CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pipi

C&P : FAHAMAN WAHABI MENULAR

aik lain saya tanya lain pipi jawab. pipi ni memang pemalu lah orgnya heh heh

Originally posted by nahzaluz at 19-12-2005 12:13 AM
aik lain saya tanya lain pipi jawab. pipi ni memang pemalu lah orgnya heh heh

ustaz rabun ke?

Originally posted by pipi at 19-12-2005 12:05 AM
apakah perbezaan batu dengan tanah ye?
pipi tidak segan sujud atas tanah. ustaz pula, bagaimana? sujud atas larangan Rasullah s.a.w.?

tak pe lar, ustazkan geng dengan ustaz saifulislam.com tu. tunggu dapat gaji baru beli cermin mata ye. :cak: semoga tidak "dijangkiti" migrain.

gabantaro This user has been deleted
heheheheh. kelakarlah. citer spek patah la plak. migrain bagai mengadap monitor. aku biasa gak migrain kalo main game strategy red alert. :nana: fftopic:

lagi satu aku tingat pasal bila solat then masa duduk tahuyat awal/akhir; ada gak aku tgk puak sunni yg jari telunjuknya dipusing2kan; faham tak? [masud pusing tu jari telunjuk dia tu digerak dlm bentuk bulat]. kawan aku cakap dia nak bagi confident yg dia boleh tujukan arah jari dia ke mekah nun. sbb kalo jari static jer nanti takut tak tepat katanya. :d
mula2 aku tgk 2-3 org buat, tapi sejak akhir2 ni kat qariah aku dah makin ramai yg ikut camtu. so, amcam, adakah ia sebhgn dari ajaran nabi saw.

a'kum wrt

Originally posted by pipi at 19-12-2005 12:15 AM

ustaz rabun ke?

tak pe lar, ustazkan geng dengan ustaz saifulislam.com tu. tunggu dapat gaji baru beli cermin mata ye. :cak: semoga tidak "dijangkiti" migrain.

ooo jadi pipi memang sujud atas batu ler ... pipi beli kat mana? berapa ringgit sekeping?

dgn pipi pun saya nak geng jugak. kita kan kawan heh heh

sekali lagi ustaz rabun.... tak mengapa lar wahai ustaz. pipi beli kat Iraq. ada lar dalam RM 1-2 sekeping. Lebih tu kira sedekah.

Silakan Silakan.... berkawan dengan "ahli bidaah" (bak kata Dr Muhd. Asri Zainul Abidin)

hehehe....kelakau you all ni...sebb tu, tatie rindu kalau lama tk berforum...hati ni bg digelitik-gelitik bila baca posting kt forum ni...

ndak minta ustaz kita yg teror pasal hadis tlg  komen pasal hadis yg Bill ambil dalam Internet pasal peristiwa fadaq tu, tatie rasa cam musykil ajer..sebb sumber internet....dari US pulak tu...

Follow Us
Originally posted by serihartatie at 19-12-2005 12:38 PM
hehehe....kelakau you all ni...sebb tu, tatie rindu kalau lama tk berforum...hati ni bg digelitik-gelitik bila baca posting kt forum ni...

ndak minta ustaz kita yg teror pasal hadis tlg  komen p ...

saya ke? eh tak teror lah tatie. ada lah baca sikit2 sbb minat. dulu tak belajar. belajar bahasa jer. skrg pulak rasa rugi tak gi ngaji hadis heh heh

hadis fada' yg mana satu tatie? tolong check boleh lah.

Originally posted by pipi at 19-12-2005 11:51 AM
sekali lagi ustaz rabun.... tak mengapa lar wahai ustaz. pipi beli kat Iraq. ada lar dalam RM 1-2 sekeping. Lebih tu kira sedekah.

Silakan Silakan.... berkawan dengan "ahli bidaah&qu ...

beli kat iraq? maknanya pipi dah pegi sana la yer...

ahli bidaah ke ahli sunnah ke ahli muzik ke kita kena kawan semua. sesungguhnya org mukmin itu bersaudara. tak gitu pipi?

Originally posted by nahzaluz at 19-12-2005 01:52 PM

saya ke? eh tak teror lah tatie. ada lah baca sikit2 sbb minat. dulu tak belajar. belajar bahasa jer. skrg pulak rasa rugi tak gi ngaji hadis heh heh

hadis fada' yg mana satu tatie? tolong c ...

ada tiga hadis dalam sahih bukhari yg billl guna dlm forum ni...mengenai Fatimah marah kepada Abu Bakar sampai beliau meningggal dunia....

shahih bukhari
volume 5, book 59, number 546

Sahih Bukhari
Volume 4, Book 53, Number 325

Sahih Muslim
Book 019, Number 4352:

kalau boleh tafsiran periwayatannya sekalilah dr sudut ASWJ....bolehkan ustaz?...

dlm periwayatan ASWJ pula, Fatimah redha dgn keputusan S. Abu Bakar kerana S. Abu Bakar berpegang dgn wasiat RSAW.

Namun puak Syiah Rafidhah ni masih dok sibuk dgn perkataan MARAH itu dan dah tk nampak yg lain dah..depa berkeras gak dgn sebb itu depa kata S. Abu Bakar wajib dicela dan dikafirkan...

off topic : ustaz, kat KT tk banjir ker?...kalau musim hujan ni, sutera murah ni..tp kalau gi pasar payang kena randuk air pulak...hehehe...kena pakai kasut but kuning bomba....hilang glamer...

salam..

Nampaknya soalan yang ditanya masih tak terjawab. Tapi mengelak ke soalan lain. Takpelah..org yg cepat berputus asa memang macam tu.

Antara batu dengan Tanah pun taktau nak beza? kesian..belajar tinggi-tinggi.. tak boleh bezakan antara tanah dan batu.

[ Last edited by kekekeke at 19-12-2005 07:31 PM ]

Originally posted by gabantaro at 19-12-2005 12:52 AM
heheheheh. kelakarlah. citer spek patah la plak. migrain bagai mengadap monitor. aku biasa gak migrain kalo main game strategy red alert. :nana: fftopic:

lagi satu aku tingat pasal bila solat  ...

Nasib baik dia tak pakai "Middle Finger" tentu receptionnya lebih clear. :cak:

Chears!

p/s: Selalu pakai Kompas kalau sesat.

Originally posted by serihartatie at 11-12-2005 11:45 AM

pipi, hal penentuan siapa imam mahdi ini adalah perkara khilafiah, jadi tatie rasa tk perlu diperpanjang hal ini. Kita ada tugas yg lebih penting dari itu.

SEMUA ORG TAHU yahudi, kristian da ...

Khalifah yang mana satu ?

Originally posted by kekekeke at 19-12-2005 07:22 PM
salam..

Nampaknya soalan yang ditanya masih tak terjawab. Tapi mengelak ke soalan lain. Takpelah..org yg cepat berputus asa memang macam tu.

Antara batu dengan Tanah pun taktau nak beza? kes ...

ooo rupa-rupanya kekekeke ni pun org syiah jugak. saya ingatkan bukan dulu. saya dah ucap ahlan wasahlan ke belum? lupalah. kalau belum, saya ucapkan marhaban!

Originally posted by serihartatie at 19-12-2005 02:20 PM

ada tiga hadis dalam sahih bukhari yg billl guna dlm forum ni...mengenai Fatimah marah kepada Abu Bakar sampai beliau meningggal dunia....

shahih bukhari
volume 5, book 59, number 546

...

kalau bagi volume mcm ni susah lah sikit nak cari sbb saya pakai kitab arab. kalau boleh bab apa. senang sikit. sorry.

salam...

ustaz zulazhan, ustaz teringin join berbicara pasal tanah fadak ye? tanya je..

Originally posted by pipi at 19-12-2005 10:34 PM
salam...

ustaz zulazhan, ustaz teringin join berbicara pasal tanah fadak ye? tanya je..

kalau ngan pipi nak. ngan org lain tak nak heh heh

tak lah. acah ajer. dah malas layan dah benda2 cenggitu. dah berkurun dah. tanah tu pun sekarang ni duk kat mana saya pun tak tahu. pipi tahu kat mana?

heh heh <-- tiru gelak ustaz. (maaf ye).

rasa-rasanya ada persoalan mengenai fadak yang ustaz tak jawab dalam thread apa ntah. pipi pun dah lupa thread berkenaan. tanah berkenaan berhampiran madinah. lihat gambor di bawah :

Originally posted by serihartatie at 19-12-2005 12:38 PM

ndak minta ustaz kita yg teror pasal hadis tlg  komen p ...

hmmm...sekarang nak libatkan ustaz Nahzalus pulak ke dalam konflik yang dia timbulkan. Akhirnya nanti dia lepas tangan, orang lain pulak yang terpaksa bersusah payah jawab untuk pihaknya. Dan lebih memilukan, dalam keadaan terdesak, terpaksa pula dia berbaik2 dengan orang yang pernah dimusuhinya. Itulah kelebihan wanita!! Berhati--hati dengan kemunafikan.

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

Serihartatie:
(masih dalam sangkar lagik, cuma sesekali jenguk kepala kat luar..hehhe)

tak sangka isu wahabi ni dah jadik isu semasa kat malaysia ni...dulu jadik isu semasa kat forum CARI...berhujah dgn ustaz zul...hehehe...rupanya ustaz zul kawan baik Dr Mohd Asri salafimoden tu...(moasriza nickname emelnya...)...(jgn sebut wahabi, sebb moasriza kata dier bkn wahabi...)..

sebenarnya ini semua kerja Tuhan...kalau setakat ndak berdebat dgn golongan wahabi aka salafimoden ni, memang takkan pernah habis..ini bukan isu setahun, dua tahun, ini isu dah makan masa ratusan tahun...kenapa tatie kata kerja tuhan?..sebb memang Tuhan dah sebut diakhir zaman nanti, di saat hampir tibanya/munculnya imam Mahdi, fahaman ini akan dibersihkan semula dan kebatilannya akan disebarluaskan kepada masyarakat umum.

2 golongan yg akan diperangi oleh Imam Mahdi dan akan jadi penentang kuat semasa kemunculan IM ini adalah Rafidah dan Wahabi....

wallahualam...

ps : maaf tk boleh cerita byk...prof dah warning...

p/s: ....dan hehehehe jaga-jaga, ustaz Nahzalus, dia kata Imam Mahdi akan bunuh orang2 Wahabi dan Rafidhah. Kita belum tentu selamat kalau Abuya dia jadi pembantu Mahdi (khayalannya)....

[ Last edited by billionaire at 20-12-2005 08:42 AM ]

Originally posted by pipi at 19-12-2005 10:57 PM
heh heh <-- tiru gelak ustaz. (maaf ye).

rasa-rasanya ada persoalan mengenai fadak yang ustaz tak jawab dalam thread apa ntah. pipi pun dah lupa thread berkenaan. tanah berkenaan berhampiran  ...

ooo ni gambarnya. saya teringat skrg. dulu dah ada org bubuh kat cari ni. oklah tu. takpa.

saya tak nafi byk persoalan yg tergantung dulu. sebahagiannya saya masih ingat. bukan tak ada jwpn. cuma masa tak mengizinkan. sibuk memanjang. setakat tulih ringkas2 begini bolehlah. nak buka kitab, nak terjemah memang tak dan heh heh

Originally posted by billionaire at 20-12-2005 08:38 AM

hmmm...sekarang nak libatkan ustaz Nahzalus pulak ke dalam konflik yang dia timbulkan. Akhirnya nanti dia lepas tangan, orang lain pulak yang terpaksa bersusah payah jawab untuk pihaknya. Dan leb ...

heh heh

setakat tolong rujuk dan bubuh komen ulama' ASWJ sdikit sebanyak tu bolehlah. utk dibaca dan dinilai. setuju boleh tak setuju pun takpa. lebih dari tu tak mbohlah saya. dulu dah habis byk masa. ada byk kerja lain nak dibuat heh heh

walaupun tatie khilaf dgn saya dlm bab Wahabi tapi dlm bab Abu Bakar dan Umar tu kami sepakat. saya secara peribadi memang pegang pendapat yg kata para Sahabat dan Ahlul Bait tak ada masalah. Mereka semua adalah aset berharga yg Nabi tinggalkan utk umat. Kalau bill dan kawan2 dari Syiah pegang pendapat lain itu terserahlah. Besok nanti kita akan mengadap Tuhan dgn kepercayaan kita. Masing2 akan tanggung sendiri, bukan org lain.