CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Koje

[Cinta] Housemate of opposite gender

meow_tompok replied at 27-5-2021 11:31 PM
hah aku pun teringat thread yg sama, terfikir gak kot2 org malaysia ada ke yg mcm ni

Mgkn ada..tp yg dh lama kawen kot..awl2 kawen xmgkn nk buat hal sndri je..

Edited by AyaqMeloSuam at 28-5-2021 08:05 AM

Ko tau tak TT.. aku slps kgagalan 1st marriage aku mmg bfikiran mcm ko.. aku mmg x dak spark of love dh.. just aku nk teman sharing ja.. then i get married. Sblum aku kawen 2nd one ni.. aku dh ada 2 beautiful kids. Adopted. Y aku amik ank2 ni sb aku nk hidup aku lengkap.. aku ckp kt diri aku.. " Mungkin semua org blh beranak tp x semua org blh jaga anak". Alhmdllah, ank2 aku dh besar.. sorg 11.. and sorg dh 16...( TT blh agak la umoq aku dh brp.. hahahha ) My hb pn mmg dh ada 2 kids jgk from previous dia. Dlu aku jaga sat. Lani exwife dia nk jaga. My hb ni dlu fren aku ja.. kmi share mcm2 hal. Gossip2.. vaping.. etc..  aku bfikiran mcm hg la. Aku & hb aku ni pjj.. aku x bg dia balik keja sini. Ntah.. aku kkdg rsa rimas. 2 weeks skali dia balik.. Aku ada me time sdri..lepak tdo umah mmber aku. doin apa yg aku suka.. Hb aku ok ja. Lani kami share hobby yg sama .. On9 Gaming yg sma. Apa2 aku x paham or gossip game aku tanya dia. Aku still fikir dia best friend aku yg kmi share mcm2... panjang plk cerita aku.. tp tu la pemikiran aku.. hahhahahaaaa..

Cece1234 replied at 27-5-2021 07:57 PM
Hahaha betul sgt..agaknya nnti dah berlaki nak g atm cucuk duit pun nak laki teman..

pastu konon kawin takat untuk housemate..
tapi bila laki ada gf lain, dia la terpaling terluka mengamuk sana sini

Hai TT..setelah memperhalusi masalah tt..aku dapat rumuskan..tt mybe kesunyian. Kesunyian level yg bukan setakat nak kawan berborak, tapi perlukan ‘sentuhan’ dari seseorang yang lawan jantina. Peluk manja dsbnya.

Tt xberminat dengan normal marriage yang byk komitmen. Tapi tt nak satu hubungan yg “halal sentuh” tapi no string attached gitu kan?

Di msia, pkara sebegitu hampir mustahil tt..sebab, kalau dah menikah. Xlogik dek akal dah laki tu nak duk bising asing. Jenguk2 bila sunyi. Laki ni kalau dh ada pmpuan dpn mata, akal dia hilang. Jadi, konsep bilik asing2, tu xdpt la nak drealisasikan dlm real life situation. Kalau nk nikah, mmg kena sebilik la tt.

Dari segi komitmen balik kg ke giliran raya ke mmg payah. Kalau pun laki tt itu nnt setuju dgn konsep no string attached tu, family dia mcmana? Mentua,ipar duai. Mmg kena hdap tu. Melainkan tt cari lah anak yatim piatu. Buat jd laki. Senang.

Komitmen membesarkan anak? Kalau bilik asing2 mcna nk jaga anak? Buat susu tgh mlm? Tukar lampin? Sapa yg nk bertanggungjawab? Hmpir tak logik jugak tu. Jadi, kalau tt berjaya cari laki yg sggup terima konsep marriage yg tt cdgkan ni..elok tt buat birth control la. Kawin, xyah anak. Gitu. Percayalah tt semua ni tak mudah. Fitrah manusia tak dapat nak disongsangkan. Perhubungan yg tt impikan hanya wujud dalam drama “sebenarnya saya isteri dia” atau novel “teman lelaki upahan”.

tak payah carik masalah la tt oi.. kawin normal mcm manusia lain tak boleh ke? ada jodoh tu, belum sampai je. enjoy dulu single life tuh, 30an tu muda lagi lah..

blueberry12 replied at 28-5-2021 12:27 AM
TT, percayalah takkan jadi punya konsep mcm u nak.. unless lelaki tu gay. what if your housemate tu  ...

Kan, pasal laki orang tu satu isu jugak. I kerja construction dulu, bila diorg tengok I muka stress ke mula lah cakap "sebab xpernah 'dapat' tu", then gosip2 cakap2 belakang.

Ada jugak yg nk offer 'service' konon nk tolong kita. What?? Tgok fb, keluarga sakinah mawaddah warahmah je.

Then ada yg cakap, 'kahwin la, nikmat tau kahwin', 'jgn memilih sgt'. Kalau I tak memilih, I akan dapat suami2 jenis mcm ni la, x berkualiti, jenis melihat wife to serve him and prey for anak org kt luar, suka judge org. Kahwin because of the motivation of sex, you takkan puas dlm perkahwinan mula la nk makan luar.

Kadang siap mengadu wife xfhm hobi, xboleh nk berborak pasal hobi sbb partner tak faham. Skrg dh mula rasa boring dgn pasangan then cari org lain plak.

Yg kesian dekat golongan yg xkahwin lagi ni la. Jadi mangsa kpd laki org.

Diorg yg suka hina status andartu sbnrnya menghina takdir Tuhan indirectly dia hina Allah. So siapa yg lagi malang sebnrnya? Padahal kita ok2 je.

Follow Us
arianakhalid replied at 28-5-2021 01:17 AM
Idea ko ni mmg menarik. mmg idaman ramai wanita aku rasa. tapinya payah nak cari pasangan yang b ...

Actually I've met someone yang almost sama macam I, same age. Someone as broken as me and someone yang x minat couple relationship drama. We met as client-main contractor biasa kita pergi minum kopi borak2 lepas jumpa work related.

We shared a lot, about his travel, about cafe, coffee, vision, life, books, work. Kalau borak tu like never ending. And dia ada cakap this is first time dia habiskan makanan bila mkn dgn perempuan. Meaning he's comfortable. Kalau u minat org tu, rasanya xboleh nk habiskan kot mknn sbb nervous. So it's not love but someone comfortable.

So I'm thinking, this kind of person actually exist. Maybe not him, but I hope I can find someone like him and like me as well.

For now, xlah. Maybe 2 years I'll try my method. Skrg banyak benda nk kena achieve dulu. Ada lagi 2 tahun. Haha.

husie91 replied at 27-5-2021 09:51 PM
Tt ni nak anak tapi taknak life macam common family yang kena urus anak2 and keluarga.. apa dia na ...

Betul tu, jiwa memang kosong. Dah tak rasa apa2. Department of 'love' dan out of service. Now I try another way to feel alive again melalui department of 'friendship/housemate'.

Regarding anak, of course I want a child. I dah ada plan mcmna nk raise him/her to be the best version of myself.

Even in a normal-marriage sekali pun, tak menjamin anak tu terjaga mentally jugak.

As long as kita tak expose our child kepada keganasan, kekasaran, emotional situation. Benda2 ni semua ada dalam normal marriage pun.

lavendernovella replied at 27-5-2021 10:49 PM
Sebab tu saya cakap , bab tanggungjawab tak mau komen.  Dia lebih tau hidup dia macam mana, pengal ...

I'd say u speak my mind. Sbb skrg xsama mcm dulu.
Milestones lelaki dan perempuan dah sama. Perempuan pun bekerja kan skrg.

Contoh kan,
Lelaki tinggal di asrama lelaki atau stay dgn housemate mereka, xde masalah pun ikut schedule pembersihan di asrama dan rumah sewa kenapa lepas dah kahwin susah nk buat kerja2 tu semua. So xde excuse pun nk tolak kerja2 kepada wife. It's your attitude yg problem dan xde empathy.
Dan ambil kesempatan atas peranan isteri.

So in this case, diorg lebih patuh pada housemate daripada wife sendiri. Wife pun manusia jugak.

Marriage is not about owned and disowned but sharing of life 50-50. Live in parallel. Our parents raised us modal besar sama macam his parents why one should be greater than the other?

Of course susah nk cari lelaki yg boleh agree dgn concept mcmni, sbb diorg xde character mcm ni. Mcm Intan Liyana cakap la, niat tu mcm surat, kalau salah alamat salah la penerima. But I hope my niat reach it correct recipient. Itu sajalah.

Thank you for your prayer. May happiness be with you too.

Koje replied at 28-5-2021 11:34 PM
I'd say u speak my mind. Sbb skrg xsama mcm dulu.
Milestones lelaki dan perempuan dah sama. Pere ...

I paham uol. Sebab dah tgk macam2 depan mata.
Semoga dipermudahkan nawaitu TT nak cari pasangan sepadan. Amin.

Koje replied at 28-5-2021 11:09 PM
Betul tu, jiwa memang kosong. Dah tak rasa apa2. Department of 'love' dan out of service. Now I tr ...

Tt tgok yang normal family yang tak happy.. cuba tgok yang happy.. of cos la besarkan anak ni tk mudah.. even kita bg everything pon Allah tetap akan uji kita.. tapi itu takdir setiap orang la ujian and dugaan berbeza yang pasti hidup ni mmg konfem ada ujian.. Allah yang wujudkan perasaan ni.. dengan izin Allah jugak hilang kan perasaan tu.. sama ada hilangkan perasan naluri berpasangan tt atau hilangkan rasa sunyi tu tt dapat balik spark of love tu.. culture kita bukan culture yang Tt looking for.. 1 dalam senuta nak cari lelaki yang setuju dengan life macam tu sebab mostly lelaki melayu kita hidup culture berkeluarga.. rasanya mmg kne cari non malay or kokosen je tt.. dorang travel bertahun3 tgal parents pon tkpe.. kita raya or weekend tak balik rumah pArents pon merajuk setahun parents ni citer kalau bukan masa covid la..

AyaqMeloSuam replied at 28-5-2021 08:03 AM
Ko tau tak TT.. aku slps kgagalan 1st marriage aku mmg bfikiran mcm ko.. aku mmg x dak spark of love ...

Fuhhh.. Kaki gamers dasatlaaaa...urban kapel ni. Hehe

ok jugak idea TT ni..masing2 with their own life..tapi bila rasa lonely atau horny..baru jumpa and support each other.

Koje replied at 27-5-2021 08:05 AM
TT ni perempuan, dah umur 30 tahun tapi ya ampun, tak rasa nak kawin langsung. Tahap dh menyampah sa ...

Menarik idea ni.. cuma i nak kawin dgn perasaan cinta & bukan sekadar housemate.. but we do have our own space.. bilik tido malam share.. tp siang ada bilik asing bila wfh.. less distraction.. bosan2 boleh melawat..tp idea ni cuma realistik kalau xde anak la.. haha.. tahla.. bagi i, when u decide to enter marriage, kehidupan dah memang takkan sama

Koje replied at 27-5-2021 08:48 AM
Masa depan kita tak tahu macamana. But this is what I feel I want now. Taking control of my life.  ...

I percaya ada je.. if you really want it go and find it.. kena tengok gak upbringing.. family.. kalau lelaki melayu yang dah biasa mak layan mcm raja & expect wife tu jaga makan minum.. agak susah..i rasaaaaa byk lelaki married for convenience.. dah sampai masa, dah yg tu je nak layan karenah dia  yang mcm2..agak rare yang betul2 kawin sebab cinta and treat the wife with equality and respect.. adaaa.. tapi x ramai..kalau tak, takdelah byk sgt kes laki ada skandal..

I hope you will find what you are looking for.. mungkin past experience buat u rasa malas dah nk go through fasa bercinta tu lagi.. moga 1 hari nanti u jumpa lelaki yg ikhlas sayang u dan boleh buat u bahagia.. x perlu risau pasal personal space sebab he knows that.. keyword dia ikhlas.. insha allah, bila ikhlas mencari.. u akan jmpa someone yg ikhlas juga.. xpayah pening2 utk benda yg x pasti

lavendernovella replied at 27-5-2021 09:49 PM
Sebab tu saya cakap , bab tanggungjawab tak mau komen.  Dia lebih tau hidup dia macam mana, pengal ...

Baru nampak bernas sikit pendapat you ni without being judgemental.. i pun percaya apa tt maksudkan sama mcm apa you bgtau..byk relationship jadi x best sebab power struggle.. i suka sgt point you pasal authoritative marriage tu.. tapi tu lah.. susah nak argue point ni sebab nanti org cakap mmg isteri kena taat dekat suami.. padahal scope dia luas sgt.. i percaya dia ada traumatic experience sebab tu tt mcm still nak put a wall wpun berkahwin.. i hope she will find the right person.. not a perfect one but a right one

Koje replied at 27-5-2021 09:05 AM
TT ni perempuan, dah umur 30 tahun tapi ya ampun, tak rasa nak kawin langsung. Tahap dh menyampah sa ...

Kalau takut bab emergency, ko share je location dengan adik beradik ke apa. HP android boleh buat. Location tu on 24hours selagi ada internet. Ipon tak tau aku tak pakai ipon. Also, boleh beli smartwatch yang ada function emergency alert. Garmin ada. Bila emergency (detect dari heart rate etc), dia akan trigger contact yang kau dah setkan. Tak payah susah-susah berlaki hanya sebab emergency. Kalau laki datang frisky kau taknak layan,buat dosa pulak. Kawen dengan gay in the closet takut datang masalah lain. Unless kau iklankan diri nak kawen dengan another asexual fellow for partnership only.

card_reader replied at 27-5-2021 09:42 AM
benda nie pasal x kawen lagi je, dah kawen dah tau nikmat dia......silap2 nyesal lak kata mcm nie:lo ...

Setuju. Kalau tengok part negative je, of coz nampak negative je. Aura negative pun mudah nak lekat. Perkahwinan yang bahagia lagi banyak kot, taknak ambik contoh tu apesal. hahahhha Everytime orang kawen, semua card aku akan sign with 'marriage is fun' because it is for me

Apa yg ko pening sgt tt ooii
Ke aku yg pening
Jenuh gak laa ko justify sebab nak kawin tapi tak berapa nak kawin.
Soalannya  skrg...ada sesaper nak memperisterikan u ke?
Bila kita dah jumpa sesorang melekat dihati
Semua persoalan tu dah hilang atau kurang membebankan pemikiran kita

Ni sejenis nak kahwin tanpa komitmen.