CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berita

[EDU] Masters Degree (Sarjana)

kalo tukar bidang time amek master camane eh?...bleh ke?
degree amek bidang len..then cam da bosan so nk amek master bidang len plak..boleh x?..ke akn timbul mslh nti?

Aku amik master science physics full time research
Alhamdulillah, masa master dulu, dapat scholar dari MOSTI. cover yuran dan bagi duit poket. dan uni aku pun bagi dana around RM10K  untuk projek research aku.

Scholar yg aku dpt, kontrak untuk 3 tahun.tapi, aku tak sempat habiskan study aku dlm masa 3 tahun.biasalah research...heheehe..lepas habis kontrak scholar, aku dapat kerja bagi servis kat fac.

Syukur sangat2

Reply 1176# kerepektempe

Ko nak sambung coursework ke research?
kalau buat master research, try la apply dulu kerja RA. Apply under supervisor yang banyak grant. Biasa yang ada title Prof. yg byk grant ni. Ko buat dulu kerja RA tu, kalau ko perform bagus, nnt diorang offer buat master. Kalau ko nak jimat duit lagi, time ko sambung master tu, ko kerja jadi RA lagi. Bila dah nak start writing, baru ko register as a master student. Jimat tang yuran.

Reply 1177# cepheid

ke arah Research University (RU). Sebab tu nak amik yang PhD. je...

Post Last Edit by din88 at 27-5-2012 07:30

Reply 1183# txs7

tumpang tanya.... aku minat nak sambung master by research... masa nak apply online hari tu dia mintak proposal research, masalahnya sekarang aku takde idea lagi... boleh ke kalau ambik tajuk/idea dari lecturer? maknanya kena gi jumpa lecturer/bakal supervisor dulu... ko dulu wat camne?

Satu lagi, boleh ke apply PTPTN ( at least dpt cover yuran saje pun takpe ) atau keluar caruman KWSP? Sbb sekarang ni aku kerja ngan gomen tp tak confirm lagi (baru setahun), Kiranya nak wat master research fulltime sambil bekerja. Nak tunggu 3 tahun baru apply cuti belajar rasa lambat la pulak, lagipun LNPT aku tak lepas 85% hari tu  

Reply  cepheid

ke arah Research University (RU). Sebab tu nak amik yang PhD. je...
txs7 Post at 24-5-2012 18:48

IPTA sekarang semua dh strict pelantikan kakitangan akademik. Even yg ada PhD pun aku dengar dapat status kontrak je... Pastu kena publish 2 paper dlm High Impact Journal (indexed by ISI-Scopus) setiap tahun selama 3 tahun berturut-turut baru leh consider utk dapat permanent.... Untung pensyarah yg masuk zaman dedulu, ade master dh boleh dapat permanent DS45... pastu ade yg mengajar student lebih kurang je...

Follow Us
Reply 1186# din88

dulu2 kalo org ada master mmg kira sgt hebat la. kalo setakat degree x de dlm dean list, x usah harap nak dpt tempat sambung master kat ipta.

zaman skang da berubah. maaf cakap, aku tgk zaman skang sapa2 pun leh amik master. dah x de control lg dah.. ipta skang bnyk yg keje kuantiti utk produce seramai yg mungkin post grad...

Reply 1186# din88

Hahahaa..betul..paper, jurnal, book chapter mesti kena banyak..sekarang kat uni aku, dapat PhD. baru dapat DM45..
Dah la sekarang susah nak dapat grant untuk project research..dulu ratus2 ribu boleh dapat, skrg, nak dpt puluh ribu pun mimpi..:@

Reply  txs7

tumpang tanya.... aku minat nak sambung master by research... masa nak apply on ...
din88 Post at 27-5-2012 07:28

haaa..ko kena gi jumpa lecterur/bakal supervisor dulu...better ko cari yg ada title Prof.diorang byk sikit grant. kalau ko nk beli brg2 research atau nak travel oversea untuk ke conference, senang nak dpt budget.tak payah nak keluar duit sendiri..

Aku rasa baik ko buat caruman KWSP.tak payah la buat ptptn.

buat master research fulltime sambil kerja macam mana tu? kalo ko buat fulltime, ko tak leh kerja. kalo ko nk kerja sekalipun, susah kot.nak2 kalau dpt supervisor yg strict.

nasihat aku, nak buat master research, better buat fulltime. buat master research part time + kerja, aku rasa susah kot. nanti ko serabut. kalau nak buat part time + kerja, better ko buat coursework. class malam + hujung minggu.

Reply  txs7

tumpang tanya.... aku minat nak sambung master by research... masa nak apply online hari tu dia mintak proposal research, masalahnya sekarang aku takde idea lagi... boleh ke kalau ambik tajuk/idea dari lecturer?  
din88 Post at 27-5-2012 07:28

aku dulu masa uni mintak proposal ni....aku just copy paste mana-mana jurnal online....lepas tu baru aku jumpa supervisor.....btw. kamu x boleh amik research fulltime sambil bekerja....kamu hanya boleh buat part-time. kalau nak fulltime jugak kena berhenti kerja / amik cuti panjang

Memang berkira2 nak sambung Master.....brp kali tangguh coz work load kat tpt kerja byk sampai kdg2 bwk blk ghumah....Harap2 tahun ni hasrat menjadi nyata....Amin

siapa ada pengalaman ambik master in cs di upm?

Menyediakan perkhidmatan menaip dan mengedit segala tugasan, masukan data, edit@tukar document word kepada powerpoint, menaip laporan, penyediakan penyata akaun(milikan tunggal sahaja) dan pelbagai perkhidmatan lain.

JIKA ANDA TIDAK MEMPUNYAI MASA YANG CUKUP UNTUK MELAKUKAN SESUATU TUGASAN...BOLEHLAH ANDA HARAPKAN KEPADA TAIP N EDIT UNTUK MENYELESAIKAN TUGASAN DAN KERJA ANDA....

Sila nyatakan nama dan email anda untuk tempahan...

Email : insan_mumtaz@yahoo.com
http://www.facebook.com/TaipNEdi

Live, Love, Laugh.

This short film is a celebration of the wonderful journey and experience of studying at Liverpool John Moores University!

Check out the video here: http://youtu.be/i68JfuTmA_Y

For more information about the “Live. Love. Laugh. LJMU” Campaign, please visit www.facebook.com/LJMUSEA. There will be mini contests with cool prizes to giveaway as well!

MASTER SEKARANG TAK ADA VALUE KALAU KORANG ADA CGPA DEGREE KURANG DARIPADA 3.0. SISTEM NTAH APA-APA. ORANG DAH MEMPERBAIKI DIRI..DAH ADA MASTER, TAPI MASIH TENGOK PADA CGPA 3.0.

Reply  kerepektempe

tu le sapa suruh tak study rajin-rajin..

cepheid Post at 7-5-2012 12:35

Senang je kau cakap. Kau fikir orang pergi universiti sengaja merancang untuk tidak dapat CGPA yang bagus ke?.Kau fikir orang tidak berusaha dan bersengkang mata untuk mencapai pointer yang terbaik?. dah takat tu je mampu nak capai, nak buat macammana?. Lepas tu sistem kat Malaysia ni, lepas orang dah buat Master, masih juga diorang tengok 1st degree punya CGPA. something is not right there.

Senang je kau cakap. Kau fikir orang pergi universiti sengaja merancang untuk tidak dapat CGPA y ...
talianhayat Post at 4-7-2012 14:56

Emo nampak. Dari pemerhatian aku pelajar yang tak dapat GCPA yang bagus ni selalunya leka. Tidak fokus apabila belajar. Tak kiranya ko belajar di local IPTA mahupun di oversea. Kalau belajar rajin-rajin & fokus insyaallah boleh dapat CGPA yang baik melainkan ko dapat lecturer yang psiko.

of course lah bila ko buat master degree pun tengok bukan saja kat malaysia even kalau ko apply kerja kat oversea sekali pun diaorang tetap nak tengok CGPA masaa buat sarjana muda 3.0. so, sapa kata kat malaysia saja tengok result masa undergrad.

Emo nampak. Dari pemerhatian aku pelajar yang tak dapat GCPA yang bagus ni selalunya leka. Tidak ...
cepheid Post at 4-7-2012 15:43

Mana ada. Setiap orang ada tahap kemampuan dia.. walau dia berusaha macammana pun kalau dah dia mampu capai tahap tu je, nak buat macammana?. Sorry ya..kat luar negara, once ko dah ada Master, orang tak tengok dah 1st degree ni dalam pemberian scholarship ke ape. Malaysia je yang nak sangat buat macam ni. Kata nak galakkan orang sambung belajar, tapi mengikat orang dengan result CGPA 1st degree.. Dan bukan semua orang pada awalnya dia tak pandai dan esok lusa dia tak pandai juga. Ada orang dia pick up agak slow..

Pernah dengar istilah hidup itu macam roda?. Hari ini dia tak pandai esok dia pandai..mana ada orang boleh konsistennya berjaya?

MASTER SEKARANG TAK ADA VALUE KALAU KORANG ADA CGPA DEGREE KURANG DARIPADA 3.0. SISTEM NTAH APA-APA. ...
talianhayat Post at 4-7-2012 14:54

cuba2 renung2kan balik knp jd mcm ni.

berdasarkan pada kajian aku dulu2 org yg nak sambung master terdiri drp org2 yg excelent akademiknya. maksudnya mmg evil top genius, br leh sambung master.

tp ari ni dah x mcm tu. sapa2 pun leh sambung master dgn syarat minima. janji bayar yuran. skang pun every u dah nak keje kpi, salah satunya ialah jumlah post grad yg dikeluarkan. so nak x nak terpaksa la main sumbat jah. kualiti no 2, no 1 kuantiti.

sorry to say, walau pun agak pedih bunyinya ini la realitinya. sama jgk mcm degree. zaman 80 an, 90 an kalo ada degree mmg org akan pandang tinggi, berebut nak rebut buat menantu dan sah2 hidupnya terjamin. skang? sendiri mau ingt ma...

Mana ada. Setiap orang ada tahap kemampuan dia.. walau dia berusaha macammana pun kalau dah di ...
talianhayat Post at 4-7-2012 17:14

Kalau ada pengalaman kerja sebelum ambik master,professional certificate, rasanya banyak majikan yg tak akan kisah sgt result masa zaman undergrad. Tetapi kalau terus masuk ambik master dan undergrad CGPA pun cukup-cukup lepas. Mmg majikan akan tengok result masa undergrad because your are given 3-4 years to get a good result and you didn't. That is a long time and it's kind of reflects on your attitude during your undergrad years.

Below 3.0 means you've achieve more C and D grade rather then A and B. Ia mengambarkan attitude terhadap pelajaran. Majikan pun pernah masuk U, dia pun tahu senang ke tidak nak dapat 3.0 and above jadi tak boleh salahkan majikan kalau dia rasa anda tak layak untuk berkerja di syarikat tersebut.

Kalau CV impresive, ada pengalaman, masa undergrad ada pencapaian-pencapaian ko-kurikulum bagus, tengok transcript, mungkin satu semester sahaja yg drop membuatkan CGPA semua jatuh ke below 3.0 penampilan interview bagus, majikan akan ambik. Attitude itu penting.