CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makiting

Agamawan memukul isteri & Curang - Dari IG Firdaus Wong

dudaberhias replied at 8-6-2021 12:41 AM
Salah sorangnya ustaz kazim. Tapi ramai dalam rancangan tu. Yang pasti dia sebut senior so ustaz t ...

Cuols kalau dpt bini mulut hangsuang cm anjuling mmg patut diberi sedas dua agar diam dr mencarut khenzz

KucingBiru replied at 8-6-2021 01:23 AM
Abdullah khairi tu menakutkan. Lately ustaz ustaz senior malaysia ni lain macam peel memasing.

...

Tp iols suka dgr ceramah dia.

Lililisa replied at 8-6-2021 03:13 AM
Minggu lepas saya dihubungi oleh seorang wanita yang juga isteri kepada seorang Ustaz ini. Kebiasaan ...

Wokey ustaz cmni haruslah kita hencap smapi dia tak bole cari makn bg ceramah lg.taguna pnye jantan

None68 replied at 8-6-2021 04:36 AM
Suara cam petir..muka garang nak mati

Cuols ada dgr ceramah pasal mak dia tak. Iols terkesan betol. Smpai iols pun berdoa nk meninggal pada pagi jumaat.bln ramadan. Hari2 iols doa cmtu selain minta mati dlm iman

Buritan replied at 8-6-2021 10:02 AM
Emm bg aku laa.. ustad tak ustad.. dtg time nafsu .. baran.. abisss.. org kg aku ade satu ustad mm ...

Aku pernah alaminya..dlm keluarga aku..dia ni perempuanlah..dlm bab2 agama dia memang pandai, memang alim..kalau korang tengok dia solat mesti kagum, penuh khusyuk tertib sungguh..tapi dia nilah yg pujuk kat arwah bapakku kasi semua hibah harta kat dia..walhal dia ni dah kaya yg aku ni hidup susah perlukan duit masa tu,

Pendek cerita, pasal kes nilah yg menyebabkan aku dapat tekanan jiwa teruk..aku pujuk diriku ni dah takde rezeki, terimalah takdir..

Ramai aku jumpa orang2 alim mcmni lebih2 lingkup lagi dlm bab duit.

None68 replied at 8-6-2021 04:43 AM
Ok dah google..lama dah kes Ustaz ni tp mcm kebal jer..klu betul la dia orang yg FW maksudkan.

Khenz. Ada geng polis. Kabel kuat ni

Follow Us
Imkhai replied at 8-6-2021 05:42 AM
hati aku hitam tgk je ustaz kazim ni mmg meluat btl bila teringat kes anak dia yg cabul bdk pusat ta ...

Cuols betul ke ank dia. Iols baru tau.dulu tak ikuti sgt kes tu.

opie5662 replied at 8-6-2021 02:14 AM
Amboi firdaus wong pon sibuk jugak nk tumpah teh. Apa la nak jadi zaman skrg ni.. Bg je la nama teru ...

Ntahnya..bgtau jela sape terus sng..

susukambingbest replied at 8-6-2021 02:30 AM
Dolah harry tu baru bljar amik degree agama umur lewat 20an or 30an gitu. Klau xsalah penah dgr di ...

Ustaz abdullah khairi ni dulu ajar sains kat sekolah menengah i...tp bkn ajar i la

Kalau btul ustaz dlm link yg forummer bg kat dpn tu..
Mmg jrg nmpk dlm tv..prnh tgok dlm skali dua kot..
Tp apapun mmg kte xleh nk pcaya org bulat2 sbb title dia...still manusia biasa..
Ksian btul bini

Edited by q@2a at 8-6-2021 10:31 AM
Ah_Kwan replied at 8-6-2021 09:42 AM
keh keh keh

fail?

Jauh berjalan hihihi....

Lista replied at 8-6-2021 10:16 AM
Aku pernah alaminya..dlm keluarga aku..dia ni perempuanlah..dlm bab2 agama dia memang pandai, mema ...

Sbb tuu kalo org ckp.. org alim ni mcm ni bla bla bla.. aku emmm kan ajo.. ye tak.. tidak pun tak.. malas aku.. mcm dulu laa member aku nak ikut cara siti nurbayahlaa mashitah laa.. aku emm kan ajooo.. sbb dah byk kali terkena dgn org yg gune agama nii..

nasihat utk sis.. move on aje laaa.. jgn jd mak aku smpai dementia.. anggap mmg bkn reseki.. kalo dpt kat sis pun mgkin kena curi ke terbakoke.. mcm mak aku selalu nangis bila tengok rumah tuu.. tp nak buat cmn.. org jd setan lebihnjahat dr setan.. koh koh..

Moral of the storyy.. utk akulaa.. nak pandang org ugamawan ni tak payah lebih sgt.. ape ckp dia yg leh kita ikut.. ikut.. tp jgn ingat ape yg dia ckp dia buat.. koh koh

Akhir zaman ustaz pun membawang dan buka aib sesama sendiri
memalukan isle
cuools ingat setaz dan setazah ni tak sama mcm manusia lain ke
mesti lah ada masalah rumah tangga masalah anak
masalah laki masalah isteri masalah duit masalah napsu
rajin aku pagi ni

missHaidiD replied at 8-6-2021 10:15 AM
Cuols ada dgr ceramah pasal mak dia tak. Iols terkesan betol. Smpai iols pun berdoa nk meninggal p ...

Ada dengar..

Awal awal waktu dia muncul dulu teekesan gak dgn AK ni.. tapi makin lama dengar ceramah lain, makin sinis dan suka provoke org AK ni. Terus tak minat.

Ustaz ustaz baru ni, either pakai sentiment sedih mak ayah, atau dok copy dialog drama/filem, atau menyanyi dalam ceramah.

Cringe betul.

Ramai ramai ustaz yang boleh tengok suka tengok Dato Ustaz Badlishah dengan Ustaz Roslan Mohamed je.

Diorang berdua kalau bagi ceramah, takde pun perlukan elemen elemen merapu meraban. Diorang punya ketokohan tu boleh nampak, nampak berilmu.

Bukan macam lawak lawak lucah si Ustak Mu Boddoww, terpekik terlolong menjerit high pitch macam Ustak Hasam Masam & Abedo Khoir, maki hamun sana sini macam Ustak Mu Boddoww lagi dan Ustak ustak low class lain.

Kadang kesian dengan peminat peminat ustak ustak macam ni. Diorang peminat ni sebenarnya perlukan ceramah ceramah macam ni sebagai satu escapism dari realiti bagi diorang.

Berbanding dengan kita yang hati tak terbuka ni, takkan diorang nak tengok Netflix atau drama drama dekat TV, yang mana ini semua adalah hiburan yang lagha, masuk neraka nanti. Plus pelakon pulak kebanyakannya free hair, pakai baju ketat, ini semua adalah zina mata.

So mereka perlukan ceramah yang diselit lawak sexist, lawak lucah, elemen merepek macam tu sebagai rencah bagi mengisi kekosongan dalam jiwa. Kadang kesian tengok diorang ni semua, tapi tulah, hidup ini adalah pilihan, dan mereka sendiri memilih untuk jadi macam ni.

Apapun, nasib baik aku tak terjebak dah dengan dunia mendengar ceramah macam ni. Walaupun aku dulu budak sekolah agama dan telah terdoktrin dengan ceramah ustak ustak macam ni, tapi sekarang aku dah insaf.

Ntah lerr..aku suka dgr ceramah ust auni mohamad ja.. wpun xsedap mata memandang tp very informative

nampak sangat aku ni tak dengor ceramah ugame. sorang pun aku tak knal

Nenasketum replied at 8-6-2021 09:23 AM
Ismail Kamus pun sempat menyimpang tapi orang masjid ikutkan dan hormatkan dia. Masa dia masih ber ...

Ye ke? Aku ingat IK all time sejenis cool and calm orangnya.

Waktu awal kemunculan dulu terjebak jugak part politik, anyway majority ustaz time zaman AI jatuh dulu aku rasa terjebak, so give them some slack je la part tu.

Ramai sangat ustaz ustazah skrg di media social. Mudah sangat dapat title ustaz. Mereka semua ni mmg ada tauliah ke nk mengajar agama?

patot ustaz  ni pi la report kt kementerian pembangunan wanita dan masyarakat, bukannya report kt ig...mengundang fitnah sesama ustaz plak