CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Setakat ni sudah ada 53 kes bunuh diri di Penang

Buritan replied at 24-6-2021 12:44 PM
Bodo jah pi jumpa kaunselor tuu.. silap hb di hebohnyaa tempoyak ko.. org ckp byk nii bkn leh caye ...

kalau depress tapi poket tebal boleh la p dengar temberang kaunselor tu...

Buritan replied at 23-6-2021 08:24 AM
Aku nak nyalahkan org luar pun tidak.. salah sendiri pun tidakk.. dann mmg aku tetiba keras kejung ...

Terbaiklah mental kak burit.
Umah pilihan akhir zaman lost tribe memang ego suka mencemoh. Salah ajaran agama rasanya.

anony-mous replied at 23-6-2021 12:31 AM
Ya sbb sblm ni they alls penggerak ekonomi. B40 mmg gitu je lah x menyumbang sgt. So x ada la terk ...

Semua golongan penggerak ekonomi. Sebenarnya takda beza pun m40 dan b40. Realitinya hanya ada kategori ummah kayangan less than 20% yg tak kerja, reta makan tak abis, berkonsesi, sabsidi.
Dan the rest adalah rakyat merhain working class. Sama level je.
Kategori tu ciptaan ummah kayangan to give sense of pride (fake) kpd m40, dan hanya selected b40 diberi sabsidi.

Buritan replied at 23-6-2021 08:24 AM
Aku nak nyalahkan org luar pun tidak.. salah sendiri pun tidakk.. dann mmg aku tetiba keras kejung ...

mmg btol tu..sy setuju sangat...
dlm keadaan mcm ni, lifestyle kena downgrade...
kalau x mau, jgn babitkan orang lain...

biar lah depa nak mati lebih awal.  kalau takde covid pun belum tentu mereka nak hidup lebih lama.  korang doakan mereka bahagia di sana.  sementara tu bagi sokongan dan semangat kepada yang masih hidup.  

politician pulak hentikanlah hasut rakyat menentang usaha kerajaan.  pembangkang yang menyumbang kepada sikap negatif rakyat.  mereka wajar dipertanggungjawabkan kerana terlibat menghasut.

apam replied at 24-6-2021 01:17 PM
Semua golongan penggerak ekonomi. Sebenarnya takda beza pun m40 dan b40. Realitinya hanya ada kate ...

Baca dkt page syed azmi byk ke b40 xkeje. Alasan sakit kencing manis, asma, bgn pon pukul 11

Follow Us
Yg bunuh diri ni dah tentu2 dah dkt alam sana…kesian family yg masih tggl nak mengadap….

monreyes replied at 24-6-2021 02:08 PM
mmg btol tu..sy setuju sangat...
dlm keadaan mcm ni, lifestyle kena downgrade...
kalau x mau, jg ...

Yepppp.. mmg aku tak tengok rumah org pung.. jiran beli kete baru ke.. jiran renovate rumah ke.. jiran beli sofa baru kee.. aku tetappp aku.. koh kohh

apam replied at 24-6-2021 01:09 PM
Terbaiklah mental kak burit.
Umah pilihan akhir zaman lost tribe memang ego suka mencemoh. Sal ...

Yeppp.. bila ko dibawah mmg dipijak pijak depa kita ni.. aku benci org mcm nii.. dan plg aku benci  kalo org laim aku tak kisah.. ini adik beradik sendiri.. babi betul

monreyes replied at 24-6-2021 12:51 PM
kalau depress tapi poket tebal boleh la p dengar temberang kaunselor tu...

Kaunselor ni byl nipu byk bg harapan jahhh.. aku dulu kaunselor jabatan siap ckp dont worry i masukkan u dlm pool.. semua org i kenal.. depa semua dengo ckp i.. u jgn risau.. koh koh kih.. ujung ujung abuk pun tadakk.. ade title haji lagii..

anony-mous replied at 24-6-2021 02:24 PM
Baca dkt page syed azmi byk ke b40 xkeje. Alasan sakit kencing manis, asma, bgn pon pukul 11

Untuk faham kau kena belajar teori ekonomi. The bottom b40 mungkin kau nampak dorang tak contribute, tapi byk kemungkinan2 lain lagi. Mungkin sebb dorang dah kerja kuat sebelumnya sampai sakit. Keje kuat imbuhan sikit. Dorang pun bukan ambik banyak portion dalam kek ekonomi pun. Basic aje.
Yang paling takda keje yg kayaraya tapi takda contribution. Anak2 yg lahir2 dah kaya....
Tu pasal negara2 maju lagi educated bagi basic sabsidi kepada rakyat.
Rakyat 3rd world mundur aje yg mentaliti jenis berkira kedekut, kuat mencemoh, mengecam golongan yg lebih bawah drpd dia. Macam biasa kan situasi mcm tu

Buritan replied at 24-6-2021 05:23 PM
Yeppp.. bila ko dibawah mmg dipijak pijak depa kita ni.. aku benci org mcm nii.. dan plg aku benci ...

Dorang  tu semayang, puasa, pegi mesjid, pegi umrah tak?

apam replied at 24-6-2021 05:57 PM
Dorang  tu semayang, puasa, pegi mesjid, pegi umrah tak?

Abg aku budak kisdar tu dik oii.. la ni jd pensyarah usm.. kakak aku pensyarah upm..bg aku la.. aku tak caye org pi umrah pi haji tuu betul betul baik.. i dont think so

apam replied at 24-6-2021 05:52 PM
Untuk faham kau kena belajar teori ekonomi. The bottom b40 mungkin kau nampak dorang tak contrib ...

Klau uols tgk komen2 dkt utube, byk je rakyat negara maju mencemuh kerajaan they alls bg subsidi pd rakyat yg pemalas. Sbb subsidi tu la lead to diabetes. Dah gemuk diabetes dpt claim subsidi atas alasan penyakit. They cycle repeat mcm tu. So diaorang ckp stop la bg subsidi utk org2 mcm tu. Cuma sbb kita duk baca porem ni hari2 so mmg nampak la negara kita je asik mencemuh

anony-mous replied at 24-6-2021 06:25 PM
Klau uols tgk komen2 dkt utube, byk je rakyat negara maju mencemuh kerajaan they alls bg subsidi p ...

Kerajaan negara maju lebih cerdek kot daripada rakyat jelata dorang. Itu pasal dorang maju dan prosper. Kau tak boleh generalise semua b40 atau org miskin pemalas. Mungkin kau belum miskin lagi boleh lah sembang kencang org lain pemalas

Buritan replied at 24-6-2021 06:12 PM
Abg aku budak kisdar tu dik oii.. la ni jd pensyarah usm.. kakak aku pensyarah upm..bg aku la.. ak ...

Dorang tgh kumpul pahala untuk masuk sorga tu. Padahal nabi dah kasitau awal-awal tadak sapa pun yg mampu kutip pahala yg cukup untuk masuk sorga even dia sendiri. Semuanya atas belas ihsan kasihan budi bicara Allah. Itu pasal kita kena ada belas ihsan sesama makhluk. Lain yg nabi ajar, lain yg dibuat. Dah ostad setazah dorang ajar camgitu agaknya.

apam replied at 24-6-2021 08:05 PM
Dorang tgh kumpul pahala untuk masuk sorga tu. Padahal nabi dah kasitau awal-awal tadak sapa pun y ...

Tak tau laa sis apam oiii.. la nii pikir utk hidup sendiri udahh.. depa nak ibadat smpai petala langit pun aku tak dulik

apam replied at 24-6-2021 07:58 PM
Kerajaan negara maju lebih cerdek kot daripada rakyat jelata dorang. Itu pasal dorang maju dan pro ...

Ada org pernah miskin sb tu dia tau. Ada org selalu bg bantuan dkt golongan ni sb tu dia tau. Lg satu kena pndai bezakan perkataan majority dgn generalize

xpdckelate replied at 21-6-2021 05:31 PM
kerja kena balance dengan kehidupan...kena ada rehat,cuti dan jalan2...kalu asyik keja tu yg tensi ...

Jadikan kerja tu sebagai hobi. Dia akan buat kita rasa teruja dan tak rasa penat. Hilang stress dan tidur lena. Ramai yg kita jumpa buat kerja sebab tanggungjawab dan keberkatan rezeki. Kekadang boleh stress dan memenatkan.

iqbalriad replied at 24-6-2021 10:15 PM
Jadikan kerja tu sebagai hobi. Dia akan buat kita rasa teruja dan tak rasa penat. Hilang stress da ...

hobi ni takut buat kerja main2 pula tak serius...btw masing2 kena pandai la manage kerja dan rehat...

dan jangan hidup utk kerja sahaja