CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayasukatelur

[Cinta] Forever single sebab hodoh

Edited by capiloton at 29-9-2021 01:26 PM

kenapa pompuan selalu pikir putih ni jer yang cantik?
yang kulit gelap pun cantik ler.

asal kan tak gemok, dan tak nampak comot,
and take good care of their skin, doesn't matter black or white.

pasang badan, exercise sket bagi sihat,
grooming diri baik2, pakai baju yang comel2,
kasi make up sikit, kasi wangi sket.

kalau tak nampak cantik gak, mesti nampak sweet.
kat page2 diet kat fb tu semua,
banyak yang asal gemok, bila kurus nampak cantik.

Akak ni dalam kelas kepam dan hitam..

Tapi berjaya juga sambar Laki omputih .

Hitam putih no hal, macamlah semua hitam di Malaysia adalah andartu..

Keyakinan diri kena tinggi, cantik putih tapi ala ala lembam, penakut rendah diri melampau pun tak da sapa nak..

tt p cocok kasi putih mcm hantu mmaa

Jodoh tu tak berkait sangat pun dengan rupa paras. Cuba tengok banyak je lelaki hensem menikah dengan perempuan biasa2 dan sebaliknya. Aku pun ada rasa rendah diri kadang-kadang "Ya Allah rupa macam aku ni ada ke orang nak kahwin... Huhuhu". Kakak aku pernah cakap kalau ada lelaki nak kahwin kau mesti dia tu buta warna, macam harey. Aku jenis pakai baju tak berfesyen setakat t-shirt bodo saja, tudung bawal, tak make-up, lipstick tak pernah beli, tak pakai high heels etc. Keluar rumah setakat sunscreen saja.

Tapi Alhamdulillah tahun depan aku nak menikah InshaaAllah. Bakal suami pun tak kisah aku tak make-up, tak fesyen mcm perempuan lain. Dia cakap dia lagi suka natural face. Couple ni tak penting pun. Aku tak pernah dating seumur hidup. Bakal suami aku pun bila berkenalan dia terus cakap dia memang nak kahwin tak nak dating2. Allah ciptakan setiap makhluk ni berpasang-pasangan, tt pegang ni je. Yg putus, org reject tu bukan jodoh nama dia.

Aku suka ayat ni: "Dan Tuhan kamu berfirman: "Berdoalah kamu kepada-Ku, nescaya Aku perkenankan doa permohonan kamu".

Cuba fokus benda lain. Macam aku dulu tak expect akan kahwin pun. Jadi sibuk berangan nak kumpul duit banyak2 pastu travel. Kalau rasa sunyi, minta doa dipertemu dgn sahabat2 yg dapat bantu tt jadi orang lebih baik. Sebelum aku buat doa ni, aku selalu kena buli sebab aku jenis slow. Org tak suka. Sampai kena tukar U dulu. Masuk U baru aku dah tak expect nak jumpa kawan baik tapi aku teruskan buat doa tu. Tp Alhamdulillah aku dapat 3 BFF perempuan semua baik dgn aku kitorang kawan sampai sekarang walaupun dah habis degree. Bakal suami aku pun jenis penyabar, tak ada marah2 / hina walaupun aku ni jenis slow.

Aku ni gelap jugak tp boleh la de je yg tertarik dengan aku.. dulu chinese banyak juga nak try.. pelik betul... Tp aku pilih melayu lah... Laki aku putih tp aku gelap.. aku tanya dia, bukan lelaki suka perempuan putih2 ke... Dia kata tak pernah terfikir nak suka perempuan sebab putih.. kalau dah berkenan, mcm mana pun suka... Kene presentable... Pakaian kemas2... Attitude baik.. mcm tu lah... Husband kata lah..

aku ade kawan,kulit gelap xlawa mana tapi dia ada pesona,
lawa tu bukan pada rupa sbb cantik rupa tu bonus,yg xde rupa mcm aku ni boleh diseimbangkan dengan gaya,adab,personaliti,

ramai aku kawan dgn gadis yg mulanya xlawa,bila dah berkawan baru nampak cantiknya...

Follow Us
sayasukatelur replied at 16-9-2021 06:55 AM
Awak salah faham ni hshahahhah nick saya camtu sebab makanan favourite saya telur. Tak sah kalau t ...

senang jaga ni,jimat lauk,
hari2 makan telo pun xpe

advande ko nyah. tadika dah luahkan rasa hati. hihihi. cube jgn idup sbb pandangan org lain.

live life to the fullest. buat apa saja, jadi apa saja (yg baik2 la, jgn menyetan plak). for ur self not for the sake of others.
hitam legam? buruk? that ur mind set actually.

RE: Forever single sebab hodoh

worry not .. be happy

banyak sangat fikir yang negatif ni dikk.. macamna aura positif tu nak keluar kat muka..
setiap org ade kelebihan.. cth ko suka hiking. cari kolig yg suka hiking ni.. kat situ org boleh nmpak kau ni besemangat aktif ceria..
xde la asik memendam rasa kata kau tak cantik..
ko tgk bebi tora tu.. nak kata cantik tak nak kata kecik pun tak. tapi berjodohan je die. ce tgk attitude die pulak.. sentiasa positif.