CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnyEnglish

[Tempatan] Wanita diceraikan suami lepas 13 hari lahirkan anak ke 3,punca cerai sebab si is

Laki tu tak cukup sayang bini dan anak la tu
Tegur skit pun dh ceraikan pulak
Loser much
Sian baby nya

dah tau semua orang stres lagi la kau nak probok probok. ha merasa kan. susah nak salahkan suami 100%. kau pun B40 adakah kau harapkan suami akan bayar apa2? dia lari camtu jah

dudaberhias replied at 2-8-2021 11:19 PM
Kesiannya, elok la dah lakinya tu pun jantan tak guna

Si akak ni pun sama muda2 dah terberanak  ...

Memang btul la kot rezki
Org pakat simpati cepat2 hulur bantuan tu
Bayangkan ppuan xde anak yg kna cerai sbb gaduh skit cmtu , agak2 ada dpt bantuan cepat tak
Anak2 tu sumber penting bila nk merayu utk bantuan

ifanonline replied at 3-8-2021 12:25 AM
mulut tak elok ni bukan aku ckp tau...ada dlm quran dan hadith...kisah Rasul melihat wanita ramai  ...

Ni yg aku lemah bila org guna agama ...

Realitinya di zaman skrg ni, jantan2 la yg paling teruk, apa yg diorg tak buat..tgk saja la contoh sajat, nenas, topinasi, retis2 jantan yg burung2 berterbangan merata2, jantan2 yg dh x peduli aurat diorg..tu belum lg yg mat pet, mat rempit, bapak ayam, samseng, jual bini, pukul bini, jual anak, rogol anak, guna agama utk kepentingan diri, makan rasuah...ni antara aktiviti2 jantan2 yg aku ingat la...

Jangan nanti banyak dapat bantuan tiba2 nikah balik dgn laki loser tu je

TOPwind replied at 3-8-2021 08:07 AM
nak jual barang mesti ada strategi

nak hidup pun mesti ada strategi agar dapat bantuan.

i setuju pasal strategy tu
Paling banyak i nampak yg taktik nak dapat umah free
Berjaya plak tu
Bertuah sgguh
Syarat nya mau muka tebal tak tau malu konfem dapat umah free

Follow Us
I jumpa ramai perempuan yg suka mencabar lelaki. So in this case tak pasti sapa yang betul dan sape yg salah. Hanya sebelah pihak yg bersuara..

otai_g replied at 3-8-2021 07:20 AM
Well ini la kehidupan kat msia ni.
Mak akan tanggung semua anak2 bila bercerai.
Terjadi jgk kat  ...

Bukan setakat lepas cerai, yg masih berlaki pun, mak mak yg tanggung segala. Dari anak anak sampai dgn bapak yg ala ala Bewak...

ifanonline replied at 3-8-2021 12:25 AM
mulut tak elok ni bukan aku ckp tau...ada dlm quran dan hadith...kisah Rasul melihat wanita ramai  ...

Mmg dinyatakan dlm neraka ramai perempuan...tp x semua penghuni neraka ialah perempuan. Ada lelaki jugak dlm neraka..... sepatutnye lelaki patut berfikir mcm saidina Umar....semua ke syurga tp ada yg x...aku risau itu ialah aku.

Kalau lelaki fikir die pun ialah calon ahli neraka ...die sendiri akan jaga diri die...,tp mslhnye lelaki ramai perasan dieorg ni ahli syurga...ade yg lantik diri sendiri pegang jawatan malaikat ridwan

acikbrown replied at 3-8-2021 09:53 AM
Bukan setakat lepas cerai, yg masih berlaki pun, mak mak yg tanggung segala. Dari anak anak sampai ...

Well mungkin ada sesuatu yg diingini oleh mak2 tersebut pd lelaki tersebut smpi sanggup tanggung semua. Well bnd2 misteri ni pasti ada rahsianya. Mungkin tanpa lelaki tersebut hidup mak2 x tenteram, susah nak tido, asyik nak marah, mcm ada sesuatu yg x dpt.

Kesiannya...dasar jantan tak guna, bini tu baru ja bersalin darah pun tak abis topup lagi mmg tak stabil emosi.

Fuh haibat akak ni
Aku umo 26 bru je kawin

Buritan replied at 3-8-2021 12:24 AM
Rasa tenang sgt..duliu takut nak quit.. takut tak mknlaa.. takut somi corau laa.. mmg betullaa rez ...

Betoll..rezeki Allah yang beri bukan ditangan manusia. Kita buat kerja kita mana yang rasa ok jerr..bukan niat jahat2 pong

nakkomenjugak replied at 3-8-2021 01:40 AM
Mengulas lanjut katanya, penceraian berkenaan merupakan kali kedua selepas kali pertama pada 2018, b ...

Australia pun.Potong terus gaji bapaknya untuk child support.Kadang2 negara yg orang kita kata kapir lagi elok pulak sistem dia,tak aniaya perempuan & anak2.

naina replied at 3-8-2021 10:27 AM
Betoll..rezeki Allah yang beri bukan ditangan manusia. Kita buat kerja kita mana yang rasa ok jerr ...

Mmg aku nmpk sgt rezeki tu di tgn Allah.. dr gaji 8k pas tu yilek.. tp alhmdlh aku leh mkn pakai mcm biasa.. satu lg nafsu nak berbelanja dah takde..kalo duluuu.. ape org juai semua aku nak beli..

cerai masa anak tiga.kalau cerai anak 8? harap tak rujuk balik.jangan kawen.fokus pada anak saja

nak ceraikan isteri boleh, tp nafkah anak kena bagi lah. atau ambik bela anak tu...
itu tgjwab seorang bapak.. kalo tidakk,  menjawab la di akhirat.

apa salah anak?

Straya replied at 3-8-2021 10:31 AM
Australia pun.Potong terus gaji bapaknya untuk child support.Kadang2 negara yg orang kita kata kap ...

kannnn. kau nak bising pun tak boleh buat apa, tu memang anak kau, as bapak, tanggung la anak tu sampai cecah umur 18.

Ramai kat AS sana (jejantz la selalunya) pertikai sistem CS ni. Selalunya couple yang tak kahwin la bising. Konon tetiba ex lama datang balik kata dia pregnant, bila laki nak buat DNA untuk pengesahan tu anak dia, si pompuan tak nak tapi tetap nak CS atas nama laki tu.
Ada yang buat anak as meal/shopping ticket so CS ni as lifestyle fund untuk mak nya beli weave buat nails bagai, bukan untuk support anak.

Macam2 halll...

star_karat replied at 3-8-2021 08:16 AM
Klu kita bank in duit online ni, boleh kan kita selit kan short message untuk penerima? Jadi boleh l ...

comel u punya akal pikiran. betul jugak kan. kalau dia buka online tuk baca bacalah. if tak, dia keruk atm je duit kuor.

Buritan replied at 3-8-2021 08:35 AM
Aku mude lg laa.  Baru 43.. aku pencen awai.. cung lg.. kalo ngorat zul ripon boleh lg.. koh koh

percaya.

pompuan pandai jaga badan umor 43 still lawa lagi.