CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kimmy

LIST DRAMA/MOVIE KOREA (Index pg. 1)

ye ke?aiyooo...dah lama tak kotaraya...tak tau apa yang dah ada dipasaran..thx kimmy...kalau ada apa vcd baru kat pasaran,update ye!

kOREAN MOVIE

SHE'S ON DUTY  (2005)  Comedy

pelakon:  KIM SEON AH

In the scene, lead actress Kim Seon-ah, who plays a female detective, is disguised as a high schooler in order to rescue teenage girls about to be sold to the Japanese Yakuza as sex slaves. Kim's character, who tries not only to rescue the girls but also to uproot school violence, has received a favorable response from both male and female viewers for reviving nostalgic memories about their school days.

[ Last edited by Kimmy on 2-4-2005 at 04:22 PM ]

CRYING FIST  Drama

Pelakon: CHOI MIN SIK

Pelakon:  Ryu Seong Beum

Starring Choi Min-sik from ``Old Boy拻 and Ryoo Seung-beom from ``Arahan,拻 the movie revolves around Tae-sik (Choi) and Sang-hwan (Ryu) who people think are losers (as they do themselves), but they try to test themselves through a rookies

[quote]Originally posted by Kimmy at 2-4-2005 01:48 PM:
CRYING FIST  Drama

choi min sik ni yang berlakon citer failan tu ker??

Originally posted by Kimmy at 2-4-2005 01:40 PM:
kOREAN MOVIE

SHE'S ON DUTY  (2005)  Comedy

pelakon:  KIM SEON AH
[img]http://img.photobucket.com/albums/v669/B ...

wah mcmbest jer citer ni..suka tgk citer girl power mcm ni!!!!!

Originally posted by tupai_tupai at 3-4-2005 11:29 AM:
[quote]Originally posted by Kimmy at 2-4-2005 01:48 PM:
CRYING FIST  Drama

choi min sik ni yang berlako ...

Dulu aku ada tgk Failan, nampak macam dia yg berlakon, tapi tak sure lak.

Yg aku tahu dia ada main dlm movie 'Old Boy' yg ada menang anugerah apa tah?

Follow Us
Sini aku listkan movie2 yg aku dah tgk samada kat Astro atau vcd/dvd.

1. BABY ALONE - komedi  (Astro/vcd)
mengenai 3 orang adik beradik yg menjumpai seorang kanak2 perempuan, pewaris pada satu syarikat yg menjadi buruan saudara kanak2 itu. Kehadiran kanak2 itu merubah kehidupan ketiga2 mereka. - boleh tahan ceritanya

2.  MY BOS, MY HERO -  komedi (Astro/vcd)
Cerita ni dah lama aku tgk, ingat2 lupa lak. Kalau tak silap, satu gangster yg menyuruh orang bawahnya pergi belajar kat sekolah balik, sebab nak kan reputation dia sebagai top gangster seorang yg terpelajar.  Ni pun boleh tahan gak.

3.  MY TEACHER MR. KIM - tak tahu nak kategorikan  (Astro/vcd)
mengenai sorang guru yg tak menumpukan perhatian pada pekerjaannya, telah ditukarkan kesebuah sekolah di pendalaman, yg anak muridnya cuma 5
orang saja. Dari situ, dia belajar jadi orang yg bertangung jawab. - bolehlah.

4.  HAVING MY HUBBY - komedi  (Vcd)
ini mengenai seorang suri rumah tangga yg pergi mencari suaminya yg tak balik2. Sebenarnya suami dia pergi minum2 dgn kawan2 sepejabat. Dalam pemcarian, dia bertemu dgn bermacam2 masaalah, termasuk terpaksa lari dari gangster.  - menghiburkan dan boleh tahan.

5.  THE ROMANTIC PRESIDENT - romantik komedi  (Astro/vcd)
Ini lakonan Choi Ji Wo. Dalam cerita ni, dia seorang guru yg tegas, tak takut pada anak murid dia. Salah seorang anak murid dia,(lakonan Im So Jung) adalah anak kepada President Korea. Bagaimana kemudian president tersebut jatuh cinta pada CJW - bolehlah, very light romantic comedy.

6.  CAN'T LIVE WITHOUT ROBBERY - komedi/drama  (vcd)
Dalam cerita ni, rumah seorang lelaki yg selalu saja kena rompak dgn perompak yg sama (lakonan So Ji Sub).  Macam mana dia letak macam2 alarm pun, rumahnya tetap kena rompak. - boleh tahan gak.

7.  MY LITTLE BRIDE - romantik komedi  (vcd)
Macam cerita Sweet 18, tapi ada sedikit kelainan. Lakonan Kim Rae Won dan Moon Geun Young - ok lah.

8.  MOKPO: THE HARBOR - komedi/drama (vcd)
mengenai polis yg menyamar berbaik2 dgn gangster, dgn tujuan untuk menangkapnya. - bolehlah.

9.  MY WIFE IS A GANGSTER - komedi/action drama  (vcd)
Gangster perempuan, orang kanan pada bosnya, yg tak pernah ada sorang pun boyfriend, sebab asyik berlawan sakan. Terpaksa juga kahwin atas permintaan kakak/adik dia yg sedang sakit. Calon lelaki, yg tak tahu dia gangster, akhirnya kahwin dgn dia. Malam pertama, pengantin lelaki kena rape dek wife dia:lol  - cerita ni best, kelakar campur aksi lawan2.

10.  MY WIFE IS A GANGSTER 2 - drama (vcd)
sequel cerita ni agak mengkecewakan, tak macam yg pertama. -membosakan

11.  TOO BEAUTIFUL TO LIE  - romantik komedi  (Astro/vcd)
lakonan Kim Ha Neul dan Kang Dong Won.  Mengenai seorang banduan perempuan yg baru keluar dari penjara, dan ingin menghadiri perkahwinan kakaknya. Dia kemudian bertemu dgn seorang lelaki, yg disyaki mengambil beg/dompetnya. Dia mencari lelaki tersebut sehingga bertemu dgn seluruh keluarga lelaki yg menyangka dia adalah kekasih pada lelaki tersebut - cerita boleh tahan, sedap gak.

12.  BYUL  - drama (Astro)
muka hero ni panjang macam kena tarik, tapi lakonan dia bolehlah tahan.
Tak ada yg special dlm cerita ni. Kisah dia yg tak de mak bapak, berkenan dgn satu perempuan. Kemudian dia kena tukar kerja kat gunung. Dia ni kerja macam dlam bahagian talikom.... rasenya lah, lupa dah.

13.  JAKARTA - komedi (Astro)
Cerita ni best. Gelak sakan aku tgk cerita ni. Pasal nak rompak bank. Orang yg plan memang nak tipu orang yg nak pergi merompak. Pistol entah jenis apa dia orang beli, boleh tembak sampai berdarah2 tapi matinya tak - menghiburkan.

14.  JUST DO IT -  komedi  (Astro/vcd)
Cerita ni memang best. Dari mula tgk, sampai habis gelak sakan. Ini mengenai satu keluarga menipu duit insuran. Macam2 cara dia orang buat nak claim duit insuran. Dari duduk rumah kecik, sampai dapat duduk rumah banglo. Menantu yg sebelumnya kerja insuran nak tangkap dia orang , akhirnya join sama dgn the whole family - memang best.

15.  MARRYING THE MAFIA - komedi (Astro/vcd)
Cerita ni pun best gak. Seorang lelaki yg terlanjur tidur dgn adik pada gangster, dipaksa berkahwin - boleh tahan.

16.  ARAHAN - komedi/action  (vcd)
Cerita ni boleh tahan gak. Babak lawan dia best.  Mengenai seorang polis yg selalu kena buli, dilatih olih Seven Master dlam martial art... (lebih kurang camtulah) untuk membawa keamanan pada dunia - best.

17.   PISCES  - Romance/drama  (Astro)
Cerita ni boring sikit. Pasal owner kedai video yg gilakan pelanggannya.

18.  SPY GIRL - romantik komedi/drama  (vcd)
cerita ni boleh tahan gak. Mengenai  spy perempuan dari Korea Utara, yg mencari  rakan spynya yg dah lari ke Korea Selatan, dgn bawak duit tabung  kerajaannya. Di Korea Selatan dia menyamar bekerja kat Burger King. Not Bad.

19.  CHRISTMAS IN AUGUST -tak tumpu perhatian sangat (Astro)
kalau tak silap mengenai 3 orang yg duduk satu rumah. Agak memboringkan

20.  THE DOLL MASTER - horror (Astro)
macam biasalah cerita hantu, bolehlah tahan. Tapi aku tak berapa sangat nak tumpukan perhatian, jadi tak berapa faham sangat.

Setakat ini dulu, nanti senang aku sambung lagi. Nak ingat apa yg aku dah tgk kat Astro.

Originally posted by Kimmy at 3-4-2005 10:40 PM:

mengenai 3 orang adik beradik yg menjumpai seorang kanak2 perempuan, pewaris pada satu  ...

Kimmy, bagus effort ko utk tatapan kiter sumer.
Tapi, sajerlah aku bagi pendapat aku (itupun kalu ko nak ikut), bagilah rating criter ni ikut stars kat every title story tu.  Senang kerja kitorang sikit.
Bole tak???

Originally posted by btho at 3-4-2005 10:53 PM:

Kimmy, bagus effort ko utk tatapan kiter sumer.
Tapi, sajerlah aku bagi pendapat aku (itupun kalu ko nak ikut), bagilah rating criter ni ikut stars kat every title story tu.  Senang kerja kitora ...

boleh......besok aku buat kan.. La ni aku dah nak pergi tidor.

mak ai Kimmy.. : : banyak nya movie yang ko dah nengok.. uh... The Classic ko dah nengok lum??

c'rita tu tang apa ek??

mengenai 3 orang adik beradik yg menjumpai seorang kanak2 perempuan, pewaris pada satu  ...

aiyooo...sume citer yang jarang dengar..tupai ada gakla tgk movie korea..yang tupai ingat buat masa ni:
1.doll master
2.bunshisaba
3.he was cool
4.failan
5.2009 the lost memory
6.single
7.marrying the mafia
8.a tale of two sisters
9.my tutor friend
10.love so divine
11.the classic
12.ing
13.too beautiful to lie
14.winstruck
15.my sassy girl
16.my little bride
17.the phone
18.white room
19.love letter
20.Everybody has a secret
21.latest..my boyfriend is type B
22.taegukgi
23.my wife is gangster 1
24.100 days with mr arrogant
25.in the mirror
26.when i turned 9
27.face
28.please teach me english
29.oh!happy days
30.the uninvited
31.wishing stairs
32.three
33.friends
34.nowhere to hide
35.shiri

kimmy , citer my wife is a gangster ni dah lama ker ?saper berlakon ?macam teringin nak tgk laa plak...

bagi aku relax dulu, karang aku jawab.

Originally posted by shanew3stgalz at 4-4-2005 12:33 AM:
mak ai Kimmy.. : : banyak nya movie yang ko dah nengok.. uh... The Classic ko dah nengok lum??

c'rita tu tang apa ek??

Classic aku dah tgk kat Astro. Cerita dia memang sedap, mengenai seorang gadis yg menjumpai dairy maknya. Dalam dairy tu tertulis kenangan2 dia bersama cinta hati pertama dia, yg kesudahannya mereka tak dapat bersama.

Movie ni aku rekomenkan, tak rugi tgk.

aku sambung lagi apa movie yg aku dah tgk.

21.  WHITE VALENTINE - Love/drama  (Astro)   rating : **
lakonan  Park Shin Yang (LIP) dgn Jeon ji Hyeon (MSG).  Saperti kisah cinta yg biasa kita tgk, agak boring sikit

22.  IL MARE -  Love/drama (Astro)    rating :  ******
Lakonan  Lee jeong Jee dan Jeon Ji Hyeon. aku ingat2 lupa cerita ni, kalau tak salah mengenai pertemuan antara dua insan melalui letter box, yg mana satu dari past time dan satu lagi darii present time.

Mungkin Tupai boleh jelaskan lagi. Bagi aku cerita ni slow sikit, tapi keseluruhan cerita boleh tahan.

23.  TUBE  -  action drama  (Astro)   rating:   ********
Cerita ni best. Mengenai seorang polis yg cuba menyelamatkan penumpang dlm keretapi yg di rampas olih pengganas. Selalunya kalau dlm movie mat salleh, kalau action movie, hero dia mesti selamat punya. Tapi cerita yg ni,terbalik - penumpang semuanya selamat.  Bagi aku cerita ni best.

24.  ADDICTED -  drama (vcd)   rating :  ******
Lakonan Lee Byung Hun. Cerita mengenai dua adik beradik, seorang abang yg kerjanya pertukangan tangan dan adiknya yg suka berlumba motokar. Abangnya berkahwin dgn seorang gadis, yg mana menjadi idaman pada siadik. Abangnya mati dlam accident dan siadik yg tercedera mengambil tempat siabang dalam semua segi, termasuk dgn mengatakan yg roh abangnya berada dalam dirinya.   Cerita ni membuat kita tertanya2 apakah benar roh abangnya yg meresap kedalam badan siadik......suspen sikit. Boleh tahan.

25.  WISHING STAIRS - Horror  (Astro)   rating: ******
Saperti cerita2 hantu yg lainya.  Cerita bermula dgn dua budak perempuan yg berkawan, bersama2 dalam kelas ballet. Bila salah sorang lebih berjaya dan maju dari sorang lagi, dia mula merasa cemburu. Disekolahnya ada tangga untuk naik kebukit, yg mengikut cerita boleh menunaikan semua permintaannya. Boleh tahan, takut gak tgk.

26.  HI DHARMA  -  komedi  (vcd)   rating: ********
Cerita kelakar mengenai sami2 kat tokong yg terpaksa berdepan dgn sekumpulan gangster yg ingin menumpang tinggal disitu. Untuk menghalau gangster2 ni, mereka terpaksa bersaing dalam berbagai2 ujian. Kalau sami2 ni menang, gangster terpaksa keluar, tapi kalau gangster menang, dia orang boleh tinggal ditokong free of charge. Gelak sakan tgk cerita ni.

27.  SINGLES  -  love/drama (Astro)   rating : ***
Cerita ni agak membosankan, walau pun aku tgk, tapi tak menumpukan sangat kat jalan cerita.

28.  SPRING BEARS - Love/drama (Astro)  rating:******
Kisah percintaan antara driver keretapi dgn pekerja disupermarket. Boleh tahan certia dia, tak berat sangat, very light love story.

29.  ING..  -  Love/drama  (Astro)   rating: ********
Lakonan Kim Rae Won dan Im Soo Jung.  Kisah percintaan KRW pada ISJ, yg pada mulanya menolak cinta dia.  Keseluruhan certia dia bagus, cuma ending je yg tak de happy ending.

30.  SPRING BREEZE -  komedi/love  (vcd)   rating: ******
Ni mengenai seorang lelaki yg kedekut nak keluar duit lebih, yg script cerita dia tak habis2 lagi. Seorang gadis periang menyewa ditingkat dua rumahnya.
Bermula dari situ, kehidupan dia mula berubah. Boleh trahan sedap.

31.  THE PRESIDENT'S BARBER  - drama  (Astro)  rating: ******
Cerita mengenai seorang tukang gunting rambut yg dipanggil untuk menggunting rambut President Korea. Bagaimana dia menempuh hidup serba salah sebagai penggunting rambut seorang president, dan bagaimana anaknya menjadi lumpuh akibat kecederaan yg dilakukan olih agent2 presdient.  Boleh tahan certia dia, sedap gak.

32.   WHEN I TURNED 9  -  Light drama  (Astro)  rating: *****
Cerita pasal budak2 sekolah kat satu kampung. Salah seorangnya mempunyai maknya yg cacat sebelah mata. Sorang lagi budak perempuan yg baru berpindah dari bandar.  Oklah cerita dia.

sampai  sini dulu. karang aku sambung balik. Banyak lagi yg aku dah tgk kat Astro, tapi tak ingat nama cerita dia.

Originally posted by HangPC2 at 26-3-2005 11:43 AM:
movie ni best ker aku raser macam nak belilah DVD.. saper2 pernah tengok OK ker..??

Volcano High

[img]http ...

Baru aku perasan citer VOLCANO HIGH ni.. asal citer komik korea kan....

ala kat kedai mamak ader jual tajuk dier P.K... (Player Kill)

[ Last edited by HangPC2 on 5-4-2005 at 09:47 AM ]

Originally posted by HangPC2 at 4-4-2005 11:22 AM:

...

La, cilok dari cerita komik rupanya.:lol

Originally posted by HangPC2 at 4-4-2005 11:22 AM:

...

dari komik ke citer ni..

Originally posted by tupai_tupai at 4-4-2005 06:44 PM:

dari komik ke citer ni..

yap :ah: memang ambik dari citer komik...

kimmy cite Eric yg baru nie best gak...kelakar....

LEE SO YUN, HAN GA IN, ERIC LOVE TRIANGLE
Lee So Yun (23), who first entered the entertainment business through the movie 'Scandal' (featuring Bae Yong Jun), has been chosen as the final lead actress for the new MBC drama, 'The New Employee', starring Eric Mun and Han Ga In.

The drama, which is set to be filmed and released in March, is going to consist of four main characters: Eric, Han Ga In, Oh Ji Ho, and Lee So Yun. Lee So Yun is planning to play a elegant employee who falls in love with Eric. She is playing a rich girl who comes from a good family and studied abroad. Her character heavily emphazies on her determination to do well in everything: work, love, etc.

Lee So Yun was interested in doing this drama because of the writer and the actors. The writer gained major credit for her work, 'What Happened in Bali', and So Yun was happy to express that she is looking forward to working with her. She was also interested in the cast, especially the love triangle between Han Ga In, Eric, and herself. She feels that she can act out her character well.

'The New Employee' has been already gaining a lot of interest from the viewers. They are looking forward to the seeing Eric again in a drama, but many are wondering if he can pull off the same acting skills as he did in 'Boolsae'. His new drama is also competing against (according to many netizens) 'Cruel Love', which starrs Eric's "rival" Bi. Both dramas are planning to be released in March.

ff:  minggu nie habislah Bool Sae kat chn 38kan....kesian kat Jung min..