CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

[Tempatan] Puas hati dengan penjelasan Tuan Nadir dan CGM

budi_jentayu replied at 24-7-2021 04:02 PM
kes arwah pak aq ni la yg bukak mata iol tentang peel mahadiva elbelit wali karomah nan satu tu, s ...

Ada tak link citer arwah pak aq tu. Boleh share? Tq

Syabas Nadir atas penerangan tadi.. Kru2 u pun semua bijak2 belaka.Guwe tau ..u takkan goyah punya kalau setakat itu tolowers EL begtu..semangat juang tak pernah luntur

Kurex replied at 24-7-2021 04:13 PM
Syukur aku tak pernah nakntaksub ostad2 lagi2 dewa sebak sayu muka kelam

Aku tgk muka dia bukan kelam. Tapi berminyak berjelaga. Tak tahu la nak kabar cemana. Kdg2 Kita nmpk org tu Tak hensem tp sejuk je dipandang. Dewasayu ni mmg la Tak hensem, tp mmg ntah knp aku Tak boleh pandang muka dia. Tiap kali tgk rasa jijik. Ya Allah berkeladaknya hati aku.

Pengajaran dari kes ni.

1. Kalau mai seseorg yg mengaku mualaf dan berimej ala2 ustaz memberi kebaikan....baik tu berpada2... Bersangka baik pun patut pada tempatnya. Dan juga JANGAN JADI PENYEMBAH MANUSIA.

Menyantuni ustaz/ustazah/ulama tak salah tapi jangan berlebih-lebih. Mereka adalah hambaNya seperti kita semua. Yg membezakan depa dgn kita adalah ilmu agama mereka lebih dari kita.. Tapi mereka tak terlepas dari melakukan kekhilafan. Kalau rasa ragu2 atau bertentang ...tegur..dan jgn pulak pi bash org yg menegur tu

NOTA KAKI : NAK KAYA CEPAT JUAL AGAMA. Dan penunggang agama ada pada semua agama.

dewimalam78 replied at 24-7-2021 04:11 PM
Ai jumpa fb aiman. Box EL tu nilai dlm 11usd.
Dia contact sendiri egypt red cresent.

Kalau 11 usd kenapa di war-warkan 20 usd?

$9 tu utk apa?

Takkan lah pak lebai nak songlap kan...hehe

Malam nanti Live kat My Aqsa Defender.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Patut la rileks je nadir ni kena report/ugut saman dari ustad air liur tu,adik dia Aisya Humayra kot...DPP..dalam live tadi dia dah warning sape2 fitnah nadir surat lawyer dan report akan menyusul...

pittjie replied at 24-7-2021 04:18 PM
Aku tgk muka dia bukan kelam. Tapi berminyak berjelaga. Tak tahu la nak kabar cemana. Kdg2 Kita nm ...

Samalah dgn aku.  Aku tak boleh tengok muka dia. Nanti taksub kata hati aku ada setan berkumpul tak boleh tengok alim ulama..

makadek replied at 24-7-2021 03:39 PM
Puas hati..
Tak ragu lagi aku team nadir
Sblm ni aku tak berkenan dgn ebit dn tak masuk mana2 aku  ...

Retis yg support pun bkn yg sejenis tong kosong
mcm sanaz & geng tu
miss nina, faizal tahir cool je masing2

Lagi satu.. Utk penyembah.. Nak idolakan sangt org yg berbuat sedekah semua ni.. Pi google ttg kebun kurma dan hotel Uthman Bin Affan.. Aku dah bagi keyword.. Pi cari.. Jangan jadi pemalas sangat nak membaca.. Lepas tu jadi fitnah pada Melayu pulak kononnya malas membaca.

sarah82 replied at 24-7-2021 04:11 PM
Kitab lama byk meramalkan ttg bangsa yg mengalahkan saudaranya sendiri.. Sebab tu yahudi tgh cari  ...

Even Sheikh Zainul Asri masa kat negara arab (mesir kalau tak silap) dia introduce dia melayu dari malaysia. But orang arab tu cakap , hang ni bangsa yahudi, muka pun muka yahudi.. hahaha

sarah82 replied at 24-7-2021 04:11 PM
Kitab lama byk meramalkan ttg bangsa yg mengalahkan saudaranya sendiri.. Sebab tu yahudi tgh cari  ...

Bukak benang sarah

Flyantz replied at 24-7-2021 04:20 PM
Patut la rileks je nadir ni kena report/ugut saman dari ustad air liur tu,adik dia Aisya Humayra kot ...

mungkin el & team dia ingat nadir ni org & family besa2 kot..mcm org & organisasi yg jd mangsa redah & terjah dia sebelum ni

pittjie replied at 24-7-2021 04:18 PM
Aku tgk muka dia bukan kelam. Tapi berminyak berjelaga. Tak tahu la nak kabar cemana. Kdg2 Kita nm ...

Aku pn tak snggup aku tk leh go ng lelaki lembek

lavendernovella replied at 24-7-2021 04:24 PM
Even Sheikh Zainul Asri masa kat negara arab (mesir kalau tak silap) dia introduce dia melayu dari ...

Muahahaha.. Mungkin.. Iols dah tulis dulu.. Melayu tua ada hbgn dgn Yahudi.. Hbgn perdagangan.. Dan iols percaya dulu peralatan besi yahudi kebanyakan dari sg Batu Kedah.

Selain kemungkinan kita adalah keturunan Ibrahim.. Kita juga dah tau ttg Nabi Muhammad saw.. Sbb tu senang sangat nenek moyang kita menerima islam sebagai agama.

Kurex replied at 24-7-2021 04:21 PM
Samalah dgn aku.  Aku tak boleh tengok muka dia. Nanti taksub kata hati aku ada setan berkumpul ta ...

Orang yg baik, tak kisah lah dia kerja pensyarah, janitor dll, dia lawa atau huduh dll. Kalau kita pandang dia , kita akan otomatik ingat pada Allah. Tu lah tanda orang baik.

Kurex replied at 24-7-2021 04:24 PM
Bukak benang sarah

Aku nak buka benang skrg aku ketandusan idea.. Sedangkan aku ada byk topik nak tulis..

sarah82 replied at 24-7-2021 04:24 PM
Lagi satu.. Utk penyembah.. Nak idolakan sangt org yg berbuat sedekah semua ni.. Pi google ttg kebun ...

Tu dia hasil infaq beribu tahun masih ada. Berbahagialah sahabat nabi Uthman bin Affan.

Mohd Aiman Bin Mohd Amir

Penyokong EL kata Nadir makan duit sebab kotak makanan kalau beli melalui Nadir harga dia 40$ tapi EL boleh dapatkan cuma 20$ je..beli direct dgn Bulan Sabit Merah Mesir

Punya la melangit dipuji EL sebab berjaya selamatkan 20$ duit ummat dari ‘dimakan’ Nadir

Tahukah anda harga barangan dalam Gaza mahal sebab Gaza tu penjara terbesar di dunia (EL sendiri yang cakap)

Sebenarnya bila aku mesej sendiri Bulan Sabit Merah, harga kotak makanan bermula dari 9.50 USD je..Lepas tu aku tanya lagi, yang sama macam kotak ada stiker NGO EL tu berapa harga? Dia balas 11 USD je..boleh beli kotak makanan tu dari Malaysia je secara online

So sekarang macam mana kira ni?

The truth is, kalau kita kira kos sebenar kotak makanan EL tu lepas kita campur kos penerbangan dari Malaysia, kos tinggal 33 hari dekat Mesir, kos nak bayar Lucky Travel..kos itu, kos ini..harga kotak makanan EL tu sebenarnya sama je dengan Nadir bahkan boleh jadi lagi mahal dari Nadir punya

Apa pendapat anda

sarah82 replied at 24-7-2021 04:28 PM
Aku nak buka benang skrg aku ketandusan idea.. Sedangkan aku ada byk topik nak tulis..

Buka lah , buka lah ...  best topic ni.