CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pakis

ISTERI LAN SOLO,. SYURA BUAT IGLIVE LUAH PERASAAN TIDAK PUAS HATI PADA SITI NORD

Okay meols pon da habis tgok 7 video tu.Ade yg Kate dari mulut org lain menyampaikan.Adr yg Kate perangai Nana cmtu.Maybe betul Nana salah klu cara die bwak mulut tu tpi sebb die imej muslimah ayu die buat org x caya.Pape pon meols tggu je ape yg akan jadi lepas ni.Yela ade je org depan baik belakang Nauzubillah.Klu dorg bole berbaik pon mybe relationship x kan sme macam dlu.Btw dorg berempat ni mmg ambil high risk la klu bnde ni salah.Dorg pon mesti akan tau ape impaknya.Sorry Nana meols pon da rase sangsi.Skrg kite tggu je.Tpi pape pon meols akan sokong je product die .Personal die tu meols x nak ambil port.Biar setel sendiri sesame dorg.Kite as  fans x payah jadi batu api.

Kepot replied at 22-7-2021 10:28 AM
Mcm zaman sekolah dl la.
Kawan bertiga sorg tu mesti dengki jeles.
Tingat kawan iols pn dl camni ...

Ye mmg ada pun spesis cmni.. ati busuk nau.. batu api sume la..

izztmhmd replied at 22-7-2021 12:38 AM
Okayyy. Lepas baca kisah ni i teringat sesuatu. Kisah ni pon ingat2 lupa sbb dh lama tp siapa yg fol ...

khenn chuols...
lepastu orang luar yg taktau ape2 cop orang yg tak bawak duit tu yg kedekut tau nak makan free jah...
padahal.......

Lelli replied at 22-7-2021 12:23 PM
Lps tngk kesemua 7 clip tu, meols simpulkn x dinafikan Siti Nana dan Anas ada jgk salahnya..perkara  ...

I pun tak nafikan maybe Nana dan Anas ada salah. Cuma buruk sebar aib macam ni. Btw chuols betul ke katanya yang sampaikan cerita tu kpd deols pr artist?

woven11 replied at 22-7-2021 01:47 PM
I pun tak nafikan maybe Nana dan Anas ada salah. Cuma buruk sebar aib macam ni. Btw chuols betul k ...

Syura dgn Sheila yg ckp mcm tu..

Kita nantikn aje kesudahan cerita ni..
Kita hanya nmpk yg surface, maybe itu sebenarnya or itu hanyalah secebis dari realiti.

Tapi mmg low class sngt cara mereka tu.
Satu jari tunjuk kat org, tapi secara x sedar 4 lagi jari berbalik pada mereka.

ok tengok dah semua.....   sy pun rasa sikit sebanyak nana & anas ada juga salah silapnya dalam bersahabat.  mgkn ada terlepas cakap tp berat nak mintak maaf... sebab hanya org yg betul2 berani saya mampu mohon maaf.  gap antara staf & majikan... ini biasa .. tak boleh nak salahkan majikan kita dalam hal ni.. dalam kes ni Aida lah..   Nana Anas Lan Sheila Syura Sam & Aida... semua bersalah...  salah nana & anas sbb tak berusaha settlekan masalah waktu masalah masih kecik...  tntg nana bawak mulut saya tak berani komen sbb dlm live tu dorang sendiri asyik sebut 'orang ni cakap... org tu cakap"... maknanya "hearsay"... tapi salah lan sheila syura sam & aida yg jelas adalah sebab buat live mengaibkan orang sehabisan selama sejam untuk tuntutan umum.  masing2 mengaku bukan niat nak mengaibkan tapi dah live gitu  haruslah namanya "memuji" agak nya....   apa kesudahan sy sndri tak tau.... tp sekiranya sy di tempat nana... mgkn sy juga akan buat spt apa yg nana buat untuk clearkan nama sebab perkara ni memang sah2 dilihat sebagai cuba melingkupkan periuk nasik dia secara terang2an & besar2an......

Sy doakan yg terbaik untuk dorang semua........ Aamiin....

Follow Us
aigoo ni zaman orang mengumpat secara LIVE & public kaaa

woven11 replied at 22-7-2021 05:47 AM
I pun tak nafikan maybe Nana dan Anas ada salah. Cuma buruk sebar aib macam ni. Btw chuols betul k ...

Pr Artis? Smthing fishy.. Sape lah bawak onar tu ye.. Bkn ape aku ada tgk org yg live dgn geng2 ni (sorry aku x kenal, bdn berisi) dia tag khai bahar dalam status dia last year.. Ms tu x amik port sgt jd ignore tp skang ada isu tetiba teringat.. Ape kaitan depa ni semua.. Adakah org2 yg teraniaya dek Nana.. Cepat2lah Nana clearkan sbb ni melibatkan periuk nasi dan pandangan org.. Nak2 org dlm industri

nah klip2 vid tu kat komen #9 & #10..

https://bm.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1260704

bluebutter replied at 21-7-2021 11:15 PM
Apa tu u. Tak paham. Meam nana report to mpsj ke apa?

Bukanlah nana yang report mpsj. Teori konspirasi mak merasakan kedua2 insiden tu sebagai cubaan untuk naikkan nama sendiri jek. Ditambah kisah blonde kan rambut anak, berfeluk dengan zetty yang dianggap ‘adik’. Tapi petik nama nana ni menjadi lah kira nya.

Klu dah melibatkan ppuan tu kecoh la jadinya… tgk muka pun masing2 ala makcik bawang

Klu Lan kena kutuk sorg aku rasa dia rilex jer biasala laki kan x amek pusing sgt

Tak ada manusia maksum. Mengumpat perkara biasa kalau kita sakit hati. Maybe nana dan anas dah tak tahan dgn perangai perangai dorang ni so dorang pun mengata dengan kawan kawan around. Tapi mengumpat secara live di IG lebih biotch y'allss

Lelli replied at 22-7-2021 01:59 PM
Syura dgn Sheila yg ckp mcm tu..

Kita nantikn aje kesudahan cerita ni..

I tak sabar nak tahu kesudahannya. Harap cepat sikit peguam buat keje. Kalau mmg salah atau sekadar fitnah, nana anas kena tampil betulkan keadaan. Tak guna berdiam.

Untuk geng sana yg katanya teraniaya, walau betul skali pun i tetap pandang serong. Tak perlu justify kat live. Dah kenapa cerita 20 tahun lampau pun duk ungkit. Dah bercampur aduk kes diorg. Harap semua dpt selesai cepat.

kesimpulannya

1. Soal makan x bayar, aku rasa ni dari gurau2 ckp2 ngan member..kita ni ada juga gurau2 kasar ngan member.." apalah..asyik aku je kena bayar.." tapi bila ada org sampaikan intonasi ni jadi lain  n akan ulang2 jaja cerita..

2. Soal sbb mulut nana, org x bagi job ..ni aku sangsi sikit.Michael Ang sendiri kata, nana ni sejenis x suka mengata hal org. Dia akan diam n x masuk campur kalau org tu membawang even depan dia.So aku sangsi bab ni.N satu lagi, Nana ni dia suka kerja dgn kawan2 dia, sbb tu masa Dia Semanis Honey, dia propose nama Lan Solo utk cameo citer tu..mcm tu juga citer Cekelat Semanis Honey, ada Syura n sekali lagi Lan solo dlm citer Cekelat x semanis honey.So kat mana, dia bawa mulut n buat diaorang x ada job tu agak pelik.

3. Nana n Anas pun manusia biasa, maybe ada yg bergurau kasar2 n tetiba diaorang terasa..sedangkan mulut 3 org tu pun bukan main laser lagi.Nampak mcm ada mulut lain a.k.a batu api yg cuba utk sampaikan benda ni.

kesimpulannya - org yg konon x aibkan org ni tapi buat ig live kutuk org mmg haprak.so Nana 1- IG Live Team - 0

Bagi aku perlu ke kecoh kat semua org if nana tu perangai sekian2

APA TUJUAN BUAT LIVE  SECARA PUBLIC SEMUA BOLEH TENGOOKK???????????
HAH...APE TUJUANNNN???
SENGAJA NAK MEMALUKAN KANNN

kalau ya pun bersembang la secara private sendiri..kat whatsup video call ke
ape ke...

NI SENGAJA JE BUAT SECARA PUBLIC
MEMG SGT SALAH LAH DARI SEGI UNDANG2

Nana memg boleh dakwa diorng sebb sengaja memalukan

memg abislah diorng terang terangan salah

kalau memg nana kutuk diorng pun...ade  depan public bgthu semua org??? tak kannnn

abislah diorng kalau nana ni amek tindakan saman

Mawar91 replied at 22-7-2021 01:04 PM
Okay meols pon da habis tgok 7 video tu.Ade yg Kate dari mulut org lain menyampaikan.Adr yg Kate per ...

Mslh nye xleh ke selesai scara deme2 je.. berjunpa ka?ber FT ka? Ber VC ka?ahkak xleh brain lah memasing dah tua.. meols yg umur 4 series ni pikir mcm buang ms ja buat live gini knowing yg public n fans akn tau hal.. skrg smp ke lawyer. Pulak tu x silap ahkak deme2 ni seme dpt melalui hearsay je? Elok face2face jela.. lps bersemuka move on , ko wat hal ko aku wat hal aku…

Klau aku jadi Nana, aku saman je.
Nana tu x sempurna, macam kita juga. Ada perangai2 buruk yg kita sedar atau tak sedar. Tapi tu bukan tiket untuk ko sebarkan aib orang tu kat socmed. Tak ke buruk perangai??

rosannazmia replied at 22-7-2021 03:23 PM
Mslh nye xleh ke selesai scara deme2 je.. berjunpa ka?ber FT ka? Ber VC ka?ahkak xleh brain lah me ...

Tula pasal.Maybe sebb Nana diam je tu dorg pakat nak buat live gabung Meletop gitu.klau betul Nana salah dorg bole je kan together settle sendiri x payah nak di publickan bagai lagi la bole memalukan diri sendiri.Bnde cmni org2 industri je yg tau baik buruk.Mcm dalam IG live Michael Ang die pon ckp Nana x pernah nak burukkan org siap die suggest lgi name bff die sekali.x perlu la nak tag team bagai nak bukak aib org klu betul.simpan la aib org elok2 klu x nak aib sendiri terlondeh.agituuu..

Menda dah memang setahun kan depa bagi hint. Lama tu.. agaknya Nana ni sendiri frust bila dikata macam2.. Tu yang dia dok menyepi ja.. Nak cakap lebih2 kang kawan sendiri. Nak jawab kang tau dia jenis takde geng. Aku bet si Nana ni tau je sapa bawak mulut tapi malas nak gado2 coz dia bukan jenis gitu kan.

Bila melibatkan public figure ni, kalau kecoh2 kang satu malaya tau.. Baik nana atau anas, aku rasa depa ni memang malas nak respond, fikir member sendiri satu industri.

Tapi geng2 batak ni sibuk pulak canang dalam IgLive. Tak mustahillah decision Nana nak menjauhkan diri tu buat dorang susah jugak nak dapat job.. Itu yang memasing butthurt je tengok rezeki orang tu lebih. Bukan bermakna Nana burukkan dorang. Just that, we are totally over gitu. Aku nak tengok la apa jenis mesej yg Syura tu bagi kat Nana sampai Nana tak reply apa2. Mesti ayat pedih jugak tu.

Ok ni spekulasi je jangan mare2..

Gigih tengok 7 klip tu. Dekat sejam stgh juga nak abiskan bawangan diaorg. Okay, rasanya ada la juga point dioarg kat ct nana.. tp mulut masing2 pun bleh tahan dok bercakap.

Kesimpulannya: PPRT nya korang berlima berborak in public gituh..