CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Mana Sumbangan RM20 Juta Rakyat Malaysia?" – Ebit Lew Soal Nadir

Bo** laaa ebit ni ..gali lubang sendiri
Mintak bukti transaksi org lain
Diri sendiri duk sayu sedih dgn bini anak.
Memamg lah sayu dah termalu

Meiizu replied at 25-7-2021 08:02 AM
Bo** laaa ebit ni ..gali lubang sendiri
Mintak bukti transaksi org lain
Diri sendiri duk sayu sedi ...

Bagi aku dia mintak bukti 20 juta tu memang makan diri ler.. Sebagai org yang dipandang "agamawan" sepatutnya tak timbul persoalan yang boleh menimbulkan fitnah..........

mamarilia replied at 24-7-2021 11:19 PM
nadir betul2 nangis sampai sebak, stop bercakap sekejap masa cerita pasal budak2 nak beraya... Fuh ...

Noh mizznina live dgn nadir malam raya kan? Thanks Ok mamarilia nanti aku tgk yg full version.

highcastle replied at 25-7-2021 08:11 AM
Bagi aku dia mintak bukti 20 juta tu memang makan diri ler.. Sebagai org yang dipandang "agamawan" ...

Selama ni aku tak nampak dia sebagai "agamawan" . Dia pun mcm belum layak diangkat kan. Aku anggap dia ni sebagai medium, mediator saja. Tapi kebaikan yg dia buat mcm street dakwah dan menyantuni gelandangan sgt bagus dan patut diberi credit lah. Dia nak buat baik tapi kadang2 cara redah dia tu salah dan menimbulkan fitnah. Harap dgn kejadian ni semua pihak dpt pengajaran berguna.

Edited by highcastle at 25-7-2021 08:54 AM
missbigrockstar replied at 25-7-2021 08:34 AM
Selama ni aku tak nampak dia sebagai "agamawan" . Dia pun mcm belum layak diangkat kan. Aku anggap ...

Aku pun tak nampak sebagai "agamawan" tapi pentaksub ler yg gelar Ustaz bagai tu yg menyebabkan dia seperti "agamawan".. Tapi apa yg hang kata perangai suka redah tu memang setuju sangat lah...... Memang boleh menimbulkan fitnah, seolah2 orang lain tak buat kerja.. Mcm gak masa gi Gaza, main redah ikut kepala sendiri, NGO2 lain pulak bakal mendapat masalah........ Susah sangat ke nak beri bantuan secara berpasukan, mesti nak ikut kepala sendiri........

missbigrockstar replied at 25-7-2021 08:34 AM
Selama ni aku tak nampak dia sebagai "agamawan" . Dia pun mcm belum layak diangkat kan. Aku anggap ...

Soalan... Street daawah ygvdibuat tu sbb utk rancangan asyro atau mmg dia dh buat sblm tu?

Follow Us
Selepas townhall Nadir bersama 20 NGO dan ikon influencer yg menyokong tn nadir dan berdiri di bawah satu MAD, iols rasa lapang dada dah cukup jelas penerangan…

Iols menanti, what is next….dari townhall tersebut mereka menyatakan MAD, tn Nadir, Ebit dan Caprice perlu bersatu dan bersama.

Caprice pun dah menyatakan penyatuan tersebut dgn share di ig..

Now tunggu dari ebit lew. Tgk gaya beliau yg terpaling dan tak mau collab bsama, iols jangkakan akan nampak disitu dia yg ade issue

Selepas townhall Nadir bersama 20 NGO dan ikon influencer yg menyokong tn nadir dan berdiri di bawah satu MAD, iols rasa lapang dada dah cukup jelas penerangan…

Iols menanti, what is next….dari townhall tersebut mereka menyatakan MAD, tn Nadir, Ebit dan Caprice perlu bersatu dan bersama.

Caprice pun dah menyatakan penyatuan tersebut dgn share di ig..

Now tunggu dari ebit lew. Tgk gaya beliau yg terpaling dan tak mau collab bsama, iols jangkakan akan nampak disitu dia yg ade issue

Pandai2 tupai berlompat, akhirnya tertumpas ke lantai juga. Tak semua orang pentaksub tolol. Sebelum ini saya pun respect EL kerana sentiasa aktif membantu orang. Tapi episode ini telah membuat saya question his credibility. And I know I am not the only one. Pendek kata, Allah mengetahui segalanya. Senang nak tipu manusia tetapi akhirnya, segala penipuan dibongkar dengan izin Allah.

hady_vit replied at 23-7-2021 04:04 PM
Ebit liew ni dia beradab,nada dia bercakap pun sayu je,sejuk hati kita dengar....

Kalau pandang m ...

Best nya komen hady ni. Paling win dlm banyak2. Cukup menghiburkan disulam sarcasm. Keep it up. I suka.

hady_vit replied at 23-7-2021 04:04 PM
Ebit liew ni dia beradab,nada dia bercakap pun sayu je,sejuk hati kita dengar....

Kalau pandang m ...

Hahaha,....  

Tak tahan part nak jaga aib penderma tu, sanggup tak bagitau

Best la you bro Hady

aya_azmi replied at 24-7-2021 08:11 PM
Money laundering

Aku ada debat jgk la ngan member pasal ni..bila aku ckp pasal money laundering ni diaorg ckp aku terpengaruh dgn agenda kapir. Istilah ML ni org kapir pakai. Utk org islam dia mcm sedekat zakat. Aku speechless la...rs bodoh buang masa debat ngan geng pentaksub ni..

truememe replied at 24-7-2021 11:54 PM
Uolss..try baca ni.make sense tak

FAKTA VS AIRMATA

Tlg dm fact ni dkt tentera troll tu..sakit hati tgk post dia. Smpai aku mute page dia.

hady_vit replied at 25-7-2021 10:32 AM
Selepas townhall Nadir bersama 20 NGO dan ikon influencer yg menyokong tn nadir dan berdiri di bawah ...

Klu dh yg lain telus,ada proper record dia xde mcm mn nk bsatu...ketar lutut la wei.. Pecah la lubang nanti. Ebit ebit...aku ni keje main duit jgk..klu pgg duit org rs takut. Takut termakan hak org...ebit plk tak abes abes dgn saya smbyr sewa,sy belikan belanja...sy sedih la ebit oii.

makiting replied at 24-7-2021 12:35 AM
Kat Igs dato azeez dia ada bg tau kena arahan balik..

Tak paham knp semua org sibuk nak gi Gaza tu..kat Malaysia nih mmg dah zero kemiskinan ke?? Lepas sorang..sorang lagi nak ke sana hantar bantuan..dah takde ke wakil ngo Gaza kat Malaysia yg ko boleh terus sumbangkan wang tunai je..

wirazam replied at 25-7-2021 02:54 PM
Tak paham knp semua org sibuk nak gi Gaza tu..kat Malaysia nih mmg dah zero kemiskinan ke?? Lepas  ...

Tanggungjawab setiap org Islam untuk membantu Palestine kiblat pertama Islam..

cupu replied at 25-7-2021 02:34 PM
Aku ada debat jgk la ngan member pasal ni..bila aku ckp pasal money laundering ni diaorg ckp aku t ...

WATDEFUCUKKK SAYA BARU BACA TU KAKAKKKKKK

KOK HADA MANUSIA LEMBAM TERPILIH SEBEGITU, NAK NANGES BACA HUWAAA!!!

Syarat2 jadi pentaksub :

1. Bodoh berkerak yg tebal.
2.Tahap keyakinan super tinggi.

Edit Irawan ni dah silap strategi. Dia ingat dia tembak Nadir pasal 20 juta tu kena Nadir sorang. Padahal bnyk NGO dibelakang Nadir. Sbb tu townhall berturut-turut tu ramai yg join.

Yg taksubit pulak terus inzal pasal 20 juta. Mcm hilang pedoman dah mengata berhari-hari. Bila dah dijelaskan & ramai influencer astaziah cerita pengalaman positif dgn Nadir, kepanasan pulak taksubit semua.

Masa live Ei bukan EL yea sbb nama dia EI aritu yg view berapa ramai yea dia ckp? Yg dia ckp dia kalahkan si Cap tu