CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2218|Reply: 5

Nasib anak-anak yatim

Post time 15-8-2021 12:03 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hi semua..

Jom kita borak-borak santai hari minggu. Walau negeri Jemaica ni kerja kita sama-sama lah share atau ambil mana yg baik yea.

Sekarang ni kita lihat ramai anak2 kehilangan ibu atau bapa atau kedua-duanya sekali akibat Covid, vaksin, cancer, kemalangan dan seumpamanya. Anak-anak dibawah umur 18 tahun dianggap anggap anak yatim.  
Agak2 macamana la keadaan mereka2 tu yea? Mungkin ada yg kata, alah kan atuk nenek mereka ada, kan mak sedara pak sedara mereka ada.. Yea, betul itu kita tak nafikan. Tapi kan, kita fikir di sudut lain pulak yea.
Adakah mereka yg membela mereka itu bersedia zahir dan batin. Bukan mudah yea sebenarnya membela anak orang. Anak sendiri pun kita selalu stress dgn pelbagai kerenah ni kan pulak anak yg bukan dr bin dan binti kita. Sehari dua mungkin semua berjln lancar, happy2 dan tenang2 saja.. tapi lama2..

Bersyukur bg yg betul2 ikhlas dan sabar. Moga pahala berganda utk kalian kerana membela anak2 yatim.

Jgn la anak2 tersebut di jadikan tpt luahkan kemarahan, dipukul, dijadikan babu dirumah.
Mak tak dpt bayangkan bagaimana mereka memendam, tak ada tpt nak luahkan…
maaf mak mmg emosi sikit kalau bab budak2 ni.

Harap2 pd ada diantara kalian yg diberi amanah sebegitu, bersabar lah yea. Anak2 yatim, anak2 mangsa penceraian mmg dugaannya kuat sbb mereka meminta perhatian sebenarnya..

Moga kita sama2 saling ingat mengingati sesama kita.

Semoga anak2 yatim tersebut dilindungi Allah walau siapa pun yang jaga mereka..

I pun ada tefikir juga pasal depa yela banyak je kes kena dera,layanan teruk depa hadap walau yg jaga tu mak pak sedara seniri..

gini lah ye...kalo dah gomen benarkan pasangan PJJ rentas negeri, so x mustahil la virus tu bleh merebak and jangkit kat spouse memasing
so nak kata apa lagi?
sudahnya anak2 jd mangsa
so kalo sayang anak bini, takyah la bangga bleh rentas negeri
covid ni bukan kenal pun mangsa

jujurin,aku sendiri x kuasa nk bela anak orang apatah lg anak yatim ni.esp bab2 duit dr parents diorg
takut aku TERmakan harta anak yatim
sbb kdg2 kita ni bila dh busy and kepala dh serabut sgt, mana ada masa nk pikir semua tu
so better aku avoid nak jaga diorg walau dpt pahala menggunung skalipun
ada je kezen aku dh meninggal and anak2 jd yatim piatu.tp mmg aku sendiri admit kelemahan sendiri..aku tak mampu nk jaga sbb takut TERmakan TERambik hak diorg tanpa sedar
sbb aku bukan super perfect mcm org lain yg terus nk kecam kata aku kejam bagai

cmf_premierleag replied at 15-8-2021 02:47 PM
jujurin,aku sendiri x kuasa nk bela anak orang apatah lg anak yatim ni.esp bab2 duit dr parents dior ...

Betul.. setuju. Bkn senang sebenarnya. Pastu taku kita jd terpukul budak2 tu sbb hilang kawalan. Baik tak perlu ambik tanggung jawab ni. Mcm mak tulis awal2 tu.. mula2 mmg la happy2 dan tenang2 aje.. nnti makin lama.. emmm

Iya.awal2 mungkin kita baik,bleh sabar
tp lama2 mungkin kita TERpukul ke, TERambik hak diorg ke..and segala TER TER TER la.sbb tak sengaja
tp still, aku tak mampu nk amik t/jawab tu sbb i know my weakness.
apa yg aku bleh buat ialah stakat tolong apa2 yg patut je la mcm nk uruskan pertukaran sekolah ke.setakat tu je lah
tp bab2 nk jaga makan minum diorg,. jaga savings diorg, mmg idok le
and even kalo kita gi holiday, x bawak diorg ke,kang sentap pulak.susah lak aku.
sbb weols takde anak.kalo nk gi holiday mana2 mmg pergi je.takyah tggu school holiday bagai (ni zmn pre covid la)

Follow Us