidur terpeluk mmg rasa nyaman sgt ..... Tp nk dpt kn tidur sesama tu mmg bergaduh dn makan tahun..slps 24tahun pn ada masa tertidur lg kt luar tp ok2lah tk mcm dulu....
Tp ada masa masa mula kawin pn kiteorg mcm tt gak...

Tapikan kalau ko hati kering sggp buat gitu buatlah..aku tk sanggp dh nk jadi nenek lg 8tahun pn aku sentiasa lapar perhatian laki aku

Koje replied at 27-5-2021 09:05 AM
TT ni perempuan, dah umur 30 tahun tapi ya ampun, tak rasa nak kawin langsung. Tahap dh menyampah sa ...

I think you are looking for a companion risau kan nanti dah tua apa apa and tak ada company. I feel that you are still young and will manage to find a decent human being to settle down with. Dont lose hope ok. Kalau dah 50an tu lain lah kan make sense lah what you’re looking for ni.

Koje replied at 27-5-2021 09:05 AM
TT ni perempuan, dah umur 30 tahun tapi ya ampun, tak rasa nak kawin langsung. Tahap dh menyampah sa ...

Doa byk2 semoga TT di temukan jodoh yg baik baik and kekal sampai jannah ...

I dulu penah ada idea macam TT .. tapi as muslim tak reflect lgsg purpose of marriage .. so i mean i want a real marriage when the times come ..

Good luck TT .. hope u good

Follow Us
husie91 replied at 27-5-2021 09:51 PM
Tt ni nak anak tapi taknak life macam common family yang kena urus anak2 and keluarga.. apa dia na ...

Sebab tu saya cakap , bab tanggungjawab tak mau komen.  Dia lebih tau hidup dia macam mana, pengalaman traumatic apa yang dia lalui sampai keluar idea dia nak hidup macam tu. Saya juga tak kenal dia in person so saya tak boleh nak absolute judging pada TT based on apa yang dia karang panjang2 kat atas tu.

Sebab interpretasi dari apa yang TT luah ni meluas ikut kepahaman masing2. And saya percaya sheol ni jenis clean cut , jenis jujur berterus terang, tak der selindung2.

Yang saya faham sikit TT nak bestfriend relationship thru marriage yang ada power dynamic dari kedua belah pihak dan bukan authoritative marriage. Big No to any abuse, both mental and fizikal. But saya percaya TT akan jumpa seorang sweetheart , seorang lelaki yang mungkin boleh ubah dia menjadi lebih baik dari semalam langkah demi langkah.  He must be someone yang rare macam TT. Wish TT the best.

I pernah berborak dgn seseorg pasal ni sbb skrg musim covid kan. Ramai pulak org bercerai.. Dia dah 60 tahun this year and 38 years marriage. Dia ckp kat I, kalau bukan sebab dia kerja dan jarang ada kat rumah, dia x rasa dia boleh handle husband dia sbb 'I need my space'. Sama la macam owning your own room kat rumah. Sometimes you nak your me time. Tapi you love each other dan dalam konteks ni bukan housemate la sbb dia sayang & cinta laki dia sbb tu la kawin khun.. Tapi kadang2 tgk muka toklaki 24 jam Hari2 bosan jugak kan. Tp apa yg tt suggest tu macam jauh sgt dari definisi perkahwinan tu sendiri. Kalau nak buat hal sendiri baik single je kan... Yg bezanya chuol x dpt mengeseks secara halal bila horny. Tu jela..

kaoru44 replied at 27-5-2021 02:10 PM
Tringat aritu ada baca tntg psgn suami istri dkt jepun yg kawen tp masing2 buat hal sndri..tidur sbi ...

hah aku pun teringat thread yg sama, terfikir gak kot2 org malaysia ada ke yg mcm ni

Koje replied at 27-5-2021 09:46 AM
Kalau tak kawin, jodoh x sampai2 mereput jugak sampai tua. So either one is 50-50.
Takkan nak tun ...

perkahwinan ni satu tanggungjawab dlm Islam. Bersyukurlah kita yg dilahirkan dlm Islam. Kita ada Allah swt utk memohon pertolongan . Semoga Allah pertemukan jodoh awk yg sebenar. Saling ikhlas menerima pasangan dan sama2 berusaha menjadi pasangan suami isteri yg bertaqwa. Jgn pernah putus ada mendapat rahmat Allah walau mcm manapun situasi yg awk lalui skrg

Koje replied at 27-5-2021 10:25 AM
Saya agama islam. Saya percaya setiap makhluk diciptakan berpasangan. So sy tengah cari pasangan l ...

kalau faham Islam sebenar. Melalui perkahwinan la paling senang utk pmpn masuk syurga. Its ok u x faham skrg .. sbb i pun pernah perfikiran mcm apa yg u fikir ni. Masih sempat utk menuntut ilmu dan perbaiki diri

nak tanya kalau dah serumah tu x kocak ke? kalau dah ada hubungan badan tu bukan single life dah namanya.. sok2 kalau ada anak mcm mana pulak?

i think takyah kawen is better.. kawen ni tanggungjawab banyak., dgn family spouse, our family lagi.. leceh nak menjawab itu ini... . i think u just want a company bukan your other half.. bela kucing ja la TT... heheheheh....

TT, percayalah takkan jadi punya konsep mcm u nak.. unless lelaki tu gay. what if your housemate tu nanti jumpa orang yang betul2 dia suka, then cakap let's cerai. i dah jumpa pasangan i. so u nak kena cari another housemate ke?

ke perasaan you more to mcm kawen saling tak mencintai, hidup sama2 kemudian fall in love then happily ever after. itu cuma ada dalam cerita korea. teringat cerita full house.

actually i faham  sgt perasaan u sbb i pon pernah la berangan nk hidup mcm tu. utk i, sbb i dh takde perasaan nk bercinta, nak kenal orang, nk reply2 msg ni. i rasa lelaki single semua dah tak menepati citarasa i. kena kacau pulak dgn laki orang yang gatal. lagi la buat kita tak percaya dkt lelaki. laki orang mmg i pangkah awal2, nak tunggu laki orang jadi duda tak tahu bila. lagi2 musim PKP ni kita tak boleh nk buat perkara yang boleh distract perasaan sunyi tu. nak travel tak boleh, lepak dgn kawan2 tak boleh, nak bersukan tak boleh. Mmg terasa la sunyi duduk sorang2 sekarang.  

I rasa niat tu jadi sbb u belum jumpa orang yg tepat. Yg cakap2 kat sini mungkin tak faham pon sbb rezeki diorang dah berjumpa dgn org yg tepat tu. kalau cakap lebih2 pon orang cakap kita memilih la, tak berusaha la, yada yada. it's okay. i doakan terbaik utk u n dapat jumpa pasangan yang tepat tu.

Boleh sis...laki tu bawak 2nd wide tinggal bilik asing. Nnt u boring pegi la bilik kacau jap.

Idea ko ni mmg menarik. mmg idaman ramai wanita aku rasa. tapinya payah nak cari pasangan yang boleh buat mcam ni. kebanyakkan kita ni hidup berkeluarga. ada mak ayah ada adik beradik, ada makngah, ada makteh bagai

ko bayangkan la nnti anak lelaki ko kata nak kawen dengan perempuan sekadar nak buat housemate. ko rasa ada mak yang happy ke?

mgkn kita boleh kata pilih anak yatim piatu hidup yang hidup sebatang kara. tapinya risiko la pulak. berdasrkan pengalaman aku, lelaki baik budiman ni datang dari didikan keluarga. minta maaf kalau pemerhatian aku salah. tak ada niat nak judge orang yang sebatang kara.

takkan ko nak ambik lelaki main tangkap muat buat housemate. dah la skg ni mcm2 kes. nnti bukan ko mati sorang mereput. aku takut ko mati sebab kene bunuh dgn housemate... nauzubillah, teringat aku kisah akak misi dengan mamat negro.

Alasan ko tak nak kawen sbb rimas dan memenatkan???hahahahahaha
mmg la rimas sbb ko tak jumpa org yang betul2 sesuai dengan jiwa ko lagi. Cinta tu tak sampai lagi ke hati ko. hati manusia ni pelik tau. bila dah sayang tak ada nya rasa penat. contoh aku bagi ye, kalau dah hati ko sayang kucing, ko sanggup jadi babu kucing tu. buang taik dia, bagi dia makan, dia berak dalam rumah ko pun ko still sayang dia lagi. itu kucing je tau...kalau ko dah sayang manusia lagi la lain macam perasaan nya

Btw idea menarik ko ni boleh je dilaksanakan kalau ada lelaki yang sanggup. tapi aku rasa macam pudar je harapan...tapi klu ko jumpa lelaki yang sanggup, ko roger2 la sini ye. Good luck

lepas tu kalau sudi buat la kisah life ko menjalani kehidupan sebagai isteri housemate dengan lelaki tu. kalau suucess boleh buat novel then jual kat micheal ang buat drama astro. mesti ramai achik2 tengok, sure rating tinggi.... ok itu hanya cadangan aku la.

Satu je aku nak pesan....sedangkan institusi perkahwinan yang mmg dah jelas peraturan dan cara hidup alam perkahwinan islam tetapkan, tetap ramai yang tak boleh nak commit sampai bercerai berai. dalam islam jelas dinyatakan tanggungjawab isteri dan suami. tapi tetap manusia payah nak ikut. Inikan pulak la sistem perkahwinan yang ko cipta sendiri ikut logik ko.

ko ada mention tadi 'Orang bujang ni for me pandai jaga diri sendiri, dan x hadap dan x harap orang lain jaga kan dia' ..... so just jaga  diri ko sendiri. bergantung harap dengan Allah jangan dengan manusia semata2. doa banyak2 supaya kalau ko tak ada jodoh berkahwin, ko tak mati mereput sorang2. sentiasa doa mati dalam iman dan husnul khatimah.  Jangn gunakan institusi perkahwinan sebagai "escapism" .

aku doakan ko dijauhi daripada perasaan sunyi walau di mana ko berada. dan mati dalam sujud solat di masjid. aamiin

hidup berpijak di bumi nyata. jangan banyak drama sgt dik. esp ko dah umur 30 ni (betul kan ko umur 30an?)

angan2 gini selalunya dari kepala otak BBNU yang minat kpop, kdrama.....yang buat perangai beratur panjang2 kat mc d semata2 nak beli bts meal hahahahahaah

tapi jgn salah faham... aku tak aada niat nak bash ko... aku paham just pemikiran dan angan2. takpe.... selagi ada masa dan ruang boleh la berangan2. angan2 tu percuma. silakan....peace

Edited by Zeatyisaac at 28-5-2021 02:17 AM

Ada je marriage like what you wish. I have encountered one. Mereka kahwin since study, pilihan parents sebelum fly to Canada. Sepanjang study, family masing2 yang tanggung. Balik Malaysia, they became housemate rather than husband and wife. Ada anak sorang. Diaorang cerai when the wife falled in love with someone else. Anak duk ngan the husband. And they keep a good relationship as a friend. The husband still not married yet. Live happily ever after with his son.

Yes, there are a few marriages as you wish tt, but it's not last longer. When you fall in love, then you know you life is something and not a thing. Enjoy while you can.

Baik x yah kawen

Masalahnya ade ke laki normal nak camtu.kalau ade pun mesti gay atau lelaki red flag mcm biawak hidup, penagih dadah.ko sesuwei nikah dgn laki org jer noks.laki org ni mmg xde masa nk duduk sekali dgn ko.lagi byk madu lagi bebas hidup ko! Haha.

Andai la tt btul2 jmpa psgn yg ok dgn cara ni..
Then pntgkn dri plak...tak ke naya..
Kalau ada ank nnti..dibiar tt jaga sorg2 sbb dia xheran..
Ksian plak ank mbesar dlm rmh yg xda kemesraan..
Boleh ke duk srumah tp xttnya psl keadaan sorg lg tu?
Kalau kte xleh 'memberi'..tak kan 'menerima' pun tak nak kn..
Apapun mgkn apa yg tt ni rasa sementara je..
Xpe..moga2 dipertemukan dgn jodoh yg baik..