CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Follower Obses Ikut Keknis Bagi Supplement Pada Baby, Astaga

Edited by kakasotong2 at 10-6-2021 07:11 PM

Meols ni masa tadika sampai masuk darjah 1 xkenal huruf xpandai membaca pun, alhamdulilah elok je meols berjaya sampai masuk universiti

Cerita yg meols nak sampaikan, budak2 ni bagi masa & ruang untuk deyols. Xpayah la beria sangat masing2 nak bersaing nak berlawan anak sapa paling cerdik paling bijak paling pandai diusia kanak-kanak ni, yg paling penting adalah masa depan budak tu nanti dah besar, apa hasil kejadiannya. Berjaya ke tidak dlm hidup tu.

Sbb tu meols x adore sgt la anak2 artis yg bijak masa kecik ni. Sbb tu bukan penentu masa kedepan dia. Dh nampak sendiri depan mata, org terdekat meols, masa kecik anaknya bijak. Dah besar, pelajaran ntah kemana, result spm kelautan dalam, last2 buat perkara mengaibkan keluarga.

Tak minat tgk dia cara dgn anak.. suka tgk angkasawan approach anak dierang lg.. mana ada supplement apa.. tp nampak anak dierang cerdik tak perlu kot nak hfal sifir awal2.. eh anak dierang lantaklah

It's trueeee. Budak2 memang kena dedah dengan cahaya matahari pagi. Tu je sumber vitamin D yg ada. Tak dapat dari makanan. Anak Hanis ni duk kondo je kan. Memanglah slow sopan santun kalau duk indoor je..maknya PON meleleh cakap..tahla aku tak suka orang judgemental dengan mak yg garang cakap kuat ke..korang xtahu macam environment budak2 tu..

kakasotong2 replied at 10-6-2021 07:07 PM
Meols ni masa tadika sampai masuk darjah 1 xkenal huruf xpandai membaca pun, alhamdulilah elok je me ...

Kan..aku rasa aku darjah 2 baru betol pandai baca. Mengira darjah 3 kot kena marah dengan cikgu. Elok je aku masuk UM. Antara u yg diiktiraf dan dipandang tinggi.
Zaman skng memang mak terpaksa bersaing dan anak la pressure Dorang dari mak bapak. Lagi2 dorang ni suka up video anak pandai speaking..mak2 lain akan down..

ni contoh kes buat2 bodo sebelum kawen  la ni
lepas kawen bodo kekal

newyork replied at 10-6-2021 07:18 PM
Tak minat tgk dia cara dgn anak.. suka tgk angkasawan approach anak dierang lg.. mana ada supplement ...

Kan..anak angkasawan tu aktif kemain. Dan emosi jugak kdg2 macam budak2 lainla nakal. Bapaknya PON ada terjerit juga Dato' tu..normal. aku lagi suka life cmtu..tak fake. Memang realiti anak aktif macamtula..lainla ko bagi hp 24 jam jadi slow sopan santun

Follow Us
The fact that follower ckp "...she is even more clever than baby yg same age with her.." tu pun I ols dah boleh detect Bimbo Disorder.

tak de kena mengena langsung supplment boleh mencerdikkan otak anak, nope, only giving false hope to parents. Parents yg membeli supplements tu pun suaplah anak bnyk2 supplements tapi tak cerdik2 jugak. Nothing comes easy, u hv to study, read n learn to be smart, not by swallowing supplements! ♀♀♀

anony-mous replied at 10-6-2021 05:49 PM
Unik ank uols. Xpe xperlu ikut mainstream. Yg pnting mak ayah tau kelebihan n support. Mcm i dlu m ...

Kesian u nasib u sama mcm my friend. Dia minat bidang masakan jadi ingat nak smbung kulinari tapi mak dia x setuju suruh kerja professional. Dia budak pandai so ambik lah engineering. Skrg pun masih kerja engineering tapi itu lah kadang2 dia ckp kurang enjoy dgn kerja dia sbb dia mmg minat masak. Skrg masak kat rumah utk anak2 n laki je la apa boleh buat. Parents dulu2 suka anak2 kerja yg nmpk gah dimata org lain wlaupun anak minat bidang lain

Budak bijak pandai bercakap, speaking mat saleh, pandai hafal sifir mcm yusof ni biasa je. Budak2 zmn skrg mmg cepat pandai berbanding dgn kita dulu masa kecil banyak habis masa bermain dgn kawan2. Budak skrg banyak yg guna gadget utk belajar n masuk taska/tadika awal2 sbb mak ayah zmn skrg ramai yg dua2 kerja

keknis mmg terpaling
ade2 aje bende dia buat nk suruh org bercakap
ape2 pn, suruh kekrul tu makan dlu 2-3 botol suppliment hijau tu bagi bijak sket nk buat caption dkt ig

Aku rasa dia nak cakap baby dia advanced dalam perkembangan bayi la kot tp mak english hauk kenz gigih juge {:nose

Incanto replied at 10-6-2021 12:26 PM
biarlah anak aku tak pandai , tak hafal sifir

janji bila tua takde   penyakit  akibat aku bagi su ...

Aku rasa suppliment yg legit ok kot m sbb kadang ada budak mmg x nk fruits n vege. Tapi for independent brand mcm keknis punya iolls tak akan sesekali beli dan bagi

Dah lama unfollow.. aku dh stop follow org yg asik nk tnjuk skill parenting terhebat.. anak home school, anak blajar topik pembiakan manusia umur 6 tahun la.. memula follow sbb kagum,tapi lama2 aku jadi benci dgn diri sndiri sbb tak mampu didik anak aku mcm diorg... rasa rendah diri.. aku shut down suma media sosial.. layan forum.. baru le tenang idop aku... and aku realize anak aku mcm ada ciri2 dyslexia.. aku belajar utk terima keadaan anak dan sesuaikan kehidupan kami yg marhaein ni... aku lebih suka share ttg perkembangan anak aku dgn orang2 terdekat yg tak judge keadaan anak aku dari layan orang2 kt media social yg 24 jam potray ank die yang terpaling....

Diamje replied at 10-6-2021 10:07 PM
Dah lama unfollow.. aku dh stop follow org yg asik nk tnjuk skill parenting terhebat.. anak home sch ...

Chuols, jgn sedih kalau betul anak chuols dyslexic. Husben meols dyslexic. Dulu dia sekolah, sekolah dia kasi dia extra time utk habiskan paper dia, sbb dia lambat membaca.
Alhamdulillah, pekerjaan dia bagus chuols. And meols lucky to have married him. Sbb otak dia boleh ingat byk benda and kerja2 dia teliti.
So chin up! Dyslexia tu kelebihan, bukan kecacatan yach.
P/s : sorry tak boleh share husband meols kerje apa

Chuols rasa follower keknis yg anaknya lagi bijak dr anak orang lain tu ada dalam forum ni tak?? Kalau ada meols rasa menangis bucu katil kalau dia baca forum ni .....

Produk dia...ofkos lah claim macam2...patut bagi kat husband dia jer....haha..

Yusuf anak terlajak laris pun aktif & nampak cerdik

Dah 2021 pun masih ade yg purrcaayaaaaa dgn produk2 kek nis ni lgi sedihh mak pak marhaenn yg nak anak pandai kene lebih dri anak org lain nateyy sgt ... dah2 la tu mak pak oii yg nak anak bersaing sian kat anak kecik2 dh kene bersaingg dh besar nnti bolh trigger ke mental health

Kek Nis ni dah macam perangai mak dia pulak.

Carcosa replied at 10-6-2021 10:40 PM
Chuols, jgn sedih kalau betul anak chuols dyslexic. Husben meols dyslexic. Dulu dia sekolah, sekol ...

Yup. Setiap orang Ada kelebihan masing2 gtu.. dorang Ada memang jenis teliti. Allahuakbar. Dorang kadang2 lbih pick up. Yg penting kita kne supportive. Sbb tak nak lah org duk judge dia apa2. Iol Ada anak murid yg  disyaki dia dyslexia. Iol anti betul cikgu duk marah2 dia sbb lambat. Ckp ajr mcm budak tadika. Bdk Tu form 5 dah. Harap dia kuat semangat. Kte plak sdih. Iol ajar dia slow2. Blhla pick up. Kne sabar. Kadang kawan2 dia pun ejek dia sbb slow. Tpi dia pandai masak. Dan dah hafal 15 juzuk al-Quran. Huhu. Tu klbihan dia.