CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

marissa_irayu replied at 19-7-2005 10:26 AM
marissa nak share pengalaman amik anak angkat ... procedurenya mcm ni:

1. register kelahiran baby ...

Birth cert under nama kita tu blh guna utk travel domestic ke Sabah Sarawak ke?

Apa khabar semua? Dah lama Akak tak masuk sini.

Anak-anak angkat akak sekarang dah berumur 12 tahun (boy) dan 6 tahun (girl). Dua-dua ambil di KEWAJA. Mereka membesar dengan bak, sihat, gembira dan bijak.

Yang 12 tahun tu dah tahu dia anak angkat sejak tahun lepas. Alhamdulilah dia dapat menerima dengan baik. Yang 6 tahun tu, belum faham lagi.

Dalam masa beberapa tahun ni, akak dapat berhubung melalui FB dengan kedua-dua biomum. Akak  tidak mahu memutuskan hubungan mereka. Kalau boleh, biarlah mereka kenal anak-anak mereka. Apa yang telah mereka buat sebelum mengandung, itu urusan mereka dengan Allah.

Akak ada menyuarakan kalau- kalau biomum nak berjumpa dengan anak mereka. Tetapi, mereka menolak untuk berjumpa atau mengambil tahu perihal anak mereka sendiri. Allahu... Sedihnya hati. Tak ada ke rasa rindu atau kasih pada anakmu?

Surfinah replied at 13-2-2018 05:20 PM

Anak-anak angkat akak sekarang dah berumur 12 tah ...

Hi akak, nak tanya akak susukan tak anak2 angkat akak tu

Surfinah replied at 13-2-2018 05:20 PM

Anak-anak angkat akak sekarang dah berumur 12 tah ...

Hai akak...senang x amik kat kewaja?

Husnaliana replied at 22-2-2018 10:57 PM
Hai akak...senang x amik kat kewaja?

Senang. Ikut aje apa syarat-syaratnya.

arianakhalid replied at 18-2-2018 11:54 AM
Hi akak, nak tanya akak susukan tak anak2 angkat akak tu

Yang lelaki tu dapat disusukan. Yang perempuan tak dapat.

Follow Us
Salam semua
Lama x masuk thread ni. Adam Aqilah anak angkat saya dah umur 8 tahun, insya Allah hujung tahun ni akan terima adik baru. Saya baru mengandung 16 minggu. Penantian 12 tahun yg sungguh lama, diceriakan dengan Adam dan Aqilah. Doa mereka nak adik. Saya doakan semua yg baik baik, moga di murahkan rezeki dan kasih sayang yang banyak dari anak anak angkat yg diterima.

Saya menyampaikan khabar, kawan saya mencari anak angkat sedari bayi, jantina lelaki atau perempuan, dan bayi sihat. Insya Allah penjagaan ibu selepas bersalin tidak diabaikan. Jika ada yg tahu, boleh hubungi saya direct call atau msg 0122443524.

Hai semua, nak tanya.Ada Bm dari Sabah nak serahkan baby die ngn sye. Sy stay kt smjg and inshaAllah bm akn bsalin kat Sabah.bole x share sape2 y ada pglmn amik ank angkat kt Sabah n d bawak ke smjg..nak tau process macamana.nak bawa baby naik flite, proses imigresen kat airport nanti.(Sabah ada imigresen negeri) trima kasih byk2.. Kalo sudi share tips jaga ank angkat skali.

Salam tumpang tanya..saya ada ambil anak angkat tak sah taraf baru je sebulan..ibu kandung usia 19 thn tapi sekarang ni ibu kandung baby ni nak balik anak dia sebab family dia pon dah tahu dia terlanjur..so nak balik anak dia..rasa2 boleh ke senang2 dia ambil balik anak dia..apa keadilan pada ibu bapa angkat ye kalau kita ikut saluran yg betul..surat persuruhjaya semua ada report polis semua ada termasuk dah settlekan dgn JKM..saya kesiankan isteri sy dah jaga tetiba ibu kandung nak balik..

bubye83 replied at 7-1-2019 11:31 AM
Salam tumpang tanya..saya ada ambil anak angkat tak sah taraf baru je sebulan..ibu kandung usia 19 t ...

dalam tempoh 2 tahun you jage baby tu and then mak kandung datang nak ambil balik baby tu you kena bagi balik..
sebab syarat ni dah termaktub dalam undang2 pengangkatan..
tambah2 you baru jage sebulan and mak kandung nak balik baby dia you kena pulangkan.

Edited by wafer_26 at 4-4-2019 12:22 PM
bubye83 replied at 7-1-2019 11:31 AM
Salam tumpang tanya..saya ada ambil anak angkat tak sah taraf baru je sebulan..ibu kandung usia 19 t ...

Wafer 8thn lps, dlm masa 2thn tu tidur tak lena takut bm minta anak dia balik. Berbincangla baik dgn mak baby tu. Dan kalau family dia dah tahu, bincang sekali dengan atuk nenek baby tu. Apa yang terbaik utk baby tu. Mcm wafer, kami dh bincang sebaik mungkin sebelum buat surat sumpah tu lagi. Alhamdullilah dlm masa tu hubungan kami baik sampai sekarang.  Mcm adik sendiri. Cuma anak wafer tak tahu lg yg dia panggil mama, jumpa setahun sekali, bagi angpau dan hadiah tu mak dia. Belum masa nye lagi. InsyaAllah bila dia 11tahun plan nk bagitahu. Doakan kami ye

Salam. Baru jmpa thread ni. Nak tny possible x nak bawa anak angkt ke oversea wlpn usia below 2 thn. Sy masih baik dgn mak dia, rsnya xdehal nk buat passport. Ada surat sumpah anak angkat.

Salam semua, nak tanya sesiapa yang ada pengalaman.

Kalau bukan warganegara (0 pengenalan diri + luar nikah) akan dihantar pulang ke negara asal. Boleh tak bayi diambil oleh ahli keluarga bapa bayi untuk dibesarkan di Malaysia? Ini adalah pasangan luar nikah.  Terima kasih