CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Usah Bajet Baguslah You All," -Dr Muhaya Perlekeh Wanita Bekerjaya Da

Genkidesuka replied at 17-6-2021 12:53 PM
tk salah kan i tulis my tafsiran?  u pun dah tulis u punya tafsiran.  inikan forum.  nak ambil o ...

Xdok halang hang nk tulis apa. Tulis komen whatever. Sama je iols pun tulis xsetuju dgn hang dn anggap tafsiran hang bias. Xdok suruh momod delete ke ban hang pon. Macam some poremer and karatz suruh ban iols. LOL

jijioaynna replied at 17-6-2021 06:43 AM
Jangan risau uols...nanti "bonda" ni akan come out dgn statement clear the air .. uols salah faham n ...

Xyah dia kua statement. Penjilat2 kaki dia sendiri nanti yang gigih buat cerita dongeng nk bekap si muhanat ni

Redskin replied at 17-6-2021 02:49 PM
First thing korang kena faham. Prof Muhaya ni seorang Dr pakar mata, Motivator.

Dia BUKAN Ustazah ...

rajin u nk sexplain kat org ramai..u pun rs u ada obligation towards masyarakat ke nk nsht kan org2 dlm ni? dont waste your energy n time..just read and keep to your self apa org dlm ni nk ckp..yg pntg ajar ur women in your house psl agama ckup2..ajar smpi derang paham..bkn ajar smpi derang tahu je..

Edited by ambipur at 17-6-2021 04:01 PM
Redskin replied at 17-6-2021 02:49 PM
First thing korang kena faham. Prof Muhaya ni seorang Dr pakar mata, Motivator.

Dia BUKAN Ustazah ...

Panjangggnyerrr sanggup no tulih pjg2.watever lah isu bodoh2..yg aku tau aku xdiajar untuk merendah2..mmpersenda..mmperlekeh n sengaja nk mnyakiti hati org lain yg xcr psl ngn aku.hatta nk nasiht sekalipun.ada adabbb...

Xsangka lak sorang Tu gila isim rupanya cam bff dia Gak...

sitisitu25 replied at 17-6-2021 03:30 PM
rajin u nk sexplain kat org ramai..u pun rs u ada obligation towards masyarakat ke nk nsht kan org ...

Yaa..kena sexplain pjg2, sebab org2 yg otak lembab bukan paham kalo explain pendek...

simple as that.

Benda simple buat2 bodo pong tak tahu makna pemahaman kelaut,.

Harapkan akedemik ajer pandai, lain2 perkara bodoh tak guna jua.

Follow Us
ambipur replied at 17-6-2021 03:50 PM
Panjangggnyerrr sanggup no tulih pjg2.watever lah isu bodoh2..yg aku tau aku xdiajar untuk meren ...

Kat mana yg Prof Muhaya merendah2 seseorang.

Buat2 bodo bermaksud bertanya utk yg lebih baik, merendah diri dari berlagak pandai
adalah suatu nyg terpuji dan bukannya jadik bodoh macam pemahaman ko.

Aku setakat pompuan pandai straight A's, aku tak heran.
Kebanyakan pandai akademik sahaja.

Redskin replied at 17-6-2021 04:10 PM
Kat mana yg Prof Muhaya merendah2 seseorang.

Buat2 bodo bermaksud bertanya utk yg lebih baik, m ...

Kot ye pon nk bekap agak2 la.jgnla smpi akal xbrfungsi fikir betul n salah.tp oppsss...br pasan org yg mcm muhaya opkos lee bekap dia.mmg bodoh aku ni br trpikirr..

Bersambung penerangan isu kedua Prof Muhaya...wanita kerjaya, career woman...sudahlah !!

Usah bajet bagusla you all !! Apa maksudnya ??

Wanita paling berharga adalah wanita paling berkejaya...takde (dlm Al Quran) sorry !!

Ini teguran pedas kata2 Prof Muhaya direct to the poen..hahaha !!

Orang yg mulia disisi Allah SWT adalah orang yg bertaqwa tak kira lelaki atau wanita.

Takde sebut pasal kerjaya ko CEO kaa, gaji ribu2 kaa, career woman kaa tetapi dlm Hadith
diceritakan ramai wanita yg cerdik dan BERTAQWA, ini yg paling penting.

Itu yg Prof Muhaya bahasakan pompuan2 yg berfahaman FEMINISM.

Tak payahla bajet perasan bagus dgn jawatan tinggi kalo tidak bertaqwa.
Dlm dunia ni, bagi orang Islam berjaya dunia dan akhirat.

Berjaya didunia dgn pelajaran, kerjaya, bergaji besar.
Berjaya diakhirat bermaksud taat perintah2 Allah berpandukan Al Quran dan Sunnah.

Orang yg berjaya adalah orang yg mencapai keduanya,
berjaya dunia dan berjaya ilmu2 akhirat.

Itu yg Prof Muhaya bahasakan pompuan2 yg rasa dah besar sgt....Usah bajet bagusla kononnya berjaya, gaji besor,
melancung sana sini, berasa sudah ada segala2nya, takabur "i'm independent woman laa"
Semuanya ada kecuali keluarga sendiri suami,anak2 ie. Tidak Berkahwin.

Mmg soal jodoh itu urusan Tuhan, Prof Muhaya ni bahasakan pompuan2 yg cakap besar sahaja,
kpd pompuan2 yg humble, menjaga tingkah laku, dah buat yg terbaik kalo belom jodoh itu ketentuan Ilahi.

Yg selalu cakap begini adalah Feminist yg mengagungkan fahaman Feminism.

Feminism ni cukup kuat diBarat, sebab matsaleh2 yg dipoja2, sanjungan pprt ni kuat menindas wanita.
Sebab tu diBarat banyak tunjuk perasaan, wanita2 Feminist Barat bodoh kalo nak protest jalanan hal2 wanita kena bogel.

Asal protes ajer bogel, asal bogel ajer protes.

Apa kena mengena wanita bogel dgn isu wanita yg dibawak pon aku tak paham?
Mungkin akal pandangan seorang wanita boleh menjawab.

Teringat seorang tokoh negara yg teringin nak pakai tudong tapi dilarang oleh suaminya.
Kononnya la dia taat pada suami, ini bodoh taat suami tak kena tempat hingga langgar perintah Allah SWT.

In short, setinggi mana pong kita (Lelaki dan Wanita) kejayaan itu biar seimbang dunia dan akhirat.

And once again, Muhaya ni bercakap, menegur kpd wanita, sesama wanita dan dia sendiri pong wanita
yg berkejaya tapi kpd orang Islam, berjaya didunia BUKAN segala2nya...itu message yg dia nak sampaikan.

Pada aku takde masalah, kejayaan dunia akhirat ni applies utk lelaki dan pompuan.

Betul apa yg Pof Muhaya cakap tuu tapi disebabkan dia pulas puting tetek sesetengah pompuan2 yg cakap besar,
Itu yg menggelupor panas hati.

Pada pompuan2 kaper, Non muslim yg tak tahu apa2 pasal Islam, mmg cakap2 Prof Muhaya ni provocative sebab
mereka tak tahu tuntutan2 Islam dlm kehidupan seharian.

Orang yg ilmunya tinggi, kadang kata2nya sukar difahami oleh orang yg single track minded.

"Hai orang-orang yang beriman, bertakwalah kepada Allah dan hendaklah setiap diri memperhatikan
apa yang telah diperbuatnya untuk hari esok (akhirat); dan bertakwalah kepada Allah,
sesungguhnya Allah Maha Mengetahui apa yang kamu kerjakan." (QS. Al-Hasyr: 18).

Orang lelaki ramai yg faham kata2 maksud sebenar yg ingin disampaikan kpd umum esp wanita.

Sebab cara pemikiran lelaki tak sama dgn cara pemikiran wanita.(One track minded)

ambipur replied at 17-6-2021 04:15 PM
Kot ye pon nk bekap agak2 la.jgnla smpi akal xbrfungsi fikir betul n salah.tp oppsss...br pasan or ...

Ni bukan backup, aku bukan fans si Muhaya ni, baru skrg aku tengok video dia.

Which part yg ko rasa kata2nya provocative??

Baca dulu posting aku kat atas dari sudut tuntutan Islam.

Nak tanya ko ni Islam ke Kaper ?

Sebab dia bercakap seimbangkan career dan agama so bagi non muslim mmg kata2 dia akan rasa provocative.

nih cakap kat diri sendiri ke ape ? so she's not educated meh ???

Makcik ni makin merapu

adelea replied at 17-6-2021 02:51 PM
Enjoyyy !!!

Bonda bonda bonda bonda.. ape ke dia beranakkan ko keee

Redskin replied at 17-6-2021 04:19 PM

Which part yg ko  ...

Amboi bang.. Marah benor ko bang..
Macam ni aje la.. Kalau sesiapa kat sini jumpa calon2 sesuai, nanti pandai2 lah diaorang bincang bang.. Ada budi bicara kan
Kalau dah kahwin dan ada anak, of course keutamaan berubah sendiri bang tanpa perlu dipaksa.. Dah kahwin pun, akan berubah.. Siapa lah tak sayang keluarga sendiri kan.. Siapa tak sayang anak.. Semua ada budi bicara bang..
Ala.. Yang sembang lebat termasuk Meols ni.. Belum kahwin lagi.. Kalau dah kahwin dan ada anak, percaya lah berubah bang.. engkau risau sangat kenapa ni..

xtahumenahu replied at 16-6-2021 12:12 PM
mmg x berkenan laaa makcik ni...tp baca lam ig ya ampunnnn..sume bekap habis2..kesian Dr amalina pla ...

Sbb kat Msia ni rmai llaki yg mysogynist, yg lembab prmpuannya d sukai ramai, yg pndai d cerca. Kn llaki Meleis ego tinggi, x boleh prmpuan tinggi dri dorg.

Heydidle replied at 17-6-2021 01:51 PM
begitu lah pemikiran sesetengah individu. Bila melibatkan contribution, ianya mestilah gempak / be ...

Sukanya paragraph u yg last tu.. yess bercakap dengan cermin..

ajinomotonosuga replied at 17-6-2021 11:21 AM
Yg di katakan penceramah..daie..pu..mufti..lebai cam UAI  Ustaz Kazim..motivasi cam jijan..cam nen ...

Well said  Aji!!!!!!

Kitty_catz replied at 16-6-2021 01:53 PM
musykil... muhaya ni pompuan ke ponen?

asik2 kutuk pompuan jeww

Ponen or drag haha.

Perempuan kalau jumpa orang yang betul2 dia sayang, dia akan sacrifice sendiri tanpa dipaksa.. Dia sayang suami dia, dia sayang anak dia.. Pandai lah nanti dia berkorban.. Sebab yang tu lagi berharga pada diri dia.. Belum ada lagi, boleh lah sembang lebat semua ada budi bicara kan, pandai2 lah nanti mereka bincang hal keluarga mereka.. Natural isteri akan ikut suami juga..

Edited by sitisitu25 at 17-6-2021 06:38 PM
Redskin replied at 17-6-2021 04:19 PM

Which part yg ko  ...

susah nk ckp beb..sb kita ni actually da born in the system pun..sejak dr zmn atuk nenek mmg dr sekolah ppuan di ajar bersaing dgn laki..xde pun exception sejak zmn upsr ..ok student ppuan score 4A pun ckup..laki kna 5A..xdak tau..laki ppuan maupun pondan..kne straight As ja..so dr dlm lampin lg kita ni ditanam bwh unconcious mind utk setara dgn laki..xleh kurang..mesti sama..so fast forward 50yrs later..bnda ni da selamat dah berakar umbi dlm masyarakat..xleh buat apa..mmg kalau di nasihat mcm mana pun bab ni..you will never win..sb ni akhir zmn..bukan tugas manusia biasa mcm kita ni pun nk sedarkan org ramai ni..pepatah kafir kata- if you cant beat them, join them..tp nabi kata bnda lain plk..smpi kan pesan ku walau sepotong ayat..gitu plk..so kembali la kepada pahaman msg2..if u re a believer..then believe what u want to believe..

aku ni kdg2 duk terpk gak..since kiamat n dajjal ni nk keluar xbg date..allah pun sgt  berahsia bab kiamat ni..aku terpk..nabi kata time dajjal keluar nnt..kurung bini mak maupun anak ppuan dlm umah..kalau perlu ikat, ikat..sb dajjal xdpt masuk umah org mukmin dah.. jd anak bini dan keluarga kita selamat dlm umah..tp, kalau bini yg berkerjaya mcm aku ni..kalau dajjal time tu keluar aku plk tgh dlm opis duk typing reports mcm mana? kot time tu tgh duk present occ paper dpn BOD ka..gu mana? rumah org mukmin plk mcm mana? umah aku time x pkp..time kami kena pi keja..anak2 kena pi sekolah..umah sunyi xdak sapa..umah org mukmin ni  yg aku tau..umah yg x sunyi dr amal ibadat..beh tu kalau aku pun at least 8jam kat luar..blk umah da penat koser plk nk mengaji tahajud siang mlm kan..lain la time pkp ni..24jam mmg dlm umah..but like i said..org kita ni akan hurting even they do know the truth..aku pun ckp je mcm ni..xmampu pun nk give up career lg..sb aku da commit dgn dunia since born..huhu..cuma perasaan nk climb up lg corporate ladder je aku da xnak..time to think bnda lain plk..pk apa nk menjawab dpn tohan plk nnt..nmpk sgt da tua kan..da nk 40..so perasaan takut nk mengadap tohan tu da smpi..aku harap kalau aku xdpt msuk dlm golongan 10k je ppuan yg akan terselamat dr dajjal tu..aku mati la siap2 sblm dajjal tu sdiri yg keluar..fitnah dia zmn ni pun aku xmampu lawan..apatah lg berdepan dgn dia sdiri..

aku bukan karat mohaya yer..aku mmg kuat ngutuk sapa rasa terpaling ni..aku minat ji chang wook, lee min ho..dolu2 zmn muda mudi minat robert pattinson..aku peminat netflix bukan drama tv3..tp aku paham je apa muhaya nk smpikan ni..biasa la ppuan ngaji tggi2 ni smpi level phd mmg dia rs dia ada obligation nk share knowledge dia dgn masyarakat..which is zmn skrg ni..xperlu..