CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Usah Bajet Baguslah You All," -Dr Muhaya Perlekeh Wanita Bekerjaya Da

adelea replied at 17-6-2021 06:36 PM
Helllo siti khadijah pon saudagar yg berjaya .. at the same time married and sgt hormat pada nab ...

Hahaha...Adake wanita skrg bersikap seperti Saidatina Siti Khadijah r.a ?

Seorang wanita yg penyabar mendapat gelaran Mother of the Believers / Ummul mukminin.

Ko baca komen2 dolu2 dlm ni sudah tahu ramai wanita2 yg riak sombong esp andartu..

Kalo thread andartu ajer, ramai yg butthurt, komen2 riak meninggi diri....tak percaya tanya Ipan.

Gaji aku besarla, dah ada rumah keta besor bagai, I've travelled to most countries laa, bla.bla..bla.
Baik takyah kawin la, bela lelaki biawak hidup laa padahal tak laku..

padahal marhaen yg xde pelajaran lagi suka bentak2 suami yg tak mampu nak beli itu ini ..

Kenyataan nya wanita yg berkerjaya, pasangannya mesti tak jauh bawah, setaraf ataupon lebih dari pompuan tuuu.

Kalo perbezaan taraf yg jauh berbeza, tak lama akan bercerai, dah banyak kes aku perhatikan.

As i said, tidak ada wanita yg semulia akhlak seperti isteri2 Nabi SAW.

Pompuan kaya ...dia takde heran lakinx beli apa yg dia nak sbb dia boleh beli sendiri ...

Yaa pompuan kaya mmg dia tak heran tapi kalo dah hari2 jiran2, kawan opis, sedara mara
sok sek sok sek..ehh ehh ko tau tak laki dia ni biawak hidup, isteri dia yg tanggung semua..bla..bla..bla..
Ko tahu la mulut pompuan menbawang...
padahal it is not true, walaupon suaminya gaji kecil tapi tak pernah meminta2 pada isteri.

Kalo dah hari2 terdengar cacian orang, kat opis pong sama gossip membawang pasallaki orang,
lama2 si isteri pong termakan hasutan dan mula meninggi diri, sombong terhadap suami.

So kat sini bukan issue hormat .. issue ego laki bila bini lagi mampu
..and rasa x diperlukan..

Lelaki yg bertanggung jawab tak meminta2 dari isteri walaupon gajinya kecil.
Lelaki akan tetap jadik ketua rumah walau setinggi mana pong jawatan atau kepandaian wanita itu.

Aku nak tanya, kalo ko ni career woman, sgt pandai dulu masuk universiti lulus flying colors.
Adakah dalam hidup ni semua perkara ko tahu??

Kalo ko tanya aku, aku jawab banyak perkara aku tak tahu.

Soo apa salahnya seorang wanita ataupon isteri bertanya kpd lelaki atau suami
Adakah ini bermakna wanita itu bodoh bila bertanya kpd suami/lelaki yg dia suka ??

It can be buat2 bodo or maybe betul2 tak tahu, yg penting communication terjalin antara
lelaki dan wanita atau suami isteri...ini yg penting.

Pompuan perlukan laki utk cukup kan agama dia ..
So lelaki sila isi ilmu agama yg sebenar2 penuh di dada.. tak mau ajaran garfu tala bodobodo smeua tu ...
Tapi ajaran islam sebenar nabi muhammad saw

Sebab tu Prof Muhaya tu bahasakan pada wanita2 berkerjaya yg perasan baguih nii
"Sudah laaa...usah bajet bagus" ko terasa kaa ??

Benda simple pong ko tak paham, bagus jugakla Prof Muhaya jentik pompuan2 perasan bagus nii.

Dia tu seorang Profesor...korang hado?? Benda simple pong pemahaman kelaut dalam.

ambipur replied at 17-6-2021 06:57 PM
NGKO NGN MUHAYA JGN BAJETTT BAGUSSSLA DOK TARBIYAH ORANG PJG LEBAR PASTU ADA TITLE DATUK KE PROF K ...

Who are yuss to tell me apa yg boleh, apa yg tak boleh tulis..pendapat masing2.

Kalo ko ni bodo, benda simple buat2 bodoh pong ko tak paham,
jangan ingat orglain pong sama bodo cam ko.

Ko tak payahla buat2 bodo sebab ko sememangnya dah bodoh. Bwahahaha..

Patutla Muhaya ni seorang Profesor dan ko cuma cacai dalam porem.

annehuda replied at 17-6-2021 07:03 PM
Yelah tp Prof M sendiri sebut, buat-buat bodoh untuk dapat jodoh. Cuba yang tny diri hang, hang na ...

Ya, tapi adakah pemahaman ko buat2 bodoh ni bermaksud wanita jadik bodoh ??

Itu isunya, padahal buat2 bodoh ni adalah bahasa kiasan berbagai maksud.

Kalo ko berpemikiran wanita kena jadik bodoh utk dapat jodoh,
samala pemikiran ko dgn Dr Amalina yg pemahaman ke laut dalam.

Belajar tinggi tapi benda simple pong tak paham.

Cuba yang tny diri hang, hang nak ka perempuan yang semua benda tak tau ni? Cth la,
perempuan yg tak reti drive pastu satu hal plak hang belum kawen pun dah kena jadi driver dia.

Utk pengetahuan ko, lelaki atau suami sangat2 berbangga punyai Isteri atau teman wanita
yg bijak pandai.

Habis dicanangnya awek aku dokter la, engineer laa, dll.

Seorang suami mendoakan kejayaan isteri dan anak2nya taww !!

Takde lelaki yg nakkan isteri atau teman wanita yg bodoh atau berlagak pandai dan memandai2.

Kalau lepas kawen tetiba bini hang jadi bengap tu lantak la. Tak tau la kalau ang
memang taste perempuan bengap macam ina Naim tu terpulang la

Isteri aku seorang yg berdikari, bekerjaya, banyak perkara dia tahu.

Banyak perkara2 kemahiran hidup yg aku ajarkan pada isteri dan anak2.

Supaya kalo aku takde, dia boleh uruskan rumahtangga dgn senang.

Redskin replied at 17-6-2021 11:56 PM
Bukan main panjang karangan sexplain ko..

aku smpi tgk blk video tu ingat salah komen..hahaha..pendapat aku psl muhaya kata career women bajet bagus tu..apa uols dpt time pkp ni? itu maksud aku as career woman ni..time pkp ni br aku realized, tempat aku ni sbnrnya kat umah..hahaha..bukan kat di opis nun..itu yg sbnr2 nya yg di tuntut agama..nape agama tuntut mcm tu? perempuan seeloknya ptt berada di rumah byk banding asik duk keluar..kalau da keje mesti la kne keluar kan..zmn pkp ni boleh la keje dlm umah..abis pkp sapa nk bg keja dlm umah ni? mesti kat luar kan byk..blk utk tido je..ni relate blk komen aku bab zmn dajjal tu..tp mcm biasa..zmn skrg byk ke ppuan duk umah je..read: xkeje..kalau harap gaji suami saja.. ckup..stkt nk mkn pakai umah ckup..tp mewah2 xde..itu yg aku ckp ppuan zmn lani terpengaruh sb sistem..sb mindset..kalau kne.duk umah..hidup biasa2 dikira x ckup berjaya..kalau keje beso cket leh bwk kete sdiri ada umah nama sdiri br di anggap berjaya dlm hidup..tp dlm islam tuntut ke utk ppuan perlu achieved semua ni br di kira 'berjaya'? aku ckp ni side aku..kesedaran aku sdiri..sb dgn position aku skrg, education level aku skrg and asset apa yg aku ada skrg hasil dr mindset ada semua ni br aku sdiri kira aku berjaya as ppuan..aku x sebut psl pelajaran ya..ada phd kalau nk duk umah jd surirumah saja mkn saja apa suami provide pun hidup juga kan..hasilkan anak2 yg lbh berjaya aku rasa bila mak nyer educated even surirumah pun..tp sistem yg kita ada skrg..kalau ko da ada pelajaran..opkos keinginan ko nk berkerjaya tu membuak2..siap mcm nk berlawan2 plk.xkira la dgn kwn2 ke dgn suami ke...muhaya pun ada ckp dlm video tu..jgn tgk kwn2..jgn tgk hidup org..kne tnya diri sdiri apa yg kita nak..mslh org ppuan mmg byk bnda ya yg kami nak..nk anak2 berjaya, nk suami kaya raya dlm ms sama nk diri sdiri jugak berduit n berpangkat berharta which is agama x suruh pun sbnrnya utk org ppuan smpi gitu..and susah nk achieved pun actually in 1 go..bila kat opis ko dlm managerial level..akan ada lacking kat umah..especially bab edu n didikan anak2 la..ini utk aku lah..aku xtau org lain mcm mana superb gila ke termanage semua kah aku xtau..tp aku as career woman yg berpangkat avp..ada kete sdiri..ada 2 biji umah n tanah atas nama sdiri..tp anak2 aku belum hafiz al quran..belum mahir ilmu duniawi jugak (mahir smpi level anak2 dr sms tu la..setakat sifir & speaking depa da pandai)..pd mata kwn2 aku, aku ni sempurna dah..tp bila sering dipuji2 atas kejayaan dunia..ni yg buat aku nak lg dan lg..haih xkan nk benti smpi avp level saja kan..nk jugak la achieved smpi cfo level..mmg boleh..tp ada price yg aku kne bayar..mcm2 lah..side ego laki aku..laki aku pun xde la kerani cabuk..manager je dia..and anak2 aku jugak ada  part terlepas..umur 12thn belum qhatam quran..belum pandai berdikari mcm masa aku umur 12thn dulu byk bnda da boleh diharapkan..sb apa? sb aku sibuk berkerjaya..mmg akan ada time tuntutan kerja tu curi masa aku as ibu n wife..itu yg lama2 aku terpk blk..utk apa ya jawatan ni semua? apa tugas hakiki aku yer? avp ke wife n ibu? ms setiap hari ada 24jam je..lum lg aku xbyk ms utk mak aku ni..lum lg aku xbyk masa utk sedekah apa2 utk arwah bapa aku lg..mmg tugas aku ke apa cr duit byk2 ni? umah sana sini ni? tu yg kdg2 buat aku terfikir blk..tempat aku sptt nya di mana? tapiiii....nk let go career da xleh..htg da byk..and aku pun syg nk let go pangkat harta apa aku ada ni..tu aku kata aku xleh lg nk buang dunia..hahaha..tu aku ckp aku da commit dgn dunia byk..smpi nk patah blk jd surirumah tu da xleh..itu yg aku ckp takut..takut bila zmn dajjal da smpi n kot2 aku msih hidup lg zmn tu..aku msh ada di luar rumah..msh kat opis ke..msh x abis2 commit dgn hal dunia..pdhal time tu aku da sptt nya berkurung dlm umah utk elak fitnah dia..
mak aku pnh ckp..sejak dia tua byk da mengaji ni..dia ckp dia pun bkn mcm dulu..dulu dia harap aku jd mcm zeti akbar tu...dia nk aku berjaya terkenal yada2..sb tu dia sanggup bg pelajaran tggi2 kat aku..tp bila dia tgk aku skrg..komitmen keje aku skrg..dia kata dia bercita2 nk aku jd mcm saidatina khadijah tu plk..itu sebaik2 nya kan..itu yg ptt dia cita2 kan aku ms aku kecik2..bkn nk jdkan aku mcm zeti..
saidatina khadijah mmg sblm kawen dgn nabi dia kaya raya..tp lepas kawen dgn nabi dia buang dunia..dia bg semua harta dia utk majukan islam..yg aku tau dia xda apa2 lepas kawen dgn nabi..tggl baju pun 2 pasang saja utk pakaian harian..kita manusia biasa ni x sanggup la kot nk jd smpi gini..nk bg harta kat laki? laki gaji bwh cket pun kita cop bewak dah..kita xmau dah laki yg kita rasa low class cket dr kita..ni pendapat aku la.. x semua mcm ni tp ada yg mcm ni..muhaya aku rs dia bash ppuan yg mcm ni..

Redskin replied at 17-6-2021 11:56 PM
Bukan main panjang karangan sexplain ko..

bab korean artis n mat salleh tu aku nk disclaimer siap2..aku bukan la baik yakmat at the 1st place..aku pun bukan karat muhaya jugak..aku enjoy je duniawi..kang ada ingat aku karat muhaya plk sb aku sokong statement dia..adepaham?

Redskin replied at 18-6-2021 12:20 AM

Itu isu ...

Meh sini aku kasi ko contoh buat-buat bodoh tu. Ni situasi sblm kawen ye

Boyfriend iq rendah, suka cakap pasal benda-benda lucah, jadi girlfriend asalkan berlaki punya pasal pun layankan jelah kelucahan boyfriend tu. Tak layan karang boyfriend larik

Boyfriend iq rendah sbnrnye tak pandai tukar tayar kereta tapi girlfriend pandai je, tapi sbb taknak tercalar ego laki gf pun terpaksa senyap je tengok bf terkial2 nk tukar tayar kereta tu.

Boyfriend kasi alasan telefon kene hack, hacker asyik like gmbr perempuan seksi kt insta, letak komen mengarut kat fb, girlfriend pun terpaksala buat-buat bodoh terima je alasan boyfriend tu.

Boyfriend suka bawak makan kt restoran yg tak sedap mahal plak tu sebab nak usha awek amek order kt situ, yg girlfriend pun buat-buat bodoh ngaku tmpt tu sedap je.

Keluar dating boyfriend tetiba terlupa bawak dompet, girlfriend pun terpaksa la buat-buat bodoh nah pakai duit ayang dulu bayar KFC.

Boyfriend bawak pegi jumpa makbapak, boyfriend mat rempit je tp girlfriend jurutera kilang, girlfriend pun terpaksalah ngaku keje kerani je sebab takut hilang jodoh. Nnt org cerca tak padan gf-bf ni

Boyfriend kaki pukul, kaki paw, kaki mencarut, suka maki-maki, girlfriend buat-buat bodoh macam tak ada apa walaupun baru kena pelangkung dengan boyfriend.

Ni cth jelah. Yg aku paham Prof M menggalakkan budaya 'asalkan berlaki'. Kalau perempuan yg tak desperate ni die tak inginnye nk buat-buat bodoh macam ni. Kalau dah boyfriend dia sejenis ego tak tinggi, boleh terima nasihat, jenis tak baran, bukan jenis dia je yang betul, perempuan tak perlu buat-buat bodoh sebab nak jaga ego lelaki.

Aku kasi cth perkahwinan berjaya, parents aku. Cerai mati ye, abah aku menduda selepas kematian isteri sampai hujung hayat. Masa hidupnye mmg parents aku kaki gaduh, semua benda nak digaduhkan sbb mak aku mmg vokal, tapi abah aku okay je. Sebab abah aku tak ego, abah aku tau perempuan kalau dah selesa dan sayang pada seseorg, bila perempuan tu anggap seorg lelaki tu teman hidup dia, soulmate dia, dia akan jadi diri sendiri. Tak payah buat-buat bodoh or buat-buat pandai, tapi jadi diri sendiri je. Tetap jumpa jodoh sampai ke mati.

Prof M punya ajaran, asalkan berlaki, walaupun laki ko hangsuang sesen pun tarak guna, tapi pejam mata je, buat-buat bodoh gitu. Orang pandai dia blah je dah kenapa dia nak kene hipokrit jadi org lain sbb nak kawen cepat. Bukannye ego tak bertempat, tapi apa guna sblm kawen bini ko buat-buat bodoh manja gedik-gedik, Rupa-rupanya lepas kawen manipulator, Queen control. Mcm scammer je

Follow Us
Edited by adelea at 18-6-2021 02:08 AM
Redskin replied at 18-6-2021 12:20 AM

Itu isu ...

Byk perkataan baik yg boleh dia ckp...

Tapi bodo2 ni mmg dia bermaksud x cerdik bukan humble ..

Kan dia kata buat2 tak pandai...bolehlah ...
Tu pasal org marah ...

Bodo2 dia tu bukan kiasan ...
Sorry la ko explain la cane sekali pun ...
It never be as kiasan , pusing la ikut celah mana sekalipun

Aku accept klu dia guna be more humble and merendah diri , or tunjuk hormat pada lelaki...
It is more polite ... Yg nak maneghambur org yg dia tak kenal tu dah kenapa ?
Aku paham part tu, and aku as pompuan ..klu aku suka laki tu ...mmg otomatik buang segala ego ... Pompuan lain pon cam tu ....sbb bende ni natural ...

Ko tak yah la tolong makcik muhaya ni menegakkan benang yg basah ....
Motif sgt nak mengata pompuan lain tak humble bagai ....apa dia ingat dia ke yg suap nasik ke mulut pompuan x kawen ni ... Rezeki dia pon allah yg bagi.. sama juga rezeki yg allah bagi pada pompuan2 yg tak kawen ....

Dgn hamburan kata kata dia , betapa dia menambah luka kat pompuan2 yg di uji x berjodoh,...

Nak bongkak .. nak sombong .. . Nak jadi tak sedar diri biar ... nak jadk apa pun....itu bahagian masing2 ....

Yg dia nak sgt kacau life org kenapa yer ? .... Pompuan berjaya yg berlagak and ramai tak kawen tu dok ngorat laki dia ke apa ? ....

Jgn la ckp macam org tak kawen tu xde agama , xde iman ...

Aku tgk bini org pon ada yg macam takde iman bila tgk artis lelaki  and artis kpoop
So tak payah la sebok pasal karakter org nak sombong nak berjaya ke apa ker ...

Sbb tu aku kata bagi nasihat ada adab dia

And fyi ada je pompuan yg berjaya yg hormat husband and elok hidup rukun damai ....bukan atas dasar bini turunkan ego.. tapi laki yg turunkan ego .. and didik isteri and anak2 elok2 , selaras dgn syariat islam
.....

Zaman sekarang perempuan berkerjaya nak lawan sama lelaki. Gaji pun sama dengan lelaki. Bolehlah claim boleh hidup tanpa lelaki,dengan alasan dpt suami pun tak guna kalau bela biawak hidup atau gaji suami lagi kecik. Kalau nak bagi gaji lelaki lebih tinggi atas alasan ketua keluarga katanya tak adil pulak.Jadi berebutlah jawatan di pejabat nak tunjuk diri lagi bagus. Kerja siang malam nak prove kat bos. Akhirnya dpt naik pangkat dan gaji lebih tinggi dari rakan sekerja lelaki. Tapi kerja makin stress dan tak ada masa untuk hal peribadi. Mula nampak salah orang lain dan persoal kenapa orang lain tak rajin mcm dia. Anggap org lain loser. Disebabkan personal life dah takde,maka hidup dia adalah kerja semata.

Redskin replied at 18-6-2021 12:15 AM
Who are yuss to tell me apa yg boleh, apa yg tak boleh tulis..pendapat masing2.

Kalo ko ni bod ...

Aik xkn koyak kot. sedap2 mmbodohkn org...mmm...btolla tu sama je ngn muhaya..no wonderla..

Inilah cth org yg ujub riak takabbur.dia ckp org bkn main siap mmbodoh2kn org.aku xubah apaa pon just pusing kata nm khas kat ctu pon daa dok kalut mmbodoh2kn org.semoga diberi petunjuk.

eh panas pulak aku tengok video ni

dengan mata ke atas dia, dengan intonasi dia, dengan mimik muka dia, dengan lobang hidong dia pun aku jelek

ultra78 replied at 18-6-2021 02:28 AM
Zaman sekarang perempuan berkerjaya nak lawan sama lelaki. Gaji pun sama dengan lelaki. Bolehlah cla ...

Not agreed tang ni...
Klau dah job scope untuk jawatan tu dama untuk lelaki dan perempuan, dah kenapa perlu ada ketidakadilan dlm pembayaran gaji untuk lelaki dan perempuan ye? Contoh lah, tukang sapu, yg lelaki pun kena sapu kat highway tgh panas pukul 12-4ptg, yg perempuan pun sama, kena sapu kat highway tgh panas pukul 12-4ptg kat depan 2km dr tmpt si lelaki ni... Adil ke yg lelaki dpt gaji rm1500 sebab dia lelaki dan  dan yg perempuan dapat rm1000 sebab dia perempuan? Ini namanya menganiayai dan menzalimi orang... N kdg, bukan semua org perempuan tu nak keja pun..tapi dah suami paksa kerja untuk tolong bayar itu ini tanpa memberikan nafkah pada isteri dan anak2, mcm mn tu?
N mcm mn pula yg ibu tunggal? Xde suami as ketua keluarga? Byk lg situasi sebenarnya, tapi malas nak taip. Aku rs, ko ni komen based on apa ko rasa n jadi kat tmpt kerja ko ni.... Turunkan ego lelaki tu dan berfikiran lah dan bertindak seperti lelaki al-rijal.

sitisitu25 replied at 18-6-2021 12:59 AM
aku smpi tgk blk video tu ingat salah komen..hahaha..pendapat aku psl muhaya kata career women baj ...

kalau marah sangat sekali pun takkan sampai takda paragraphing langsung?

inila pompuan

kahkahkahkahkah

Edited by sitisitu25 at 18-6-2021 09:11 AM
stingerstake replied at 18-6-2021 08:58 AM
kalau marah sangat sekali pun takkan sampai takda paragraphing langsung?

inila pompuan

xde marah lorr..kecewa dgn diri sdiri je sb xmampu buang dunia lg..huhu..ni br muhaya je yg bashed kan..pun da menggelupur msg2..belum lg yer allah sdiri yg bashed muka kita ni kat akhirat nnt sb xmampu buang dunia..nk menjawab sumpah seranah 'jgn ckp aku bodoo..' mcm ni jugak ke?

pepandai la ko nk baca..ko cr la sdiri paragraph tu..aku ni ppuan tau..bg aku menang bahaha

GummyBear123 replied at 18-6-2021 08:30 AM
eh panas pulak aku tengok video ni

dengan mata ke atas dia, dengan intonasi dia, dengan mimik muk ...

And that you call motivator? Aku xtau nk cakap la apa standard yg digunapakai

Edited by Dwdrum at 17-6-2021 10:31 PM

Beta man akan guna 1001 reasons untuk opressed successful women... Subservient womens akan bagi 1001 reasons too untuk tutup weakness/things she cant afford untuk praised a man untuk tunjuk how good she is ...
Muhaya depending kepada husband since dia di university.. Like her parent passing baton kepada lelaki untuk motocycle yang depa tidak mampu untuk bagi... Reason paling bodoh aku dengar dari seorang yang pernah di gelar professor..
Sorry kata aku kasar

Dwdrum replied at 18-6-2021 01:25 PM
Beta man akan guna 1001 reasons untuk opressed successful women... Subservient womens akan bagi 1001 ...

Hahaha nice one sis.. x kuasa nak melayan oppressive man yg dok taip panjang2 dok pertahan point makcik tu.. beta man & submissive woman .. mmg till jannah kan tu yg pandang org lain cam hape je

LadyCarefree replied at 17-6-2021 03:11 PM
Xdok halang hang nk tulis apa. Tulis komen whatever. Sama je iols pun tulis xsetuju dgn hang dn an ...

lols.  i pun tulis my pendpt je tau.  jgn ckp i bias sbb tu tk betul.  i tk minat dia pun.  

ok.  good night lcf.  

Genkidesuka replied at 18-6-2021 08:41 PM
lols.  i pun tulis my pendpt je tau.  jgn ckp i bias sbb tu tk betul.  i tk minat dia pun.  

...

Laaaa dah pendapat iols ialah chuols punya pendapat tu bias. Hehe Apapun dah vaksin?

adelea replied at 18-6-2021 12:08 AM
Byk perkataan baik yg boleh dia ckp...

Tapi bodo2 ni mmg dia bermaksud x cerdik bukan humble  ...

I memang xfaham how people can claim 'buat bodoh-bodoh' sebagai kiasan. It is what it is, literally.

Sama yg cakap maksudnya rendahkan ego. Or worse maksudnya be understanding.

And lagi parah yg claim muhaiyo tu guna bahasa sasteralah bahasa tinggi lah apa merepek.