CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: rabbit.girl

#56 Sedih....Takde Tempat Mengadu

rabbit.girl replied at 16-8-2021 08:43 PM
sori malas nak bukak thred baru .... nak luah kat sini  .... nak baca nasihat acik2 forum  ... sedih ...

Mulut org biasa la deqq,jamban tu busuk2.pon bertutup jugak..mulut org? Adeq sndri smbung.time ni la nk guna kan sikap "overpemalu" tu.bolayan kan aje.itu yg terbaek.ko nk justify ape2 pon x guna.cuma akan tambah ruAng utk org mencerca lebih lgi.skang fokus dgn family je.

Ttg hal diri awak yg over pemalu tu.first and foremost.UBAH MIND SET and PL3ASE HAVE UR LIFE TARGET.xperlu trus yg besar2.say for example. anggukan hormat pda org yg awak kenal tiap kali berselisih.nk senyum nijam bukn nmpak pon..kalu boleh senyum lagi bagus..it is simple but enuff to make other feel welcome by u.

Kalu dah berjaya buat yg tu then try sapa pulak.yg simple2 je."dari mana" "beli apa" anything that u could think of yg sesuai c2ac.tgur yg mak cik2,x pon nenek2..depa ni lebih mesra..bila da dpt bina keyakinan tu suma akan jadi mudah..

X Salah kalau awak jenis bersendiri.but u have to remember hidup ni kena bermasyarakat utk memudahkan urusan harian kita. Msa bersosial,kita bersosial.ade msa kita nk bersendiri, bersendiri ajela...find the balance.

The best of luck.

Cara didikan mak bapak/persekitaran/ pembesaran/pemikiran/etc melayu dan cina lain

hai. im back.

rini result upu kuar. agk mendukacitakn. permohonan tak berjaya. nak cuba buat rayuan. tamau berarap, mungkin akan ggal @ nama dah diblaclist.

buntu tak tau mcm mana mau stat balik . niat nak sambung belajo kat swasta jer, tapi pikir banyak nak pakai duit tu.

mybe blh sugest apa yg saya perlu buat. ada tak tempat belajo yg affordable? atau join bidang kemahiran?

susahnya lahai nak cari keje.kalau ada pun tak sesuai dengan kelayakan aku, plus aku lemah bab kemahiran ~komputer,komunikasi , etc.

semalam ada mohon untuk satu kerja ni, sebab aku minat dan rasa mampu buat walaupun dengan diri aku yang banyak kelemahan. ada beberapa soalan penilaian diri diaju, aku berjaya jawab dan dijemput ke sesi iv. tapi, my sista tak bagi. sebab jauh dari rumah (walou tak konfem akan dpt kerja tu). aku baru pikir nak berdakari.  family tak paham kehendak diri aku.

bukan apa, aku pikir sampai bila diri aku nak macam ni. banyak benda tak tahu. aku jarang expose dengan benda luar. aku tak nak hidup macam ni sampai ke tua.
aku nak berubah, tapi takde galakan.

TT ni memang tak pandai nak berkawan kot. Kadang2 orang yang senyap ni...kita pun jadi segan nak tegur. Kawan penting tau...nak2 kalau time belajar. At least ada apa2 masalah, kita boleh share.

Lagi satu..pedulikkan apa org nak cakap kat belakang. Bukan diorang yang tanggung makan minum kita pun. Lembab ke..tak pandai buat kerja tu..biasa la awal2. Jangan la pasal benda kecik macam ni pun kita nak ambik hati. Tapi, hati orang lain2...ada yang kental, ada yang tak kental. Tak boleh nak salahkan tt jugak.

Tapi tt dah tak boleh dah mcm tu, kalau nak kehidupan tt berubah. TT yang dulu kena berubah. Sebab kita nak ubah orang, memang mustahil. So...pelan2 tt ubah diri tau. Cuba beranikan diri cari kawan..jangan terlalu ambik port apa yang orang lain cakap. Fokus pada diri sendiri dulu.

Gud luck...

rabbit.girl replied at 21-9-2021 10:47 AM
susahnya lahai nak cari keje.kalau ada pun tak sesuai dengan kelayakan aku, plus aku lemah bab kemah ...

Kenapa pulak tak bagi...cuba la dulu. Berapa jauh tu dari rumah? Kenaa tt tak bertegas je..cakap nak kerja jugak. Ni masa depan awak tau. Jangan sapa2 cuba ubah kemahuan awak. Takut nanti peluang keemasan terlepas macam tu je.

Follow Us
susahnya lahai nak cari keje.kalau ada pun tak sesuai dengan kelayakan aku, plus aku lemah bab kemah ...

Bole tanya umur u brapa?

kalchi replied at 22-9-2021 04:57 PM
Bole tanya umur u brapa?

23 sis.....

julia5094 replied at 22-9-2021 10:11 AM
Kenapa pulak tak bagi...cuba la dulu. Berapa jauh tu dari rumah? Kenaa tt tak bertegas je..cakap n ...

Akak saya memang suruh saya kerja, tapi untuk permulaan dia suruh kerja  dulu dekat2 dengan rumah dia. Kiranya saya tinggal sekali dengan dia nanti. Saya dari kampung sebenarnya. Tempat yang saya mohon kerja tu lain negeri dengan tempat saya / akak saya tinggal. Ntah, dia Tak harap dengan saya. Kot saya ulang silap sama.

Maaf yer berbelit belit ayat.

rabbit.girl replied at 22-9-2021 06:12 PM
Akak saya memang suruh saya kerja, tapi untuk permulaan dia suruh kerja  dulu dekat2 dengan rumah  ...

Bole jugak uols. Uols keje dkt2 dlu pon ok. Uols muda sgt lagi. Sbrnye kalau belajar lg bagus sbb sijil tu berguna. Tapi katala uols tak minat lgsg, xle go, keje memana je dlu. Uols ada minat dlm bidang apa2 ke?

Salam TT,

Tak ada masalah pun pada diri TT, cuma TT kuat berangan, harinih belajar esok nak graduate, harinih kerja esok dah dapat gaji, harinih berniaga esok dah jadi jutawan,

TT terlalu terikat dengan dunia yang TT cipta sendiri dalam fikiran TT, bergaul sesama manusia benda normal tapi ianya tak normal dalam dunia khayalan TT, jadi TT tak mampu buat kawan, bersusah payah itu normal dalam kehidupan tapi dunia khayalan TT ala2 barbie makan tido, makan tido menafikannya, jadi TT selalu cari cara shortcut yang tak wujud untuk hidup sesuai dunia khayalan dunia impiaaaaan TT.

Dunia khayalan TT tak percaya pada proses step by step, hanya tahu kalau celik mata terus jadi princess stay istana 15 tingkat, semakin jauh TT masuk ke dunia khayalan semakin jauh TT dengan realiti dunia yang sebenar.

Jauhi diri TT dari kuat berangan, jauhi dari tengok citer pukul 7 TV3, jauhi cerita magic mat salleh, jauhi baca novel cintan cintun, jauhi juga melayan lagu yang mengkhayal kan sampai lupa dunia dan masuk ke dunia khayalan penulis lagu tersebut.

Baca buku macam mana nak jadi orang yang logic, jadi orang yang praktikal, cergas & sehat mental fizikal, banyakkan tengok video youtube, cerita sebenar orang2 susah, step by step macam mana nak berjaya, jaga tempoh masa, jangan banyak bazir berangan, buat jadual, dari Subuh sampai Isyak, aktiviti berfaedah apa yang TT kena buat, cukup 21 hari untuk ubah habit lama.

Kupas diri TT yang lama, berubah jadi orang baru, orang yang hidup di bumi yang nyata, orang cakap TT slow, TT terima kritikan dengan hati terbuka & TT cuba improve, nak study, cari kos yang buat TT rasa seronok nak belajar, sekarang zaman study from home, duit sikit, belaj cara kawal belanja, mana yang tak perl, u, cut terus, nak tambah duit, belajar cara cari duit, cari mentor yang betul, cari circle yang berniaga, tak ada transport kautim dengan orang yang ada transport, jangan malu minta tolong, TT dah jadi orang baru, nak berjaya TT letak perasaan malu ditempat paling belakang. Sebab TT tahu sifat kuat berangan & malu nih yang buat TT stuck kat tempat yang sama.

Bak kata mat salleh, your wealth is hiding behind your fear.

Good Luck TT

Awak kena mulakan dengan buat apa yang awak suka dan confiden. Bila awak dah selesa cuba kongsi minat kt media socia blh kumpul kawan. Dari segi kerja kalau awak kerja sendiri kena berani explore peluang. Cuba mula dengan dropship dlu tengok flow macam mana. Cari team yg supportive. InshaAllah u can do it

rabbit.girl replied at 22-9-2021 06:12 PM
Akak saya memang suruh saya kerja, tapi untuk permulaan dia suruh kerja  dulu dekat2 dengan rumah  ...

Ye la...mungkin kakak takut jadi apa2 tu. InsyaAllah...kalau ada rezeki takkan kemana. Teruskan usaha ye..

pedulikanla kakak tu, esok kalau kakak dah kawen atau dah takde kat dunia bukan dia yg akan jaga u.

So, kalau  u nak berubah stop jadi lembab. Just do what ever it takes.

Sory dik, i sgt tak suka org yg lembik..lemah lembut tu ok but not lembik ...asyik tak tau apa nak buat..i x boleh tolerate bab ni..so push diri tu..u nak survive u berubah and buat je segala apa yang mampu utk ubah hidup..sbb susah senang ke apa semua u sendiri tanggung..

i dah banyak belajar bab ni  , dulu at your age pun i jenis ikut sahaja apa ayah mak kata...lama lama i dah berubah...ye niat baik but kadang kita lebih tau apa kita nak dan apa kita mampu buat so semua boleh kata itu ini but have no rights to decide for u

rabbit.girl replied at 15-9-2021 06:05 PM
hai. im back.

rini result upu kuar. agk mendukacitakn. permohonan tak berjaya. nak cuba buat ray ...

TT ambik kursus menjahit. Nnt dah pandai buka kedai alter baju. Kt meru yg area kedai pakaian hari2, ada brader tu buka mesin jahit tepi kaki lima buat bisnes alter baju, x menang tgn aku tgk pasal byk sgt org dtg. Kalau nk eklusif mcm cina kt tempat aku sewa kedai tp dia buat bisnes alter baju je. Ramai je customer.