CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Di Dunia Kita Boleh Berlakon,"- Ustaz Firdaus Wong Teguh Sokong Capri

Red_gem replied at 18-7-2021 02:17 AM
The reality of cash is king. Cap ada tanya masa live dgn pa el smlm, but mamat tu refuse to answer ...

Sebelum ni nadir dag bgtahu
Mmg boleh nak masuk
Kalau ko bayar
Jgnkan kereta kebal iring
Helikopter pon dorg boleh bagi

Whyla nak bazir duit macam tu demi nak masuk snap2 gmbar?

So aku fahamla kalau org gaza marah

mamarilia replied at 18-7-2021 02:16 AM
Tak kira la who are u , who are u.. sesiapa yg memohon kemaafan terlebih dahulu adalah lebih baik  ...

Ko jgn ckp mudah

Isu ni melibatkan prinsip

Org main langgar je tak hormat prinsip org lain

Kalau betul utk ummah
Kita nak tolong ummah kan?
So bagilah kerjasama

mamarilia replied at 18-7-2021 02:17 AM
Mmg betul pun, dijual semula katanya

Aku baca pon kata gitu gak

EL selalu buat ayat
Saya akan bantu bayar sewa rumah bla....
Saya carikan rumah...
Saya beli kelengkapan rumah peti sejuk.....
Saya bawa mereka makan ke restoran...
Saya belikan ....

Macam hanya dia yang membantu sedangkan kat bawah mesti ada Pertubuhan Kasih Umat  No Acc sekian2...

Semua tu hasil derma dari org ramai

depresio replied at 18-7-2021 02:23 AM
Aku baca pon kata gitu gak

Lps masuk kontena toys tu rasanya, sbb tu byk photos bg toys kt kids sana.

Red_gem replied at 18-7-2021 02:29 AM
Lps masuk kontena toys tu rasanya, sbb tu byk photos bg toys kt kids sana.

Toys tu shoping sana xsilap aku ada tgk dia post tgh shoping toys

Follow Us
Edited by sakurazura at 18-7-2021 02:49 AM

Meols pun xtahu nak sokong mana satu. Tengok caprice live bergaduh dengan raydo tu esk nya terus meols jatuh sakit. Prinsip meols satu jah. Selagi dewa sayu bayar duit rumah sewa asnaf yg dia tolong tu, selagi tu la meols hormat heols. Tapi kalau dewa sayu propa jah bayar separuh jalan meols akan berada dibarisan hadapan menentang dewa sayu.

pinkzara replied at 17-7-2021 07:27 PM
Nak tulis pun malas. Sbb susah nak cari point. Sbb point nya berbelit2.

Kalau di simpulkan ol ...

Bkn ke kepris mmg pnh ada isu dgn TMJ ke? Myb tu yg tea yg dia nak spill kot. Nak kata pentaksub EL? Kamon? Dulu meols pnh suka dgr ceramah MAZA yach tp skrg sorry, bila dia tlampau selectively concern psl isu msyrkt dan play the racist card, langsung xmencerminkan kesucian agama Islam. duduk diam bila ramai yg susah kena bhenti kerja, moratorium cekik darah penuh riba, rama bunuh diri tp alih2 baru muncul ms isu kebun durian nk pedajal DAP demikianlah katanya, sekali MCA hantar peguam back up penceroboh kebun tu, diam xberkutik blk. Soalnya bkn DAP bkn MCA, bukan soal cina bukan soal melayu tp nak bgtau kita bukan taksub membabi buta. Kalau betul EL scammer contohnya, buktikan secara hitam putih. Kalau terbukti betul, kita xteragak2 nak cancelled juga. Tp kalau stkt rengsek tgk org lain menangis tgk kesusahan org lain dan cuba tolong setiap org yg termampu dan content dia mmg nak sama2 ajak org lain buat kebaikan, better p cek blk hati2 korg tu.

jargon replied at 18-7-2021 01:59 AM
Yes bethool..aku pon takdela ikot sgt prkembangan ust2 kt msia ni tp dlm rmai2 manusia,dia laju me ...

Kan haritu viral isu ustaz kt sabah dgn penuh angkuh tengking2 marah asnaf yg xhafal rukun iman rukun solat segala waktu nk bagi bantuan. Yg tu meols mmg menyirap darah ya? Kau nak tolong, xpayah nak aibkan asnaf tu, jgn sombong dan angkuh sgt dgn ilmu dan kesenangan Allah bg. Sbb tu meols respect sgt dgn UEL pny gaya street dakwah, biarlah org nak kata dia nk menunjuk or sekadar content… dr content tu la dia jana beratus ribu dr youtube n bole contribute blk to the society. Kalau dia nk bawak entourage dia n ramai yg sponsor pn, meols percaya majoriti lagi confident nk derma dkt yayasan EL ni sbb mmg nampak dgn mata kepala sndri yg bantuan dia sampai ke golongan sasaran yach?

Komen chuolss sama mcm yg meolss fikir lpas baca sana sini. Mmg punca dari rasa sakit hati si topi nasi sbb x dpt masuk gaza smpai ke harini yg buat dia merempan kaw2 skrg. Btw mmg slang si topi nasi tu mmg gitu ke? Dari kecik mmg cara ckap gitu? Sorry ot sikit soalan ni

KucingBiru replied at 18-7-2021 12:49 AM
FW ni awal awal kemunculan dia dulu, kaki bash orang melayu ye.

Dia dulu presiden group cina m ...

Exactly! Harsh dakwah ni to me mmg xkan kekal lama. Just because ko diberi hidayah dan ko dpt taufik (kekuatan) tu dr Allah swt, xsemestinya org lain dikurniakan Allah level yg sama. Aku support NGO dia betul2 bg support system utk muallaf , how passionate he is utk tarik ramai lg not yet muslim masuk islam, dan perjuangan dia nk saman atomy tu tp dia pny school of thought tlampau beracuankan Zakir Naik yg mana cara dan kepercayaan kita saja betul n cuba buktikan kepercayaan org lain tu salah. Itu yang makin jadi huru hara dan api kebencian dan kemarahan makin meluap2 dlm sesuatu komuniti sbb tlampau fokus pada perbezaan berbanding nak cari titik persamaan.

depresio replied at 18-7-2021 02:21 AM
Sebelum ni nadir dag bgtahu
Mmg boleh nak masuk
Kalau ko bayar

Aku ada pernah nampak 1 gambar, el bagi barang kat orang miskin, depan el ada ramai tukangambikgambar/video el.. mmg mcm photoshoot... Berapa ramai delegasi el masuk gaza ni..

shysari replied at 18-7-2021 02:26 AM
EL selalu buat ayat
Saya akan bantu bayar sewa rumah bla....
Saya carikan rumah...

Kalau duit dia saje.. gila kaya banyak duit... Patutla rumah besar, vellfire sampai 2bijik.. senang2 je keluar duit.. business dia pun .. hebat sgt ke? Katanya elewsmart mahal. Restoren tgh pkp bukak ke?

Dye bengang jugak sebab kte nya si uel and the team dapatt sijil. agak nya cemburu sebab tak dapat collect sijil pon ea gak kan

jumandik replied at 18-7-2021 03:38 AM
Dye bengang jugak sebab kte nya si uel and the team dapatt sijil. agak nya cemburu sebab tak dapat ...

Ini lah yang dikatakan oleh team EL utk damage control. Aku harap bukan hanya ini yang Caprice nak dedah kan.

Tapi kenapa lah 21 Julai baru nak live. Dalam tempoh tu macam2 boleh berlaku.

Ntah2 u turn nt

Dah ngikut aziz punya team ngo, usahakan la dgn team tu kan...nape nak melangkau ke team uel

Edited by ceristoberi at 18-7-2021 05:02 AM
jumandik replied at 18-7-2021 03:38 AM
Dye bengang jugak sebab kte nya si uel and the team dapatt sijil. agak nya cemburu sebab tak dapat ...

kak ceri jadi tak paham si kepris ni...kan dia ikut team ngo azeez kan...nak lompat masuk gaza ikut team ngo uel puler

Kalo aku dr dgr Ebit Lew bercakap baik dgr FW nye ceramah..malas aku nk layan drama air bata,bidadari x abis2.. bg bunga ke wife pun beria nau tayang..bukan la jeles tp pd aku benda tu X yah tunjuk la..ni bl kete mewah pun tunjuk..bl pg telegram FW boleh bc mcm2 isu..X de drama nangis2.. bazir ms

che_yatt replied at 17-7-2021 11:26 PM
hahaha... meolls pun team FW.... nampak dia firm & jenis berani kerana benar..

Yap... Semlm dia terangkan kenapa dia sokong topinasi.. Opkos penyembah dewasayu tak leh terima.

Potpouri replied at 18-7-2021 04:06 AM
Ini lah yang dikatakan oleh team EL utk damage control. Aku harap bukan hanya ini yang Caprice nak ...

Aku rase kepris ni nk beli masa jah.berharap akan ada lah pembesar2 dr msia kontek dan make deal dgn dia.matlamat dia satu jer ,nak masuk gaza utk konten rapatkan saf