CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Makcik.Kiah

[Tempatan] No. 730 "Saya sudah dapat kerja... terima kasih rakyat Malaysia" - Ibu

Hana replied at 24-6-2021 03:53 PM
betul2. TULA..sapa tu yang riak2 keje kerajaan tak bagus la..lambat la.. lembab la.. gitu la gini. ...

Somi sojar dah pencen?

sebenarnya yg menjahanamkan manusia adalah sistem kapitalis dan kewangan dunia sekarang...bank2 seluruh dunia mengamalkan riba yg menjadi sistem perhambaan manusia kpd sistem kewangan yahudi...amat susah utk keluar dr sistem kuffar ini...

ramai umat islam terperangkap dgn sistem in, belum lagi amalan racism, perkauman yg di bawah yahudi...

bagaimana manusia berurusan dr segi kewangan perlu ada major shift, sebab tu sekarang ada matawang crypto-currency, di mana sistem kripto ini tidak mahu ada sangkut paut dgn sistem kewangan dunia...

medium of exchange zaman sekarang perlu di ubah...perlu di sandarkan dgn ape? emas? zaman dulu2 ada sistem barter, wang fiat ni diperkenalkan oleh USA utk kawal kewangan dunia, sebabtu China dan Russia sudah mula membuang USA dollar dr sistem perbankan mereka...

ringgit malaysia ni antara wang fiat sampah di mata dunia, tiada sape nak simpan ringgit, so negara kita ni vulnerable sekiranya berlaku malapetaka seperti penyakit, perang, pandemic, etc...

mungkin kerajaan perlu memperkenalkan semula pendidikan pertanian di sekolah2, sebagaimana zaman dulu2, agriculture sebagai sumber pendapatan,

Friska replied at 24-6-2021 03:51 PM
Aduh mirisnya, anak masih banyak yang belum kerja. Ndak semua orang bisa jadi pebisnis, bisa jadi mb ...

Kalau bangsa lain dah kena perembat sekor sekor kena pi keluar bekerja......

maaf cakap la...menagih simpati ini org kita aja lazimnya la....

kheunz?

Hana replied at 24-6-2021 03:34 PM
uish..uish..kalau orang2 alim baca ayat ko ni..abeslah..kata derang tak percaya rezeki oleh Allah. ...

dah hidup mkn pun tak lepas, dok meratib anak itu rezeki. ujung ujung anak juga yg teraniaya tak cukup mkn & segalanya

Tu lebai braim & eddy tu semua sapu pucuk muda.

allshares replied at 24-6-2021 02:37 PM
Setuju sgt. Kena fikir panjang bila nk lahirkan waima 1 anak pun atas dunia ni. Jgn fikir kt incom ...

Ini yg aku maksudkan. Plan hidup seolah olah kita bakal mati besok. ko rasa klu kita tau kita mati esok, apa kita akan buat? masalahnya bila kita selalu fikir yg nothing bad will happeb to us. so membiaklah selagi boleh. anak juga yg jd mangsa akhirnya

Follow Us
stingeralexis replied at 24-6-2021 04:15 PM
Kalau bangsa lain dah kena perembat sekor sekor kena pi keluar bekerja......

maaf cakap la...me ...

Ini aku sokong 200%

ifanonline replied at 24-6-2021 04:13 PM
sebenarnya yg menjahanamkan manusia adalah sistem kapitalis dan kewangan dunia sekarang...bank2 selu ...

perrghhhh sebut pasal istilah terperangkap ini...

nah aku belanja kau ipan....

[youtube]SUS0cI7yQaY[/youtube]

Skuau replied at 24-6-2021 03:00 PM
mende ni cam..'wawasan 2020'(tak jadi apa)...covid(pulok) yg mai.

senang je. klu ko tanya aku, takdenya aku nak beranak byk byk sebab esok klu aku sakit & mati, sapa nak jaga anak2 aku? klu aku sakit, apa jd dgn anak2 aku? fikir mcm tu je. confirm kita akan fikir nak buat mcm mana

Hana replied at 24-6-2021 04:03 PM
alah better la sgt. time puncak mmg better. kalau time jatuh/sales takde/kena buang/KPI rendah-for ...

apabila tamat belajar, ada 3 option shj, samada kerja gomen, swasta atau meniaga...ini semua utk kelangsungan hidup...

semua org mencari kestabilan, dan mempunyai cukup pendapatan utk hari tua...hidup boleh di ubah sekiranya kita mengubah lifestyle...lifestyle yg menyebabkan manusia menjadi miskin...lifetsyle is a business, people would like to sell as much as possible to you so you falsely think your lifestyle is good...amalan keeping up with the joneses...

media, iklan, internet, memberi tekanan kpd manusia utk membudayakan lifestyle yg gila2, di luar kemampuan manusia, suka mencanang-canangkan richest person in the world dan kehiduapan selebriti2 tertentu sebagai kiblat neraka manusia... sebenarnya manusia mencari-cari level seperti di bawah:

ifanonline replied at 24-6-2021 04:13 PM
sebenarnya yg menjahanamkan manusia adalah sistem kapitalis dan kewangan dunia sekarang...bank2 selu ...

Biasala nama pun perniagaan. Bank tu berniaga untuk buat untung, bukan untuk sedekah jariah. Bank cara islam pun sama je nak buat untung. Payah nak jumpa orang yang berniaga taknak untung.

allshares replied at 24-6-2021 03:36 PM
Betul pun, mcm u mention atas tu la, hidup below our mean Is d best. Tapi tula kebanyakan org risa ...

budaya nanti apa org ckp. aku dulik apa org ckp. my life my way. dah susah ni ada tak tg kutuk kita tak ikut lifestyle orka nak byr hutang piutang kita

Peterpan17 replied at 24-6-2021 04:16 PM
dah hidup mkn pun tak lepas, dok meratib anak itu rezeki. ujung ujung anak juga yg teraniaya tak c ...

ye..saya setuju pendapat En Pan.

Peterpan17 replied at 24-6-2021 04:18 PM
Ini yg aku maksudkan. Plan hidup seolah olah kita bakal mati besok. ko rasa klu kita tau kita mati ...

aku tunggu if ada anyone nak terangkan kau akan konsep anak iteww rezeki dlm islam...yg mungkin kau dah salah faham pete.....aku kalau explain takut  ks
au nanti terus revert pulak....

kahkahkahkahkah

Babai replied at 24-6-2021 04:24 PM
Biasala nama pun perniagaan. Bank tu berniaga untuk buat untung, bukan untuk sedekah jariah. Bank  ...

Ya, berniaga mesti mau untung...tetapi mungkin konsep keuntungan tu perlu di ubah, sebagai contoh konsep riba dlm perniagaan...

Peterpan17 replied at 24-6-2021 04:18 PM
Ini yg aku maksudkan. Plan hidup seolah olah kita bakal mati besok. ko rasa klu kita tau kita mati ...

mm..mmg gini le style orang2 melayu. suka perpikiran positif time beranak dan pikir yang baik2 aje.
last2, nak beli beras pun takde. pastu anak 5orang pulak tu. kesian kat anak2 sendiri aje la.. orang lain dpt bagi simpati.
tu baru nak beli beras blum lagi keperluan utk PdPR tu..data plan/internet + gadgets (phone/laptop/printer)

Yg ada laki pun hidup susah kena buat mcm2 top up. Ni xda laki tambah plak biasa hidup senang je memang peritla nk manage. Sebnrnya kena bersusah2 dulu bersenang2 kemudian. Ekonomi skrg dia tak pandang t20 m20 kau apa dah. So mcmana nk kirim beras kt dia? Order shppe direct pi htq kat dia teruih xbole ka?

LadyCarefree replied at 24-6-2021 02:20 PM
Agreed. Macam iols dok kata, semua yg terjejas kena ejas balik lifestyle. Ramai living beyond thei ...

Kalau dia dah beli rumah tu and still serving the loan, nak downgrade susah sikit. Also nak jual property now aaaaaaamat susah speaking from experience. Sebab ramai tak lepas apply loan nak beli rumah kita walaupun berminat.

Same wtih nak jual kereta terpakai. Dealers ramai pilih jugak kereta tengok make and model. If kereta buruk kita tu lah yang for now taking us from point A to point B, if nak let go dapat single digit in thousand yang tak tahan lama mana, kena fikir banyak kali jugak tu nak jual.
But yes, acik ni boleh bukak meja depan rumah jual nasik lemak etc for now. Well.. harap bila dia dapat donation dia wise enough to use it as a startup for a small biz from home.

Babai replied at 24-6-2021 03:24 PM
Jangan kata T20 atas pagar, yang nun jauh dari pagar pun ramai yang terjejas. Waktu wabak covid ni ...

Yang kurang terjejas tu....... yang T1 tu. Royalties.. billionaires... multimillionaires

T20 akan sakit jugak macam mana pun.

allshares replied at 24-6-2021 03:36 PM
Betul pun, mcm u mention atas tu la, hidup below our mean Is d best. Tapi tula kebanyakan org risa ...

Betul. Lantak la apa orang/kawan2 yang pakai kereta brand new jenis BMW, Merc, Audi, Toyota Aphard (yang beli recond takyah nak mengata, korang langsung tak layak!) tu nak kata apa pun, yang penting bila dugaan mendatang kita steady jer langsung tak terjejas, biar dia orang yang tak beringat tu belajar sesuaikan diri dengan dugaan pendapatan berkurangan.